Geri Dön
GündemYKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır? (2021) YKS geç başvuru alınmaya başladı mı?

YKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır? (2021) YKS geç başvuru alınmaya başladı mı?

YKS başvuru işlemleri 4 Şubat - 2 Mart 2021 tarihleri arasında tamamlandı. ÖSYM tarafından alınan YKS başvuru işlemlerine yetişemeyen adaylar, YKS geç başvuru için araştırmaya geçti. YKS geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır? soruları yoğun ilgi görmeye başladı. Üniversite adaylarının merak ettiği diğer bir konu ise YKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır?

YKS geç başvuru ücreti ne kadar, nereye yatırılır? (2021) YKS geç başvuru alınmaya başladı mı?

2021 Yılının Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, başvuru işlemlerini tamamlamak için harekete geçti. ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan 4 Şubat - 2 Mart 2021 tarihlerinde başvuru işlemini yapamayan öğrenciler için YKS geç başvuru tarihi merak konusu oldu. Peki YKS geç başvuru ne zaman ve nasıl yapılır, YKS geç başvuru ücreti ne kadar, ücret nereye yatırılır?

YKS GEÇ BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

YKS geç başvuru işlemi 17 Mart 2021 - 18 Mart 2021 saat 23:59'a kadar alınacak

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YKS Sınav Ücretleri (TYT/AYT/YDT Her Biri İçin) 90,00 TL. Geç Başvuru Günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak 17-18 Mart 2021 tarihlerinde ödenecektir.

YKS GEÇ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

YKS geç başvuru işlemleri de ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr  adresi üzerinden alınacaktır.

SINAV ÜCRETLERİ NASIL YATIRILACAKTIR?

2021-YKS başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru günlerinde (17-18 Mart 2021 tarihinde) 2021-YKS başvurularını yapabileceklerdir. Geç başvuru günlerinde yapılan başvurularda sınav ücreti, 17-18 Mart 2021 tarihlerinde ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet