Çiftlikbank

Çiftlikbank

Son dakika çiftlikbank haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çiftlikbank gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çiftlikbank haber sayfamızda...

Çiftlikbank

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 106 ciftlikbank haberi bulunmuştur.
Son dakika: Dedektifler ortaya çıkardı...Tosuncuk o ülkede
Son dakika: Dedektifler ortaya çıkardı...Tosuncuk o ülkede!Gelen son dakika haberine göre, Yüksek kâr payı vaadiyle 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL'nin üzerindeki parayla kayıplara karışan ve 2.5 yıldır firarda olan 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın izini sürmek için harekete geçen dedektiflik bürosu çalışmalarını tamamladı.
20.08.2020Gündem
Son dakika... Tosuncukun foyası ortaya çıktı Etkin pişmanlıkla tek tek anlattı
Son dakika... Tosuncuk'un foyası ortaya çıktı! Etkin pişmanlıkla tek tek anlattıGelen son dakika haberine göre, yüksek kâr vaadiyle on binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın yeni bir foyası ortaya çıktı. Aydın’ın sağ kolu Suat Fehmi Emur’un şirketin paralarını aklamak için 2 milyon liralık sermayeyle şirket kurdurduğu anlaşıldı. Bu şirketin avukatıyla, aleyhine ifade veren kurumun CEO’su Cumhur Yurdakul’u tehdit ettirdiği ortaya çıktı. Etkin pişmanlıkla Çiftlik bank kurmacasının her detayını anlatan Yurdakul’a ifadesini değiştirmesi için baskı yapan İstanbul Barosu avukatlarından Eylem T. hakkında dava açıldı.
5.08.2020Gündem
Tosuncuk’un bir foyası daha ortaya çıktı
Tosuncuk’un bir foyası daha ortaya çıktı!Yüksek kâr vaadiyle on binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın yeni bir foyası ortaya çıktı. Aydın’ın sağ kolu Suat Fehmi Emur’un şirketin paralarını aklamak için 2 milyon liralık sermayeyle şirket kurdurduğu anlaşıldı. Bu şirketin avukatıyla, aleyhine ifade veren kurumun CEO’su Cumhur Yurdakul’u tehdit ettirdiği ortaya çıktı. Etkin pişmanlıkla Çiftlik bank kurmacasının her detayını anlatan Yurdakul’a ifadesini değiştirmesi için baskı yapan İstanbul Barosu avukatlarından Eylem T. hakkında dava açıldı.
5.08.2020Gündem
Son dakika... Çiflikbank vurgununda şoke eden ifade Tosuncuk topladığı paralarla...
Son dakika... Çiflikbank vurgununda şoke eden ifade! Tosuncuk topladığı paralarla...Gelen son dakika haberine göre, yüksek kâr vaadiyle on binlerce kişiden yaklaşık 1 milyar lira çarpıp yurtdışına kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın’ın, Metamfetamin’ üretmek için şirketin 200 milyon liralık sermayesiyle Çin’den ‘Actifet’ ve ‘Cirius’ isimli kimyasal maddelerden getirttiği ortaya çıktı.
4.08.2020Gündem
Son dakika... Çiflikbank vurgununda şoke eden ifade Tosuncuk topladığı paralarla...
Son dakika... Çiflikbank vurgununda şoke eden ifade! Tosuncuk topladığı paralarla...Gelen son dakika haberine göre, yüksek kâr vaadiyle on binlerce kişiden yaklaşık 1 milyar lira çarpıp yurtdışına kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın’ın, Metamfetamin’ üretmek için şirketin 200 milyon liralık sermayesiyle Çin’den ‘Actifet’ ve ‘Cirius’ isimli kimyasal maddelerden getirttiği ortaya çıktı.
3.08.2020Gündem
Son dakika...Çiftlik Bank davası: Tutuklanmama güvencesi istedi
Son dakika...Çiftlik Bank davası: Tutuklanmama güvencesi istediKurucusu Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 4'ü firari 20 sanıklı Çiftlik Bank davasına devam edildi. ABD'de yaşayan 4 firari sanıktan biri olan Cengiz Samur'un avukatı, müvekkilinin "Tutuklanmayacağı güvencesi verilmesi halinde ülkemize gelip savunmasını yapmak istemektedir." dedi. Mahkeme tutuklamama güvencesi talebini reddetti.
10.07.2020Ekonomi
‘Kazbank’ iddiasına KDK el koydu
‘Kazbank’ iddiasına KDK el koydu“Çiftlikbank” yolsuzluğu sıcaklığını korurken, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) sermaye ortaklığı adı altında milyonlarca TL toplayan Doğal Kaz A.Ş.’nin hesaplarını dondurması arapsaçına döndü.
5.05.2020Gündem
Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti
Son dakika haber: İnfaz yasasından yararlanacak mahkumlar netleşti!Kovid-19 salgını nedeniyle cezaevlerini rahatlatmak amacıyla yasalaştırılan infaz indirimi ve denetimli serbestlik düzenlemesinden hangi mahkûmların yararlandığı netleşti.
19.04.2020Gündem
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak Yakalanırsa Tosuncuk da yararlanıyor
Son dakika: Tahliye olan mahkum sayısı 100 bini bulacak! Yakalanırsa 'Tosuncuk' da yararlanıyorSon dakika haberlere göre, infaz düzenlemeleri ve üç yıla uzatılan denetimli serbestlik ışığında çıkacak mahkûm sayısı 90 bini aşıp kısa süre içinde 100 bini bulacak. Kurduğu ‘ÇiftlikBank’la binlerce kişiyi dolandırarak yurtdışına kaçan ve hakkında 75 bin 260 yılla dava açılan “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın da yakalanıp yargılanırsa, yeni infaz düzenlemesinden yararlanacak.
17.04.2020Gündem
İkİncİ ‘Tosuncuk’  Batum’da yakalandı
İkİncİ ‘Tosuncuk’ Batum’da yakalandı“Çok yatır, çok kazan” sloganıyla ve “Saadet zinciri” yöntemiyle 30 bin kişiyi dolandırıp yurt dışına kaçan Atakan Aktoprak, Gürcistan’da gözaltına alındı
14.02.2020Gündem
Sütbank, davası başladı
Sütbank, davası başladıKonya'nın Ereğli ilçesinde, 2007'de kurulan Ekta Et ve Süt Ürünleri şirketinin 'Sütbank' adı altında kurdukları sisteme  hissedarlara hak ettikleri süt paralarını ödemediği iddia edilen şirketin eski yönetim kurulu başkanı Orhan T. ile muhasebeci İrfan A., 'iştirak halinde dolandırıcılık, resmi ve özel belgede sahtecilik' suçlarından yargılanmaya başlandı. Duruşmaya katılmayan Orhan T., mahkeme öncesi verdiği ifadesinde, ''Benim kimseyi dolandırma gibi bir kastım yoktur beraatımı istiyorum'' dedi.
29.01.2020Ekonomi
Son dakika ÇiftlikBank mağdurlarına sevindiren haber Tosunun yeri bulundu
Son dakika! ÇiftlikBank mağdurlarına sevindiren haber! Tosun'un yeri bulundu132 bin kişiyi dolandırarak yurt dışına kaçan Çiftlik Bank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Gelen son dakika bilgisine göre; ÇiftlikBank mağdurları Mehmet Aydın’ın izini bulmak için dedektif tuttu. Dedektif Mehmet Uzuner ise Tosuncuk'un nerede olduğu sorusuna cevap verdi.
14.01.2020Gündem
Son dakika Peşine düşen dedektif ‘Tosuncuk’un yerini açıkladı
Son dakika! Peşine düşen dedektif ‘Tosuncuk’un yerini açıkladıÇiftlikBank mağdurları ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın izini bulmak için dedektif tuttu. Dedektif Mehmet Uzuner, “Brezilya’da olduğunu biliyoruz” dedi.
14.01.2020Gündem
Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla satıldı
Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla satıldıVatandaşları dolandıran Çiftlikbank'ın kurucusu firari sanık Mehmet Aydın’ın sosyal medyada görüntülerini paylaştığı süper lüks yatı Silam, Uruguay Ulusal Uyuşturucu Kurulu (JND) tarafından el konulmasının ardından düzenlenen açık arttırmayla satıldı.
11.12.2019Gündem
Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla satıldı
Tosuncuk’un el konulan lüks yatı açık arttırmayla satıldıVatandaşları dolandıran Çiftlikbank'ın kurucusu firari sanık Mehmet Aydın’ın sosyal medyada görüntülerini paylaştığı süper lüks yatı Silam, Uruguay Ulusal Uyuşturucu Kurulu (JND) tarafından el konulmasının ardından düzenlenen açık arttırmayla satıldı.
11.12.2019Gündem
Poligondaki intiharda Çiftlikbank iddiası
Poligondaki intiharda Çiftlikbank iddiası!İstanbul Başakşehir'de dün gittiği bir poligonda kalbine tek el ateş ederek hayatına son veren Recep Ataş (25) 'ın Çiftlikbank'a para kaptırdığı için bunalımda olduğu ve bu nedenle canına kıydığı iddia edildi.
22.11.2019Gündem
Görüldü Tosuncukun peşine düştüler...
Görüldü! 'Tosuncuk'un peşine düştüler...132 bin kişiyi dolandırarak yurt dışına kaçan Çiftlik Bank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ı Ukrayna'da gördüğünü iddia eden kişi, DHA'ya konuştu.
19.11.2019Gündem
Kaz Bank nedir Ahmet Nurettin Çelik 250 kişiyi dolandırdı
Kaz Bank nedir? Ahmet Nurettin Çelik 250 kişiyi dolandırdıÇiftlikbank skandalından sonra şimdi de Kaz Bank skandalı patladı. "Kaz çiftliği kuracağım" diyen Ahmet Nurettin Çelik 250 kişiyi dolandırdı. Bu gelişme sonrası konuya ilişkin detaylar bir şekilde araştırılmaya başlandı.
25.10.2019Gündem
Adından da şüphelenmediler Peşine takılan yandı...
Adından da şüphelenmediler! Peşine takılan yandı...Çiftlikbank’ın ardından bu kez Kazbank dolandırıcılığı ortaya çıktı. “Kaz çiftliği kuracağım” diyerek 1.000 kişiden 20 milyon TL para toplama hedefiyle yola çıkan Ahmet Nurettin Çelik, SPK’ya yakalandı.
24.10.2019Gündem
Avukatı açıkladı: O ülkede ev hapsinde, adresini bilmiyorum
Avukatı açıkladı: O ülkede ev hapsinde, adresini bilmiyorumBinlerce kişinin dolandırılmasına ilişkin 5’i firari 48 sanığın yargılandığı Çiftlik Bank davasının görülmesine devam edildi. Mağdurlar, sisteme para yatırdıklarını ve sanıklardan şikayetçi olduklarını söyledi. Duruşmada firari sanık Osman Naim Kaya’nın avukatının, “Müvekkilim Uruguay’da işlediği suçtan dolayı ev hapsindedir. Uluslararası İstinabe ile ifadesinin alınmasını talep ediyoruz” demesi ve adresini bilmediğini söylemesi üzerine mahkeme başkanı, “Adresi bilmiyorsanız sanığı Uruguay’da nasıl bulacağız?” diye sordu.
25.09.2019Gündem
Uzmanlardan tele pazarlamada oltalama uyarısı
Uzmanlardan tele pazarlamada 'oltalama' uyarısıTÜDER Genel Başkanı Küçük, "Gönderilen linkten veya kısa mesajdan GSM operatörleri de sorumlu tutulmalıdır. Bu tür taşımayı yapan kargo firmaları da dolandırıcılık eyleminden sorumlu olmalıdır." dedi.
4.08.2019Teknoloji
Tek tek anlattı Arjantin ve Uruguayda...
Tek tek anlattı! 'Arjantin ve Uruguay'da...''Tosuncuk' olarak bilinin Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın, 48 sanıklı Çiftlik Bank davasında talimatla verdiği ifade ortaya çıktı.
22.07.2019Gündem
Çiftlik Bank davasında flaş gelişme
Çiftlik Bank davasında flaş gelişmeÇiftlik Bank davasında mahkeme, tutuklu sanıklar sistemin yönetim kurulu başkanı Savaş Yıkılmaz ve yazılımcısı Cudi Cumhur’un tahliyesine karar verdi. Mehmet Aydın’ın aralarında bulunduğu 7 firari sanıklı davada, tutuklu yargılanan sanık kalmadı.
11.09.2019Haberler
Çiftlik Bank davasında flaş gelişme
Çiftlik Bank davasında flaş gelişmeKamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucu ve yöneticilerine yönelik, 2s'i tutuklu 5'i firari 48 sanığın yargılandığı  davada, tutuklu 2 sanığın tahliyesine karar verildi.
5.07.2019Gündem
Kocası ve görümcesi tuzağa çekti Boşandım ancak eski eşim...
Kocası ve görümcesi tuzağa çekti! 'Boşandım ancak eski eşim...'Çiftlikbank skandalının ardından, İzmir’de ikinci bir ‘saadet zinciri’ soygunculuğu patladı. ‘Epitelyum’ adlı sözde reklam şirketi üzerinden, ‘Çok yatır, çok kazan’ sloganıyla 30 bin kişiyi dolandıran ve Gürcistan’a kaçan Aktoprak kırmızı bültenle aranıyor.
12.06.2019Gündem
75 bin 260 yıl hapis cezası isteniyordu Çiftlik Bank davasında flaş gelişme...
75 bin 260 yıl hapis cezası isteniyordu! 'Çiftlik Bank' davasında flaş gelişme...Aralarında sistemin kurucusu firari  şüpheli Mehmet Aydın'ın da bulunduğu 48 sanığın yargılandığı davada, 24 sanığın savunmaları alındı. Mahkeme heyeti, duruşmayı 13 Mayıs'a erteledi.
10.05.2019Gündem
Çiftlik Bank soruşturmasında son dakika gelişmesi
Çiftlik Bank soruşturmasında son dakika gelişmesiKurucusu Mehmet Aydın'ın firari olduğu 48 sanıklı Çiftlik Bank iddianamesi kabul edilerek duruşma günü verildi.
9.04.2019Gündem
‘Tosuncuk’un köyüne yaptırdığı villa ilk kez görüntülendi
‘Tosuncuk’un köyüne yaptırdığı villa ilk kez görüntülendiKamuoyunda ’Tosuncuk’ olarak tanınan 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon lira toplayarak yurtdışına kaçan Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın 2 yıl önce memleketi Giresun’un Espiye ilçesine bağlı Aydınlar Köyünde villa görünümlü bir ev yaptırdığı ancak bu evinde bir kez kalabildiği öğrenildi. Köyüne giden yol üzerindeki evininin dört bir yanındaki güvenlik kameraları dikkat çekerken, Aydın’ın komşuları ise Mehmet Aydın ile ilgili konuşmaktan kaçındı. "Tosuncuk’ Mehmet Aydın’ın kendi köyünden hiç kimseye ‘Çiftlik Bank’tan hayvan satamadığı da öğrenilirken, Aydınlar köylüleri köylerinin adının Tosuncuk ile anılmasından rahatsız olduğunu dile getirdiler.
11.09.2019Haberler
Tosun yine şaşırttı Korumasını bile...
Tosun yine şaşırttı! 'Korumasını bile...'Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 48 şüpheli hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca iddianame düzenlendi. İddianamenin ayrıntıları arasında Mehmet Aydın'ın yakın koruması olarak işe aldığı Cafer Çolak'ı da dolandırdığı ortaya çıktı.
31.03.2019Ekonomi
Çiftlik Bank iddianamesinin detayları ortaya çıktı
Çiftlik Bank iddianamesinin detayları ortaya çıktıAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Çiftlik Bank'a  yönelik soruşturma sonunda 7'si firari, 11'i tutuklu 48 şüpheli hakkında  hazırlanan iddianamenin detayları belli oldu.
26.03.2019Gündem
Mehmet Aydın hakkında rekor hapis istemi
Mehmet Aydın hakkında rekor hapis istemiÇiftlikbank’a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında bir numaralı firari şüpheli Mehmet Aydın’ın da bulunduğu 18 örgüt yöneticisi hakkında 4 ayrı suçtan 75 bin 260’ar yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. İddianamede, örgüt üyeleri ve örgüte yardım eden 30 şüphelinin ise 13’er yıla kadar hapsi istendi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlikbank’a yönelik yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, 3 bin 762 kişi müşteki, 48 kişi ise şüpheli olarak yer aldı. Yaklaşık 500 sayfalık iddianamede, 48 şüpheliden Mehmet Aydın’ın da aralarında bulunduğu 18 kişi örgüt yöneticisi, 23 kişi örgüt üyesi ve 7 kişi de örgüte yardım eden konumunda bulundu. İddianamede, Çiftlikbank olarak bilinen, gelir getirme vaadiyle oynanan ve yeni katılımcıların girmesiyle devam ettirilen, aynı zamanda fiilen çiftlikler de oluşturularak gelir elde edildiği iddia olunan sistem aracılığıyla örgüt faaliyeti kapsamında bilişim sistemleri ve ticaret şirketlerini araç olarak kullanıp nitelikli dolandırıcılık suçları işlendiği ve elde edilen suç gelirlerinin de aklandığı iddiaları üzerine 4 ayrı suçtan soruşturma başlatıldığı belirtildi.TÜM DOSYALAR BİRLEŞTİRİLDİSoruşturmaya konu sistem kapsamında Geyve, Bursa, Saray, İnegöl, Lüleburgaz, Karacabey ve Akhisar’da fiilen kurulan çiftliklere ilişkin Cumhuriyet Başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmalar kapsamında gerekli arama, el koyma, kayyum atama, yakalama ve ifade alma işlemleri tamamlandıktan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına ulaşan dosyaların mevcut soruşturma dosyasıyla birleştirildiği kaydedildi.SİSTEM BÜNYESİNDEKİ ŞİRKETLERE KAYYUM ATANDISoruşturma kapsamında ilgili sistem bünyesinde faaliyet gösteren tüm şirketlere kayyım atandığının vurgulandığı iddianamede, örgütün para alışverişini sağlamak üzere kullandığı tüm banka hesaplarında yer alan paralara el konulduğu, örgüte ait olup ele geçirilen tüm dijital materyallerin bilirkişi marifet
11.09.2019Haberler
Çiftlik Bank iddianamesi hazırlandı
Çiftlik Bank iddianamesi hazırlandıAnadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Çiftlik Bank'a yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 11'i tutuklu 48 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
26.03.2019Gündem
Son dakika: Çiftlik Bank dolandırıcısı “Tosun” Interpol listesinde
Son dakika: Çiftlik Bank dolandırıcısı “Tosun” Interpol listesindeÇiftlik Bank ile binlerce kişiyi dolandırarak sırra kadem basan “Tosun” lakaplı Mehmet Aydın, Interpol'un arananlar listesine alındı.
9.01.2019Gündem
‘Sülün Osman’ı geride bıraktılar
‘Sülün Osman’ı geride bıraktılarHer gün yeni yöntemler icat eden dolandırıcılar, 1950’li yıllarda Galata Kulesi, tramvay ve şehir hatları vapuru gibi sıra dışı ‘mal’ları satan ‘Dolandırıcılar kralı Sülün Osman’a rahmet okutuyor
7.12.2018Gündem
Birinin psikopat olduğunu nasıl anlarsınız
Birinin psikopat olduğunu nasıl anlarsınız?Kadına, çocuğa, hayvana şiddet haberleriyle neredeyse her gün karşılaşır olduk. Artan şiddet olayları akıllara ‘Etrafımızdakilerin psikopat olduğunu nasıl anlarım?’ sorusunu getiriyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Haluk Hıdıroğlu birinin psikopat olduğunu nasıl anlarsınız sorusunun cevabını açıkladı.
24.11.2018Ruh Sağlığı
Son dakika: Gitti Çiftlik Bank, geldi Eenerji Bank
Son dakika: Gitti Çiftlik Bank, geldi Eenerji Bank!İstanbul’da “Enerji Emlak A.Ş.” adı altında saadet zinciri kurarak yüzlerce kişiden milyonlarca lira toplayan bir dolandırıcılık şebekesi polis tarafından çökertildi. Çiftlik Bank’la gündeme gelen saadet zincirine benzerliğiyle öne çıkan yapının, enerji içeceği satacağız diyerek insanlardan para toplayıp “Trump’la kavga ettik bekleyin” diyerek mağdurlarını oyaladığı tespit edilirken, gözaltına alınan 12 şebeke üyesi arasında emekli polislerin bulunduğu öğrenildi.
5.10.2018Ekonomi
Son dakika: Tosun isyanı Suç duyurusunda bulundu
Son dakika: 'Tosun' isyanı! Suç duyurusunda bulunduİzmir’de yaşayan 17 yaşındaki Tamer Kurtuldu, kendisine ait fotoğrafın Çiftlik Bank skandalı ile adını duyuran 'Tosun' lakaplı "Mehmet Aydın’ın küçüklüğü" olarak sosyal medyada yayılması üzerine neye uğradığını şaşırdı. Talihsiz genç, fotomontaj ve caps yaparak fotoğraflarını paylaşanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
25.09.2018Gündem
Son dakika: Çiftlikbank soruşturmasında flaş gelişme
Son dakika: Çiftlikbank soruşturmasında flaş gelişme!Binlerce kişinin on binlerce lira dolandırıldığı Çiftlikbank soruşturmasında uzun süredir firari olan  mühim zanlılardan biri daha teslim oldu. Tutuklanan zanlı cezaevine gönderildi.
10.09.2018Gündem
Çiftlikbankın firari CEOsu Aydının yeni görüntüleri ortaya çıktı
Çiftlikbank'ın firari CEO'su Aydın'ın yeni görüntüleri ortaya çıktı'Çiftlikbank' ile 80 bin kişiden dolandırdığı 500 milyon TL'nin üzerinde parayla yurtdışına kaçan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın lüks yaşamına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Dubai'de bir kadınla lüks bir mekanda görüntülenen Aydın'ın 90 bin lira hesap ödediği öğrenildi.Mobil oyun oynayarak para kazanma vaadiyle yola çıkan ve kısa sürede çok sayıda üye toplayan 'Çiftlikbank' isimli sanal saadet zinciri, Türkiye'nin en büyük çiftliklerini kurma iddiasıyla gösterişli etkinlikler düzenlemişti. Şikayetler üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından başlatılan incelemeler sırasında şirketin 25 yaşındaki CEO'su, 'Tosuncuk' lakabıyla da bilinen Mehmet Aydın, yaklaşık 80 bin kişiden topladığı 500 milyon TL'nin üzerinde parayla yurtdışına kaçmıştı. Uruguay'a kaçtığı öne sürülen firari CEO Mehmet Aydın hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. DUBAİ'DE 30 BİN DİRHEM HESAP, 20 BİN DİRHEM BAHŞİŞ CEO Mehmet Aydın'ın dolandırdığı paraları nasıl harcadığını gösteren yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Dubai'nin en lüks mekanlarından birinde görülen Aydın'ın yanında bir kadın olduğu ve garsonların kendileriyle özel olarak ilgilendiği görülüyor. Garsonların sunduğu içkiyi içen Aydın ve beraberindeki kadının, oldukça keyifli oldukları görüntülere yansıyor. Aydın'ın masada toplam 90 bin TL'ye tekabül eden, 30 bin dirhem hesap, 20 bin dirhem bahşiş ödemesi yaptığı öğrenildi.KIBRIS'TA KUMAR OYNAMIŞ Ortaya çıkan bir diğer görüntü ise, şirketin paraları kaçırdığı ilk yer olarak düşünülen Kıbrıs'tan. Firari CEO'nun kaçtığı ilk günlere ait olduğu ait olduğu öğrenilen görüntülerde Mehmet Aydın, Kıbrıs'ın en büyük kumarhanelerinden birinde poker oynuyor. LÜKS ARABA KOLEKSİYONU YAPMIŞ Firari CEO Aydın'ın, Uruguay'da çekildiği öne sürülen, Ferrari ile kırmızı ışıkta beklediği ve daha sonra otomobiliyle adeta şov yaparak uzaklaştığı anlara ait görüntüler konuşulmuştu. Lüks otomobil merakı olan Aydın, Ferrari'nin yanı sıra çok sayıda lüks
11.09.2019Yaşam
Son dakika: Çiftlikbankın firari CEOsunun yaşamından yeni görüntüler
Son dakika: Çiftlikbank'ın firari CEO'sunun yaşamından yeni görüntüler!'Çiftlikbank' ile 80 bin kişiden dolandırdığı 500 milyon TL'nin üzerinde parayla yurtdışına kaçan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın lüks yaşamına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Dubai'de bir kadınla lüks bir mekanda görüntülenen Aydın'ın 90 bin lira hesap ödediği öğrenildi.
3.09.2018Ekonomi
Son dakika: Çiftlikbankın firari CEOsunun yaşamından yeni görüntüler
Son dakika: Çiftlikbank'ın firari CEO'sunun yaşamından yeni görüntüler!'Çiftlikbank' ile 80 bin kişiden dolandırdığı 500 milyon TL'nin üzerinde parayla yurtdışına kaçan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın lüks yaşamına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Dubai'de bir kadınla lüks bir mekanda görüntülenen Aydın'ın 90 bin lira hesap ödediği öğrenildi.
3.09.2018Ekonomi
Otelde sahte kimlikle yakalanan CEO tutuklandı
Otelde sahte kimlikle yakalanan CEO tutuklandıİzmir’de, Çiftlik Bank benzeri bir yapılanma oluşturup kurduğu şirket aracılığı ile 4 binden fazla kişiden 60 milyon TL topladığı iddiasıyla hesaplarına bloke konulan şirketin aranan CEO’su, Artvin’de tutuklanarak cezaevine gönderildi.
31.08.2018Gündem
Son dakika... Şimdi de Bahisbank Aralarında fenomenler de var
Son dakika... Şimdi de 'Bahisbank'! Aralarında fenomenler de varÇiftlikBank’ın şoku henüz atlatılmamışken, benzer bir skandal da bahis oyunlarında patlak verdi. 800’den fazla sosyal medya hesabı kullanılarak milyonluk vurgun yapıldı.
29.08.2018Ekonomi
Son dakika: ÇiftlikBanktan sonra şimdi de kuzu vurgunu
Son dakika: ÇiftlikBank'tan sonra şimdi de kuzu vurgunu!Çiftlik Bank’la yüzlerce vatandaşın dolandırılmasından sonra şimdi de ‘kuzu vurgunu’ ortaya çıktı. Tarım Federasyonu Derneği’nin bir şirket aracılığıyla 40 kişiyi ‘kuzu üreteceğiz’ vaadiyle 2,5 milyon TL dolandırdığı iddia edildi. Şirketin hiçbir faaliyette bulunmadığını fark eden mağdurlar soluğu savcılıkta aldı.
27.07.2018Ekonomi
Rus saadet zinciri ile milyonluk vurgun
Rus saadet zinciri ile milyonluk vurgunRusya’da yasaklanan saadet zincirinin aynısını kuran şebeke Türkiye de milyonlarca liralık vurgun yaptı. Çiftlikbank’ın da esinlendiği şebekenin 30 üyesi baskınla yakalandı.
24.07.2018Gündem
Rusyada yasaklanan şebekeyle Türkiyede milyonlarca liralık vurgun
Rusya'da yasaklanan şebekeyle Türkiye'de milyonlarca liralık vurgun!Çitlik Bank vurgununu yapan Mehmet Aydın'ın da rol model aldığı saadet zinciriyle ilgili yapılan araştırmada şebekenin yatırılan paraları kripto paraya çevirdiği de ortaya çıktı.
24.07.2018 Ekonomi
Son dakika... Çiftlikbank’tan ders alınmamış
Son dakika... Çiftlikbank’tan ders alınmamış!Türkiye son yılların en büyük dolandırıcılık olayını Çiftlikbank’la yaşarken, halkın yaşanılanlardan ders almadığı görülüyor. Çiftlikbank’tan sonra bile kurulan ponzi şirketlerine para yatıranlar var
24.07.2018Ekonomi
Son dakika: Binlerce mağdura iyi haber Pişman oldu, geri ödeyecek
Son dakika: Binlerce mağdura iyi haber! Pişman oldu, geri ödeyecekBinlerce kişinin milyonlarca lira mağdur olduğu Turcoin-Hippara skandalında mağdurlara iyi haber geldi. Sadun Kaya, mağdurların parasını geri ödemek için Başsavcılığa başvuruda bulundu.
20.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ercan GüvenMilliyet Yazarı
Alp değil “Hz. Zekeriya” lazım “MHK çıkmazına”!Futbol hayatı boyunca hakemleri sadece ete kemiğe bürünmüş kural kitapları olarak görmüş, onlarla itaat veya itirazdan başka ilişkisi olmamış Zekeriya Alp’in yedi yıl önce MHK başkanı unvanı alması, belki hakem camiasını şoke etmişti ama herkesin onayladığı bir “mecburiyetti” aslında...
16.07.2019Skorer
Talat AtillaMilliyet Yazarı
AF İÇİN FORMÜL BULUNDU!Türkiye’de 2 konu gündeme geldiğinde geri dönüş zor olur...
29.09.2018Gündem

Benzer Haber Etiketleri

çiftlikbankTosuncukMehmet AydınSon dakika haberleriÇiftlik Bank

Çiftlikbank ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.