Geri Dön

YKS sonuçları açıklandı mı? Üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM'den son açıklamalar...

YKS sonuçları açıklandı mı? 27-28 Haziran'da sınava giren milyonlarca üniversite adayı ÖSYM'den gelen YKS sonuçları haberini bekliyor. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? TYT, AYT, YDT sınav sonuçları için kritik tarih belli oldu. ÖSYM'den sonuçlar ve üniversite tercihleri ile ilgili açıklama geldi.

YKS sonuçları açıklandı mı? Üniversite tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM'den son açıklamalar...

YKS 2020 sonuçları için geri sayım sürüyor. ÖSYM sonuç açıklama sistemi aracılığıyla sorgulanacak olan YKS sonuçları hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM'nin sonuç açıklama takvimi.

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

27-28 Haziran'da yapılan YKS (TYT,AYT,YDT)'nin sonuçları için zaman daralıyor. ÖSYM takvimine göre sonuçlar 28 Temmuz Salı günü erişime açılacak. YKS sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sistemine giriş yapılacak sorgulanacak.

YKS TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) tercihlerinin, 6-14 Ağustos'ta alınacağını bildirdi.

Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nu bugün yayımlayacağız. 2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır.

Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr'den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim."

Milli elektronik kelepçe eylülde Adalet Bakanlığına teslim edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayi İşbirliği Projeleri (SİP) kapsamında millileştirilen elektronik kelepçelerin eylül ayından itibaren test amaçlı olarak Adalet Bakanlığına teslim edilmeye başlanacağını belirterek, "Artık kimseye muhtaç olmadan bu ürünü kendi ihtiyacımızı görecek şekilde kullanabileceğiz. Yurt dışından bu ürüne dönük talepler var. Burada da ihracat potansiyeli var." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber