Geri Dön
GündemYKS giriş yerleri açıklandı mı? Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

YKS giriş yerleri açıklandı mı? Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

YKS için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından 3 oturumda uygulanacak olan YKS için giriş yerleri heyecanla bekleniyor. Peki YKS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM'nin belirlediği tarihler.

YKS giriş yerleri açıklandı mı? Üniversite sınavı ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından uygulanacak olan üniversite sınavı (YKS) için milyonlarca öğrenci heyecanlı. Başvurular 12 Şubat-6 Mart tarihleri arasında gerçekleşmişti. Üniversite adayları sınav tarihlerini bekliyor. Peki sınavlar ne zaman yapılacak?

ÜNİVERSİTE SINAVLARI NE ZAMAN?

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) : 15 Haziran 2019 (Cumartesi), 10.15, 135 dakika
YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 10.15, 180 dakika
YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) : 16 Haziran 2019 (Pazar), 15.45, 120 dakika

YKS SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

Haziran ayında gerçekleşecek olan YKS için sınav giriş belgeleri henüz erişime açılmadı. Sınav giriş yerlerinin sınav tarihinden bir hafta kadar önce ÖSYM tarafından elektronik ortamda yayınlanması bekleniyor.

Telefona bakıp bakıp ağlıyor! 'Ölsen de göremeyeceksin'Erzurum'da, boşanma davası açtığı B.B.'nin (35), oğlu Emirhan (12) ile kızı Nisanur'u (9) kaçırdığını öne süren Tuba B. (35), çocuklarının resimlerine telefonda bakıp duy dolu anlar yaşıyor. Tuba B., "Eşim, çocuklarımı kısıtlama öncesi bayram alışverişi yapacağını söyleyerek kandırıp kaçırdı. Evlatlarım bensiz yapamaz. Ne olur evlatlarımı bulup bana versinler. Bayrama yavrularım ile birlikte gireyim" diyerek yardım istedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet