Geri Dön
GündemYKS ek tercihleri tarihi açıklandı! ÖSYM'den YSK ek tercih açıklaması!

YKS ek tercihleri tarihi açıklandı! ÖSYM'den YSK ek tercih açıklaması!

2018 YKS ek tercih tarihleri açıklandı. Büyük bir merakla beklenen YKS ek tercih tarihleri ÖSYM tarafından resmen öğrencilerin erişimine bu gece itibariyle açılıyor. İşte YKS ek tercih tarihleri ve YKS ek tercih kılavuzu!

YKS ek tercihleri tarihi açıklandı! ÖSYM'den YSK ek tercih açıklaması!

YKS ek tercihler için heyecan devam ediyor. ÖSYM tarafından duyurulacak olan, üniversite ek yerleştirme tercihleri ne zaman başlayacak merak konusu oldu. Üniversite adaylarının sabırsızlandığı YKS ek tercih işlemleri için tarih...

YKS EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu yıl üniversite okumak isteyen öğrenciler, YKS ek tercihler için sabırsızlanıyor. ÖSYM'nin açıklamasına göre YKS ek tercihleri bu yıl 14 Eylül - 20 Eylül arasında gerçekleştirilecek.

YKS EK TERCİH KILAVUZU

EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAKTIR?

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar üniversitelerce ÖSYM’ye bildirilecektir. Yükseköğretim programlarının 2018- YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır. Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır.

YKS ek tercihleri tarihi açıklandı ÖSYMden YSK ek tercih açıklaması


Ek Yerleştirmede; ön lisans ve lisans programlarına merkezî genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecektir. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacaktır. Ek yerleştirme tercih ücreti 15,00 TL olacaktır. Ek yerleştirme için tercih yapan adaylardan ek yerleştirme ücretini yatırmayanların ek yerleştirme için yapmış oldukları tercihler işleme alınmayacaktır.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAKTIR?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Şile'de fabrika yangınıGelen son dakika haberine göre; Şile'de bir fabrikada çıkan yangın nedeniyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen fabrikadaki yangına Anadolu Yakası'nda bulunan çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner