1915

1915

Son dakika 1915 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 1915 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 1915 haber sayfamızda...

1915

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.570 1915 haberi bulunmuştur.
Nazım Hikmet kimdir, kaç yaşında vefat etti Nazım Hikmet Ran şiirleri - biyografisi
Nazım Hikmet kimdir, kaç yaşında vefat etti? Nazım Hikmet Ran şiirleri - biyografisiNazım Hikmet aslen nereli? Güzel Yüzlü Şair, Mavi Gözlü Dev adları ile anılan Nazım Hikmet Ran, döneminin çok ilerisinde şair ve yazarları arasında yer alıyordu. Şiirleri ve yazıları ile dikkatleri çeken Ran, uzun süre tutukluluk süreci geçirmiştir. Eserlerinin yanı sıra aşkları ile de bugün bile en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. İşte, Nazım Hikmet Ran hayatı...
15.01.2021Gündem
Son dakika: Türkiye tarih verdi Dünyada örneği yok...
Son dakika: Türkiye tarih verdi! Dünyada örneği yok...Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nde iki bölümden oluşan "kedi yolu" çalışmaları bitti.
15.01.2021Ekonomi
Son dakika: Yenikent-Temelli Yolu hizmete açıldı
Son dakika: Yenikent-Temelli Yolu hizmete açıldıGelen son dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Yenikent-Temelli Yolu'nun tamamının hizmete sunulmasıyla zamandan 66 milyon lira, akaryakıttan 117,7 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 183,7 milyon lira tasarruf sağlanacak ve yıllık karbon emisyon salınımı 48 bin 640 ton azaltılacak." dedi.
14.01.2021Ekonomi
Kedi Yolu ile birlikte, 1915 Çanakkale Köprüsü silüeti belirdi
Kedi Yolu ile birlikte, 1915 Çanakkale Köprüsü silüeti belirdi1915 Çanakkale Köprüsü, ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolu büyük oranda tamamlandı.
10.01.2021Ekonomi
Bugün Çanakkale Boğazı Trafiğe kapatıldı
Bugün Çanakkale Boğazı! Trafiğe kapatıldıÇanakkale Boğazı, Gemlik Limanı'na konteyner yükleme vinci götüren Hollanda bayraklı 173 metre boyundaki ‘Bigroll Beaufort’ isimli geminin, geçişi nedeniyle tek yönlü olarak gemi trafiğine kapatıldı.
10.01.2021Gündem
Son dakika Bakan Karaismailoğlu tarih verdi: 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız
Son dakika! Bakan Karaismailoğlu tarih verdi: 5A uydumuzu uzaya fırlatacağızGelen son dakika haberine göre; Bakan Karaismailoğlu "Pazartesiyi salıya bağlayan gece 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız. Programını yaptık. Onun heyecanını taşıyoruz şu anda." açıklamasını yaptı.
30.12.2020Ekonomi
Simgelerin köprüsünde kedi yolunun yüzde 70i tamamlandı
Simgelerin köprüsünde "kedi yolu"nun yüzde 70'i tamamlandıÇanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nde devam eden ve iki bölümden oluşan "kedi yolu"nda çalışmaların yüzde 70'i tamamlandı.
30.12.2020Haberler
Türkiye nefesini tuttu Dünyada başka yok...
Türkiye nefesini tuttu! Dünyada başka yok...Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek '1915 Çanakkale Köprüsü'nde devam eden ve iki bölümden oluşan 'kedi yolu'nda çalışmaların yüzde 70'i tamamlandı.
30.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Tarih verildi Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye iş
Son dakika haberi: Tarih verildi! Yerli oto fabrikasında 5 bin kişiye işTürkiye’nin otomobili TOGG’un fabrikasının inşaatını yapacak olan Yapı Merkezi’nin patronu Başar Arıoğlu, “Ocakta inşaatı başlatıyoruz. Toplam 5 bin kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.
29.12.2020Ekonomi
Vatikan arşivindeki levanten yaşamı
Vatikan arşivindeki levanten yaşamıVatikan gizli arşivlerinde uzun yıllardır çalışmalar yürüten Türkiye Katolik Episkoposlar Kurulu Basın Sözcüsü ve Kültür Ataşesi Dr. Rinaldo Marmara, Osmanlı döneminde Levantenlerin başkenti sayılan Galata ve Pera üzerine yaptığı araştırmaları kitaplaştırdı.
28.12.2020Gündem
MSB tarihi fotoğrafları paylaştı 1915 Sarıkamış...
MSB tarihi fotoğrafları paylaştı! 1915 Sarıkamış...Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 1915'te Sarıkamış Harekatı'na katılan Türk askerlerinin tarihi fotoğraflarını yayımladı.
24.12.2020Gündem
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelikten AİHMin Demirtaş kararı için flaş açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten AİHM'in Demirtaş kararı için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti MYK sonrası sözcü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Belçika Temsilciler Meclisinin Dağlık Karabağ kararına ilişkin "Hiçbir hükmü yoktur, geçersiz, haksız, hukuksuz, hakkaniyetsiz ve gayrimeşrudur." ifadelerini kullandı. Çelik, koronavirüsün mutasyona uğradığı konusuna dair, "Gerekli tüm tedbirler alınacaktır" ifadesini kullandı. Çelik AİHM'in Demirtaş kararına ilişkin, "Hukuk sistemimiz gerekçeli kararı değerlendirecek." dedi.
22.12.2020Siyaset
22 Aralık Sarıkamış şehitleri anılıyor | Sarıkamışta ne oldu
22 Aralık Sarıkamış şehitleri anılıyor | Sarıkamış'ta ne oldu?Sarıkamış şehitleri anılıyor... Bugün 22 Aralık 2020 Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı. 1. Dünya Savaşı sırasında Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için Osmanlı ordusunun başlattığı Sarıkamış Harekatı'nda şehit olan askerler anılıyor. İşte Sarıkamış Harekatı'nın tarihi ve yaşananlar...
22.12.2020Gündem
‘Gerçeklerle bağdaşmıyor’
‘Gerçeklerle bağdaşmıyor!’Türkiye, Belçika Meclisi’nin Yukarı Karabağ kararına tepki gösterdi. Dışişleri Sözcüsü Aksoy, “Karar ne tarihi, ne hukuki, ne de sahadaki gerçeklerle bağdaşmaktadır” dedi
20.12.2020Siyaset
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Kabul ettirmekte kararlıyız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: Kabul ettirmekte kararlıyızGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla tereddüt göstermeyecek bir ülke olduğunu kabul ettirmekte kararlıyız" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adı millet olan aslında zillet durumuna düşmüş PKK terör örgütü ile iç içe olanlara sesleniyorum. 2023 Cumhur İttifakı'nın yeni bir zafer yılı olacaktır. İnşallah milletimize verdiğimiz her sözü tutarak 2023'e alnımızın akıyla ulaşacağız" diye konuştu.
19.12.2020Siyaset
Türkiyeden Belçikaya Karabağ tepkisi
Türkiye'den Belçika'ya Karabağ tepkisiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yukarı Karabağ konusunda Belçika Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda bugün kabul edilen 1597 sayılı karar ne tarihi, ne hukuki, ne de sahadaki gerçeklerle bağdaşmaktadır. Türkiye hakkında mesnetsiz iddia ve ithamlar da içeren bu kararı reddediyoruz." ifadesini kullandı.
19.12.2020Gündem
Bakan Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 321 kilometresi trafiğe açılan Kuzey Marmara otoyolunun son kesimini 19 Aralık 2020'de işletmeye açacaklarını bildirdi. Bakan Karaismailoğlu, "İstanbul Havalimanı, karayolu ve demiryolu bağlantısı, lojistik merkezleri ve buradan geçecek bir su yolu olacak Kanal İstanbul, bir dünya projesidir." dedi.
14.12.2020Siyaset
Çanakkale Boğazı köprü çalışmaları için gemi geçişlerine kapatıldı
Çanakkale Boğazı köprü çalışmaları için gemi geçişlerine kapatıldı1915 Çanakkale Köprüsü, ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak kedi yolunun montaj çalışmaları nedeniyle Çanakkale Boğazı, çift yönlü transit gemi geçişlerine kapatıldı. Köprüdeki çalışmalar sağanak altında yapıldı.
13.12.2020Ekonomi
Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir Arslantaş karakteri İlker Kızmaz nereli, kaç yaşında
Uyanış Büyük Selçuklu Arslantaş kimdir? Arslantaş karakteri İlker Kızmaz nereli, kaç yaşında?Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, Selçuklu Sultanı Melikşah dönemini ele alıyor. Sevilen dizi TRT1'de izleyici karşısına çıkıyor. Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken Uyanış Büyük Selçuklu'da Arslantaş'ı canlandıran İlker Kızmaz'ın hayatı merak konusu oldu. İşte, İlker Kızma biyografisi...
7.12.2020Cadde
Dünya Kadın Hakları günü mesajları, Atatürk fotoğrafları | Dünya Kadın Hakları Günü sözleri
Dünya Kadın Hakları günü mesajları, Atatürk fotoğrafları | Dünya Kadın Hakları Günü sözleriBugün Dünya Kadın Hakları Günü! Yaptıkları ile bizlere her zaman gurur kaynağı olan hayatımızda çok özel anlamlar ifade eden Türk Kadınlarına 5 Aralık 1934 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından seçme seçilme hakkı verilmiş ve bu özel gün Türkiye ve Dünya'da Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. İşte 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününe özel fotoğraflar ve mesajlar haberimizde...
5.12.2020Gündem
Türkiye’nin Mühendis Kızları geleceği aydınlatacak
Türkiye’nin Mühendis Kızları geleceği aydınlatacakKadınların iş gücüne katılımının en düşük olduğu profesyonel alanlardan biri olan mühendislik bilimlerinde daha fazla yer almalarını sağlamak amacıyla başlatılan “Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi” (TMK) beş yılda 430 genç mühendis adayı kadına ulaştı
5.12.2020Gündem
Simgelerin Köprüsünde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
'Simgelerin Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyorÇanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nün dördüncü tabliyesi yüklendiği özel gemi ile Avrupa yakasındaki Karakova bölgesine ulaştırıldı.
4.12.2020Ekonomi
Simgelerin Köprüsünde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor
'Simgelerin Köprüsü'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyorÇanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nün dördüncü tabliyesi yüklendiği özel gemi ile Avrupa yakasındaki Karakova bölgesine ulaştırıldı.
4.12.2020 Ekonomi
Paranın şekli değişti ama gücü değişmedi
Paranın şekli değişti ama 'gücü' değişmediİnsanlığın 11 bin yıldır kullandığı para, zaman içinde şeklinden malzemesine kadar büyük değişime uğradı. Deniz kabukları, boncuklar ve bazı değerli madenlerin kullanıldığı dönemleri gören para, bugün cüzdanlarda ve ceplerde, madeni bozukluklar ve banknotlarla yerini alıyor.
4.12.2020Uzmanpara
Adolf Hitler adlı aday Namibyada seçim kazandı
Adolf Hitler adlı aday Namibya'da seçim kazandıAfrika ülkelerinden Namibya'daki yerel seçimlerde ezici bir zafer kazanan Adolf Hitler adlı politikacı, dünya hakimiyeti kurmak gibi bir planı olmadığını söyledi.
4.12.2020Dünya
700 tonluk dev Geliboluya getirildi
700 tonluk dev! Gelibolu'ya getirildiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca 1915 Çanakkale Köprüsü'nün yapımına hızla devam edildiği, 3 mega blokun Gölcük Çimtaş Tesisleri'nden Gelibolu'ya getirildiği açıklandı.
30.11.2020Ekonomi
Çanakkale Köprüsünün 318 metrelik kuleleri, Eyfeli geçti
Çanakkale Köprüsü'nün 318 metrelik kuleleri, Eyfel'i geçti1915 Çanakkale Köprüsü'nün deniz içerisindeki kuleleri, 318 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek ve 2023 metrelik orta açıklığıyla dünyanın en uzun asma köprüsü olacak. Mayıs ayında 32'nci bloğun konulmasıyla tamamlanan köprünün kuleleri, Fransa'nın başkenti Paris'in simgesi olan 300 metre yüksekliğe sahip dünyaca ünlü Eyfel Kulesi'ni de geçmiş durumda. 'Kedi Yolu yapımının devam ettiği Çanakkale Köprüsü tabliyesinin üçüncü bloğu da Çanakkale'ye geldi.
30.11.2020Haberler
29 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyette
29 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te29 Kasım 2020 Günün Özeti Milliyet'te
29.11.2020Haberler
Dünyada örneği yok Yüksekliği Eyfel Kulesini geçti
Dünyada örneği yok! Yüksekliği Eyfel Kulesi'ni geçtiÇanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nün ayaklarının yüksekliği, Fransa'nın başkenti Paris'in simgesi 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti.
29.11.2020Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış  Törenine katıldı
TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ-Hayrabolu Yolu Kandamış Kesimi Açılış Töreni'ne katıldıŞentop, "Devlet milletindir, bütün imkan ve kaynaklarıyla millete aittir. Devletin millete, milletin de devlete erişiminin yani adalete, hukuka erişiminin önündeki her taş kaldırılmalıdır, kaldırılacaktır. Türkiye, bütün organize şebekelere inat, uluslararası, yurt içi şebekelere inat, bu hedeflerinden asla vazgeçmeyecek, vazgeçirilemeyecektir." dedi.
28.11.2020Siyaset
Son dakika... Bölgenin kaderi değişti Fiyatlar uçtu...
Son dakika... Bölgenin kaderi değişti! Fiyatlar uçtu...Çanakkale Boğazı'na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak ve kenti daha ulaşılabilir hale getirecek. İstanbul, İzmir ve Bursa üçgeninde kalan Çanakkale, köprü ile birlikte büyük kentlere ulaşılabilirliğin kolaylaşmasıyla önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Buna paralel olarak bölgedeki tarla ve konut fiyatlarında büyük artış yaşandı.
22.11.2020Haberler
Son dakika... Bölgenin kaderi değişti Fiyatlar uçtu...
Son dakika... Bölgenin kaderi değişti! Fiyatlar uçtu...Çanakkale Boğazı'na inşa edilen 1915 Çanakkale Köprüsü ile otoyol projesi, Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayacak ve kenti daha ulaşılabilir hale getirecek. İstanbul, İzmir ve Bursa üçgeninde kalan Çanakkale, köprü ile birlikte büyük kentlere ulaşılabilirliğin kolaylaşmasıyla önemli bir cazibe merkezi haline geldi. Buna paralel olarak bölgedeki tarla ve konut fiyatlarında büyük artış yaşandı.
22.11.2020Ekonomi
Seslerin peşinde bir deha
Seslerin peşinde bir dehaErmeni müzisyen, müzikolog ve rahip Gomidas Vartabed’in trajik hayat hikayesini sahneye taşıyan “Gomidas” oyununu, yazar-yönetmeni Ahmet Sami Özbudak ve karaktere hayat veren Fehmi Karaarslan’la konuştuk
22.11.2020Pazar
İlk tabliye ulaştı Çanakkale Köprüsünde...
İlk tabliye ulaştı! Çanakkale Köprüsü'nde...Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nün ilk tabliyesi yüklendiği özel gemi ile Karakova bölgesine ulaştırıldı.
20.11.2020Haberler
İlk tabliye ulaştı Çanakkale Köprüsünde...
İlk tabliye ulaştı! Çanakkale Köprüsü'nde...Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nün ilk tabliyesi yüklendiği özel gemi ile Karakova bölgesine ulaştırıldı.
20.11.2020Ekonomi
Dünyada örneği yok Yeni gelişme...
Dünyada örneği yok! Yeni gelişme...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 18 Mart 2017 tarihinde temelini attığı ve ‘asırların hayali’ dediği 1915 Çanakkale Köprüsü çalışmalarında yeni bir aşamaya geçildi.
17.11.2020Ekonomi
1915 Çanakkale Köprüsü’nde ‘kedi yolu’ yapımı başladı
1915 Çanakkale Köprüsü’nde ‘kedi yolu’ yapımı başladıDünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 18 Mart 2022’de tamamlanarak hizmete açılması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü’nde işçilerin üzerinde çalışacağı ‘kedi yolu’ yapımına başlandı.
16.11.2020Haberler
Bakan Karaismailoğlu, Aydın-Denizli Otoyolu’nun temelini attı
Bakan Karaismailoğlu, Aydın-Denizli Otoyolu’nun temelini attıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aydın-Denizli Otoyolu’nun temel atma törenini gerçekleştirdi. Bakan Karaismailoğlu, “Aydın-Denizli Otoyolu’nun tamamlanmasıyla güzergahtaki seyahat süresi 2 saat 15 dakikadan 1 saat 15 dakikaya düşecek. Zamandan 472 milyon lira, akaryakıttan 142 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 614 milyon lira tasarruf edilecek” dedi.
16.11.2020Ekonomi
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan ekonomi açıklaması: Seferberlik başlatıyoruz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi açıklaması: Seferberlik başlatıyoruzGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da AK Parti İl Kongresi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne eski bakanlardan İsmail Fehmi Cumalıoğlu'nun adının verileceğini duyurdu. Ekonomideki gelişmelere de değinen Erdoğan, "Yeni bir istikrar, büyüme ve istihdam odaklı bir seferberlik başlatıyoruz." dedi.
13.11.2020Siyaset
Bakan açıkladı Yatırımlar hız kesmeden devam ediyor
Bakan açıkladı! Yatırımlar hız kesmeden devam ediyorBakan Karaismailoğlu, "Yatırımlarımız hiçbir zaman hız kesmeden devam ediyor. Pandemi döneminde 5,7 milyar dolar yatırım yaptık. 5A uydumuz aralık ayı ortasında fırlatılacak. 5B'yi ise Haziran 2021 gibi planlıyoruz. 5B ile internet hızı 56 gigabayta çıkacak. " dedi.
12.11.2020Ekonomi
ABD yeni başkanı kim oldu Biden kaç yaşında, kimdir Biden - Trump yarışında son durum
ABD yeni başkanı kim oldu? Biden kaç yaşında, kimdir? Biden - Trump yarışında son durumABD seçim sonuçları belli oldu. Joe Biden zafer konuşması yaparken, Trump'ın 'yarış bitmedi' açıklaması herkesi meraklandırdı. 3 Kasım Salı günü gerçekleşen ABD'nin tarihi seçiminde kazanan ortaya çıktı, uluslararası haber ajansları Demokrat Parti’nin adayı Joe Biden’ın zaferini ‘son dakika' koduyla geçti. Biden hakkında ise arayış başladı. Peki Biden kaç yaşında, kimdir?
8.11.2020 Gündem
Dalgıçların yeni tutkusu Kraliçe’nin gemisi Majestic
Dalgıçların yeni tutkusu Kraliçe’nin gemisi MajesticAlman denizaltısı U 21’in batırdığı HMS Majestic, Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı’nda dalış tutkunlarını bekliyor. 18-24 metre derinlikte Ercan Zeybek önderliğinde yaptığımız HMS Majestic ziyareti bizi Otto Hersing’in torpidoyu ateşlediği dakikalara götürdü
8.11.2020Pazar
Korona günlerinde festival
Korona günlerinde festival24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programında bu yıl yer alan performanslardan 19’u fiziksel mekanda, 10’u da dijital platformda seyirciyle bulaşacak.
7.11.2020Cumartesi
Kırmızı Oda Garip kimdir, kaç yaşında Garip karakterine hayat veren Celil Nalçakan kimdir
Kırmızı Oda Garip kimdir, kaç yaşında? Garip karakterine hayat veren Celil Nalçakan kimdir?Kırmızı Oda dizisine 9. bölümde dahil olan isim olan Celil Nalçakan dizide Garip karakterine hayat veriyor. Geçtiğimiz hafta ekrana gelen son bölümde diziye dahil olan Garip'in bu hafta hikayesi devam ediyor. Peki Kırmızı Oda dizisinde Garip karakterine hayat veren Celil Nalçakan kimdir?
6.11.2020Cadde
AK Partiden, Çanakkale Belediyesi binasının 5 yıldır tamamlanamamasına tepki
AK Parti'den, Çanakkale Belediyesi binasının 5 yıldır tamamlanamamasına tepkiÇanakkale Belediyesi tarafından yapımına 2015 yılında başlanan ‘Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi’ ile 2017 yılında yapımına başlanan 'Katlı Otopark ve İş Merkezi' binalarının, belirlenen süre içerisinde tamamlanamamasına AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek tepki gösterdi. Başkan Ölçek, "Belediye Hizmet Binası 3 yılda bitecekti, ancak 5 yıl oldu hala tamamlanamadı. Katlı Otopark ve İş Merkezi binası da aynı şekilde, uzun süredir çivi dahi çakılmıyor. Bu inşaatlar ne zaman bitecek" diye sordu.
6.11.2020Siyaset
Kadın üniversitesi  2021’de kurulacak
Kadın üniversitesi 2021’de kurulacak2021 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, dünkü mükerrer Resmi Gazete’de yayımlandı. Programda yer alan en dikkat çekici başlık Türkiye’de yalnızca kadın öğrencilere yönelik hayata geçirilmesi planlanan “kadın üniversitesi” projesi oldu.
28.10.2020Siyaset
Transit trafik yükünü azaltacak
Transit trafik yükünü azaltacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 18 Mart 2017 tarihinde temelini attığı ve asırların hayali dediği 1915 Çanakkale Köprüsü, tamamlandığında boğazın en batısında Avrupa ve Asya kıtalarını birleştirerek, Marmara Bölgesinin İstanbul merkezli transit trafik yükünü hafifletecek. Çalışmaların sürdüğü 1915 Çanakkale Köprüsünde, ana halatların çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak 'Kedi Yolu' yapımı için geçici kılavuz halatlar kısa süre önce çekildi.
25.10.2020Haberler

Yazar Sonuçları

Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
ABD’deki diaspora olmasaDiaspora kelimesi, bir bölgeden başka yerlere yayılmış etnik parçalara deniyor...
4.01.2021Dünya
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Başöğretmen ve öğretmenlerAnkara Bahçelievler Deneme Lisesi son sınıftaydım...
25.11.2020Siyaset
Hakkı ÖcalMilliyet Yazarı
Ne olursa Türkiye için iyi olur?ABD’de seçimler ilk kez mahkemede bitiyor değil...
5.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

köprüçanakkaletürkiyeÇanakkale BoğazıÇanakkale köprüsü

1915 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.