Geri Dön
GündemYKS ne zaman? 2021 YKS: TYT, AYT, YDT ertelenecek mi? ÖSYM sınav takvimi

YKS ne zaman? 2021 YKS: TYT, AYT, YDT ertelenecek mi? ÖSYM sınav takvimi

YKS ne zaman sorusu araştırılıyor. Son zamanlarda koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte bazı sınavlar erteleniyor, bazı sınavlar ise online olarak uygulanıyor. Üniversite adayları ise YKS ertelenecek mi aramasını yapıyor. İşte ÖSYM'nin 2021 sınav takvimindeki YKS: TYT, AYT, YDT tarihleri...

YKS ne zaman? 2021 YKS: TYT,  AYT, YDT ertelenecek mi? ÖSYM sınav takvimi

2021 Yılının üniversite sınavına hazırlanan adayları, YKS ne zaman, YKS ertelenecek mi sorularına cevap arıyor. Her yıl düzenli olarak ÖSYM tarafından uygulanan YKS ile ilgili merak günden güne artıyor. Üç ayrı oturumda tamamlanan YKS'nin ilk oturumu temel Yeterlilik Testi (TYT), ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT), üçüncü oturumu ise Yabancı Dil Testi (YDT) olarak uygulanıyor.

YKS NE ZAMAN?

YKS üç oturumda yapılmaktadır.

1 Oturum TYT (Temel Yeterlilik Testi) 26 Haziran Cumartesi saat 10.15'te yapılacak. Oturum 135 dakika sürecek.
2. Oturum AYT (Alan Yeterlilik Testi) 27 Haziran 2021 Pazar saat 10.15'te yapılacak. Oturum 180 dakika sürecek.
3. Oturum YDS (Yabancı Dil Testi) 27 Haziran 2021 Pazar saat 15.45'te başlayacak. Oturum 120 dakika sürecek

YKS ERTELENECEK Mİ?

YKS'nin erteleneceğine dair bir açıklama yok. Geçtiğimiz yıl Koronavirüs vakalarına göre şekillenen YKS tarihi, bu yıl sınava katılacak öğrencileri tekrardan meraklandırdı. Şu anda herhangi bir erteleme söz konusu değil. ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan tarihler geçerli.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet