emlak

emlak

Son dakika emlak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emlak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emlak haber sayfamızda...

emlak haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 631 emlak haberi bulunmuştur.

Gemlik’in taşınma kararı ilçe halkını sevindirdi
Gemlik’in taşınma kararı ilçe halkını sevindirdiBursa'nın Gemlik ilçesinin son yayımlanan KHK’da 'taşınması' kararının çıkması ilçe halkını sevindirdi. 108 bin nüfuslu Gemlik ilçesinin orman vasfını yitirmiş bir alana taşınmasını sağlayacak yeni düzenleme, KHK'ya girdi. Geçici maddenin eklenmesiyle Gemlik’te deprem riski bulunan yaklaşık 10 bin konutun sağlam zeminli yerlere taşınmasının önü de açılmış oldu açıldı. 4 mahalledeki yaklaşık 50 bin vatandaşın 5 yıl gibi bir sürede taşınması öngörülürken, alınan bu kadar da ilçe halkını sevindirdi. İlçe halkı olumlu bakıyor Alınan kararı olumlu bulduklarını ifade eden vatandaşlar, sahil kenarlarından evlerin yamaca taşınmasının alt yapı sorununu da ortadan kaldıracağını ifade ettiler. Geçmişte yaşanan depremlerden çok etkilendiklerini belirten ilçe halkı, bu sayede riskin de ortadan kalkacağını belirttiler. "Evler hasarlı" İlçede emlakçılık yapan Mehmet Doğan da, kentsel dönüşümün her yönden faydalı olacağını ifade ederek, “Ben daire içlerine girdiğim için görüyorum, evler hep hasarlı. Sahil kısmı hep eski. 50-60 yıllık binalar. Arka taraflarda da aynı sıkıntı yaşanıyor. Ayrıca konut ihtiyacı da var. Depremden sonra hasarlı olan binalarımızın yenilenmesi gerekiyor. Şehir içerisinde 30 metrekareye bina oturtmuşlar. Emlak piyasasında da kentsel dönüşüm ile beraber hareket olur” dedi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler