Geri Dön
GündemYasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Yasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bugün Kabine toplantısı gerçekleşecek. Artan koronavirüs vaka sayıları sonrası gündemde tek bir konu var: Yasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak konular...

Yasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı?

 

Kurban Bayramı ile birlikte koronavirüs vaka sayıları hızla artmaya başladı. 20 bin üzerinde seyreden vaka endişe yaratırken vefat sayıları da korkutuyor. Bugün ise Kabine toplantısı gerçekleşecek ve alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak. Peki, Yasaklar geri gelecek mi, sokağa çıkma yasağı olacak mı?

KISITLAMALAR GERİ GELECEK Mİ?

Tüm kısıtlamaların kaldırıldığı 1 Temmuz’da 5 bin 288 olan günlük vaka sayısı, 31 Temmuz itibariyle 22 bin 332’ye ulaştı. Yani günlük vaka sayısı sadece bir ayda 4 kattan daha fazla arttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında, salgındaki son durum ve Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda tedbirleri gözden geçirecek.

Toplantıda, aşılama çalışmalarının daha hızlı ilerlemesi ve aşılanan nüfusun artması için Bilim Kurulu’nun sunduğu öneriler değerlendirecek. Bu kapsamda maç, tiyatro, sinema ve AVM’lerin yanında kalabalık ve kapalı ortamlarda yapılan toplantı, düğün, kına, konser, kongre, dernek toplantısı gibi etkinliklere aşı olmayanların alınmaması önerisi de değerlendirilecek.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Müşteri gibi girdiği mağazadan cep telefonu çaldı!İstanbul Esenyurt'ta yabancı uyruklu kişi, müşteri gibi girdiği giyim mağazasında kıyafet baktıktan sonra tezgahtan cep telefonu çaldı. Hırsızlık anları da mağazanın güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner