Jet-ski

Jet-ski

Son dakika Jet-ski haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Jet-ski gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Jet-ski haber sayfamızda...

Jet-ski haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 660 jet ski haberi bulunmuştur.

Sakaryada acı bekleyiş
Sakarya'da acı bekleyişSakarya'nın Karasu ilçesinde denize girdikten sonra kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor.Denize girmek için dün ağabeyi ve kuzenleriyle ilçeye gelen 19  yaşındaki Özgür Sevinç'i, suya girdikten sonra dalgaların arasında gözden  kaybolduğu Doğu Karadeniz Caddesi 32 Evler mevkisinde arama çalışmaları devam  etti.Bölgeye intikal eden sahil güvenlik ve polis dalgıçlar, denizde arama  faaliyeti yürütüyor.Çalışmaları izleyen gencin annesi Gülay ve babası İsa Sevinç ile  yakınlarının sahildeki endişeli bekleyişi sürüyor.Bu arada Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ile Karasu Kaymakamı Aziz  Mercan olay yerine gelerek gencin yakınlarıyla görüştü.Gencin dedesi Mustafa Özoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada,  torununun, yeni terhis olan ağabeyi ve amcasının çocuklarıyla yüzmeye geldiğini  anlattı.Torununun hala bulunamadığını belirten Özoğlu, "Kuzenlerinden birisi  İstanbul’da yoğun bakımda. Dün saat 14.00'ten beri arama çalışmaları sürüyor. Bartın ve İzmit’ten ekip geldi, iki koldan aranıyor. Bu akşam da bulunamazsa  yarın helikopterle radarla aranacak, bize öyle söylediler. Valimiz, Kaymakamımız  geldi, bizlere yardımcı oluyorlar. Yarın geniş çaplı arama yapılacak." diye  konuştu.Karasu ilçesinde dün Özgür Sevinç, ağabeyi ve iki kuzeniyle Doğu  Karadeniz Caddesi 32 Evler mevkisinde suya girdikten bir süre sonra dalgaların  arasında gözden kaybolmuş, çevredekilerin ihbarı üzerine jet ski ve botların  desteğiyle arama kurtarma çalışması başlatılmıştı.Boğulma tehlikesi geçiren 2 kişi cankurtaran ekiplerince kıyıya  çıkarılarak Karasu Devlet Hastanesine kaldırılmış, Özgür Sevinç'i arama  çalışmalarından ise sonuç alınamamıştı.
11.09.2019Haberler
Marmariste Afrika sıcakları etkili oluyor
Marmaris'te Afrika sıcakları etkili oluyorMUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, Afrika sıcak hava dalgası artan nemle birleşince yerli ve yabancı turistler ile kent sakinlerini bunalttı. Şehir merkezinde sokaklar boşalırken, plaj ile otel havuzları dolup taştı. Afrika'dan gelen sıcak havanın etkisini gösterdiği Marmaris'te, şehir merkezinde caddelere konumlandırılmış elektronik termometreler, gölgede 36 dereceyi gösterdi. Yüzde 47 nemle birlikte hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu şehir merkezinde, deniz suyu sıcaklığı ise 18 derece olarak ölçüldü. Ana cadde ve sokaklar bunaltıcı hava nedeniyle boşalırken; sahil yürüyüş yolları, denizden gelen esintiyle serinlemeye çalışanlarla doldu. Mavi bayraklı plajlarda, yerli ve yabancı turistler renkli görüntüler oluşturdu. Sıcak havanın etkisinden kurtulmak isteyen bazı turistler, gün boyu denizden çıkmadı. Kimileri şemsiye altında şezlonglarında uzanarak denizden gelen esintiyle serinlemeye çalıştı. Heyecan yaşamak isteyenler ise jet ski, deniz paraşütü, muz ve çember gibi su sporları araçlarıyla eğlendi. Uzunyalı Mevkisi'ndeki sahil yürüyüş yolunda hizmet veren restoran ve kafeteryalar, tavanlarına kurdukları soğuk buhar sistemi ile müşterileri serinletti. Otel havuzları da plajları aratmayan kalabalıklara sahne oldu. Havuz başını dolduran turistler, şemsiye altında dinlenmeyi tercih ederken çocuklar, yüzerek ve çeşitli oyunlarla anın keyfini çıkardı. Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Afrika sıcak hava dalgasıyla birlikte nem de arttı. Yaşlı, hasta ve oruç tutanlar gündüz 11.30 - 15.30 arası mecbur kalmadıkça dışarı çıkmasınlar. Şapkasız dolaşılmamalı ve gölge yerler tercih edilmeli, uzun süre güneş altında kalınmamalı dedi. Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, Afrika sıcakları etkisini göstermeye başladı. Bugünden itibaren ağustos sonuna kadar yüksek nem ile birlikte bunaltıcı sıcaklar etkisini gösterecek bilgisi verdi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler