Gündem Turgut Altınok'tan Mansur Yavaş'a tepki: Ankara'da yaptığı 5 santim metro hattı yok

Turgut Altınok'tan Mansur Yavaş'a tepki: Ankara'da yaptığı 5 santim metro hattı yok

26.01.2024 - 13:42 | Son Güncellenme:

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Kızılay'da esnafı ziyaret edip, sorunlarını dinleyerek, yerel seçimde desteklerini istedi.

Turgut Altınoktan Mansur Yavaşa tepki: Ankarada yaptığı 5 santim metro hattı yok

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, "Ankara, ormanlar şehri olacak. Ankara, yeşil bir başkent olacak. Ankara, eski parıltılı ve ışıltılı günlerine dönecek. Problemleri çok kısa bir dönemde çözeceğiz" dedi.

Haberin Devamı

Turgut Altınok, Kızılay'da esnafı ziyaret edip, sorunlarını dinleyerek, yerel seçimde desteklerini istedi. Ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Altınok, "Ankara'da ciddi bir trafik, ulaşım problemi var. Akşam ya da sabah Kızılay'a gelin, otobüs kuyruklarının uzadığını göreceksiniz. Nedeni de şu; Ankara Büyükşehir Belediyesi, otobüslerin tamirini yapamıyor. Dolayısıyla seferdeki otobüs sayısı azaldı. Ankara metro hattı bakımından dünya başkentleri arasında en fakir. Sayın Mansur Yavaş'ın Ankaralıya '58 kilometre metro yapacağım' diye sözü var. Ankara'da yaptığı 5 santim metro hattı yoktur. Yeni açtığı bulvarlar yok. Kızılay'da ciddi bir otopark problemi var. Burayla ilgili projelerimiz var. Kızılay'ı pırıl pırıl, ışıl ışıl yapacağız. Yaşayan bir şehir, kentin kalbi yapacağız. Yine tarih ve kültür yolu projemiz ile Ulus'u cazibe merkezi yapacağız" diye konuştu.

Haberin Devamı

'HAVALİMANI METROSUNUN İHALESİNİ YAPACAĞIZ'

Ankara'nın 5 yılda ışığını kaybettiğini ifade eden Altınok, şunları kaydetti: "Ankara, sönen bir Ankara olmuştur. Yeşil alanları, ağaçları sökülmüştür. Onun yerine taşlar getirmiştir. Ankara, ormanlar şehri olacak. Ankara, yeşil bir başkent olacak. Ankara, eski parıltılı ve ışıltılı günlerine dönecek. Problemleri çok kısa bir dönemde çözeceğiz. Ulaştırma Bakanı'mızla iki saat oturduk, Ankara'daki metro ağını hızlı bir şekilde geliştirme üzerine konuştuk. Ankara'mızın birçok noktasına vatandaşlarımız kısa sürede metroyla gidecek. Özellikle havaalanı; başka ülkelere baktığınızda havaalanına metrosu olmayan başkent yok. Havalimanı metrosunun ihalesini yapacağız. Keçiören metrosunu da genişleteceğiz." 

'ÇANKAYA HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI'

AK Parti Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen mevcut Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan'ın da Çankaya'da pek çok hizmete imza atacağını belirten Altınok, "Çankaya'da çok güzel projelerimiz var. Genç bir belediye başkan adayımız. Kalecik'te birçok yeni projeyi hayata geçirmiş olan dinamik, vizyon sahibi bir belediye başkan adayımız var. Atamızdan miras olan Çankaya, hak ettiği ve layık olduğu hizmetleri almalı. Birçok hizmete ihtiyacı olan bir Çankaya var. Çankaya'mıza çok büyük hizmetler yapacağız" dedi.

Haberin Devamı

'ANKARA'DA HALA KANALİZASYON PROBLEMİ VAR'

Bugüne kadar Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ankara'nın yararına olan ne varsa kabul ettiklerini söyleyen Altınok, "Ankara için yapacağım dediği ne varsa, milyarlarca kredi verdik. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı verdiğimiz kredileri bile değerlendiremedi. Bunların ihalelerini bile yapamadı. Hala Polatlı'ya bir su gelmedi. Olacak şey mi? Hala Ankara'da kanalizasyon problemi var" diye konuştu. Altınok, esnaf ziyaretinin ardından Maltepe Camisi'nde cuma namazını kıldı. Namaz sonrası lokma dağıtan Altınok, cemaatle de sohbet etti.

ANKARA HEM ‘YAVAŞ’ HEM BOŞ YIL YAŞADI

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankaya İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Altınok, "Çankaya'da da şöyle bir şey var. 'Oy veriyoruz ama memnun değiliz' diyorlar. Size kıymet vermeyene neden oy veriyorsunuz. Belediye seçimi hizmet seçimidir. Sadece 5 yıllıkta değil. Belediye başkanı şehrin geleceğini yönetir. Biz az bütçeyle çok eser yaptık. İyi çalışırsak Çankaya’da yüzde 50 oy alabiliriz. Duhan Kalkan, Kalecik’te çok güzel işler yaptı. Kalkan, vizyonerdir, proje insanıdır, gençtir, yakışıklıdır. Çankaya'mızın ve Ankara’mızın makus talihini değiştirelim. Ankara son 5 yılı hem ‘yavaş’ hem boş bir yıl oldu. 'Yavaştan' Ankara'yı hep beraber kurtaracağız” dedi.

Haberin Devamı

300 MİLYAR NEREYE GİTTİ?

Altınok, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 3 buçuk milyar borcu vardı, şu anda 20 milyar borcu var. Mansur Yavaş’ın elinden 300 milyar bütçe geçti. Ulaşım, otopark problemi var. Ankara’ya katma değer kazandıracak bir tane eseri yok. Bu 300 milyar para nereye gitti? Ankara’nın bir 5 yılını daha heba etmeyelim. Başkenti hep birlikte bir dünya başkenti yapacağız. El ele verirsek çocuklarımıza keyifle yaşadıkları rahat bir şehir bırakacağız. Yolumuz uzun, zaman kısa. 'Ok' gibi çalışmak lazım. Durmak yok, yola hızlıca devam etmek lazım. Başkentimizi hak ettiği yere, Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılına taşıyacağız. Bize inanın. Yaptıklarımız, misliyle yapacaklarımızın teminatıdır" ifadelerini kullandı.