Geri Dön

2021 YKS konuları neler, YKS ne zaman yapılacak? MEB YKS başvuruları başladı mı?

MEB tarafından 2021 YKS konuları sonunda belli oldu! Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 202o yılında koronavirüs gölgesinde yapılmıştı. Binlerce yükseköğrenim eğitimine hazırlanan öğrenci ise 2021 YKS nasıl olacak araştırıyor. Milli Eğitim Bakanlığı 2021 YKS konularına ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. İşte, ayrıntılar...

2021 YKS konuları neler, YKS ne zaman yapılacak? MEB YKS başvuruları başladı mı?

YKS, ortaöğretim eğitimini tamamlayan öğrencilerin lisans veya ön lisans için katıldıkları sınavdır. Her yıl üç farklı oturum şeklinde düzenlenen YKS, TYT-AYT-YDT'den oluşuyor. 2020 yılında yapılan sınav sonucunda yükseköğrenim programlarına yerleşme işlemleri de tamamlanmıştı. 2021 YKS ne zaman?

YKS NE ZAMAN?

Yükseköğrenim eğitimi için düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı için 2021 yılında henüz kesin bir tarih açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz yıl Haziran ayında hayata geçirilmişti. Bu yıl da aynı tarihlerde yapılması bekleniyor.

2021 YKS KONULARI AÇIKLANDI MI?

Erkenden YKS sınavına hazırlanmaya başlayanlar için YKS konuları büyük önem arz ediyor. MEB de merak edilen sorunun yanıtını verdi; ''Merkezi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayıp öğrencilerimiz tüm müfredattan sorumlu olacaktır. Süreçle ilgili önümüzdeki aylarda önemli bir değişiklik olması durumunda konu tekrar değerlendirilebilecektir. Öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynaklar sunulacak ve bu alandaki bütün ihtiyaçları karşılanmaya devam edilecektir. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kaynak desteklerini artıracaktır. Daha önce de olduğu gibi her ay örnek soru kitapçıkları yayımlanmaya devam edecektir.''

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet