Geri Dön

Yo-Yo Ma Tekrar Zorlu Center'da !

Fransa’da doğup Amerika’da büyüyen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma ve adını tarihi İpek Yolu’ndan alan, Asya ile Avrupa’nın etnik kültürlerini müziğine taşıyan orkestrası Silk Road Ensemble, 4 Eylül'de Zorlu Center PSM’de sahne aldı. Yoğun ilgiden dolayı Yo-Yo-Mo tekrar konser verecek. Tüm detaylar haberimizde

Yo-Yo Ma Tekrar Zorlu Center'da !

Dünyaca ünlü çello Virtüözü Yo-Yo Ma Zorlu Center PSM'de sezonun ilk konserini verdi.Müzikseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Yo-Yo Ma herkesi müziği ile kendine hayran bıraktı.Yoğun ilgi nedeniyle Yo-Yo Ma tekrar konser verecek.

YO-YO MA ZORLU CENTER'DA

Beş yaşında çello çalmaya başlayan, 7 yaşında Dwight D. Eisenhower ve John F. Kennedy için performans sergileyen; 8 yaşında eşlik ettiği bir konserle Amerikan televizyon ekranlarında ün kazanan ve 15 yaşında profesyonel çocuk yetiştiren bir okuldan mezun olarak Harvard Radcliffe Orchestra’da soloist olarak görev alan dünyaca ünlü çello virtüözü Yo-Yo Ma; 1998 yılında kurduğu Silk Road Ensemble ile Zorlu Center PSM sahnesine geliyor.
Grammy ödüllü bir müzik devi... Ve en son ‘Amerika’nın En Yüksek Onuru’ ödülünü Barack Obama’dan alan ünlü çellist Yo-Yo Ma....
75 albümüyle 17 Grammy Ödülü’nün yanı sıra 1978’de Avery Fisher Prize, 1999’da Glenn Gould Prize, 2001’de National Medal of the Arts, 2006’da Dan David Prize ve Sonning Prize’ın da dahil olduğu sayısız ödüle sahip olan ünlü çellist Yo-Yo Ma ve orkestrası Silk Road Ensemble, 4 Eylül akşamı saat 21.00’da Zorlu Center PSM, Ana Tiyatro’da hayranlarına muhteşem bir konser verecek.
2006 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan tarafından “Barış Elçisi” ilan edilen ve 2010 yılında Amerika’nın en prestijli ödülü olan “Presidential Medal of Freedom”ı Barack Obama’dan alan Yo-Yo Ma’nın 1998 yılında kurduğu orkestrası Silk Road Ensemble, farklı kültür ve gelenekleri müziğiyle harmanlayarak izleyiciye sunuyor. İpek Yolu tarih, kültür ve geleneklerinin tüm dünyada anlaşılabilmesi amacıyla kurulan orkestra, Asya ve Avrupa’da yaşayan din, kültür ve ırkların tarihi zenginliğini, bölgenin geleneksel müziğiyle sahneye taşıyor.
Kayhan Kalhor bestesi “Layers of Loneliness”ın dünya premiyeri!
Silk Road Ensemble’a kemençesi ile eşlik eden Fars, Kürt ve Türk müziği ustası Kayhan Kalhor’un “Layers of Loneliness” isimli eserinin dünya premiyerinin de gerçekleşeceği konserin bu bölümüne, Kürt etnik müziğinin usta yorumcusu Aynur da sesiyle renk katacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulunduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kimse kusura bakmasın ben bunu anlatmaya devam edeceğim." dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet