Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Son dakika Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı haber sayfamızda...

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.491 ulastirma ve altyapi bakanligi haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bakan açıkladı! PTT'de yeni dönem
Son dakika... Bakan açıkladı! PTT'de yeni dönemUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu İstanbul’da bugünden itibaren PTT dağıtım görevlilerinin teslimatlarını elektrikli skuter ile yapacağını açıkladı.
18.06.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurdu
Son dakika: Bakan Kurum'dan çok önemli müsilaj açıklaması! 'Tespit ettik' diyerek duyurduGelen son dakika haberine göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum Marmara'daki müsilaj sorunu ile açıklamada bulundu. Kurum "Yaptığımız ilk çalışmalar çerçevesinde; bugün itibarıyla müsilajın tehlikeli atık olmadığı veya toksik özellik göstermediğini tespit ettik." dedi.
15.06.2021Gündem
Gebze-Darıca metro hattı 2023 yılında hizmete girecek
Gebze-Darıca metro hattı 2023 yılında hizmete girecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kocaeli’de, Gebze-Darıca metro hattında tünel sondaj makinesi ile tünel açma törenine katılarak, 15,4 kilometre uzunluğundaki hattın 2023 yılında hizmete gireceğini söyledi.
14.06.2021Ekonomi
5 lojistik merkezin projesi tamam
5 lojistik merkezin projesi tamamTürkiye’yi lojistik üssü haline getirmek ve Türk sanayicilerinin demir yollarıyla nakliyede rekabet gücünü artırma amacı doğrultusunda 5 lojistik merkezin daha proje çalışması tamamlandı. Bu lojistik merkezler Bilecik (Bozüyük), Kayseri (Boğazköprü), Karaman, Bitlis (Tatvan) ve Çerkezköy’de (Tekirdağ) kurulacak.
13.06.2021Ekonomi
5 lojistik merkezinde proje çalışmaları tamamlandı
5 lojistik merkezinde proje çalışmaları tamamlandıTürkiye'yi lojistik üssü haline getirmek ve Türk sanayicilerinin demir yollarıyla nakliyede rekabet gücünü artırma amacı doğrultusunda 5 lojistik merkezin daha proje çalışması tamamlandı.
12.06.2021Ekonomi
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttı
Limanlarda elleçlenen konteyner ve yük miktarı arttıTürkiye limanlarında mayıs ayında elleçlenen konteyner miktarı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,8, yük miktarı da yüzde 14,6 arttı.
9.06.2021Ekonomi
5 ayda 30 milyon yolcu
5 ayda 30 milyon yolcuTürkiye genelindeki havalimanlarında ocak - mayıs döneminde havayolunu tercih eden yolcuların sayısı yaklaşık 30 milyon oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, mayıs ayına ve ocak - mayıs dönemine ilişkin havayolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı.
8.06.2021Ekonomi
7 ile genelge gönderildi! 8 Haziran'da deniz temizliği seferberliği başlatılıyor
7 ile genelge gönderildi! 8 Haziran'da deniz temizliği seferberliği başlatılıyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Marmara Denizi Eylem Planı'nın uygulanmasına ilişkin 7 il valiliği ve belediye başkanlıkları ile ilgili bakanlıklar ile sivil toplum kuruluşlarına genelge gönderdi. Genelgede müsilajdan kaynaklanan kirliliğin giderilmesi ve yönetimine ilişkin 8 Haziran'da en büyük deniz temizliği seferberliği başlatılacağı, tüm çalışmaların bakanlık tarafından yürütüleceği, bu kapsamda İstanbul'da Koordinasyon ve Bilgilendirme Merkezi oluşturulacağı belirtildi.
7.06.2021Ekonomi
Türkiye'de hava yolunu kullanan yolcu sayısı 30 milyona yaklaştı
Türkiye'de hava yolunu kullanan yolcu sayısı 30 milyona yaklaştıTürkiye genelindeki havalimanlarında ocak-mayıs döneminde hava yolunu tercih eden yolcuların sayısı yaklaşık 30 milyon oldu.
7.06.2021Ekonomi
Kocasu Deresi'nin rafting parkuru açıldı
Kocasu Deresi'nin rafting parkuru açıldıMarmara Bölgesi'nin rafting sporunda merkez olması planlanarak yapılan Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki Kocasu Deresi'nin parkuru açıldı.
Anadolu Efes'in bayrakları, İstanbul Boğazı'nda dalgalanıyor
Anadolu Efes'in bayrakları, İstanbul Boğazı'nda dalgalanıyorTurkish Airlines EuroLeague'de 2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve Avrupa'nın bir numaralı takımı olan Anadolu Efes'in şampiyonluk bayrakları; bir İstanbul geleneği olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne asıldı.
Filyos Limanı ve Vadisi Projesi'nden ekonomik beklenti büyük
Filyos Limanı ve Vadisi Projesi'nden ekonomik beklenti büyükZonguldak'taki Filyos Limanı ve Vadisi Projesi'nin, bölgede yatırımı ve istihdamı artırarak, Türkiye'nin cari açık problemine olumlu katkı sağlaması bekleniyor.
4.06.2021Ekonomi
Kara yolu ulaştırma hizmetleri faaliyetlerinin denetim esasları belirlendi
Kara yolu ulaştırma hizmetleri faaliyetlerinin denetim esasları belirlendiKara yoluyla yapılan ulaştırma hizmetleri alanında gerçekleştirilecek faaliyetlerin denetimlerine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
3.06.2021Ekonomi
Beş firmaya e-skuter belgesi
Beş firmaya e-skuter belgesiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, elektrikli skuterler için son 1 ayda beş firmaya yetki belgesi düzenlendiğini bildirdi.
3.06.2021Ekonomi
Doğal gaz müjdesi! Karaya çıkartılıyor: 10 bin kişiye iş imkanı
Doğal gaz müjdesi! Karaya çıkartılıyor: 10 bin kişiye iş imkanıZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin (ZBEÜ) 12- 13 Şubat 2021 tarihinde düzenlediği Filyos Çalıştayı, kitap haline getirildi. 80 katılımcının bilimsel ve akademik görüşleriyle katkı verdiği çalıştayın sonuç bildirgesinde, Karadeniz'de çıkartılacak doğal gaz ile ilgili olarak, "Henüz keşfedilen gaz miktarı bile ülkemizin son 33 yılda tükettiği doğal gazın yarısına denk gelmektedir. Bu bağlamda bölgede keşfedilen doğal gaz kuyuları üretime geçtiğinde ülkemizin yıllık doğal gaz ihtiyacının yüzde 30'unu karşılama kapasitesine sahip olabilecektir" denildi.
2.06.2021Ekonomi
5 firmaya e-skuter işletmeciliği yetki belgesi verildi
5 firmaya e-skuter işletmeciliği yetki belgesi verildiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, paylaşımlı e-skuter işletmeciliği faaliyeti kapsamında şartları sağlayan 5 firmaya yetki belgesi düzenlendi.
2.06.2021Ekonomi
İstanbul’un en yüksek yapısı Çamlıca Kulesi açılıyor
İstanbul’un en yüksek yapısı Çamlıca Kulesi açılıyorİstanbul’un en güzel tepelerinden olan Çamlıca’daki yayın kulesi 29 Mayıs Cumartesi günü açılıyor. Aynı zamanda İstanbul’un en yüksek yapısı olan kule sayesinde anten yığını görüntüsü ortadan kalktı.
28.05.2021Mimarlık
Çamlıca Kulesi 29 Mayıs'ta açılıyor
Çamlıca Kulesi 29 Mayıs'ta açılıyorİstanbul'un en yüksek yapısı olan Çamlıca Kulesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılması beklenen tören ile 29 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00'te resmen hizmete açılacak.
25.05.2021Ekonomi
İstanbul’un yeni simgesi Çamlıca Kulesi, cumartesi günü açılacak
İstanbul’un yeni simgesi Çamlıca Kulesi, cumartesi günü açılacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul'un güzel siluetini anten çöplüğünden kurtararak aynı anda 100'den fazla yayın kuruluşuna hizmet vermeye başlayan 369 metrelik kule yüksekliği ve deniz seviyesinden 587 metrelik yüksekliğiyle İstanbul'un en yüksek yapısı olan Çamlıca Kulesi'nin, 29 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılacağı tören ile hizmete açılacağını bildirdi.
25.05.2021Haberler
5G’de yerli ürünler görücüye çıkıyor! İlk sinyal 2023 yılında...
5G’de yerli ürünler görücüye çıkıyor! İlk sinyal 2023 yılında...Mobil iletişimde 5G teknolojisine geçiş hazırlıkları kapsamında, 5G uyumlu yerli ürünlerin prototipleri tanıtılacak. 2022 yılında 5G frekans ihalesinin yapılması planlanırken, 2023 yılında ise 5G sinyali vatandaşların hizmetine sunulacak.
25.05.2021Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Çankırı'da konuştu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Çankırı'da konuştuUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 2023'te yatırımlardaki demir yolu oranını yüzde 60'a, demir yolu ağını 16 bin 675 kilometreye çıkaracaklarını belirterek, "Yolcu taşımacılığımızın da yüzde 1,3'ünü oluşturan demir yolları payını Cumhuriyet'imizin 100. kuruluş yıl dönümünde yüzde 5'e yükselteceğiz." dedi.
24.05.2021Ekonomi
Diyarbakır Havalimanı 1 aylığına uçuş trafiğine kapatılıyor
Diyarbakır Havalimanı 1 aylığına uçuş trafiğine kapatılıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Diyarbakır Havalimanı'nın, ana pistte yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 1 aylığına uçuş trafiğine kapatılacağını bildirdi.
23.05.2021Ekonomi
Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yarın yola çıkacak
Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yarın yola çıkacakTürkiye-Çin arasında yerli üretim MDF kaplı levha yükü taşıyan 6'ncı ve 7'nci Çin ihracat blok trenleri, Kocaeli Köseköy'den yarın öğleden sonra hareket edecek.
23.05.2021Ekonomi
Ayvalık'taki fırtına nedeniyle 80 teknenin battığı belirlendi
Ayvalık'taki fırtına nedeniyle 80 teknenin battığı belirlendiAyvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, "Fırtına nedeniyle 56 özel, 10 gezi teknesi, 14 profesyonel balıkçı ruhsatlı balık teknesi tamamen zarar gördü. Teknelerde yaklaşık 50 milyon liralık maddi hasar oldu." dedi.
22.05.2021Gündem
DHMİ Genel Müdürü Keskin, kurumun 88. kuruluş yılı nedeniyle mesaj yayımladı
DHMİ Genel Müdürü Keskin, kurumun 88. kuruluş yılı nedeniyle mesaj yayımladıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, kurumun geleceğe yürüyüşünün, 88 yıllık köklü tarihinin rehberliğinde ve DHMİ personelinin kararlılığıyla devam ettiğini belirterek, "Özellikle son 19 yılda Cumhuriyet tarihimizin en önemli projelerinin hayata geçmesiyle Türk havacılığı altın dönemini yaşıyor." ifadesini kullandı.
20.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeçamlıca kulesilojistikihracatZonguldak

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.