Geri Dön
GündemYKS geç başvuru nasıl yapılır? İşte 2021 YKS geç başvuru ücreti

YKS geç başvuru nasıl yapılır? İşte 2021 YKS geç başvuru ücreti

YKS 2021 için geri sayım sürerken geç başvuru tarihi de geldi. ÖSYM tarafından başvuruları alınan ve sürecin sona ermesiyle başvurusunu gerçekleştiremeyen adaylar için geç başvuru süreci başlıyor. Peki, YKS geç başvuru ücreti ne kadar? YKS geç başvurusu nereden yapılır?

YKS geç başvuru nasıl yapılır? İşte 2021 YKS geç başvuru ücreti

ÖSYM tarafından uygulanacak olan üniversite sınavı (YKS) için heyecanlı bekleyiş. Sınav için geri sayım sürerken başvurusunu gerçekleştiremeyen adaylar için geç başvurular başlıyor. ÖSYM AİS aracılığıyla yapılacak olan YKS geç başvurusu ve ücret ödeme için tek gün var.

YKS GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

YKS geç başvuruları 17 Mart 2021'da başlayacak 18 Mart 2012 23.59'da sona erecek. Ücretler de bu süre içerisinde ödenmesi gerekiyor.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YKS başvurularında her sınav için 90 TL olan başvuru ücreti geç başvurularda yüzde 50 artırımlı olarak ödenecektir.

YKS GEÇ BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIYOR?

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

2021 YKS NE ZAMAN?

YKS üç oturumda yapılmaktadır. 1 Oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi) 26 Haziran Cumartesi saat 10.15'te yapılacak. Oturum 135 dakika sürecek.

2. Oturum AYT (Alan Yeterlilik Testi) 27 Haziran 2021 Pazar saat 10.15'te yapılacak. Oturum 180 dakika sürecek.

3. Oturum YDS (Yabancı Dil Testi) 27 Haziran 2021 Pazar saat 15.45'te başlayacak. Oturum 120 dakika sürecek.

HES KODU UYARISI

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

İstanbul'da inanılmaz manzara! 'İçine girsem beni bir daha kimse bulamaz'Sultangazi'de define avcıları ormanlık alanı delik deşik etti, devasa çukurlar açtı. Ormana gelenler için büyük tehlike oluşturan devasa çukurlar havadan da görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet