Gündem Turgut Altınok: Üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak

Turgut Altınok: Üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak

01.03.2024 - 16:20 | Son Güncellenme:

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Beytepe Kampüsümüzde gençlerle konuşuyorum. 'Tıkış tıkış gidiyoruz' diyorlar. Üniversite ile duraklar arasındaki ringleri çoğaltacağız. Üniversite öğrencilerine ücretsiz ulaşım sağlayacağız" dedi.

Turgut Altınok: Üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak

Turgut Altınok, seçim çalışmaları kapsamında Atakule'de AK Parti Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi. Altınok, toplu ulaşımda ciddi sorunlar olduğunu kaydederek, "Ulaşım problemini çözeceğiz. Maalesef şu an Ankara Büyükşehir Belediyemiz, otobüslerin tamirini yapamıyor. Hızlıca Ankara'ya elektrikli otobüs alacağız. Durakta otobüs bekleme dönemini bitireceğiz. Beytepe Kampüsümüzde gençlerle konuşuyorum. 'Tıkış tıkış gidiyoruz' diyorlar. Üniversite ile duraklar arasındaki ringleri çoğaltacağız. Üniversitesi öğrencilerine ücretsiz ulaşım sağlayacağız. Minibüs esnafımızı da mağdur etmeyeceğiz" diye konuştu.

Haberin Devamı

'10 BİN ÖĞRENCİ İÇİN KONUT YAPACAĞIZ'

Öğrencilere burs desteği sağlayacaklarını belirten Altınok, diğer vaatlerine ilişkin, "Kampüslerimize kütüphaneler yapacağız. Tabii bu yeter mi? Ankara'da yurt diye bir problem şu an var mı? Böyle bir sorun kalmayacak. 10 bin öğrenci için konut yapacağız. Ankara bir üniversite şehri, aynı zamanda savunma sanayi kenti. Bilişim merkezi yapacağız. Teknolojiye sahip olmayan devletlerin kalkınması mümkün olmaz. Tıp fakültesi araştırmalarına da destek vereceğiz. Keçiören Belediyesi olarak biz her türlü desteği verdik. Gençlerimizin yoğun olduğu yerlerde internet ücretsiz olacak. Ülkünüz, hedefleriniz yüksek olsun. Size güzel bir Türkiye bırakılacak" dedi.

Turgut Altınok: Üniversite öğrencilerine ulaşım ücretsiz olacak

'UMUTLARINIZIN OLDUĞU BİR ŞEHİR OLACAK'

Haberin Devamı

Altınok, gençlerin geleceğe umutla bakması gerektiğini söyleyerek, "Umutlarınızın, ümitlerinizin olduğu bir şehir olacak. Sanayinin ve ticaretin merkezi yapacağız. Belediye başkanları şehrin şansıdır veya şanssızlığıdır. Belediye başkanı şehrin beş yılını planlamaz. Sizlere umutsuzluk ve ümitsizlik pompalıyorlar. Sakın umutsuzluğa, ümitsizliğe kapılmayın. Geleceğimiz daha parlak ve daha aydınlık" ifadelerini kullandı.

'250 BİN TL NAKİT DESTEĞİ'

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören'de gençlik ve spor camiası temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda konuşan Altınok, Ankara'yı sporun başkenti yapacaklarını kaydederek, şunları söyledi:

"Şu an 19 Mayıs Stadyumumuzun inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. En geç 2 yıl içinde 19 Mayıs Stadyumumuz bitecek; uluslararası maçlar Ankara'da oynanacak. Bununla beraber federasyonlarımıza binalarını yapacağız. Sosyal tesislerini yapacağız. Kamplar Ankara'da yapılacak. Birçok uluslararası yarışma ve şampiyonalar yine başkentimizde yapılacak. Amatör spor kulüpleri başkanımız, yönetimimiz burada. Özellikle amatör spor kulüplerini çok destekleyeceğiz. Ayrıca her sene amatör spor kulüplerini 250 bin TL nakit desteğinde bulunacağız."

'BÜTÇE YOK DİYE BİR ŞEY YOK'

Ankara'da en fazla spor salonunun Keçiören'de bulunduğunu belirten Altınok, "11 tane kapalı spor salonunu daha yapıyoruz. 20 yıl önce yaptığımız olimpik yüzme havuzunun hala Türkiye'de örneği yok. Hiçbir belediyenin, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin böyle bir tesisi hala yok. Biz, 20 yıl önce yapmışız. Türkiye'nin başkenti Ankara, sporun da başkenti olacak. Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak'a da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. 'Yan yattı, çamura battı, bütçe yok' diye bir şey yok" dedi.