Geri Dön

YKS sınav giriş yerleri açıklandı! Üniversite sınav giriş belgesi nasıl alınır?

ÖSYM YKS sınav giriş yerlerini erişime açtı. Milyonlarca üniversite adayının gireceği YKS 2018 için geri sayım başladı. 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan YKS üniversite sınavlarının giriş belgeleri ÖSYM AİS üzerinden öğreniliyor.

YKS sınav giriş yerleri açıklandı! Üniversite sınav giriş belgesi nasıl alınır?

YKS giriş yerleri belli oldu. Tüm adaylar ÖSYM AİS üzerinden giriş yaparak sınav giriş belgelerinin çıktısını alabilirler. YKS sınav giriş belgeleri adreslere postalanmayacak.

YKS GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş belgelerini "https://ais.osym.gov.tr/" adresinden erişime açtı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, YKS adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar, YKS'ye girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecek.

YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran Cumartesi, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) ise 1 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek.

TYT'ye başvuru yapan 2 milyon 381 bin 784 aday 7 bin 884 binada, 129 bin 291 salonda; AYT'ye başvuran 2 milyon 19 bin 853 aday 6 bin 746 binada 108 bin 470 salonda; YDT'ye başvuran 131 bin 453 aday ise 779 binada 6 bin 418 salonda sınava alınacak.

YKS'nin birinci oturumu TYT ve ikinci oturumu AYT adayları saat 10.00'dan sonra; YDT adayları saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

SINAVDA BULUNDURULMASI GEREKENLER

Adayların sınava girerken aşağıda belirtilen iki belgeyi yanlarında bulundurmaları zorunludur:

1) İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi (SGB)
2) Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport

YKS NE ZAMAN SAAT KAÇTA YAPILACAK?

TYT: 30 Haziran 2018 Cumartesi - 135 dakika
AYT: 1 Temmuz 2018 Pazar - 180 dakika
YDT: 1 Temmuz 2018 Pazar - 120 dakika

Adaylar, sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir.

Diyarbakır'da 15 Temmuz şehitleri mezarları başında anıldıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Polis Özel Harekat Merkezi'nde şehit olan polis memuru Halit Gülser ile İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde şehit olan işçi Askeri Çoban, Diyarbakır'daki mezarları başında anıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber