Dipsiz Göl

Dipsiz Göl

Son dakika Dipsiz Göl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dipsiz Göl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dipsiz Göl haber sayfamızda...

Dipsiz Göl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 114 dipsiz gol haberi bulunmuştur.
Zorlu 2020de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA olduTürkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.
30.12.2020Haberler
Eksi 13 derece Tamamen buz tuttu
Eksi 13 derece! Tamamen buz tuttuErzurum’un Oltu ilçesinde hava sıcaklığının sıfırın altında 13 dereceye kadar düşmesinin ardından, Dipsiz Göl’ün yüzeyi buz tuttu.
25.12.2020Gündem
Son dakika... Dipsiz Göl ile gündeme gelen şehirde define avı devam ediyor
Son dakika... Dipsiz Göl ile gündeme gelen şehirde define avı devam ediyorGelen son dakika haberine göre; Gümüşhane'de yasal izinle Dipsiz Göl'de yapılan kazıyla gündeme gelen define meraklıları, kentin tarihi mekanları, köprüleri, mezarlıkları ve özel arazilerini kazıyor. Romalılardan kaldığını düşündükleri altınları arayan definecilerin kentte bir efsanenin peşine takıldığını anlatan Tarihçi-Yazar Güngör Üçüncüoğlu, “Define arama sektörü oluştu. 30-40 bin liraya dedektör satın alan var. Bu kadar paran varsa zaten defineyi buldun. Neden uğraşıyorsunuz?” diyor.
14.12.2020Gündem
Gümüşhanede defineciler durmuyor
Gümüşhane'de defineciler durmuyorGümüşhane'de yasal izinle Dipsiz Göl'de yapılan kazıyla gündeme gelen define meraklıları, kentin tarihi mekanları, köprüleri, mezarlıkları ve özel arazilerini kazıyor. Romalılardan kaldığını düşündükleri altınları arayan definecilerin kentte bir efsanenin peşine takıldığını anlatan Tarihçi-Yazar Güngör Üçüncüoğlu, “Define arama sektörü oluştu. 30-40 bin liraya dedektör satın alan var. Bu kadar paran varsa zaten defineyi buldun. Neden uğraşıyorsunuz?” diyor.
14.12.2020Gündem
Gölden başka her şey
Gölden başka her şey!Define kazısına kurban edilen, kamuoyu tepkisi sonucu ise kurtarılmaya çalışılan Gümüşhane’deki Dipsiz Göl’ün eski haline gelmesinin mümkün olmadığını belirten uzmanlar “Derisini yüzdüler, dokularını kaybettirdiler. Oranın artık sadece adı dipsiz, çamurlu su” diyor...
30.09.2020Gündem
Dipsiz Göl yeniden canlanıyor
Dipsiz Göl yeniden canlanıyor!Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile valiliğin yürüttüğü eylem planı kapsamındaki çalışmalarla yeniden eski haline döndü. Su seviyesi yükselen gölün çevresindeki canlı yaşamının da canlandığı belirtildi.
27.09.2020Haberler
Dipsiz Göl, eski haline döndü
Dipsiz Göl, eski haline döndüGümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile valiliğin yürüttüğü eylem planı kapsamındaki çalışmalarla yeniden eski haline döndü. Su seviyesi yükselen gölün çevresindeki canlı yaşamının da canlandığı belirtildi.
27.09.2020Gündem
Gümüşhane’deki Dipsiz Göl, eski haline döndü
Gümüşhane’deki Dipsiz Göl, eski haline döndüGümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile valiliğin yürüttüğü eylem planı kapsamındaki çalışmalarla yeniden eski haline döndü. Su seviyesi yükselen gölün çevresindeki canlı yaşamının da canlandığı belirtildi.
27.09.2020Gündem
Sonbaharda kamp  bir başka güzel
Sonbaharda kamp bir başka güzelSonbahar, doğanın farklı tonlarını bir arada görmek için en güzel zaman. Sararan yaprakların arasında sakin ve serin bir kamp deneyimi için Türkiye’nin her bölgesinde birçok seçenek bulunuyor
30.08.2020Gündem
Dipsiz Göl örnek oldu, yönetmelik değişti; define avcısı kalmadı
Dipsiz Göl örnek oldu, yönetmelik değişti; define avcısı kalmadıGümüşhane’de 12 bin yıllık Dipsiz Göl’ün define aramak için boşaltılarak yok edilmesinin ardından define aramaları ÇED kapsamına alınmıştı. Kasım ayında başlayan uygulamanın ardından define arama başvuruları yüzde 80 düştü. Hatay’dan Artvin’e, Edirne’den Kayseri’ye 18 yerde define için ÇED başvurusu yapıldı.
29.08.2020Gündem
Dipsiz Gölün son halinden sonra yasaklandı
Dipsiz Göl'ün son halinden sonra yasaklandı!Gümüşhane'de, Dumanlı köyü sınırlarında yer alan Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan kazıda Dipsiz Göl'ün yok olmasının ardından tartışılan define arama yönetmenliği değiştirildi. 100 metrekare olan define arama sınırı 50 metrekareye düşürülen yönetmenlikte, karasal ortam dışındaki göl, dere ve denizlerde kazılar yasaklandı. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, "İkinci bir Dipsiz Göl olayı yaşanma şansı tamamen ortadan kaldırıldı" dedi.
25.07.2020Gündem
Son dakika... Bakan Kurum canlı yayında duyurdu  Bugün başlıyor
Son dakika... Bakan Kurum canlı yayında duyurdu! ' Bugün başlıyor'Son dakika gelen habere göre; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum açıklamasında, 'Kentsel dönüşüm süreci hakikaten zor bir süreç. Yerinde yapacaksınız, gönüllü yapacaksınız. Kağıthane'de de bugün temelini atacağımız 688 konutun temellerini atacağız' dedi
11.07.2020Ekonomi
Aylarca konuşulmuştu Dipsiz Göl eski haline döndü
Aylarca konuşulmuştu! Dipsiz Göl eski haline döndüGelen bir son dakika haberine göre, Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile valiliğin yürüttüğü eylem planı kapsamındaki çalışmalarla yeniden eski haline döndü.
10.07.2020Gündem
Gümüşhane’deki Dipsiz Göl, eski haline döndü
Gümüşhane’deki Dipsiz Göl, eski haline döndüGümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan Dipsiz Göl, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile valiliğin yürüttüğü eylem planı kapsamındaki çalışmalarla yeniden eski haline döndü.
10.07.2020Gündem
Dipsiz Göl için sevindiren haberi Bakan Kurum verdi
Dipsiz Göl için sevindiren haberi Bakan Kurum verdiÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gümüşhane'deki Dipsiz Göl'ün yürütülen rehabilitasyon çalışmaları sonucunda tekrar hayat bulduğunu bildirdi.
9.07.2020Haberler
Dipsiz Göl için sevindiren haber Bakan Kurum duyurdu...
Dipsiz Göl için sevindiren haber! Bakan Kurum duyurdu...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gümüşhane'deki Dipsiz Göl'ün yürütülen rehabilitasyon çalışmaları sonucunda tekrar hayat bulduğunu bildirdi.
9.07.2020Gündem
Define kazısı sonucu balçıkla kaplanan Dipsiz Göl tel örgüyle çevrildi
Define kazısı sonucu balçıkla kaplanan Dipsiz Göl tel örgüyle çevrildi!Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviyesi yapılan Dipsiz Göl'ün tabanı balçıkla kaplandı. Gölün tehlike oluşturması üzerine çevresi tel örgüyle çevrildi. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, "Gölün altı balçık olduğu için göle giren birinin çıkamama riski var" dedi.
26.06.2020Haberler
Dipsiz Gölün son hali görüntülendi
Dipsiz Göl'ün son hali görüntülendi!Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviyesi yapılan Dipsiz Göl'ün tabanı balçıkla kaplandı. Gölün tehlike oluşturması üzerine çevresi tel örgüyle çevrildi. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, "Gölün altı balçık olduğu için göle giren birinin çıkamama riski var" dedi.
26.06.2020Gündem
Balçıkla kaplanan Dipsiz Göl, tel örgüyle çevrildi
Balçıkla kaplanan Dipsiz Göl, tel örgüyle çevrildiGümüşhane'nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviyesi yapılan Dipsiz Göl'ün tabanı balçıkla kaplandı. Gölün tehlike oluşturması üzerine çevresi tel örgüyle çevrildi. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, "Gölün altı balçık olduğu için göle giren birinin çıkamama riski var" dedi.
26.06.2020Gündem
Son dakika... Su verilen Dipsiz Göl, doluyor Su seviyesi 2 metreye ulaştı
Son dakika... Su verilen Dipsiz Göl, doluyor! Su seviyesi 2 metreye ulaştıGümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutmaya başladı. Yayladaki doğal kaynaktan borularla su takviyesi yapılan gölde, su seviyesi 2 metreye ulaştı. Canlı yaşamın geri döndüğü gölün, yaklaşık 1 ay içerisinde eski haline dönmesi bekleniyor.
11.06.2020Gündem
Mantar toplarken karşısına çıkan 3 ayıyı görüntüledi
Mantar toplarken karşısına çıkan 3 ayıyı görüntülediSivas'ın Doğanşar ilçesinde, arkadaşıyla birlikte mantar toplamaya giden İlker İncir'in karşısına, ormanlık alanda 3 ayı çıktı. İncir, o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.
10.06.2020Gündem
Son dakika: Gümüşhanedeki Dipsiz Gölden iyi haber
Son dakika: Gümüşhane'deki Dipsiz Göl'den iyi haber!Son dakika haberi... Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutmaya başladı. 1,5 metre su seviyesine ulaşan ve kurbağaların yüzdüğü gölde canlı yaşam da geri döndü.
9.06.2020Gündem
Son dakika: Dipsiz Göl ile ilgili yeni gelişme
Son dakika: Dipsiz Göl ile ilgili yeni gelişme!Son dakika haberi... Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki 2 bin 140 metre rakımlı İstavrama Yaylası'nda bulunan 12 bin yıllık Dipsiz Göl, yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok oldu.
9.06.2020Gündem
Son dakika: Dipsiz Göl ile ilgili yeni gelişme
Son dakika: Dipsiz Göl ile ilgili yeni gelişme!Son dakika haberi... Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki 2 bin 140 metre rakımlı İstavrama Yaylası'nda bulunan 12 bin yıllık Dipsiz Göl, yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok oldu.
9.06.2020Gündem
Son dakika... Yer: Antalya Çocukların, Dipsiz Gölde balık tutma keyfi
Son dakika... Yer: Antalya! Çocukların, 'Dipsiz Göl'de balık tutma keyfiAntalya'nın Akseki ilçesinde hayvanlarını otlatan çocuklar, kendi imkanlarıyla yaptıkları oltalarla Dipsiz Göl'de balık tuttu.
6.06.2020Gündem
İşte Dipsiz Gölün son hali
İşte Dipsiz Göl'ün son hali!Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’ün, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutması bekleniyor. Kentte, 'Dipsiz Göl' diye paylaşılan fotoğrafların ise Dörtkonak köyü sınırlarında yer alan aynı isimle anılan başka bir göle ait olduğu ortaya çıktı.
30.05.2020Gündem
Son dakika Türkiye günlerce onu konuşmuştu İşte Dipsiz Gölün son hali...
Son dakika! Türkiye günlerce onu konuşmuştu! İşte Dipsiz Göl'ün son hali...Gelen bir son dakika haberine göre; Dipsiz Göl Türkiye'nin gündemi uzun süre meşgul etmişti. Gümüşhane’nin merkeze bağlı Dörtkonak köyü sınırlarında yüksek dağların zirvelerindeki Dipsiz Göl'ün son hali görenleri şaşırtıyor...
30.05.2020Gündem
Dipsiz Gölden sonra şimdi de Yeşildere Kilisesi Talan ettiler
Dipsiz Göl'den sonra şimdi de Yeşildere Kilisesi! Talan ettilerGümüşhane'de, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün yasal izinle yapılan define kazısı ile yok edilmesinin ardından bu kez de tarihi Yeşildere Kilisesi kaçak define kazıları sonucu talan edildi. Bölge halkı, kazılarla hasar alan kilisenin restore edilerek, turizme kazandırılması istiyor.
17.05.2020Gündem
Gümüşhanede şoke eden manzara Defineciler, tarihi kiliseyi talan etti
Gümüşhane'de şoke eden manzara! Defineciler, tarihi kiliseyi talan ettiGümüşhane'de, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün yasal izinle yapılan define kazısı ile yok edilmesinin ardından bu kez de tarihi Yeşildere Kilisesi kaçak define kazıları sonucu talan edildi. Bölge halkı, kazılarla hasar alan kilisenin restore edilerek, turizme kazandırılması istiyor.
17.05.2020Gündem
Günlerce konuşulmuştu “Dipsiz göl artık suni göl olur
Günlerce konuşulmuştu! “Dipsiz göl artık suni göl olur"Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’ün, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutması bekleniyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi eski öğretim üyesi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, gölün orijinalliğinin bozulduğunu belirterek “Dipsiz göl artık suni göl olur “dedi.
2.05.2020Haberler
Son dakika | Define yüzünden kurutulan Dipsiz Gölden haber var Suni göl olur
Son dakika | Define yüzünden kurutulan Dipsiz Göl'den haber var! 'Suni göl olur'Gelen son dakika haberine göre, Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’ün, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutması bekleniyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi eski öğretim üyesi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, gölün orijinalliğinin bozulduğunu belirterek “Dipsiz göl artık suni göl olur “dedi.
2.05.2020Gündem
ÇGD’den Milliyet’e ödül
ÇGD’den Milliyet’e ödülÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2019 yılının başarılı gazetecileri ödüllerini açıkladı. Milliyet gazetesinin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çıkan birinci sayfası ödüle layık görüldü.
4.03.2020Gündem
ÇGDden Milliyete ödül
ÇGD'den Milliyet'e ödülÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD), 2019 yılının başarı gazetecileri ödüllerini açıkladı. Milliyet Gazetesi'nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü çıkan Birinci sayfası ödüle layık görüldü.
3.03.2020Gündem
İris Gölü, yeniden kuşların oldu
İris Gölü, yeniden kuşların olduKaraburun Yarımadası’nın özgün doğal güzellikleri arasında yer alan ve tabanına açılan kanallar aracılıyla kurutulmak istenen İris Gölü, belediyenin çalışmaları sonucunda kurtarıldı...
12.02.2020Ege
Dipsiz Göl Şelalesi buz tuttu
Dipsiz Göl Şelalesi buz tuttuSivas’ta etkili olan soğuk hava nedeniyle Doğanşar ilçesindeki Dipsiz Göl Şelalesi buz tuttu.
29.01.2020Tatil
Bakana güveniyoruz
Bakana güveniyoruzÖnceliği Bodrum’u korumak olan Belediye Başkanı Ahmet Aras “Yerel halkın RES ile ilgili talepleri dikkate alınmalı, bakanlık müdahale edecektir” dedi
9.01.2020Ege
Son dakika | Yeni Dipsiz Göl olma tehlikesi yaşayan İris Gölü için flaş karar
Son dakika | Yeni 'Dipsiz Göl' olma tehlikesi yaşayan 'İris Gölü' için flaş kararÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma (TVK) Bölge Komisyonu, İzmir'de, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKA) ilan edilen Karaburun'da, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan birçok kuşun da üreme alanı olan İris Gölü'ne açılan kanalların kapatılmasını ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.
20.12.2019Gündem
Bir Dipsiz Göl tehlikesi daha Şimdi de orası...
Bir 'Dipsiz Göl' tehlikesi daha! Şimdi de orası...İzmir'de, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Özel Çevre Koruma Bölgesi (ÖÇKA) ilan edilen Karaburun'da, doğal güzellikleri ile ön plana çıkan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan birçok kuşun da üreme alanı olan İris Gölü'ne kanal açıldı. Karaburun Kent Konseyi, şahıslara ait olan ancak ilçe için büyük önem taşıyan gölün suyunun tahliye edilerek, bölgenin imara açılmaya çalışıldığını ileri sürdü. Konsey, Yarımada'nın tek sulak alanı olan İris Gölü'nün, kamulaştırılarak koruma altına alınmasını istedi.
16.12.2019Gündem
‘Hassas alan’larda kazı iznini bakanlık verecek
‘Hassas alan’larda kazı iznini bakanlık verecekGümüşhane’deki Dipsiz Göl’de yaşanan kazı skandalının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Doğal Sit Alanları Koruma ve Kullanma Koşulları İlke Kararı’nda değişikliğe gitti.
8.12.2019Gündem
Dipsiz Gölden sonra şimdi de orası... Dedikoduları duyan define için geliyor
Dipsiz Göl'den sonra şimdi de orası... Dedikoduları duyan define için geliyor!Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nde yıllar önce komşu köyler ile haberleşmek amacıyla ateş yakılan ve dumanla haberleşme gerçekleştirilen tepe definecilerin hedefi haline geldi. Türkiye’den definecilerin yanı sıra Avrupa’dan gelenler de burada kazı yapmaya çalışıyor. Bu durum nedeniyle mahalle sakinleri tepeye zarar verilmemesi için zaman zaman nöbet tutuyor.
4.12.2019Gündem
Korkutan açıklama Beyşehir Gölü kurumaya başladı
Korkutan açıklama! Beyşehir Gölü kurumaya başladıTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı ve göl uzmanı Dr. Erol Kesici, göl yüzeyinde son 10 yılda 84 kilometrekare su kaybı yaşanan Eğirdir Gölü'nün tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü'nün yüzeyinde ise son 20 yılda 112 kilometrekare su kaybı yaşandığını ve ortalama derinliğin 26 metreden 5,5 metreye düştüğünü açıkladı. Dr. Kesici, Eğirdir ve Beyşehir'in, vahşi tarımsal sulama yüzünden tamamen kuruyan Aral Gölü'nün kaderini yaşadığını söyledi.
1.12.2019Gündem
Dipsiz Göl ile ilgili bir skandal daha Haber vermemiş
Dipsiz Göl ile ilgili bir skandal daha! 'Haber vermemiş!'Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı'nca merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısında, Buzul Çağı'ndan kalma, 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün yok olmasıyla ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatıldı. Bakanlık ve valiliğin idari soruşturmalarında, 2 müdür ve 1 memur açığa alınmıştı.
29.11.2019Gündem
Bakan açıkladı İzinsiz satan yandı...
Bakan açıkladı! İzinsiz satan yandı...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Siyanür maddesi izin ve denetiminin takibine yönelik düzenleme yapılacak. Bu siyanürü üreten firma kime satıyorsa bizden izin alacak." dedi.
27.11.2019Ekonomi
Dipsiz Göl ile ilgili flaş açıklama: Suyu doldurursanız ancak...
'Dipsiz Göl' ile ilgili flaş açıklama: Suyu doldurursanız ancak...Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’de inceleme yapan Jeomorfoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Turoğlu, "Kazıldıktan sonra gölün dengesi bozuldu. Gelip bu yeni yapılan çanağa suyu doldurursanız ancak havuz olur" dedi.
25.11.2019Gündem
Dipsiz Göl ile ilgili flaş açıklama: Suyu doldurursanız ancak...
'Dipsiz Göl' ile ilgili flaş açıklama: Suyu doldurursanız ancak...Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’de inceleme yapan Jeomorfoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Turoğlu, "Kazıldıktan sonra gölün dengesi bozuldu. Gelip bu yeni yapılan çanağa suyu doldurursanız ancak havuz olur" dedi.
25.11.2019Gündem
Kapadokya’da koruma azalmadı
"Kapadokya’da koruma azalmadı"Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Kapadokya Alan Başkanlığı ile birlikte sanki bölgenin koruma statüsü azaltılmış gibi bir söylem var. Bu kesinlikle doğru değil” dedi
24.11.2019Ekonomi
Dipsiz Göl için yeni açıklama: Türkiyenin neresinde olursa olsun...
Dipsiz Göl için yeni açıklama: Türkiye'nin neresinde olursa olsun...Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "İkinci bir Dipsiz Göl vakası yaşanmaması için Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Yönetmeliği'nde değişikliğe gittik. Bundan sonra Türkiye'nin neresinde olursa olsun define kazısı yapacak firmalar, kişiler bakanlığımızdan ÇED raporu olmak zorundalar" dedi.
23.11.2019Gündem
Dipsiz Göle, su doluyor
Dipsiz Göl'e, su doluyorGümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan, Buzul Çağı'ndan kalma 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün eski haline dönüştürülmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hazırlanan 4 maddelik eylem planı uygulanıyor. Suya dayanıklı kireçli ve killi toprak dökülüp, silindirle tabanı hazırlanan göl alanına, yandaki dereden su verilmeye başlandı. Göl çevresinin flora ve endemik türlerinin korunmasına yönelik de çalışma başlatıldı.
23.11.2019Haberler
Dipsiz Göle, su doluyor İşte son hali...
Dipsiz Göl'e, su doluyor! İşte son hali...Gümüşhane'nin merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırlarındaki Taşköprü Yaylası'nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan, Buzul Çağı'ndan kalma 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün eski haline dönüştürülmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hazırlanan 4 maddelik eylem planı uygulanıyor. Suya dayanıklı kireçli ve killi toprak dökülüp, silindirle tabanı hazırlanan göl alanına, yandaki dereden su verilmeye başlandı. Göl çevresinin flora ve endemik türlerinin korunmasına yönelik de çalışma başlatıldı.
23.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Orhan BeşikçiMilliyet Yazarı
Defineciler zarar veriyorDefineciler, son yıllarda kentin manevi değerlerine zarar vermeye başladı...
28.11.2019Ege

Benzer Haber Etiketleri

dipsiz gölgümüşhanedefineTaşköprü YaylasıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı

Dipsiz Göl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.