Geri Dön

Yasaklar saat kaçta başlıyor? Yılbaşı sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta, kimler muaf?

Yılbaşında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yılbaşında gerçekleştirilecek olan 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylar merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili genelge yayımladı. Peki yılbaşı sokağa çıkma yasağı bugün var mı, saat kaçta başlıyor ve bitiyor, kimler muaf? İşte son dakika gelişmeleri...

Yasaklar saat kaçta başlıyor? Yılbaşı sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta, kimler muaf?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı son dakika gelişmeleri gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerden biri ise sokağa çıkma yasağı oldu. Yılbaşında 4 gün sokağa çıkma yasağı yasağı gerçekleştirilecek. Peki 4 günlük yılbaşı sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta başlayacak? Yılbaşı sokağa çıkma yasağından kimler muaf?

YILBAŞI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN BAŞLIYOR VE BİTİYOR?

Yılbaşı sokağa çıkma yasağı 31 Aralık 2020 tarihinde saat 21.00'de başlıyor ve 4 Ocak saat 05.00'de sonara erecek.

YILBAŞI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA KİMLER MUAF?

Genelgede şu detaylar yer aldı;

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde müdafi/vekil, duruşma, ifade gibi yargısal görevlerin icrasıyla sınırlı kalmak kaydıyla avukatlar ve yaklaşan yılsonu işlemlerindeki yoğunluğun ticari hayatı olumsuz etkilememesi amacıyla noterler, belirtilen görevlere dair zaman ve güzergahla sınırlı olacak şekilde istisna kapsamındaki kişiler ve yerler arasına eklendi. Yargısal görevlerin icrası gereği avukatların özel araçlarıyla şehirlerarası seyahatlerine de izin verilecek.

Milli Piyango Sorgulama

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 1 Mart 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 130 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 891 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1215 oldu, 5 bin 947 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 578 bin 181'e yükseldi. Vaka sayısı 10 bin seviyelerine yaklaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet