Uygur

Uygur

Son dakika Uygur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Uygur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Uygur haber sayfamızda...

Uygur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.955 uygur haberi bulunmuştur.
Akşener: Tıpış tıpış gidecekler
Akşener: Tıpış tıpış gideceklerİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
24.06.2021Siyaset
Kanada ile Çin arasında "insan hakları" tartışması
Kanada ile Çin arasında "insan hakları" tartışmasıKanada ile Çin arasında bir süreden beri devam eden diplomatik gerginlik, iki ülkenin insan hakları ihlalleri konusunda attıkları adımla yeniden alevlendi.
22.06.2021Dünya
Pakistan'dan 'Afganistan'da iç savaş' uyarısı
Pakistan'dan 'Afganistan'da iç savaş' uyarısıPakistan Başbakanı İmran Han, ABD’nin birliklerini çekmesinden önce Afganistan'da siyasi uzlaşı için çözüm bulunması gerektiğini, aksi halde ülkede iç savaş ihtimalinin bulunduğunu söyledi.
22.06.2021Dünya
Yerleşme Ve Devletleşme Sürecinde Selçuklu Türkiyesi Ders Notları Ve Konu Anlatımı
Yerleşme Ve Devletleşme Sürecinde Selçuklu Türkiyesi Ders Notları Ve Konu AnlatımıTürkiye Selçuklu Devleti, tarih içerisinde yer alan önemli devletlerden bir tanesidir. Bu devlet, tarih boyunca çok sayıda niteliği bünyesinde taşımıştır. Bundan dolayı öğrenilmesi gereken bir konudur. Türkiye Selçuklu Devleti’nin yerleşme ve devletleşme süreci hakkında tüm detaylar.
16.06.2021Eğitim
‘Balıkçı barınağını kaybetmek istemiyoruz’
‘Balıkçı barınağını kaybetmek istemiyoruz’Cunda (Alibey) Adası’nda, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na idari bina yapılmak üzere Ayvalık’ın tek balıkçı barınağı içinde tahsis edilen alandaki plan değişikliğiyle inşaat yapılmasının önünün açılmasına tepkiler çığ gibi büyüyor...
15.06.2021Ege
Kömen şiiri - Hüseyin Nihal Atsız
Kömen şiiri - Hüseyin Nihal AtsızHüseyin Nihal Atsız Cumhuriyet sonrası serbest şiir yazan şairler arasındadır. Özellikle milliyetçilik, vatan ve Türkçülük üzerine yazdığı şiirlerle tanınmaktadır. Hüseyin Nihal Atsız, milliyetçilik, vatan ve Türkçülük üzerine yazdığı şiirlerle tanınmaktadır. Nihal Atsız edebi yaşamının sonuna doğru eserlerinde mistik ögeler de kullanmaya başlamıştır. Kömen şiirinde şair Orta Asya'da yaşamış Türklerin destanlarında rastlanan bir anlatıyı dile getirmiştir.
17.06.2021Şiirler
Çin, G7 zirvesinden çıkan sonuçlara ateş püskürdü
Çin, G7 zirvesinden çıkan sonuçlara ateş püskürdüÇin, İngiltere'de düzenlenen G7 Zirvesi'nin sonuç bildirgesindeki insan hakları konusundaki tutumu ve ekonomideki "piyasa dışı davranışlarına" yönelik eleştirilere tepki gösterdi.
14.06.2021Dünya
Çin'den G7 ülkelerine rest
Çin'den G7 ülkelerine restÇin'in Londra Büyükelçiliği'nden bir sözcü, G7 Zirvesi'nin son gününde sert açıklamalar yaptı. Çinli yetkili, dünyayı ilgilendiren kararların 'küçük bir grup tarafından alındığı' zamanların geride kaldığını söyledi.
13.06.2021Dünya
Af Örgütü'nden 'Sincan Uygur' açıklaması! Devlet eliyle zulüm
Af Örgütü'nden 'Sincan Uygur' açıklaması! Devlet eliyle zulümUluslararası Af Örgütü (UAÖ), Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanların, Çin devleti eliyle yürütülen ve insanlığa karşı suçlar kapsamına giren "sistematik toplu kapatmalara, işkenceye ve zulme" maruz bırakıldığını bildirdi.
10.06.2021Dünya
Behzat Uygur: Annem ve babam beni sahneye hazırlıyor
Behzat Uygur: Annem ve babam beni sahneye hazırlıyorUsta oyuncu Nejat ve Necla Uygur'un oğlu Behzat Uygur, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımla takipçilerini geçmişe götürdü. Uygur, çocukluk yıllarına ait bir fotoğrafını yayınladı.
10.06.2021Cadde
Çin, yaptırımlara karşı koymayı amaçlayan yasal düzenlemeyi kabul etti
Çin, yaptırımlara karşı koymayı amaçlayan yasal düzenlemeyi kabul ettiÇin'de, ülkenin farklı gerekçelerle hedef alındığı yaptırımlara karşı koymayı öngören yasal düzenleme yasama organından geçti.
10.06.2021Dünya
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde lüks araç alev alev yandı
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde lüks araç alev alev yandı15 Temmuz Şehitler Köprüsü Beşiktaş Bağlantı Yolunda lüks araç alev alev yandı. Sürücü ve arkadaşı kendini dışarı atarak kurtardı. Yangın nedeniyle, Beşiktaş Bağlantı Yolu bir süre trafiğe kapandı.
9.06.2021Haberler
Son dakika... 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yolunda otomobil yangını!
Son dakika... 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yolunda otomobil yangını!Gelen bir son dakika haberine göre,15 Temmuz Şehitler Köprüsü Beşiktaş Bağlantı Yolunda lüks araç alev alev yandı. Sürücü ve arkadaşı kendini dışarı atarak kurtardı. Yangın nedeniyle, Beşiktaş Bağlantı Yolu bir süre trafiğe kapandı.
9.06.2021Gündem
Fahrettin Koca'dan Behzat Uygur'a esprili aşı yanıtı
Fahrettin Koca'dan Behzat Uygur'a esprili aşı yanıtıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Behzat Uygur'un tiyatrocuların aşı listesinde yer almamasıyla ilgili attığı tweete esprili yanıt verdi. Twitter'dan paylaşım yapan Bakan Koca, "Behzat Bey, sizin sıranız gelmişti zaten yaş grubunuz sebebiyle :)" notunu düştü.
9.06.2021Cadde
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Çin'i işaret etti
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Çin'i işaret ettiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede Çin'i de ele aldıklarını ve gelecek hafta yapılacak NATO Zirvesi'ndeki gündem maddelerinden birinin de bu ülke olacağını bildirdi.
7.06.2021Dünya
Blinken, Filistin yardımları konusunda güvence verdi
Blinken, Filistin yardımları konusunda güvence verdiABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kovid-19'un kaynağı konusunda gerekli yanıtlar için Çin'i zorlamaya devam edeceklerini ve Filistin'e gönderecekleri yardımların Hamas'ın eline geçmesine engel olacaklarını söyledi.
7.06.2021Dünya
Nâzım Hikmet’i unutmadılar
Nâzım Hikmet’i unutmadılarDünya şairi Nâzım Hikmet’in ölümünün 58. yılında Gaziemir, Ayvalık ve Foça’da anma etkinlikleri düzenlendi.
5.06.2021Ege
Londra'daki 'Uygur Mahkemesi' tanıkları dinlemeye başladı
Londra'daki 'Uygur Mahkemesi' tanıkları dinlemeye başladıÇin'in Uygur Türkleri ve diğer Müslüman azınlıklara yönelik muamelesinin soykırım olup olmadığını araştıran Londra merkezli bir halk mahkemesi olan Uygur Mahkemesi, tanıkların ifadelerini dinlemeye başladı.
4.06.2021Dünya
Eski Türkçe Dönemi Nedir? Eserleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Eski Türkçe Dönemi Nedir? Eserleri Ve Özellikleri Nelerdir?Türk Dil Tarihi ve Edebiyatında bazı sınıflandırmalar yapılmıştır. Bunlardan birisi de "Eski Türkçe Dönemi" olarak bilinen dönemdir. Bilimsel olarak ve farklı alanlarda Türk Dilinin tarihi incelenirken yapılan gruplandırmalardan "Eski Türkçe Dönemi"ni, bu dönemin ne olduğunu ve çok sayıda farklı konuları ayrıntılı olarak sizler için derledik.
4.06.2021Eğitim
Çin'de yolcu treni demir yolu işçilerine çarptı
Çin'de yolcu treni demir yolu işçilerine çarptıUrumçi'den yola çıkan tren Cinçang'a doğru yol alırken yerel saatle 05.19'da raylara bakım yapan işçileri ezdi, feci kazada en az dokuz can kaybı var.
4.06.2021Dünya
İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatının Genel Özellikleri Nelerdir?
İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatının Genel Özellikleri Nelerdir?Türk edebiyatı belirli dönemlere ayrılmaktadır. İslamiyet öncesi Türk Edebiyatı ise Türklerin Orta Asya dönemlerini kapsamaktadır. İslamiyet öncesi Türk Edebiyatının dönemi ise Türklerin bilinmeyen geçmişinden başlamıştır. İslamiyet öncesi Türk edebiyatı döneminde Türkler göçebe bir hayat tarzı sürmektedirler. Bu dönem İslamiyet öncesi Türk Edebiyatı, İslamiyet etkisi altındaki Türk edebiyatı ve Batı etkisi altındaki Türk edebiyatı olarak sınıflanmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.06.2021Eğitim
Altay Dilleri Hangileridir Ve Özellikleri Nelerdir?
Altay Dilleri Hangileridir Ve Özellikleri Nelerdir?Dünya dilleri belirli bir kategoriye ayrılmış olan dillerdir. Sondan eklemeli dillerden olan Altay dilleri de başka bir dil kategorisidir. Altay dillerinin hangileri olduğu ve özelliklerinin neler olduğu pek çok kişinin merak konusu haline gelmiştir. Altay dillerinin bir takım özellikleri bulunmaktadır. Son günlerde de Altay dilleri ile ilgili bilgi yoklaması yapılmaktadır. Peki Altay dilleri hangileridir? Altay dillerinin özellikleri nelerdir? İşte Altay dilleri ile ilgili tüm detaylar.
3.06.2021Eğitim
Son dakika... Biden'dan 58 Çinli firmaya yatırım yasağı!
Son dakika... Biden'dan 58 Çinli firmaya yatırım yasağı!ABD Başkanı Joe Biden, Çinli 58 savunma ve gözetleme şirketine, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi ve Hong Kong'daki insan hakları ihlallerinde rol aldıkları gerekçesiyle yatırım yasağı getirdi.
3.06.2021Dünya
Çin, giyim firmalarını kalitesiz ürünler ithal etmekle suçladı
Çin, giyim firmalarını kalitesiz ürünler ithal etmekle suçladıÇin hükümeti, perakende giyim sektöründe H&M, Nike, Zara ve Batılı diğer markaları, güvenli olmayan, kalitesiz çocuk kıyafetleri ve diğer malları ithal etmekle suçladı.
3.06.2021Ekonomi
Son dakika: Müzik dünyasının acı kaybı! Hasan Saltık hayatını kaybetti
Son dakika: Müzik dünyasının acı kaybı! Hasan Saltık hayatını kaybettiSon dakika haberine göre, Türkiye'deki müzikal zenginliği dünyaya tanıtan Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık, 57 yaşında hayatını kaybetti.
3.06.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

çinABDkanadaegeg7 zirvesi

Uygur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.