Geri Dön
GündemYKS geç başvuru tarihi belli oldu! İşte YKS geç başvuru ücreti ve sınav tarihleri

YKS geç başvuru tarihi belli oldu! İşte YKS geç başvuru ücreti ve sınav tarihleri

YKS başvurularının sona ermesinin ardından başvuru işlemlerini yapamayan adaylar geç başvuru tarihini merak ediyor. Peki, YKS geç başvuruları ne zaman yapılacak? Geç başvuru ücreti ne kadar? 2021 YKS tarihleri.

YKS geç başvuru tarihi belli oldu! İşte YKS geç başvuru ücreti ve sınav tarihleri

ÖSYM tarafından uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. Başvurular sona erdi. Başvuru işlemlerini yapamayan adaylar ise geç başvuru tarihini araştırıyor. Peki, YKS geç başvuru ücreti ne kadar? İşte 2021 üniversite sınavı tarihleri ve geç başvuru ile ilgili merak edilen detaylar.

YKS GEÇ BAŞVURU NE ZAMAN?

YKS geç başvuruları 17 Mart 2021'da başlayacak 18 Mart 2012 23.59'da sona erecek. Ücretler de bu süre içerisinde ödenmesi gerekiyor.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YKS başvurularında her sınav için 90 TL olan başvuru ücreti geç başvurularda yüzde 50 artırımlı olarak ödenecektir.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIYOR?

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

2021 YKS NE ZAMAN?

YKS üç oturumda yapılmaktadır. 1 Oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi) 26 Haziran Cumartesi saat 10.15'te yapılacak. Oturum 135 dakika sürecek.

2. Oturum AYT (Alan Yeterlilik Testi) 27 Haziran 2021 Pazar saat 10.15'te yapılacak. Oturum 180 dakika sürecek.

3. Oturum YDS (Yabancı Dil Testi) 27 Haziran 2021 Pazar saat 15.45'te başlayacak. Oturum 120 dakika sürecek.

HES KODU UYARISI

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Markete çocuklarıyla gidenlere cezaEDİRNE'de tam kapanma uygulamasında 18 yaş altı çocuklarıyla alışverişe gidelere polis ceza kesti. Alışverişe torunun kullandığı elektrikli bisiklet ile gelen yaşlı kadına polis ceza uyguladı. Polisin ceza kestiği kadın, Ne olur ceza kesmeyin, ayaklarım ağrıdığı için torunum beni bisikletiyle getirdi. Kurban olayım ceza yazmayın dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet