Geri Dön
GündemÜniversiteler ne zaman açılacak, üniversiteler açılacak mı? (2020-2021)

Üniversiteler ne zaman açılacak, üniversiteler açılacak mı? (2020-2021)

Üniversiteler ne zaman açılacak? sorusu gündemden düşmüyor. Üniversite öğrencilerinin merakla araştırdığı üniversitelerin ne zaman açılacağı konusu büyük merak konusu oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yılın ikinci dönemi uzaktan eğitim olarak tamamlanan üniversiteler bu yıl açılacak mı? İşte Bakanlık^tan YÖK'e gelen o tavsiye...

Üniversiteler ne zaman açılacak, üniversiteler açılacak mı? (2020-2021)

29 Ağustos - 6 Eylül 2020 tarihleri arasında alınan üniversite kayıtları sonrasında üniversitelerin ne zaman açılacağı araştırılmaya başladı. 2020-2021 Eğitim yılının başlangıç tarihi ne zaman? İşte üniversite öğrencilerinin bilmesi gereken kararlar...

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

BAKANLIK'TAN TAVSİYE

Bakanlığın cevabı yazısında '2020-2021 eğitim ve öğretim yılının güz döneminde örgün eğitimlerde teorik derslerin mümkün olduğunca yüz yüze aynı ortamda bulunmaksızın uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması, uygulamalı eğitimlerin zorunlu olduğu programlarda uygulamaların mümkünse ertelenmesi, ertelenmemesi durumunda kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı sağlanarak ve gerekli tedbirler alınarak yüz yüze sürdürülmesininönerilmesine karar verilmiştir' ifadesi yer almaktadır. Üniversitenizde, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine ilişkin planlamalarınıza ait kararlarınızda YÖK'ün, yükseköğretim kurumlarına tanımış olduğu inisiyatif çerçevesinde Sağlık Bakanlığının görüşlerinin dikkate alınması hususunda gereğini rica ederim."

YÖK ÜNİVERSİTELERİN AÇILIŞ TARİHİNİ DUYURMUŞTU

YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili ‘YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik.’ demişti. Bazı üniversiteler eğitimlere uzaktan eğitim şekli ile başlayacağını duyurdu.

HANGİ ÜNİVERSİTELER ONLİNE UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALDI?

Marmara Üniversitesi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
Akdeniz Üniversitesi
Balıkesir Üniversitesi
Batman Üniversitesi
İstanbul Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Mimar Sinan Üniversitesi
Ankara Üniversitesi
Selçuk Üniversitesi
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Konya Teknik Üniversitesi
İskenderun Teknik Üniversitesi
Bursa Uludağ Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi

Sakarya'da şişe ve bıçaklı kavgaSakarya'nın Sapanca ilçesinde, takside tartıştıktan sonra araçtan inen 2 kişi bıçak ve bira şişesi ile birbirine saldırdı. Yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırılırken, kavga anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet