Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

Son dakika Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı haber sayfamızda...

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.937 ulaştırma ve altyapı bakanlığı haberi bulunmuştur.
Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Cidde'ye
Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı seferi Cidde'yeRize'nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy'de projelendirilen, Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2'nci, dünyanın ise 5'inci havalimanı Rize-Artvin Havalimanı'ndan ilk yurt dışı uçuşu, hacı adaylarından oluşan kafile ile Suudi Arabistan’ın Cidde kentine yapıldı.
27.06.2022Ekonomi
“Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı; Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım konseptiyle Türkiye ve dünyada bir ilk olacak”
“Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı; Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım konseptiyle Türkiye ve dünyada bir ilk olacak”Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Haydarpaşa Garında yapılan restorasyon çalışmaları ve gar sahasında gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını inceledi.
25.06.2022Ekonomi
Şehit annesi istedi köyüne baz istasyonu kuruldu
Şehit annesi istedi köyüne baz istasyonu kurulduKuzey Irak’ta Pençe-Kilit Operasyonunda araziye yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu geçtiğimiz Mayıs ayında şehit olan Gümüşhaneli Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler’in annesinin isteği üzerine cep telefonu çekmeyen köyüne baz istasyonu kuruldu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek tarafından anne Ayfer Güler’e cep telefonu hediye edildi.
24.06.2022Gündem
Sınırlı kullanım bilet tarifesinde değişiklik yapıldı
Sınırlı kullanım bilet tarifesinde değişiklik yapıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi, UKOME toplantısında sınırlı kullanım bilet tarifesi alınan kararla üç geçişlik bilet 32 liradan 35 liraya,10 geçişlik bilet 88 liradan 90 liraya yükseldi. Beş geçişlik bilet ise 49 liradan 45 liraya indirildi. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı'na SA-1, SA-2, SA-3 otobüs hatlarının ücret tarifesinin belirlenmesi ve faaliyete açılması teklifi, reddedilerek alt komisyona gönderildi.
22.06.2022Ekonomi
Kurban Bayramı'nda trenlerde kapasite artışı yapıldı
Kurban Bayramı'nda trenlerde kapasite artışı yapıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kurban Bayramı’nda Yüksek Hızlı Tren hatlarında 11 bin 838, ana hat ve bölgesel trenlerde 39 bin 800 olmak üzere toplam 51 bin 638 kişilik ek kapasite artışı yapıldığını duyurdu. Bakanlık, biletlerin yarından itibaren satışa çıkarılacağına dikkati çekti.
22.06.2022Ekonomi
Kruvaziyer turizmi rekorlar için hazır
Kruvaziyer turizmi rekorlar için hazırKruvaziyer turizmi, bu yıl rekora koşuyor. 2022 sonuna kadar 1052 kruvaziyer gemi ve toplam 1.4 milyon turistin Türk limanlarını ziyaret etmesi bekleniyor.
22.06.2022Ekonomi
Kruvaziyer turizmi pandemi sonrası rekora koşuyor
Kruvaziyer turizmi pandemi sonrası rekora koşuyorDünyada hızla gelişen, limanların olduğu ülkeye ve şehre ciddi katkıları olan kruvaziyer destinasyonlarında, Akdeniz'in gözde limanlarını bünyesinde barındıran Türkiye, pandemi döneminin durgunluğunu atlattı. Kruvaziyer turizmi, bu yıl rekora koşuyor. 2022 yılı sonuna kadar 1052 kruvaziyer ve toplam 1 milyon 461 bin turistin Türk limanlarını ziyaret etmesi bekleniyor.
21.06.2022Ekonomi
Antalya Demre Yat Limanı Projesi'nde ihale süreci başladı
Antalya Demre Yat Limanı Projesi'nde ihale süreci başladıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Antalya Demre Yat Limanı Projesi'nde ihale süreci başladı
20.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık
Bakan Karaismailoğlu: Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kazlıçeşme-Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım projesinin 2023 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacağını belirtti. Karaismailoğlu "Ülkemizin ulaşım ve haberleşmesi için 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptık. Bu miktarın, 328 milyar lirasını demiryollarına ayırdık. Türkiye, son 20 yılda yaptığı büyük altyapı atılımı sayesinde dünyada en üst lige çıktı"dedi.
18.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: “Kazalardaki can kayıplarımız yüzde 81 oranında azaldı”
Bakan Karaismailoğlu: “Kazalardaki can kayıplarımız yüzde 81 oranında azaldı”Bir dizi ziyaretler için Zonguldak’ta bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhuriyetin 100. yılı eşiğindeki Türkiye’yi ulaşım ve haberleşmede bölgesinde lider, dünyada da önemli bir kavşak noktası haline getirdiklerini belirtti.
17.06.2022Ekonomi
Rize-Artvin Havalimanı'nı 1 ayda, 48 bin yolcu kullandı
Rize-Artvin Havalimanı'nı 1 ayda, 48 bin yolcu kullandıRize’nin Pazar ilçesine bağlı Yeşilköy'de projelendirilen, Türkiye'nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen 2'nci, dünyanın ise 5'inci havalimanı Rize-Artvin Havalimanı'nı 1 ayda 48 bin 103 yolcu kullandı. 4,4 milyar TL'ye mal olan ve 14 Mayıs'ta hizmete açılan havalimanında bu sürede 372 uçak, iniş-kalkış gerçekleştirdi.
17.06.2022Ekonomi
Bolu Dağı tünel ve viyadükleri bugün açılıyor
Bolu Dağı tünel ve viyadükleri bugün açılıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Bakımı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanan Bolu Dağı tünel ve viyadükleri bugün saat 10.00’da trafiğe açılıyor." duyurusu yayımlandı.
17.06.2022Ekonomi
Antalya-Alanya Otoyolu Projesi ihalesine davet
Antalya-Alanya Otoyolu Projesi ihalesine davetBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Antalya-Alanya Otoyolu Projesi kapsamında ihaleye çıktı.
15.06.2022Ekonomi
Tersanede Liberya bayraklı gemide yangın! Sabah saatlerinde söndürüldü
Tersanede Liberya bayraklı gemide yangın! Sabah saatlerinde söndürüldüYalova’da tersanede bulunan Liberya bayraklı gemide gece çıkan yangın denizden 5 römorkör ve karadan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle sabah saatlerinde söndürüldü.
12.06.2022 Haberler
Tersanede Liberya bayraklı gemide yangın! Sabah saatlerinde söndürüldü
Tersanede Liberya bayraklı gemide yangın! Sabah saatlerinde söndürüldüYalova’da tersanede bulunan Liberya bayraklı gemide gece çıkan yangın denizden 5 römorkör ve karadan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle sabah saatlerinde söndürüldü.
12.06.2022Gündem
Erdoğan 154 yatırımın açışını yapacak! 41 kilometre uzunluğunda yolun temeli bugün atılıyor
Erdoğan 154 yatırımın açışını yapacak! 41 kilometre uzunluğunda yolun temeli bugün atılıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Van'da 154 yatırımın toplu açılış törenine katılacak. Ayrıca Van Çevre Yolu’nun temeli bugün Erdoğan’ın teşrifleriyle atılacak.
11.06.2022Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: “Mayıs’ta limanlarda elleçlenen yük miktarı yüzde 9,5 arttı”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: “Mayıs’ta limanlarda elleçlenen yük miktarı yüzde 9,5 arttı”Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Mayıs ayında limanlarda elleçlenen yük miktarının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,5 artarak 47 milyon 592 bin tona yükseldiği, elleçlenen konteyner miktarının ise değişmeyerek 1 milyon 71 bin TEU olarak gerçekleştiği açıklandı. Açıklamada, bu yılın ilk 5 ayında da elleçlenen yük miktarının yüzde 7,2, konteyner miktarının da yüzde 3,2 arttığı kaydedildi.
11.06.2022Ekonomi
Korsanlar sahilden adam kaçırıyor
Korsanlar sahilden adam kaçırıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Nijerya ve Kamerun’da yeniden ortaya çıkan deniz korsanlarına karşı Türk denizcileri uyardı.
11.06.2022Gündem
Kıyı Emniyeti'nden tatbikat! Karaya oturan gemideki denizciler kurtarıldı
Kıyı Emniyeti'nden tatbikat! Karaya oturan gemideki denizciler kurtarıldıKocaeli'nin Kandıra ilçesinde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından gece ‘Denizdeki Kazazedeleri Kıyıdan Kurtarma Tatbikatı’ düzenlendi. Senaryo gereği karaya oturan gemideki 14 personel, varagele sistemiyle kıyıya çıkarıldı.
9.06.2022Gündem
Halkalı- Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak törenle yapıldı
Halkalı- Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak törenle yapıldıHalkalı-Kapıkule Demir Yolu Hattı Projesi'nde raylara ilk kaynak Edirne'nin Havsa ilçesinde törenle yapıldı.
8.06.2022Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan 'YİD Havalimanları' hakkında açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan 'YİD Havalimanları' hakkında açıklamaUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan, bazı basın yayın organlarında Yap-İşlet-Devret (YİD) modeli ile yapılan havalimanları hakkında çıkan haberler için, “Yalan, iftira ve kötü niyet” denildi.
6.06.2022Ekonomi
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurdu
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında 7 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada "Pakistan ile savunma sanayii alanında son dönemde geliştirilen somut iş birliği projelerinden memnuniyet duyuyoruz." diyerek ticaretteki yeni hedefi açıkladı. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise Türkiye'nin düşmanı her zaman Pakistan'ın da düşmanıdır" sözlerini kullandı.
1.06.2022Haberler
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurdu
Pakistan ile 7 anlaşma imzalandı! Erdoğan ticaretteki yeni hedefi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye ziyarette bulunan Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ile görüştü. Görüşme sonrası iki ülke arasında 7 anlaşmaya imza atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada "Pakistan ile savunma sanayii alanında son dönemde geliştirilen somut iş birliği projelerinden memnuniyet duyuyoruz." diyerek ticaretteki yeni hedefi açıkladı. Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif ise Türkiye'nin düşmanı her zaman Pakistan'ın da düşmanıdır" sözlerini kullandı.
2.06.2022Siyaset
Azerbaycan’da TEKNOFEST rüzgârı esti, yüz binler TEKNOFEST’i kucakladı
Azerbaycan’da TEKNOFEST rüzgârı esti, yüz binler TEKNOFEST’i kucakladıDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de sona erdi. Bu yıl ilk kez yurt dışına açılarak uluslararası arenaya taşınan, 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen TEKNOFEST’i 4 gün boyunca 300 bin kişi ziyaret etti. Bakü Crystal Hall ve Deniz Kenarı Bulvarı Milli Park'ta gerçekleştirilen festivalde 10 farklı kategoride düzenlenen teknoloji yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sn. İlham Aliyev’den aldı. Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın da katıldığı TEKNOFEST, Azerbaycanlılar tarafından çok büyük ilgi gördü. Yarışmalarda dereceye girenlere toplamda 260 bin Azerbaycan Manatı ödül verildi.
30.05.2022Vitrin
Üst üste 2. kez EuroLeague'i kazanan Anadolu Efes'in bayrakları İstanbul Boğazı'nda
Üst üste 2. kez EuroLeague'i kazanan Anadolu Efes'in bayrakları İstanbul Boğazı'ndaTurkish Airlines EuroLeague'de 2020-2021 sezonunun ardından, 2021-2022 sezonunda da şampiyon olan Anadolu Efes'in şampiyonluk bayrakları, İstanbul Boğazı'ndaki üç köprüye asıldı.

Benzer Haber Etiketleri

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.