Çatalca

Çatalca

Son dakika Çatalca haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çatalca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çatalca haber sayfamızda...

Çatalca

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.139 catalca haberi bulunmuştur.
‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’
‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’İstanbul’da cumartesi gece bazı bölgelerde kısa süreli fırtına yaşandı. Dolu yağışıyla birleşen fırtına bazı evlerde çatı ve bacaların uçmasına neden oldu. Uzmanlar, türbülans fırtınasının kuzeyden sarkan serin hava nedeniyle kaynaklandığını, uçağı dahi düşürebilecek şiddette olduğunu söyledi.
20.09.2021Gündem
Dünya rekorlu Red Bull’un ‘Tünel Geçişi’ İstanbul’u dünyaya tanıttı
Dünya rekorlu Red Bull’un ‘Tünel Geçişi’ İstanbul’u dünyaya tanıttıDünyanın en önemli gösteri pilotlarından biri olarak kabul edilen Red Bull sporcusu Dario Costa’nın bir imkansızı gerçekleştirdiği “Tunnel Pass” projesi tüm dünyada yayınlandı. İtalyan pilotun, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ve T2 Tünelleri’nden 43.44 saniyede geçerek dünyada havacılık tarihinde yeni bir sayfa açtığı, sonrasında da bu rekorunu Boğaz’da kutladığı uçuşun yer aldığı proje bir kez daha İstanbul’un güzelliklerini gözler önüne serdi.
17.09.2021Motor Sporları
Gri listedeki DHKP/C'li terörist İstanbul'da yakalandı
Gri listedeki DHKP/C'li terörist İstanbul'da yakalandıİçişleri Bakanlığının Terör Arananlar Listesi'nde gri kategoride yer alan DHKP/C üyesi Kerim Kaya İstanbul'da yakalandı.
16.09.2021Gündem
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
14.09.2021Eğlence
Son dakika haberi - Dario Costa: Bir rüya gerçeğe dönüştü
Son dakika haberi - Dario Costa: Bir rüya gerçeğe dönüştüÇatalca’daki tünellerden uçağıyla geçerek Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Red Bull sporcusu İtalyan pilot Dario Costa, o heyecan dolu anları şöyle anlattı: “Motoru çalıştırdığımda bu işi hakkıyla yapmam gerektiğini biliyordum. Büyük bir mutlulukla, bir rüya gerçeğe dönüştü”
11.09.2021Diğer
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
6.09.2021Eğlence
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi En Zor, Kısa ve Uzun Tekerlemeler ve Örnekleri
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi En Zor, Kısa ve Uzun Tekerlemeler ve ÖrnekleriHalk edebiyatına özgü bir tür olan tekerlemeler, “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Çocukların hem eğlenmesine hem de gelişimine katkı sağlayan tekerlemeler bir çeşit laf cambazlığıdır. Söylenmesi zor olan tekerlemelerin genellikle gerçek yaşamla ilgisi yoktur. Hayal ve kurmacadırlar. Bazı kelimeler anlamlı iken bazen de anlamı olmaz. Çocukların yanı sıra yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Söylemesi zor, kısa ve uzun tekerleme örnekleri için “En Zor Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
6.09.2021Eğlence
Bu köyde itfaiyeci olmayana kız verilmiyor
Bu köyde itfaiyeci olmayana kız verilmiyorİstanbul Çatalca’ya bağlı Binkılıç Köyü itfaiyecileriyle meşhur. Neredeyse her aileden bir itfaiyecinin çıktığı köyden 60 yılda 320 itfaiyeci İstanbul İtfaiyesi'nde görev aldı. Son zamanlarda geçerliliğini yitirmeye başlasa da köyde itfaiyeci olmayana kız verilmiyor. Binkılıç Köyü'nün yetiştirdiği itfaiyecilerden Güray Güngör (40), "Şu an bu köyde halihazırda çalışan 103 itfaiyeci arkadaşımız var. Emekli olan itfaiye çalışanı ise 80 civarı. Eskiden bu köyde babalar itfaiyeci olmayana kızlarını vermiyordu. Hatta ben evlenmek istediğimde başka bir yerde çalışıyordum. İtfaiyeci olduktan sonra kızı bana verdiler" dedi.
5.09.2021Yaşam
Bu köyde itfaiyeci olmayana kız verilmiyor!
Bu köyde itfaiyeci olmayana kız verilmiyor!İstanbul Çatalca’ya bağlı Binkılıç Köyü itfaiyecileriyle meşhur. Neredeyse her aileden bir itfaiyecinin çıktığı köyden 60 yılda 320 itfaiyeci İstanbul İtfaiyesi'nde görev aldı. Son zamanlarda geçerliliğini yitirmeye başlasa da köyde itfaiyeci olmayana kız verilmiyor. Binkılıç Köyü'nün yetiştirdiği itfaiyecilerden Güray Güngör (40), "Şu an bu köyde halihazırda çalışan 103 itfaiyeci arkadaşımız var. Emekli olan itfaiye çalışanı ise 80 civarı. Eskiden bu köyde babalar itfaiyeci olmayana kızlarını vermiyordu. Hatta ben evlenmek istediğimde başka bir yerde çalışıyordum. İtfaiyeci olduktan sonra kızı bana verdiler" dedi.
5.09.2021Gündem
Onlar kendi uçak filolarını kuruyor
Onlar kendi uçak filolarını kuruyorEvlerini küçük bir hangara çeviren model uçak tutkunları, küçüklü büyüklü değişik modellerdeki uçaklarıyla kendi filolarını kurmuş. Radyo kumandalı maket uçak meraklıları ise, çılgın modellerini kuşlar gibi uçurmanın keyfini yaşıyor...
5.09.2021Gündem
Red Bull sporcusu Dario Costa'nın tünel geçişi Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi
Red Bull sporcusu Dario Costa'nın tünel geçişi Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiRed Bull sporcusu Dario Costa, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ve T2 Tünelleri’nden 43,44 saniyede geçerek, "Uçak ile En Uzun Tünel Uçuşu" dünya rekorunu kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.
4.09.2021Yaşam
Tünellerin içinden uçakla geçti, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi
Tünellerin içinden uçakla geçti, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiDünyanın en önemli gösteri pilotlarından biri olarak kabul edilen Red Bull sporcusu Dario Costa bir kez daha imkansıza yakın bir gösteriyi başardı. İtalyan pilot, "Tunnel Pass" projesinde, Kuzey Marmara Otoyolu, Çatalca Mevki T1 ve T2 Tünelleri'nden 43.44 saniyede geçerek dünyada havacılık tarihinde yeni bir sayfa açtı. Dario Costa, dikkat çekici performansıyla birçok ilke imza atarken 'Uçak İle En Uzun Tünel Uçuşu' Dünya Rekoru'nu kırdı ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.
4.09.2021Diğer
Havaist Durakları ve Sefer Saatleri: 2021 Havaist Ücretleri Ne Kadar?
Havaist Durakları ve Sefer Saatleri: 2021 Havaist Ücretleri Ne Kadar?Havaist İstanbul Havalimanı ile İstanbul'un birçok noktası arasında hizmet vermektedir. Havaist durakları ile İstanbul Havalimanı arasında 19 ayrı merkez ve 51 ara duraktan 7 gün 24 saat karşılıklı seferler yapılır. Sefer saatleri trafik durumuna göre bazen değişiklik gösterebilir. Havaist ücretleri merkezler ve ara duraklara göre farklıdır. Havaist ücretleri ne kadar diyorsanız “Havaist Durakları ve Sefer Saatleri” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.09.2021Gündem
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında bazı taşınmazlar için kamulaştırma kararı alındı
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında bazı taşınmazlar için kamulaştırma kararı alındıKuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul'daki bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
4.09.2021Ekonomi
Afganistan’dan gelene 10 gün karantina
Afganistan’dan gelene 10 gün karantinaİçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘Ülkeye Giriş Tedbirleri’ konulu genelge gönderdi. Hindistan ve Bangladeş uçuş yasağı kapsamından çıkarıldı. Afganistan’dan gelenler, 10 gün zorunlu karantinaya tabi tutulacak. Bugünden itibaren sınır kapılarından Türkiye’ye giriş yapacak Türk vatandaşlarının, aşı ya da PCR/hızlı antijen testi sonucu kontrol edilecek. Bunları ibraz edemeyenler, PCR testi uygulandıktan sonra geçebilecek
4.09.2021Gündem
‘Asya Kaplan’ıyla mücadele kongresi
‘Asya Kaplan’ıyla mücadele kongresiHızla yayılan ‘Asya Kaplan’ sivrisineği İBB’nin düzenlediği kongrede masaya yatırıldı. Çok sayıda bilim insanın katıldığı kongrede konuşan Prof. Dr. Salih Bülent, halkın desteğine işaret etti ve “Yılda yüz kilometreye kadar yayılabilir” dedi...
3.09.2021Gündem
Salako oyuncuları ve konusu! Salako filmi nerede çekildi?
Salako oyuncuları ve konusu! Salako filmi nerede çekildi? Salako filmi, Yeşilçam'ın güldürü türünde öne çıkan yapımlarındandır. Kemal Sunal ve Meral Zeren'in başrolde yer aldığı film, televizyon izleyicilerinin karşısına çıkıyor. İzleyenler 'Salako filmi oyuncu kadrosunda kimler var, konusu nedir?' sorusuna yanıt arıyor.
2.09.2021Cadde
İstanbul'da sivrisinek zirvesi!  Üreme haritası çıkarıldı
İstanbul'da sivrisinek zirvesi! Üreme haritası çıkarıldıİstanbul’un sivrisinek üreme haritası çıkarıldı. Buna istinaden İstanbul'da 193 bin aktif üreme noktası var. En çok üreme durgun sularda, saksılarının altına konan suluklarda, atık araç lastiklerinde ve mezarlarda bulunan kuş suluklarında oluyor.
2.09.2021Gündem
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde il içi atamalar belli oldu!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde il içi atamalar belli oldu!İstanbul Emniyet Müdürlüğünde her yıl yapılan il içi atamalar belli oldu. Bu kapsamda, 13 şube ve ilçe emniyet müdürü, il emniyet müdür yardımcısı olarak görevlendirilirken, 19 şube müdürlüğü ile 18 ilçe emniyet müdürlüğünde ise değişiklik yapıldı
1.09.2021Gündem
Yeni tehlike: Asya Kaplan Sivrisineği
Yeni tehlike: Asya Kaplan Sivrisineğiİstanbul'da hızla yayılan "Asya Kaplan Sivrisineği" çok sayıda bilim insanının katıldığı kongre ile masaya yatırılacak. Dünya çapında tehlikeli boyutlara ulaşan ve İstanbul'da da artan Asya Kaplan Sivrisineği'ne karşı alınabilecek önlemler için "İstilacı Sivrisinekler Kongresi" düzenleniyor. Prof. Dr. Bülent Alten, "İtalya'da virüs görülmeye başladı. Yani virüs yavaş yavaş Fransa'dan girdi ve Türkiye'ye doğru geliyor. Bu pandemi ortamında bir başka virüsten bahsetmek kötü bir şey ama ne yazık ki gerçek" dedi.
1.09.2021 Gündem
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Krizin nedeni plaka ağalığı! İstanbul’un bitmeyen taksi çilesi
Krizin nedeni plaka ağalığı! İstanbul’un bitmeyen taksi çilesiEminönü, Sultanahmet, Beyoğlu, Şişli gibi ilçelerde turist avına çıkan, kentin genelinde ise kısa mesafede müşteri almak istemeyen taksiciler, İstanbullunun çilesi oldu. İBB’ye her gün yüzlerce şikâyet yağıyor. Vatandaşlar, taksicilerle ilgili yaşadıkları sorunları sosyal medyada uzun uzun anlatıyor. Taksicilere göre ise birkaç meslektaşlarının yaptıklarından dolayı herkesi aynı kefeye koyup bir mesleği kötülememek gerek.
25.08.2021Gündem
Yeni tehlikenin adı: Asya kaplan sivrisineği
Yeni tehlikenin adı: Asya kaplan sivrisineğiBaşta alerjik reaksiyonlar olmak üzere Dang Ateşi, Batı Nil, Sarı Humma, Zika ve Chikungunya virüslerine neden olan ‘Asya kaplan sivrisineği’nin İstanbul’un yerleşik türleri arasına girdiği açıklandı
21.08.2021Gündem
Sular ne zaman gelecek İSKİ? İstanbul'da su kesintisi olan bölgeler
Sular ne zaman gelecek İSKİ? İstanbul'da su kesintisi olan bölgelerİSKİ su kesintisi duyurusu yayınladı. İstanbul'da 18 - 19 Ağustos tarihleri arasında 11 saatlik su kesintisi yaşanacak. İstanbul'da 11 saatlik su kesintisi yaşanacak bölgeler araştırılıyor. Peki, sular ne zaman, saat kaçta gelecek?
19.08.2021Gündem
Son dakika... İstanbul'da 7 ilçede 11 saatlik su kesintisi uygulanacak!
Son dakika... İstanbul'da 7 ilçede 11 saatlik su kesintisi uygulanacak!Gelen bir son dakika haberine göre, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresinin, Terkos Osmangazi Terfi Merkezi, Terkos-İkitelli içmesuyu hattı üzerinde yapacağı çalışmalar nedeniyle Arnavutköy, Çatalca, Esenyurt, Eyüpsultan, Başakşehir, Avcılar ve Küçükçekmece’de bazı mahallelere 11 saat su verilemeyecek.
17.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

istanbulDario CostaRed Bullçatalcasivrisinek

Çatalca ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.