Geri Dön

Son dakika haberi! Uzaktan eğitim uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak, ikinci dönem okullar açılıyor mu?

Uzaktan eğitim için sok dakika açıklaması geldi. Okullarda yüz yüze eğitim tarihi öğrenciler kadar veliler ve öğretmenler tarafından da merakla araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Aralık tarihli Kabine toplantısı ardından uzaktan eğitim konusunda açıklamada bulundu. Peki, uzaktan eğitim bitiyor mu, yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Son dakika haberi! Uzaktan eğitim uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak, ikinci dönem okullar açılıyor mu?

MEB ve YÖK'e bağlı okullar uzun süredir online eğitim şeklinde ders veriyor. Koronavirüs salgınında yeni bir döneme girilirken yüz yüze eğitime geçilmesi salgın riskini arttıracağı için son toplantıda uzaktan eğitimin Ocak ayına kadar sürmesi kararlaştırılmıştı. 28 Aralık Kabine toplantısında ise yeni bir karar çıktı. Buna göre okullar açılıyor mu, ne zaman ve nasıl açılacak? İşte, ayrıntılar...

UZAKTAN EĞİTİM UZADI MI?

Yapılan son Kabine toplantısında eğitimin bir süre daha uzaktan yapılmasının uygun olacağına karar verilmişti. Ocak ayının başına kadar online eğitimin sürdürüleceğini ve ilerleyen zamanda koronavirüsün durumuna göre yeni kararların alınabileceği belirtilmişti.

28 Aralık'ta yapılan toplantı sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Okullarımızdaki yüz yüze eğitime verdiğimiz arayı 15 Şubat 2021'e kadar uzatıyoruz.'' dedi.  2020 - 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak.

OKULLAR İKİNCİ DÖNEMDE AÇILACAK MI?

Yüz yüze eğitimin 15 Şubat'a kadar ertelenmesi kararı ile ikinci dönemde okullarda eğitim başlayıp başlamayacağı da merak konusu oldu. Ancak ikinci döneme yönelik henüz bir uygulama bulunmuyor. Kovid-19 salgınının seyrine göre okullarda yüz yüze eğitimin durumu belli olacak.

İnternetten satın aldığı fırın yerine oyuncak fırın gönderdilerİzmir'de yaşayan 33 yaşındaki Selin Çamlıtepe'ye yeni taşındığı evi için internet üzerinden satın aldığı fırının yerine oyuncak fırın gönderildi. Çamlıtepe, "Bilindik bir internet sitesinden evime fırın siparişi verdim. Elime oyuncak fırın ulaştı. Çok mağdur durumdayım, çünkü sipariş ettiğim fırın için çok yüklü bir meblağ ödemiştim" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet