Geri Dön

YKS ek yerleştirme tercihi nasıl yapılır? 2020 YKS ek tercih ücreti ne kadar?

YKS ek tercihleri başladı. ÖSYM tarafından duyurulan 2020 YKS ek yerleştirme tercihleri 17 Eylül itibariyle alınmaya başlandı. Üniversite hayali kuran adaylar 23 Eylül'e kadar ek tercih işlemlerini tamamlayabilecek. ÖSYM AİS aracılığıyla yapılan YKS ek tercihleri için ücret ne kadar?

YKS ek yerleştirme tercihi nasıl yapılır? 2020 YKS ek tercih ücreti ne kadar?

ÖSYM YKS ek tercih işlemlerini başlattı. Hiçbir üniversiteye yerleşemeyen adaylar için başlatılan YKS ek yerleştirme tercihleri 17 Eylül'de başladı. Tercihler 23 Eylül'e kadar devam edecek. Peki, YKS ek tercih nasıl yapılır?

YKS EK TERCİH ÜCRETİ NE KADAR, HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

2020 YKS ek tercih ücreti 20 TL. Ek tercih ücretleri Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) ödenebilir.

YKS EK TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YKS EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

YKS merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleşen adaylar ek yerleştirme hakkına sahip değildir. Adayların ek tercih yapabilmeleri için hiçbir üniversiteye yerleşmemiş olması gerekiyor. YKS ek yerleştirme tercihleri bireysel olarak yapılacaktır. Adaylar T.C. kimlik numarası ve şifre ile ÖSYM AİS'e giriş yaparak tercih işlemlerini başlatabilir.

2020 ÖSYM EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

 

Askere destek için şarkı söylediİran'da yaşayan Azerbaycan Türkleri, Azerbaycan ordusuna destek için sınırda türküler söylüyor. 27 yıllık işgalden dün kurtarılan Zengilan şehri Azerbaycan'da büyük bir coşkuya yol açarken, güneydeki İranlı Azerbaycanlıların yayınladığı bir video sosyal medyayı salladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber