Geri Dön

Üç aylar ne zaman başlıyor? Regaib Kandili ne zaman?

Müslümanlar için en kutsal aylar olarak görülen üç aylar öncesi aramalar hız kazandı. Peki 2019 yılında üç aylar ne zaman başlayacak? Regaib Kandili hangi gün idrak edilecek?

Üç aylar ne zaman başlıyor? Regaib Kandili ne zaman?

İslam alemi için en kutsal günlerden biri olarak kabul edilen üç aylar başlangıç günü için heyecan dorukta. Recep, Şaban ve Ramazan aylarının içerisinde barındıran mübarek üç aylarda Miraç Kandili, Berat Kandili, Kadir Gecesi gibi özel gecelerin yanı sıra Ramazan ayı içerisinde yer alan oruç ibadeti ile ayrı bir önem taşıyor. Peki milyonlarca inanan vatandaşımızın merak ettiği üç ayların müjdecisi olarak da bilinen Regaip Kandili ne zaman? Üç aylar hangi gün başlayacak?

ÜÇ AYLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Üç aylar 8 Mart Cuma günü başlıyor. Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece Regaip Kandili idrak edildikten sonra mübarek üç aylar başlıyor.

2019 DİNİ GÜNLER TAKVİMİ

Üç aylar ne zaman başlıyor Regaib Kandili ne zaman

Son dakika! Corona virüste korkulan oldu! 1 milyonu aştı...Aralık ayında Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüs salgınıyla ilgili korkutan haber geldi. Dünya genelinde covid-19 salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 1 milyonu aştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber