Geri Dön
GündemYargıtay’a göre, Saral’ı bıçaklayanın cezası az

Yargıtay’a göre, Saral’ı bıçaklayanın cezası az

Son dakika haberlere göre, Etiler’de trafikte tartıştığı eski manken ve oyuncu Atilla Saral’ı üç yerinden bıçaklayan sanığa verilen 1500 lira adli para cezasını Yargıtay az buldu. Yargıtay, sanığın eylemini bıçakla gerçekleştirdiği halde yerel mahkemenin, sanığın cezasında arttırım yapmamasını eksik ceza tayini olarak değerlendirdi.

Yargıtay’a göre, Saral’ı bıçaklayanın cezası az

ELİF ALTIN İstanbul

İstanbul Etiler’de 3 Kasım 2011 tarihinde, eski manken ve oyuncu Atilla Saral, otomobiliyle Akmerkez’e doğru giderken aynı istikamete giden Ata Oğuz’un aracı ile karşılaşmış, yol verme nedeniyle küfürleşen ikili, daha sonra kavga etmeye başlamıştı. Kavga esnasında Saral, Oğuz’a yumruk atmış, Oğuz yanında bulunan bıçağı çıkararak Saral’ı her iki bacağı ile sırtından bıçaklamıştı. Yapılan soruşturma sonunda Saral ve Oğuz’a karşılıklı dava açıldı.

Bin 500 TL ceza

Yapılan yargılama sonunda istanbul 3.Asliye Ceza Mahkemesi sanık Atilla Saral’ı “kasten basit yaralama” suçundan bin 500 TL adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme, sanık Ata Oğuz’u ise haksız tahrik altında Atilla Saral’ı “kasten yaralama” suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme bu cezayı bin 500 TL adli para cezasına çevirdi.

Atilla Saral’ın avukatı Levent Karakoç karara itiraz etti. İtirazı inceleyen Yargıtay 4.Ceza Dairesi, Ata Oğuz’un yaralama eylemini bıçakla gerçekleştirmesine rağmen cezasında artırım yapılmaması suretiyle eksik ceza tayininde bulunulduğunu belirterek kararı bozdu.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet