İstanbul Devlet Opera Ve Balesi

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi

Son dakika İstanbul Devlet Opera ve Balesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İstanbul Devlet Opera ve Balesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İstanbul Devlet Opera ve Balesi haber sayfamızda...

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.125 istanbul devlet opera ve balesi haberi bulunmuştur.
Kırmızı Oda Selvi, kimdir, gerçek adı ne Sema Keçik kimdir, kaç yaşında
Kırmızı Oda Selvi, kimdir, gerçek adı ne? Sema Keçik kimdir, kaç yaşında? Kırımızı Oda Selvi diziye damga vuran karakterler arasında yer alıyor. Selvi, doktor ile internet üzerinden online olarak görülme gerçekleştiriyor. Küçük yaşlarda evlenen Selvi'nin evinden çıkamaması dikkat çekti. Kırmızı Oda Selvi karakterine Sema Keçik hayat veriyor. Peki Kırmızı Oda Selvi, Sema Keçik kimdir?
4.12.2020Cadde
Kırmızı Oda Selvi kimdir, gençliği, gerçek adı nedir Sema Keçik kimdir, kaç yaşında
Kırmızı Oda Selvi kimdir, gençliği, gerçek adı nedir? Sema Keçik kimdir, kaç yaşında?Kırmızı Oda Selvi dizinin konuşulan karakterleri arasında yer alıyor. Kırmızı Oda Selvi'yi oyuncu Sema Keçik canlandırıyor. Selvi karakteri küçük yaşlarda kendinden büyük olan Rıza ile evlendiriliyor. Peki Kırmızı Oda Selvi kimdir, Sema Keçik kimdir?
27.11.2020Cadde
Kırmızı Oda Selvi kimdir Kırmızı Oda dizisinde Selvi karakterine hayat veren Sema Keçik agorafobisini nasıl yenecek
Kırmızı Oda Selvi kimdir? Kırmızı Oda dizisinde Selvi karakterine hayat veren Sema Keçik agorafobisini nasıl yenecek?Kırmızı Oda dizisinde geçtiğimiz haftalarda ekrana gelen bölümlerde dahil olan dizide Selvi karakterine hayat veren Sema Keçik dizide agorafobisi olan bir kadına hayat veriyor. Oğlunun ısrarları ile Psikaytrist ile ekran başından görüşmeye razı olan Selvi'nin hayat hikayesi, Psikaytrist tarafından irdelenmeye devam edecek. Peki Kırmızı Oda dizisinde Selvi karakterine hayat veren Sema Keçik kimdir, agorafobisini yenebilecek mi?
20.11.2020Cadde
İDOBdan Beethovenın doğum yıldönümü için Senfonik Konser
İDOB'dan Beethoven'ın doğum yıldönümü için Senfonik Konserİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 17 Aralık 1770 tarinde dünyaya gelen Alman müzik dehası Ludwig van Beethoven’ın 250. yaşı kutlamaları kapsamında, ilk konserini Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde gerçekleştirdi.
13.11.2020Kültür Sanat
İDOB Beethovenin 250. doğum yılı konser serisine başlıyor
İDOB Beethoven'in 250. doğum yılı konser serisine başlıyor17 Aralık 1770 tarinde dünyaya gelen Alman müzik dehası Ludwig van Beethoven’ın 250. yaşı tüm dünyada kutlanıyor. İDOB’un kutlama programında olan üç konser; 12 - 14 - 17 Kasım 2020 tarihlerinde sanatseverler ile buluşuyor…
11.11.2020Kültür Sanat
İDOBdan 10 Kasımda Atatürkü Anma Konseri
İDOB'dan 10 Kasım'da Atatürk'ü Anma Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yılında, özel bir konser ile anıyor. 10 Kasım 2020 akşamı, Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’ndeki Anma Konseri programında yer alan bazı eserler şu şekilde;
Triad grubundan oda müziği konseri
Triad grubundan oda müziği konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, Kasım ayı programına “Oda Müziği Konseri” ile başlıyor. Pandemi sürecinde, sanatçılar online çalışmalar ve provalar yaparken kurulan Oda Müziği Grubu “Triad”, kelime olarak “birbirine bağlı üçlü” anlamına geliyor.
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasımda sahnede
Saraydan Kız Kaçırma 6 Kasım'da sahnede11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde ve İDOB 2020-2021 sezon programında yeni yorumu ile sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası tekrar sanatseverler ile buluşacak.
İDOdan Cumhuriyet Bayramı konseri
İDO'dan Cumhuriyet Bayramı konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, kuruluşunun 97. yılında Cumhuriyeti, seyircilerle birlikte kutladı. 29 Ekim 2020 akşamı gerçekleşen konserin programında; “Türk Beşleri” ; Cemal Reşit Rey, Ulvi Cemal Erkin, Ahmet Adnan Saygun, Hasan Ferit Alnar ve Necil Kazım Akses besteleri de yer aldı.
30.10.2020Kültür Sanat
İDOBdan Cumhuriyet Konseri
İDOB'dan Cumhuriyet Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyeti, kuruluşunun 97. yılında seyircilerle birlikte kutlamaya hazırlanıyor. İki konser ile sanatseverler ile buluşacak olan İDOB’un Cumhuriyet Konseri’nde program şu şekilde;
26.10.2020Kültür Sanat
Opera sanatçı ve eğitimci Mesut İktunun yaşamının 50 yılı kitap oldu
Opera sanatçı ve eğitimci Mesut İktu'nun yaşamının 50 yılı kitap oldu50 yıllık sanat yaşamı boyunca Türkiye’de ve Türkiye dışında opera ve konser şarkıcılığı yapmış bariton Mustafa İktu’ya ait bu söz. Ayrıca Türkiye’de defalarca, sanat kurumu, üniversite ve konservatuvar yöneticilikleri yapmış olan Prof Mesut İktu’nun yaşamını da özetliyor bu söz. Bu yaşamı ise kitabı hazırlayan Seyit Yöre sunuyor. Bu tanıklık, “bir defalık sanatın” nasıl icra edildiğine konser salonları dışından bakmamızı sağlıyor. Sanatçının aile, okul ve deneyimleriyle nasıl yetiştiğine , diğer taraftan sahne hazırlıklarına orkestra, dekor, kostüm ve ışıkla uyumuna dair bir tanıklık.
22.10.2020Kültür Sanat
İDOB “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde
İDOB “Barok Konser” ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali programında yer alan Barok Konseri, bu kez Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşuyor.
20.10.2020Kültür Sanat
Saraydan Kız Kaçırma Fişekhanede
Saraydan Kız Kaçırma Fişekhane'deGeçtiğimiz günlerde, 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali’nde, yeni yorumu ile ilk kez sahnelenen ve büyük beğeni kazanan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma” operası Büyükyalı Fişekhane'de sanatseverler ile buluşacak.
Il Tabarro Süreyya Operası Sahnesinde
Il Tabarro Süreyya Operası Sahnesi'ndeİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin 2020-2021 sezonunda Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde sahneleneceği ilk eser olan , Il Tabarro ( Pelerin) Operası’nın son hazırlıkları devam ediyor.
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdi
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali sona erdiKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce 19-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, bir festival geleneği olarak düzenlendiği ilk günden beri sahnelenen Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Saraydan Kız Kaçırma“ operasının son temsili ile kapanışını yaptı. Festivalin , Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ve orkestra dizilimi ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlandı.
28.09.2020Kültür Sanat
‘Saraydan Kız Kaçırma’
‘Saraydan Kız Kaçırma’İstanbul Devlet Opera ve Balesi, yeni bir yorumla W.A. Mozart’ın “Saraydan Kız Kaçırma” operasını İstanbul Opera Festivali kapsamında sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İzleyiciler, bu eserde İspanyol Gribi salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı 1918 yılına bir zaman yolculuğuna çıkacak
20.09.2020Kültür Sanat
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyor
11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali başlıyorDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 19-27 Eylül tarihleri arasında hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarakgerçekleştirilmesi planlanan 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesi’nde yıldızların altında muhteşem etkinlikleriyle sanatseverleri bekliyor.
16.09.2020Kültür Sanat
Saraydan Kız Kaçırma sanatseverlerle buluşuyor
Saraydan Kız Kaçırma sanatseverlerle buluşuyorİstanbul Devlet Opera ve Balesi, yeni bir yorumla W.A.Mozart’ın Saraydan Kız Kaçırma operasını İstanbul Opera Festivali kapsamında İstanbullu sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Gösteri 26 ve 27 Eylül tarihlerinde, Arkeoloji Müzeleri bahçesinde gerçekleşecek.
16.09.2020Kültür Sanat
İDOB yeni sezonunu Fişekhanede açtı
İDOB yeni sezonunu Fişekhane'de açtıİstanbul Devlet Opera ve Balesi; dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde, önlemler eşliğinde 2020-2021 sanat sezonunu tüm birimlerinin yer aldığı ‘’KOLAJ’’ ile açtı.
11.09.2020Kültür Sanat
Fişekhanede eylül etkinlikleri
Fişekhane'de eylül etkinlikleriİstanbul’un, yeni kültür- sanat ve yaşam merkezi Büyükyalı Fişekhane, Eylül ayında Türkiye’nin en özel sanatçılarına sahnelerini açarken İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin açılış etkinligine de ev sahipliği yapıyor. İDOB’un açılış konseri “Kolaj”, Jehan Barbur, Bülent Ortaçgil, Birsen Tezer ve Ceylan Ertem, Fişekhane’nin açık hava konserlerinde sevenleriyle buluşuyor.
10.09.2020Kültür Sanat
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyor
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezonu açıyorİstanbul Devlet Opera ve Balesi; dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde, önlemler eşliğinde 2020-2021 sanat sezonunu tüm birimlerinin yer aldığı ‘’KOLAJ’’ ile açıyor.
İstanbul Devlet Opera ve Balesinden Napoliten şarkılar
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden Napoliten şarkılarKültür ve Turizm Bakanlığı ve Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile Beyoğlu Talimhane Sahnesi’nde gerçekleşen etkinlikler kapsamında, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Napoliten Konseri ile sahnede olacak.
25.08.2020Kültür Sanat
İstanbul Devlet Opera ve Balesinden yeni etkinlikler
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nden yeni etkinliklerİstanbul Devlet Opera ve Balesi, pandemi tedbirlerine dikkat ederek etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.
Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında Yıldız Asyalının eşi Kerem Saka kimdir neden boşandılar
Yıldız Asyalı kimdir, kaç yaşında? Yıldız Asyalı'nın eşi Kerem Saka kimdir neden boşandılar?Yıldız Asyalı kimdir sorusu magazin gündeminde sıkça araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kanal D Çocuk Kulübü'nde başladığı TV kariyeri boyunca birçok TV dizisi ve filmde rol aldı. Eyvah Kızım Büyüdü ve Eyvah Babam dizileri ile oyunculuk deneyimi yaşayan Yıldız Asyalı, Hayat Bilgisi dizisinde Rüya karakteri ile hafızalarda yer etti. 29 Haziran tarihinde Kerem Saka ile dünya evine giren Yıldız Asyalı boşanma kararı aldı
1.08.2020Cadde
İDOBdan  açıkhava yaz konserleri
İDOB'dan açıkhava yaz konserleriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, pandemi tedbirlerine dikkat edilerek gerçekleştirdiği “Açıkhava Yaz Konserleri” ile Temmuz ayında sahnedeydi .
20.07.2020Kültür Sanat
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Temmuz Açıkhava Konserleri açıklandı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Temmuz Açıkhava Konserleri açıklandıİstanbul Devlet Opera ve Balesi solistleri ve orkestra-koro ve dansçılarıyla pandemi döneminde evlerden seslenerek sayısız etkinlikler gerçekleştirdiler. Temmuz ayı itibariyle ise İDOB, tedbirlere dikkat edilerek gerçekleştireceği “Açıkhava Yaz Konserleri”ne başladı.
İstanbul Devlet Opera ve Balesi seyirciye online ulaştı
İstanbul Devlet Opera ve Balesi seyirciye online ulaştıTürkiye’nin, Mart ayından itibaren içinden geçtiği pandemi döneminde, sahnelerde olamayan İstanbul Devlet Opera ve Balesi, bu durumun eksikliğini biraz olsun azaltmak için, seyircilerine sosyal medya yolu ile ulaştı.
Saint Benoît Lisesinden #EvdeSBopera ve #EvdeSBsanat
Saint Benoît Lisesi'nden #EvdeSBopera ve #EvdeSBsanat''Saint Benoît Fransız Lisesi, kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiştir. Dünyanın içinde bulunduğu bu süreçte Saint Benoit Lisesi Silüet Salonu sadık izleyicilerine iki online sanat projesi ile ulaşıyor.
11.04.2020Kültür Sanat
8.Ulusal Resim Yarışması’na başvurular başladı
8.Ulusal Resim Yarışması’na başvurular başladıİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında , bu yıl 8.sini düzenlediği “Opera ya da Bale denince aklına ne geliyor” konulu , 7-11 yaş arası çocuklara yönelik olan resim yarışması’na başvurular başladı.
İDOBdan Şarkılarda Kadın konseri
İDOB'dan "Şarkılarda Kadın" konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 6 Mart 2020 Cuma günü, “Şarkılarda Kadın” konseri ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde.
Don Pasquale Operasından son iki temsil
Don Pasquale Operası'ndan son iki temsil13 Sezon boyunca kapalı gişe oynayan, Donizetti'nin çoşkulu, naif, hayat dolu melodileri ve Michele Accursi'nin librettosu ile "Komik Opera" özelliği ile dikkat çeken "Don Pasquale" Operası, bu sezon da geleneği bozmadı ve seyircilerin yoğun beğenisini kazandı. Eser, sahnelenecek son iki temsil ile sezona veda ediyor.
19.02.2020Kültür Sanat
Dansın Ustaları sahnede
"Dansın Ustaları" sahnede“Dansın Ustaları”, Türkiye’de koreografi sanatının değerinin anlaşılması üzerine hayata geçirilmiş bir program ... Klasik baleden çağdaş dans anlayışına uzanan bir yelpazede, ülkemiz dans sanatının deneyimli koreograflarının ilk kez bir araya geldiği; çağdaş bir anlatım.
17.02.2020Kültür Sanat
Don Pasqualle operası yeniden İstanbulda
Don Pasqualle operası yeniden İstanbul'da13 Sezon Boyunca Kapalı Gişe Oynayan Komik Opera “Don Pasquale” Şubat ayında tekrar İstanbul’da. Don Pasquale operası 14-15-18-19-21-22 Şubat tarihlerinde Süreyya Operası'nda İstanbullu sanatseverlerle buluşacak.
Nazlı İktunun kaleminden çocuk kitabı
Nazlı İktu'nun kaleminden çocuk kitabıİstanbul Devlet Opera ve Balesi Reji Yardımcılarından, Nazlı İktu’un oyuncağının hikayesini yazdığı Emre Şimşek’in resimlediği ve Yayın Yönetmenliğini Aslı Tunç’un yaptığı, Epsilon Yayın Evi tarafından basılan Ponpon (Minik Tavşanın Büyük Macerası) çocuk kitabı çıktı
31.01.2020Kültür Sanat
İDOB başyapıt Faustu sahneleyecek
İDOB başyapıt Faust'u sahneleyecekAlman yazar J. W. Goethe’nin aynı adlı eserinden Fransız besteci Charles-François Gounod’un başyapıtı “Faust” operası, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneleniyor. Goethe’nin edebiyat, politika ve doğa bilimleri üzerine yazdığı tüm eserlerinin bir özeti olarak kabul edilen “Faust”un librettosu Gounod’nun her zaman birlikte çalıştığı Jules Paul Barbier ile Michel Florentin Carré’ye ait.
Elektronik müzikle dans
Elektronik müzikle dansİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu Modern Dans Topluluğu İstanbul’un (MDTistanbul) geçen sezon prömiyerini gerçekleştirdiği “Elektronika” seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.
İDOBdan modern dans projesi “ELEKTRONİKA”
İDOB'dan modern dans projesi “ELEKTRONİKA”İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin modern dans proje grubu MDTistanbul’un geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği, İstanbul sahnelerinin en dinamik işlerinden, “ELEKTRONİKA”, Zorlu PSM’de seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 2018-2019 sezonunda büyük ses getiren ve dolu salonlara oynayan ELEKTRONİKA, Zorlu PSM’de 9 Ocak ve 11 Mart 2020 tarihlerinde olmak üzere sadece 2 temsil ile sahne alacak.
25.12.2019Kültür Sanat
İDOBdan Yeni Yıl Konseri
İDOB'dan Yeni Yıl Konseriİstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2019’u Yeni Yıl Konseri ile uğurlamaya hazırlanıyor. Yeni Yıl Konserleri; 30 Aralık 2019’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve 3-4 Ocak 2020’de Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde seslendirilecek.
20.12.2019Kültür Sanat
İDOBdan Don Quichotte Operası
İDOB'dan Don Quichotte Operasıİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin geçen sezon prömiyerini yaptığı, seyircinin büyük beğenisini kazanan, görsel şölen niteliğindeki “Don Quichotte Operası ” bu sezon da sahnelenmek için gün sayıyor.
12.12.2019Kültür Sanat
İDOBtan Napoliten gece
İDOB'tan Napoliten geceİstanbul Devlet Opera ve Balesi tenorlarının sahne aldığı, geçtiğimiz sezonlarda seyircinin beğenisini kazanan, duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri”, İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğinde.
Amiral Battı Kaçıyorusss gala yaptı
'Amiral Battı Kaçıyorusss' gala yaptıUsta oyuncular Haldun Dormen ve Göksel Kortay’ın yazdığı, Göksel Kortay'ın yönettiği 'Amiral Battı Kaçıyorusss'un galası, geçtiğimiz akşam Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
30.11.2019Cadde
Winterreise Süreyya Operasında
Winterreise Süreyya Operası'ndaİstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Winterreise konseri, 4 ve 6 Aralık 2019 tarihlerinde Süreyya Opera Sahnesi’nde.
22.11.2019Kültür Sanat
Bu hafta ne var ne yok
Bu hafta ne var ne yok?Ortaya karışık festivalBUGÜNİstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Önay Günay ve değerli piyanist Evren Büyükburç Erol, saat 11...
16.11.2019Cumartesi

Yazar Sonuçları

Filiz AygündüzMilliyet Yazarı
‘Bir insanı sevmekle başlar her şey’Başlangıç noktası olarak ‘bir insanı sevmek’ seçeneğine inananlardanım ben de...
15.11.2020PN Yaşam
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Yakışıklı olmak ahlaklı olmaya yetmiyorOntario’daki North Eastern Arms adlı firma üretiyor NEA, 7,5 PDW-CCS model kendinden yüklemeli tüfeği...
7.10.2020Gündem
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
URLA’DA GASTRONOMİ VE CAZTürkiye’nin gastronomi üslerinden biri oldu Urla...
12.09.2020Cadde
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
İSTANBUL DEVLET OPERA VE BALESİ, AŞIYI MI BULDU?İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 15 Ağustos Cumartesi gecesi Beyoğlu Talimhane Açıkhava Sahnesi’nde ‘Modern Dans Topluluğu Kolaj Programı’nı icra etti...
18.08.2020Cadde
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
Yok canım, yapmamıştır...Kuranı Kerim’de nankörlük etmemek üzerine tam 33 ayrı ayet var...
26.07.2020Gündem
Nilüfer PazvantoğluMilliyet Yazarı
Operayı hayatımıza sokan adam: Recep AyyılmazTam 13 sezon boyunca kapalı gişe oynayan bir komik opera… İlk kez 2008’de Kadıköy Süreyya Operası'nın açılış operası olarak perdelerini açan 'Don Pasquale', o tarihten itibaren sahnelendiği tüm illerde kapalı gişe oynandı...
18.02.2020PN Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

İDOBİstanbul Devlet Opera ve BalesiSüreyya OperasıSaraydan Kız Kaçırmaopera

İstanbul Devlet Opera Ve Balesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.