Gündem Twitter, Facebook ve Whatsapp'ta yaşanan sorun ne zaman son bulacak?

Twitter, Facebook ve Whatsapp'ta yaşanan sorun ne zaman son bulacak?

04.11.2016 - 08:42 | Son Güncellenme:

Dün itibariyle Twitter, Facebook ve Whatsapp'da yaşanan erişim sıkıntısı kullanıcıların isyan etmesine neden oldu. Dün yaşanan erişim sıkıntısı hala devam ediyor. Peki Twitter, Whatsapp ve Facebook'ta yaşanan sıkıntı ne zaman sona erecek. Konuyla ilgili ilk açıklama Başbakan Binali Yıldırım'dan geldi. Yıldırım, 'Bunlar geçici tedbirler. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner' dedi.

Twitter, Facebook ve Whatsappta yaşanan sorun ne zaman son bulacak

Dün sabah saatlerinden itibaren mobil hatlarda yaşanan sorun kullanıcıların Twitter, Whatsapp ve Facebook'a erişimini yavaşlattı. Diyarbakır'da yaşanan terör saldırısı ile açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım internette yaşanan yavaşlamaya da açıklık getirdi. Yıldırım, 'Güvenlik için uygulamalardı. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner' dedi.

Haberin Devamı

HIZ YAVAŞLATMA YÖNTEMİYLE ENGELLENİYOR İDDİASI

İnternet erişimiyle ilgili bir gözlem grubu olan Turkey Blocks, Türkiye'den Twitter , Whatsapp, Facebook ve Youtube'a erişimin hız yavaşlatma yöntemiyle engellendiğini ileri sürdü.

Grubun internet sitesinden yapılan açıklamada, gece saat 01.20'den sonra başlayan engellemenin öğleye doğru hala sürdüğüne dikkat çekildi.

Turkey Blocks internet sitesinde yer alan değerlendirmede Türkiye'deki internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunun erişim engelinden etkilendiği belirtildi.

Değerlendirmede erişimin engelinin internet servis sağlayıcısı seviyesinde yapıldığı ve TTNET, Turkcell gibi büyük ölçekli erişim sağlayıcıların erişim engelini uyguladığı belirtildi.