Yo-Yo Ma

Yo-Yo Ma

Son dakika Yo-Yo Ma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yo-Yo Ma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yo-Yo Ma haber sayfamızda...

Yo-Yo Ma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.367 yo yo ma haberi bulunmuştur.
‘Doğduğum coğrafyaya bir sevgi mektubu’
‘Doğduğum coğrafyaya bir sevgi mektubu’New York’ta yaşayan piyanist Beyza Yazgan’ın yeni albümü “To Anatolia: Selections from Turkish Five”ı Milliyet Sanat’ın şubat sayısında anlattı
Son dakika... Zenginlerin gözü bu göktaşında! Fiyatı...
Son dakika... Zenginlerin gözü bu göktaşında! Fiyatı...Şimdiye kadar bulunan en muhteşem 70 göktaşı, gelecek hafta İngiltere merkezli müzayede evi Christie’s tarafından internette düzenlenecek açık artırmayla satılacak.
7.02.2021Dünya
Turkcell Platinum İstanbul Night Flight 2020 başlıyor
Turkcell Platinum İstanbul Night Flight 2020 başlıyorDünya starlarının müzikseverlerle buluştuğu “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” konser serisi 29 Ekim tarihinde “An Epic Symphony Hayko Cepkin & Mercan Dede” konseriyle başlıyor. Pandemi koşulları göz önüne alınarak yeniden düzenlenen yeni takvime göre konserler müzikseverlerle buluşacak.
13.10.2020Kültür Sanat
Turkcell Platinum İstanbul Night Flight 2020 Konserleri başlıyor
Turkcell Platinum İstanbul Night Flight 2020 Konserleri başlıyorTurkcell Platinum, dünya starlarını müzikseverlerle buluşturduğu “İstanbul Night Flight” konser serisinin startını Eylül ayında veriyor. Turkcell Platinum, dünya starlarını müzikseverlerle buluşturduğu “İstanbul Night Flight” konser serisinin startını Eylül ayında veriyor.
11.08.2020Tatil
“İstanbul Night Flight” etkinlikleri başlıyor
“İstanbul Night Flight” etkinlikleri başlıyorBurgan Bank, müzikseverlerin heyecanla beklediği “Turkcell Platinum İstanbul Night Flight” konserler serisine geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sponsor olmaya devam ediyor. 13 Mart 2020’de dünyaca ünlü Hollywood starı John Malkovich’in gösterisiyle başlayacak organizasyon kapsamında sahne alacak diğer ünlü isim ve gruplar arasında çellist Yo-Yo Ma, Berlin Symphony Chamber Orchestra, Salzburg Symphony Chamber Orchestra ve piyanist Reuel yer alıyor. Etkinliğin 29 Ekim 2020’deki kapanışında ise Tuluğ Tırpan yönetimindeki 120 kişilik kadrosuyla An Epic Symphony & Hayko Cepkin & Mercan Dede konseri gerçekleşecek.
Aynur Doğan 25 – 26 Şubat’ta Babylon’da!
Aynur Doğan 25 – 26 Şubat’ta Babylon’da!25 – 26 Şubat’ta Babylon’da sahne alacak Aynur Doğan’a büyük ilgi!
24.02.2020Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te... Liderler böyle yürüdü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te... Liderler böyle yürüdü!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran Ateşkes Anlaşması'nın 100. yıl dönümü anma törenleri kapsamında, Elysee Sarayı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından karşılandı.Liderler Birinci Dünya Savaşı törenleri için Zafer Takı’na yürüdü.
11.11.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te... Liderler böyle yürüdü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te... Liderler böyle yürüdü!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran Ateşkes Anlaşması'nın 100. yıl dönümü anma törenleri kapsamında, Elysee Sarayı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından karşılandı.Liderler Birinci Dünya Savaşı törenleri için Zafer Takı’na yürüdü.
11.11.2018Dünya
İzmirli Ezgi’ye Yo-Yo Ma’dan övgü
İzmirli Ezgi’ye Yo-Yo Ma’dan övgüTÜRKİYE’yi yurtdışında kültür sanat alanında başarıyla temsil eden İzmirli çellist 29 yaşındaki Ezgi Karakuş, UMKC Kansas City büyük salonda çok sayıda Grammy ödülü sahibi olan dünyaca ünlü çellist Yo-Yo Ma ile birlikte master klass konseri verdi.
9.04.2018Ege
Korku evinden kurtulan kardeşlere özel konser!
Korku evinden kurtulan kardeşlere özel konser!ABD'de kimileri karanlıkta yatağa zincirlenmiş bir halde bulunan ve aç bırakılan 13 kardeş, sosyal hayata kazandırma çalışmaları kapsamında, efsanevi çello solisti Yo Yo Ma’nın kendilerine verdiği özel konseri dinledi.
5.03.2018Dünya
Korku evinden kurtulan kardeşlere özel konser!
Korku evinden kurtulan kardeşlere özel konser!ABD'de kimileri karanlıkta yatağa zincirlenmiş bir halde bulunan ve aç bırakılan 13 kardeş, sosyal hayata kazandırma çalışmaları kapsamında, efsanevi çello solisti Yo Yo Ma’nın kendilerine verdiği özel konseri dinledi.
5.03.2018Dünya
İran Müziğinin 4 önemli usta müzisyeni CRR'de
İran Müziğinin 4 önemli usta müzisyeni CRR'deİran Müziğinin 4 önemli usta müzisyeni;  Kayhan Kalhor "Kamança", Navid Afghah "Tombak", Ali Behrami Fard "Santur" ve  Hadi Azarpira "Tar" dan kurulu KAYHAN KALHOR ENSEMBLE, muhteşem bir müzik ziyafeti için 15 Aralık gecesi CRR'de sahnede olacak!
14.11.2017Kültür Sanat
Çağ Erçağ, Alan Gilbert vedasında
Çağ Erçağ, Alan Gilbert vedasındaÇello sanatçısı Çağ Erçağ,  orkestra şefi Alan Gilbert’ın veda konserleri kapsamında düzenlenen ‘Dayanışma Konseri’nde; New York Filarmoni Orkestrası  ile birlikte sahne alacak.
1.06.2017Gündem
Çağ Erçağ New York Filarmoni ile çalacak
Çağ Erçağ New York Filarmoni ile çalacakÇello sanatçısı Çağ Erçağ, orkestra şefi Alan Gilbert’ın veda konserleri kapsamında düzenlenen ‘Dayanışma Konseri’nde; New York Filarmoni Orkestrası ile birlikte sahne alacak.
29.05.2017Kültür Sanat
Başkentin en uzun soluklu festivali
Başkentin en uzun soluklu festivaliBu yıl 34. kez müzikseverlerin karşısına çıkan Ankara Uluslararası Müzik Festivali, önceki akşam Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Çoksesli Korosu’nun konseriyle başladı
5.04.2017Gündem
59. Grammy Ödülleri’ne Adele damgasını vurdu
59. Grammy Ödülleri’ne Adele damgasını vurdu Bu yıl 59. kez düzenlenen dünyanın en prestijli müzik ödüllerinden Grammy Ödülleri sahiplerini buldu. Geceye ise damgasını, Yılın Kaydı, Yılın Albümü ve Yılın Şarkısı ödülleri dahil toplam 5 ödül kazanan Adele vurdu.
13.02.2017Cadde
Grammy’ler için geri sayım başladı
Grammy’ler için geri sayım başladıDünyanın en prestijli müzik ödülleri olarak kabul edilen Grammy’ler, bu yıl 59. kez verilecek.
2.02.2017Cadde
D-Marin Klasik Müzik Festivali programı açıklandı
D-Marin Klasik Müzik Festivali programı açıklandıDoğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali 8 güne uzayan programıyla bu yıl 20-27 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasına yayılacak.
Doğumda dinlenecek müzikler
Doğumda dinlenecek müziklerDr. Jacques Moritz müziğin doğumu kolaylaştıracağını söyledi ve Spotify ile birlikte 'Doğum Çalma Listesi' hazırladı.
6.07.2020Doğum
Itzhak Perlman yeniden İstanbul’da
Itzhak Perlman yeniden İstanbul’daDünyanın en önemli keman virtüözü Itzhak Perlman’ın 28 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek konserinin biletleri tükenmek üzere….
14.05.2015Kültür Sanat
Nisan ayı İş Sanat ile renklenecek
Nisan ayı İş Sanat ile renklenecekDulce Pontes, Jessica Lang Dance Company, Tom Harrell, Geneva Camerata, David Greilsammer, Martynas Levickis, Philharmonia Quartet Berlin, Efe Baltacıgil ile Orhan Veli Kanık şiirleri ve Keloğlan’ın masal dünyası baharın tüm renklerini İş Sanat sahnesine taşıyacak.
13.03.2015Kültür Sanat
Yo-Yo Ma Tekrar Zorlu Center'da !
Yo-Yo Ma Tekrar Zorlu Center'da !Fransa’da doğup Amerika’da büyüyen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma ve adını tarihi İpek Yolu’ndan alan, Asya ile Avrupa’nın etnik kültürlerini müziğine taşıyan orkestrası Silk Road Ensemble, 4 Eylül'de Zorlu Center PSM’de sahne aldı. Yoğun ilgiden dolayı Yo-Yo-Mo tekrar konser verecek. Tüm detaylar haberimizde
5.09.2014Gündem
ÜNLÜ ÇELLiSTE  AYNUR EŞLiK EDECEK
ÜNLÜ ÇELLiSTE AYNUR EŞLiK EDECEK17 Grammy ödüllü çellist Yo-Yo Ma, yarın akşam Zorlu Center PSM’de sahne alacak.
2.09.2014Cadde
Yo-Yo Ma önce İzmir’e sonra da İstanbul’a gelecek
Yo-Yo Ma önce İzmir’e sonra da İstanbul’a gelecek17 Grammy ödüllü Amerikalı çellist Yo-Yo Ma, İpek Yolu projesiyle Türkiye’de iki konser verecek
29.08.2014Cumartesi
Yo-Yo Ma Zorlu Center PSM’de!
Yo-Yo Ma Zorlu Center PSM’de!Fransa’da doğup Amerika’da büyüyen Çin asıllı çellist Yo-Yo Ma ve adını tarihi İpek Yolu’ndan alan, Asya ile Avrupa’nın etnik kültürlerini müziğine taşıyan orkestrası Silk Road Ensemble, bu Eylül ayında Zorlu Center PSM’de sahne alacak.
22.08.2014Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Yo-Yo MaMercan DedeBirinci Dünya SavaşıTürkiyeFransa

Yo-Yo Ma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.