Geri Dön

Üniversite sınav giriş yeri sorgula | YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Üniversite sınav giriş yeri için öğrenciler harekete geçti. 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) için günden güne heyecan artıyor. Peki YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır? Üç ayrı oturumda uygulanacak olan YKS(TYT-AYT-YDT) ne zaman gerçekleşecek? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan YKS hakkında merak edilen bilgiler...

Üniversite sınav giriş yeri sorgula | YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Üniversite hayali kuran öğrenciler, uzun zamandır YKS sınavına hazırlanıyor. 2019-2020 Eğitim - Öğretim yılında üniversite okumak isteyen öğrenciler, YKS başvuru işlemlerini tamamladı. Üniversite sınavı başvuru işlemini tamamlayan öğrencilerin, sınav giriş yerleri de belli oldu. Peki YKS sınav giriş belgesi nasıl alınır? YKS'nin üç ayrı oturumları ne zaman uygulanacak? ÖSYM tarafından yayımlanan sınav giriş belgesi duyurusunda, sınav saati hakkında duyuru da yapıldı. İşte detaylar...

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sınav girşi belgelerine erişim sağlayabilir.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

YKS NE ZAMAN?

TYT NE ZAMAN?

Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

AYT NE ZAMAN?

Alan Yeterlilik Testi (AYT) 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

YDT NE ZAMAN?

Yabancı Dil Testi (YDT) 16 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak.

ÖSYM'DEN SINAV SAATİ UYARISI

"2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

Yunuslar Haliç'te görüntülendiİlkbaharda balıkların Marmara Denizi'nden Karadeniz'e doğru göç etmeleriyle birlikte İstanbul Boğazı'nda yunusların görünülürlüğü arttı. Haliç'te beliren yunuslar, günbatımıyla güzel görüntü oluşturdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber