Ekonomi

Ekonomi

Son dakika ekonomi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ekonomi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ekonomi haber sayfamızda...

Ekonomi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 66.323 ekonomi haberi bulunmuştur.
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyım
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yüksek faize kesinlikle karşıyımSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabulü sonrası açıklamalarda bulundu. 'Yüksek faize karşı olduğunu' ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek faizle ülkemin kalkınacağına inanmıyorum, kusura bakmasınlar eğer ben bu ülkenin Başkanıysam, Cumhurbaşkanıysam ben bunu anlatmaya devam edeceğim. " dedi. Öte yandan Erdoğan kapsamlı reform paketinin yakında kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu.
22.01.2021Siyaset
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş normalleşme açıklaması
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Kısıtlamaların esnemesi hakkında konuşan Erdoğan, " Kabine toplantısında bunu yeniden ele alacağız." ifadelerini kullandı. Çin'den gelecek 10 milyon doz aşı hakkında ise Erdoğan, "Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir." dedi.
22.01.2021Siyaset
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldıNew York borsası, haftanın son işlem gününe düşüşle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, 200 puanlık kaybetti ve yüzde 0,64 azalışla 30.975,51 puandan işlem gördü.
22.01.2021Ekonomi
Milliyette Haftanın Özeti (22 Ocak 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (22 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
22.01.2021Haberler
OECD İstanbul Merkezi açıldı
OECD İstanbul Merkezi açıldı!Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin, Meksika, Tokyo ve Washington'dakilere ilaveten İstanbul'da faaliyete geçecek İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezi'nin başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını belirterek, "İstanbul'u, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası örgütler bakımından merkez haline getirme hedefimize de böylece bir adım daha yaklaşıyoruz." dedi.
22.01.2021Ekonomi
Almanyada ekonomik toparlanma ivme kaybediyor
Almanya'da ekonomik toparlanma ivme kaybediyorAlmanya'da, ocak ayında Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan tedbirlerin sıkılaştırılması hizmet sektörüne yönelik olumsuz etkiler dolayısıyla bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) 1,2 puan düşerek 50,8 puana geriledi.
22.01.2021Uzmanpara
Çin cari fazlasıyla Almanya’yı solladı
Çin cari fazlasıyla Almanya’yı solladıAlmanya'nın önde gelen ekonomik düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), Çin’in geçen yıl 310 milyar dolarla dünyada en yüksek cari hesap fazlası veren ülke olarak Almanya’yı solladığını bildirdi.
22.01.2021Uzmanpara
Son dakika... Yeni askerlik düzenlemesi geliyor
Son dakika... Yeni askerlik düzenlemesi geliyor!AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Bugün 44 maddelik Milli Savunma Bakanlığı ile ilgili yasa teklifimizi Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Askerliğini yapmayan milletvekilleri dönem sonunda bu görevleri ifa edecekler" dedi.
22.01.2021Siyaset
ECBden ek parasal genişleme beklenmiyor
ECB'den ek parasal genişleme beklenmiyorING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ek bir parasal genişleme önlemi almayabileceğini, bu yıl sıkılaşma önlemi beklenmediğini vurguladı.
22.01.2021Uzmanpara
Piyasalar imalat verilerine odaklandı
Piyasalar imalat verilerine odaklandıKüresel piyasalar Çin başta olmak üzere Asya ülkelerinde artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına bağlı olarak sert tedbirlerin tekrar gündeme gelmesiyle karışık bir seyir izlerken, bugün ABD ve Avrupa'da açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
22.01.2021Uzmanpara
Son dakika: Gıda fiyatları arttı İşte sebebi...
Son dakika: Gıda fiyatları arttı! İşte sebebi...Mutfak alışverişi için marketlere giden vatandaş zamlı fiyatlarla karşılaşıyor. Ayçiçek yağından tereyağına, peynirden yumurtaya kadar birçok ürüne yüzde 25’ten fazla zam geldi. Bazı hammaddelerde de fiyat yükselişleri yaşandı. Sektör temsilcileri fiyat artışlarının nedenlerini anlattı. İşte çözüm önerileri...
22.01.2021Ekonomi
Beyaz eşyada yüzde 16’lık artış
Beyaz eşyada yüzde 16’lık artışTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD), beyaz eşyada Türkiye satışlarının 2020 yılında pandemi koşullarına karşın bir önceki yıla kıyasla yüzde 16 oranında arttığını açıkladı.
22.01.2021Ekonomi
AVM’de tekno verimlilik var
AVM’de tekno verimlilik varAVM metrekare verimlilik endeksi, geçen yılın kasım ayında ekime göre yüzde 10.3 azaldı.
22.01.2021Ekonomi
İşte dijital dönüşüm hızlandı
İşte dijital dönüşüm hızlandıHPE Türkiye, uçan uca bulut hizmetleriyle dijital dönüşümü hızlandırıyor.
22.01.2021Ekonomi
Yerli eğitim tüm  dünyaya örnek oldu
Yerli eğitim tüm dünyaya örnek olduTurkcell’in çocuklara yönelik eğitim uygulamaları dünyaya örnek oldu. Dünyanın önde gelen teknik organizasyonlarından ‘Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü’ (IEEE) Turkcell’in çocuklara yönelik geliştirdiği ‘Zeka Gücü’ ve ‘İçimdeki Hazine’ mobil uygulamalarını, veri gizliliği ve şeffaflığına yönelik yaklaşımlarından dolayı örnek uygulama seçti. Listede on ülkeden toplamda on bir proje yer aldı.
22.01.2021Ekonomi
Cepte üretim için  gün sayılıyor
Cepte üretim için gün sayılıyorCepte dünya devleri Türkiye’de üretime başlamak için gün sayıyor. Yatırımını açıklayan firmalar gelecek aylarda üretime başlayacak. Oppo, Türkiye'de akıllı telefon üretimi gerçekleştireceğini geçen ay açıklamıştı. Oppo’nun gelecek aylarda üretime başlaması bekleniyor. Yapılacak yatırımla, Türkiye'nin şirketin Avrupa bölgesindeki üretim üssü olması planlanıyor.
22.01.2021Ekonomi
260 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı
260 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldıBorusan Holding, stratejik hedeflerinin finansmanı için 260 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi aldığını duyurdu. Kredi için konsorsiyum 11 bankanın katılımıyla gerçekleşti. Konsorsiyumda sağlanan kredi, 155 milyon dolar ve 87 milyon Euro olmak üzere iki dilimden oluşuyor
22.01.2021Ekonomi
Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı
'Euro Bölgesi ekonomisi son çeyrekte muhtemelen daraldı'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Kovid-19 vaka sayısındaki artış ve bununla ilgili kısıtlamaların ekonomiye zarar verdiğini belirterek, Kovid-19'un ikinci dalgasının yaşandığı 2020'nin dördüncü çeyreğinde euro Bölgesi ekonomisinin muhtemelen daraldığını söyledi.
21.01.2021Ekonomi
Türkiye ile Moğolistan serbest bölgeler alanında iş birliğine gitti
Türkiye ile Moğolistan serbest bölgeler alanında iş birliğine gittiTürkiye ile Moğolistan, ilişkilerin karşılıklı geliştirilmesi amacıyla "Serbest Bölgeler Alanında İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı" imzaladı.
21.01.2021Ekonomi
Ekonomistlerden Merkez Bankasına iletişim övgüsü
Ekonomistlerden Merkez Bankası'na 'iletişim' övgüsüEkonomistler, TCMB'nin politika faizini sabit tuttuğu karar metnindeki iletişim dilinin çok güçlü olduğunu sıkı para politikası duruşunun uzun süre sürdürüleceğine dair sözlü yönlendirmenin enflasyonla mücadeledeki kararlılığı vurguladığını belirtti.
21.01.2021Uzmanpara
Beyaz eşya satışları 2020de yüzde 16 arttı
Beyaz eşya satışları 2020'de yüzde 16 arttıTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, "2020 yılını iç satışta 6 ana ürün grubumuzda 7,8 milyon adetle kapattık, yüzde 16'lık büyüme yaşadık. Beklentinin aksine iç satışlar ciddi bir büyüme sağladı." dedi.
21.01.2021Ekonomi
MHP Grup Başkanvekili Bülbülden Cumhur İttifakı değerlendirmesi
MHP Grup Başkanvekili Bülbül'den 'Cumhur İttifakı' değerlendirmesiMHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Türkiye'nin 2023'e doğru yoluna daha güçlü devam edebilmesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, Cumhur İttifakı'nın bu noktada ciddi bir kararlılık içerisinde olduğunu söyledi.
21.01.2021Siyaset
Almanya’da ekonomi durgunlaşacak
Almanya’da ekonomi durgunlaşacakAlmanya'nın önemli ekonomi ve düşünce kuruluşlarından Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin kısıtlamaların süresinin 14 Şubat’a kadar uzatılmasının ilk çeyrekte ekonomiyi durgunlaştıracağını bildirdi.
21.01.2021Uzmanpara
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
21.01.2021Uzmanpara
Son Dakika: Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı
Son Dakika: Merkez Bankası yılın ilk faiz kararını açıkladı!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
21.01.2021Ekonomi
Akdenizli ihracatçılar yeni yıldan umutlu
Akdenizli ihracatçılar yeni yıldan umutluTürkiye'nin 2020'deki ihracatına 11 milyar 206 milyon dolarlık dış satımla yüzde 7,2 katkı sunan Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), 2021'de daha geniş pazarlara açılmayı hedefliyor.
21.01.2021Ekonomi
Japonya büyüme ve enflasyon beklentilerini yükseltti
Japonya büyüme ve enflasyon beklentilerini yükselttiJaponya Merkez Bankası (BoJ), faizlerde ve para politikasında değişikliğe gitmezken, 2021 mali yılına ilişkin büyüme beklentisini yüzde 3,6'dan yüzde 3,9'a, enflasyon tahminini yüzde 0,4'ten yüzde 0,5'e revize etti.
21.01.2021Uzmanpara
Tüketici güven endeksi yükseldi
Tüketici güven endeksi yükseldiTüketici güven endeksi ocakta aylık bazda yüzde 4 artarak 83,3 değerine yükseldi.
21.01.2021Uzmanpara
Milliyette Gündem (21 Ocak 2021)
Milliyet'te Gündem (21 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
21.01.2021Haberler
Ekonomide sert bir toparlanma bekliyoruz
'Ekonomide sert bir toparlanma bekliyoruz'İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, "Ekonomide sert bir toparlanma bekliyoruz." dedi.
21.01.2021Uzmanpara
Yetiştirme kurslarında 22 Ocak’ta yüz yüze eğitim
Yetiştirme kurslarında 22 Ocak’ta yüz yüze eğitimMilli Eğitim Bakanlığı, (MEB), 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak’tan itibaren başlatılacağını açıkladı.
21.01.2021Eğitim
Yerli üretime 5G dopingi yolda
Yerli üretime 5G dopingi yolda5G ekosisteminin oluşması ve bu teknolojilerin yerlileşmesi için çalışmalar hızlandı. Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin 5G sistemine geçişinde KOBİ’lerle el ele çalışılacağını söyledi
21.01.2021Ekonomi
Gelir kaybı destek  ödemeleri başladı
Gelir kaybı destek ödemeleri başladıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı destek ödemelerine dün itibarıyla başladıklarını bildirdi.
21.01.2021Ekonomi
Son dakika... Kritik değişiklikler geliyor... Hepsi masada
Son dakika... Kritik değişiklikler geliyor... Hepsi masada!Son dakika haberlere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dün sunulan “ekonomi ve hukukta reform” paketinde ağır ceza mahkemelerinin yargılama kapsamına giren davalarda tutukluluk sürelerinin azaltılması yer alıyor.
21.01.2021Siyaset
Türkiye ve İngiltere arasında kritik görüşme: Ticaretin ötesinde yeni dönem
Türkiye ve İngiltere arasında kritik görüşme: Ticaretin ötesinde yeni dönemCumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu üyesi Nihat Zeybekçi, İngiltere ve Türkiye arasında serbest ticaret anlaşmasının imzalanmasının ardından, iş birliğini artırmak ve üçüncü ülkelerdeki projelerde birlikte çalışmak için fırsatların olduğunu söyledi.
20.01.2021Ekonomi
Tersane bölgesine yenileme
Tersane bölgesine yenilemeBodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahallesi İçmeler Mevkii’nde bulunan, ilçenin yat imalat bakım ve onarım sektörünün merkezi konumundaki tersaneler bölgesinde incelemelerde bulundu. Aras; ekonomi, sanayi ve istihdama ciddi katkısı olan, geleneksel ahşap yat imalatının kalbi konumundaki alana sahip çıkacaklarını belirtti.
20.01.2021Ege
New York borsasında Biden etkisi Rekorla kapandı
New York borsasında Biden etkisi! Rekorla kapandıNew York borsası, ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden'ın yemin töreninin ardından günü ralli yaparak rekor seviyelerde tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 250 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,83 artışla 31.188,38 puana yükseldi.
20.01.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı Ödemeler bugün başlıyor
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Ödemeler bugün başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik gelir kaybı destek ödemelerine bugün itibarıyla başladıklarını bildirdi.
20.01.2021Ekonomi
Gelişen piyasalar için kredi ortamı daha olumlu olacak
Gelişen piyasalar için kredi ortamı daha olumlu olacakUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, bu yıl gelişen piyasalara yönelik sermaye akışının güçlenmesi, emtia fiyatlarının artması ve ABD dolarının zayıflaması nedeniyle gelişen piyasalar için kredi ortamının daha olumlu olacağını duyurdu.
20.01.2021Uzmanpara
Türkiye çözüm buldu Yüzde 99,9 oranında yok ediyor
Türkiye çözüm buldu! Yüzde 99,9 oranında yok ediyorYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrasında kağıt yüzeylerin virüsün yayılmasına yol açtığına yönelik değerlendirmeler, para ve doküman gibi materyallerin sterilizasyonunu gündeme getirdi. Hacettepe Teknokent'te faaliyet gösteren Türk teknoloji şirketi, para ve doküman sterilizasyon cihazı geliştirdi.
20.01.2021Ekonomi
İngilterede enflasyon arttı
İngiltere'de enflasyon arttıİngiltere'de enflasyon, Aralık 2020'de yıllık bazda yüzde 0,6 arttı.
20.01.2021Uzmanpara
Doğudaki ihracatçılar 2,5 milyar dolarlık ihracat hedefliyor
Doğu'daki ihracatçılar 2,5 milyar dolarlık ihracat hedefliyorDoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, geçen yıl 195 ülkeye 2 milyar 68 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek 2021'de 2,5 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini bildirdi.
20.01.2021Ekonomi
Biden ilk gününe Trumpın politikalarını geri çevirerek başlayacak
Biden ilk gününe Trump'ın politikalarını geri çevirerek başlayacakABD'in yeni lideri Joe Biden, 100 günde 100 milyon Amerikalının aşılanması, 1,9 trilyon dolarlık kurtarma paketi, Paris İklim Anlaşması'na yeniden katılma gibi planları hayata geçirmeyi hedefliyor. Cinsiyet ve ırk eşitliğini gözeten Biden'ın kabinesinde ilk kez kadın başkan yardımcısı, ilk siyah savunma bakanı ve ilk yerli Amerikalı olacak.
20.01.2021Dünya
Son dakika... Bakan Selçuktan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması!Gelen son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var" diye konuştu.
20.01.2021Siyaset
Kültür ve sanat alternatif ekonomi için giriş kapısı
'Kültür ve sanat alternatif ekonomi için giriş kapısı'İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Kültürel hafızası olanların ve ancak kitapla, sanatla iç içe olanların iktisadi kalkınma için gerekli vasfı oluşturduklarını görebiliyoruz. Gerçekten kültür ve sanat, sürdürülebilir ve alternatif bir ekonomi için giriş kapısı." dedi.
20.01.2021Ekonomi
Taylandda yasaklı muhalif lidere Krala hakaret suçlaması
Tayland'da yasaklı muhalif lidere Kral'a hakaret suçlamasıTayland'da tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından seçim kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle kapatılan muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin lideri Thanathorn Juangroongruangkit'e, Kral'a hakaret suçlaması yöneltileceği açıklandı. Thanathorn'un 18 Ocak'ta sosyal medya hesabında paylaştığı bir videoda Kral'a ve monarşiye hakaret ettiği öne sürüldü.
20.01.2021Dünya
Dünya piyasalarının gözü ABDde
Dünya piyasalarının gözü ABD'deABD başkanlığa seçilen Joe Biden'ın yemin töreni için Washington'da olağanüstü güvenlik önlemleri alınırken, küresel piyasalar da törene dair iyi ve kötü senaryolara odaklandı.
20.01.2021Uzmanpara
Milliyette Gündem (20 Ocak 2021)
Milliyet'te Gündem (20 Ocak 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
20.01.2021Haberler
Küme küme cazibe
Küme küme cazibeTekstil, ayakkabı gibi emek yoğun sektörlerde kümelenme modeliyle üretim, istihdam, ihracatın artırılması hedefleniyor. Belirli illerde, belirli sektörlerde oluşturulan kümelenmeler destekleniyor, o illerin yatırım cazibesi artıyor.
20.01.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Mustafa AnıklıMilliyet Yazarı
Gel de çık işin içinden!Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, hafta içinde, son 6 aylık finansal tablosunu kamuoyuyla paylaştı...
22.01.2021Skorer

Benzer Haber Etiketleri

ekonomidünyaTürkiyeerdoğanbülten

Ekonomi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.