Kadına Yönelik Şiddet

Kadına Yönelik Şiddet

Son dakika kadına yönelik şiddet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadına yönelik şiddet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadına yönelik şiddet haber sayfamızda...

Kadına Yönelik Şiddet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.279 kadina yonelik siddet haberi bulunmuştur.
Her kadın İstanbul Sözleşmesi’ni bir defa okumalı
'Her kadın İstanbul Sözleşmesi’ni bir defa okumalı'Hayatını şekillendiren avukatlık ve tekvando hocalığını birleştiren Suzan Yuşan, geliştirdiği projeyle kadın ve çocuklara hem hukuki hem fiziki olarak kendilerini korumanın inceliklerini öğretecek
24.01.2021Pazar
Son dakika... Salgında gizli tehlike Kadınları vuruyor
Son dakika... Salgında gizli tehlike! Kadınları vuruyorSon dakika haberlere göre, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Kovid-19 salgınında eşitsizlik ve hak ihlallerinin arttığını ortaya koyan SU Gender raporuna göre, dünyada 243 milyon kadın şiddete maruz kaldı. Türkiye’de kadınların yüzde 43’ü karantinada şiddete uğradı. SU Gender Direktörü Hülya Adak ‘Evlere çekildiğimiz dönemlerde kadına yönelik şiddet katlanarak artmış durumda’ dedi
20.01.2021Gündem
‘Ülkeyi sarsacak projelerimiz var’
‘Ülkeyi sarsacak projelerimiz var’“Vatandaşın da artık ‘yeter’ demesini bekliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP’den korktuğunu savundu. CHP lideri seçime hazır olduklarını tekrarladı
6.01.2021Siyaset
Son dakika... 99 kadının kimliği değişti
Son dakika... 99 kadının kimliği değiştiAdalet Bakanlığı’nın kadına etkin koruma sağlanmasına yönelik çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl ısrarlı takip mağduru 99 kadının nüfus ve kimlik bilgileri, 409 mağdurun işyeri değiştirildi. 6 bin 17 mağdurun kimlik bilgileri ise gizlendi.
4.01.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 2020de kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli düzenlemeler yaptı
Adalet Bakanlığı 2020'de kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli düzenlemeler yaptıAdalet Bakanlığınca "kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans" ilkesi doğrultusunda 2020'de önemli düzenlemeler hayata geçirildi.
3.01.2021Siyaset
‘Kadın cinayetleri yüzde 21 azaldı’
‘Kadın cinayetleri yüzde 21 azaldı’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 2020 yılında 266 kadının cinayete kurban gittiğini belirterek, “Kadın cinayetleri, geçen yıla oranla yüzde 21 düştü” dedi.
3.01.2021Gündem
Bu yıl şüpheli ölümler arttı
Bu yıl şüpheli ölümler arttı2020’de en az 300 kadın, erkek şiddetine kurban giderken, 171 kadının ölümü de “şüpheli” olarak kayıtlara geçti. Tablonun her yıl daha da kararmasının sebebi ise cezaların caydırıcı olmayışı...
3.01.2021Gündem
Bakan Soylu: 2020 yılında kadın cinayetleri yüzde 21 düştü
Bakan Soylu: 2020 yılında kadın cinayetleri yüzde 21 düştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2020 yılında 266 kadının cinayete kurban gittiğini belirterek, "Kadın cinayetleri, geçen yıla oranla yüzde 21 düştü" dedi.
2.01.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu ve Akşenerin katıldığı törenle Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk kısmı açıldı
Kılıçdaroğlu ve Akşener'in katıldığı törenle Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk kısmı açıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katıldığı törenle, Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı arasındaki ilk kısmı açıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, "Biz Millet İttifakı olarak kendi ülkemizde huzur içinde yaşamak istiyoruz, kavgasız yaşamak istiyoruz. Birlikte kavgasız, huzur içinde, gelişmiş bir Türkiye, büyüyen bir Türkiye, güçlü bir Türkiye'yi inşa etmek istiyoruz. Bu inşa faaliyetine belediye başkanlarımız bu tür yatırımlarla katılacaklar. Bizler de demokrasi açısından bunu inşa etmeye çalışacağız" dedi.
1.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, DSP Genel Başkanı Aksakalı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, DSP Genel Başkanı Aksakal'ı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ı kabul etti.
30.12.2020Siyaset
Kadına şiddetle mücadele için sesini yükseltiyor
Kadına şiddetle mücadele için sesini yükseltiyorKüresel güzellik devi Avon, tüm dünyayı cinsiyet temelli şiddeti çevreleyen sessizliği bozmaya çağırıyor. Bu çağrı, yıl başındaki karantinalar sırasında aile içi şiddet vakalarının yüzde 20 arttığı sonucundan yola çıkarak ikinci kısıtlama sürecinde kadına yönelik şiddet vakalarının yeniden artışa sebep olacağı endişesinden yola çıkarak yapıldı. Avon, bir kez daha şiddet gördükleri kişi ile karantinada kalmak zorunda olan kadınlara yardım etmenin yollarını arıyor.
30.12.2020Ekonomi
‘İlk hedefimiz gerçekleşmeden şiddeti önlemek’
‘İlk hedefimiz gerçekleşmeden şiddeti önlemek’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dikmen Hakimevi’nde düzenlenen 14. Kadına Yönelik Şiddet İzleme Komitesi Toplantısına katıldı.
25.12.2020Siyaset
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Şiddet aslında bulaşıcı
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Şiddet aslında bulaşıcıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Şu sıralar popüler olan dizilerde de belirtildiği gibi şiddet aslında bulaşıcı. Bu virüsün yayılımını engellemek de bizlerin olduğu kadar medyanın, basının da görevi. Dolayısıyla bilhassa televizyon dizileri ve diğer yayınların şiddeti önlemedeki rolü ve etkilerini detaylı bir şekilde tartışmamız gerekiyor." dedi.
24.12.2020Haberler
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Şiddet aslında bulaşıcı
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Şiddet aslında bulaşıcıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Şu sıralar popüler olan dizilerde de belirtildiği gibi şiddet aslında bulaşıcı. Bu virüsün yayılımını engellemek de bizlerin olduğu kadar medyanın, basının da görevi. Dolayısıyla bilhassa televizyon dizileri ve diğer yayınların şiddeti önlemedeki rolü ve etkilerini detaylı bir şekilde tartışmamız gerekiyor." dedi.
24.12.2020Siyaset
Bakan Soylu: Yerli ve milli elektronik kelepçe, ocakta hizmete girmiş olacak
Bakan Soylu: Yerli ve milli elektronik kelepçe, ocakta hizmete girmiş olacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Güvenlik Acil Durum Merkezi'mizde elektronik kelepçenin tüm teknolojik altyapısı tamamlandı. Ocak 2021'de yerli ve milli elektronik kelepçe hizmete girmiş olacak" dedi.
24.12.2020Siyaset
Açık Kapı birimi mağdurlara yardımcı olmaya devam ediyor
Açık Kapı birimi mağdurlara yardımcı olmaya devam ediyorİçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen valiler ve kaymakamlıklar bünyesinde hizmet veren Açık Kapı birimlerine 4 milyon 830 binden fazla başvuru yapıldı.
19.12.2020Siyaset
Kadına yönelik şiddet güvenlik kameralarına yansıdı
Kadına yönelik şiddet güvenlik kameralarına yansıdıAydın'ın Didim ilçesinde sokakta sözlü olarak kavgaya tutuşan bir kadın ile erkeğin tartışması daha sonra fiziki müdahaleye döndü. Erkeğin kadını darp ettiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı.
10.12.2020Haberler
Ateş böcekleri çoğalırken
Ateş böcekleri çoğalırkenMilliyet Gazetesi’nin UN Women ile birlikte yürüttüğü #atesbocekleri kampanyası artık sonuna yaklaşıyor...
10.12.2020Gündem
‘Kadınlar siyasette daha güçlü olmalı’
‘Kadınlar siyasette daha güçlü olmalı’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde CHP Kadın Kolları’nca gerçekleştirilen YaşamHak Projesi’nin tanıtım toplantısına katıldı.
6.12.2020Siyaset
Şiddete karşı işbirliği
Şiddete karşı işbirliğiAdalet Bakanlığı ve Türkiye Barolar Birliği’nin ortak olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın (UNPD) uygulayıcılığını yürüttüğü ve İsveç Uluslararası Kalkınma İş Birliği Ajansı’nın fonladığı ‘Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesi Projesi’ (ILAP) kapsamında Türkiye’nin yedi ilinde şiddet uygulama merkezleri açılacak. 2022 yılına kadar sürecek olan proje kapsamında hedef şiddeti önlemek ve şiddete uğrayan kadınlara ve kız çocuklarına hukuksal destek vermek.
6.12.2020Gündem
Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kollarının YaşamHak Projesinin tanıtım toplantısında konuştu
Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları'nın YaşamHak Projesi'nin tanıtım toplantısında konuştuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kadına yönelik şiddetin erkekler tarafından yapılması, erkeğin zafiyetini ve güçsüzlüğünü gösterir. Kaba kuvvet, asla ve asla kişiyi haklı kılmaz. Kişiyi haklı kılan aklıdır, mantığıdır, adalete duyduğu saygıdır. Şiddet uygulamak erkeğin kendisini aşma kapasitesinin olmadığını gösterir." dedi.
5.12.2020Siyaset
‘Her üç kadından biri aile içi şiddeti yaşıyor’
‘Her üç kadından biri aile içi şiddeti yaşıyor’Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yeni atanan Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev, dünya genelinde her 3 kadından birinin aile  içi şiddete maruz kaldığını söyledi.
5.12.2020Gündem
Turuncu Pedalşörler, kadına yönelik şiddete karşı bu yıl da pedal çevirdi
Turuncu Pedalşörler, kadına yönelik şiddete karşı bu yıl da pedal çevirdiKadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günleri kapsamında; 2018 ve 2019’da İstanbul’da gerçekleşen Turuncu Pedalşörler Bisiklet Sürüşü, bu yıl 25 Kasım - 10 Aralık tarihleri boyunca Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşiyor.
‘Köklü reformlar var ama yetersiz’
‘Köklü reformlar var ama yetersiz’Uluslararası Anayasacılığın Geleceği Forumu’nun ‘Anayasal Demokrasinin Savunucusu’ ödülüne, insan haklarını ve eşitliği ilerletmeye yönelik küresel çabalarından dolayı Prof. Dr. Bertil Emrah Oder layık görüldü.
4.12.2020Gündem
‘Evdesin ama yalnız değilsin’
‘Evdesin ama yalnız değilsin’Avon, cinsiyete dayalı şiddet konusundaki sessizliği bozmak ve dünyanın dört bir tarafındaki kadınları korumak için sesini yükseltiyor.
3.12.2020Gündem
‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Hedef farkındalık yaratmak
‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Hedef farkındalık yaratmakAltı yıldır devam eden ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ projesi büyüyor.
3.12.2020Gündem
Şiddetin temeli araştırıldı
Şiddetin temeli araştırıldıİstanbul Ekonomi Araştırma tarafından yapılan ‘Şiddetin Temeli Nedir’ başlıklı araştırmaya göre, şiddetin temelinde kadına şiddet gösterenlerin yeterli cezayı almamaları ilk sırada yer aldı.
30.11.2020Gündem
İçişleri Bakanlığından aile içi ve kadına yönelik şiddet olayları ile ilgili önemli rapor
İçişleri Bakanlığı'ndan aile içi ve kadına yönelik şiddet olayları ile ilgili önemli raporİçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Başkanlığınca "Aile İçi Şiddet ve Kadın Cinayetlerinin Önlenmesinde Kolluğun Önemi ve Rolü" raporu hazırlandı. 2020 yılının ilk altı ayında yaşanan aile içi şiddet ve kadın yönelik verilerinin aktarıldığı raporda, kadına yönelik şiddeti arttıran nedenler, bu yönde atılan adımlar ele alındı.
29.11.2020Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu: Kadına yönelik şiddette hedefimiz sıfır
İçişleri Bakanı Soylu: Kadına yönelik şiddette hedefimiz sıfırİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kadına yönelik şiddet meselesini son yıllarda dikkatle takip ettiklerini, tedbir alarak 'sıfır' rakamına ulaşmak için neredeyse her gün bir adım attıklarını söyledi. Bakan Soylu, "'Bir' sayısı bile bizim için büyüktür. Hedef bu konuda 'sıfır' sayısıdır" dedi.
27.11.2020Siyaset
‘Sessiz kalmayın’
‘Sessiz kalmayın’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Kuşadası Belediyesi tarafından İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda bir stant açıldı.
27.11.2020Ege
İki yeni uygulama
İki yeni uygulamaİçişleri Bakanlığı bünyesinde Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Olay Kayıt Formu güncellendi.
26.11.2020Gündem
‘Saklama, görmezden  gelme’ çağrısı
‘Saklama, görmezden gelme’ çağrısı25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, İletişim Başkanlığı bir farkındalık kampanyası başlattı.
26.11.2020Gündem
Salgın döneminde şiddet arttı
Salgın döneminde şiddet arttıDünyayı etkisi altına alan salgınla birlikte pek çok ülkede ‘Evde kal’ çağrıları yükseldi. Bu çağrılara uyarak evlerine kapanan kadınlar şiddetle karşı karşıya kaldı , Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan raporda, pandemi sürecinde kadın ve kız çocuklarının, maruz kaldığı şiddet nedeniyle istedikleri yardım talebi Fransa, Avustralya, Arjantin ve Singapur’da yüzde 25 ile 33 oranında arttı.
26.11.2020Gündem
KADES’le ölümden son anda kurtuldu
KADES’le ölümden son anda kurtulduKadına yönelik şiddet ihbarlarına hızlı müdahaleyi sağlayan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) sayesinde eski eşi tarafından bıçaklanmaktan kurtulan Manisalı R.D, şiddet gören tüm kadınların bu uygulamayı telefonlarına indirmesi gerektiğini söyledi.
25.11.2020Ege
Güvenli bir yuva
Güvenli bir yuvaKadına karşı şiddetle mücadelede koruyucu önleyici çalışmalarla beraber farkındalık etkinlikleri yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, ikinci kadın sığınma evini hizmete açıyor.
25.11.2020Ege
Ceren Özdemir ile Şule Çetin babalarından Bakan Soylu’ya destek
Ceren Özdemir ile Şule Çet'in babalarından Bakan Soylu’ya destekOrdu'da öldürülen Ceren Özdemir’in babası Yılmaz Özdemir ve Ankara’da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet'in babası İsmail Çet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kadına yönelik şiddet olaylarını sert sözlerle eleştirdiği konuşmasındaki, "Kadını vuracağına kendini vur, delikanlısın ya. Neyini tatmin ediyorsun ya, neyini?" sözlerine katıldıklarını söyledi.
25.11.2020Gündem
Kadıköyde polis KADESi tanıttı, kadınlara karanfil dağıtıldı
Kadıköy'de polis KADES'i tanıttı, kadınlara karanfil dağıtıldıKadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında polis ekipleri Kadıköy’de 7 farklı noktada stant kurarak, Kadın Destek Uygulamasını (KADES) tanıttı. Ekipler ayrıca bilgilendirmeler yaptığı kadınlara karanfil dağıttı.
25.11.2020Gündem
Kadına şiddetin önlenmesi için yeni yılda iki yeni adım
Kadına şiddetin önlenmesi için yeni yılda iki yeni adımİçişleri Bakanlığı, aile içi ve kadına şiddetle mücadele kapsamında 1 Ocak 2021'de iki yeni adımı hayata geçirecek.
25.11.2020Siyaset
Bakan Selçuk: Kadına şiddet insanlığa ihanettir
Bakan Selçuk: Kadına şiddet insanlığa ihanettirAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kadına şiddetle ilgili 'Bizim devlet olarak, hükümet olarak duruşumuz da tavrımız da dün olduğu gibi bugün de son derece net. Her daim diyoruz ki, kadına şiddet insanlığa ihanettir' dedi.
25.11.2020Siyaset
Emine Erdoğan, Şiddetle Mücadelede Televizyon Dizilerinin Rolü programında konuştu
Emine Erdoğan, 'Şiddetle Mücadelede Televizyon Dizilerinin Rolü' programında konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Haber başlıklarında kullanılan, 'öfkelenen koca, cinnet geçiren eş' gibi ifadeler aslında işlenen suça peşinen bahane sunuyor. Daha çok ilgi çekiyor diye şiddet ve korku ön plana çıkartılıyor. Ne olur insanlık onurunu reytinge kurban etmeyelim. Katiller, mafya babaları, zorbalar rol model gibi lanse edilmesin." dedi.
25.11.2020Gündem
KADES nedir Kades uygulaması nasıl indirilir
KADES nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir?KADES uygulaması, kadınların ve çocukların maruz kaldığı kötü eylemleri engellemek amacıyla çıkarılmış bir uygulamadır. KADES uygulamasının kullanımı ile ilgili detaylar ise merak ediliyor. Peki KADES uygulaması nedir, nasıl indirilir? İşte tüm ayrıntılar...
25.11.2020Gündem
Kades açılımı nedir Kades uygulaması nasıl kullanılır
Kades açılımı nedir? Kades uygulaması nasıl kullanılır?25 Kasım Kadına yönelik şiddetle mücadele günü bugün yaşanıyor. Konuya ilişkin paylaşımlar sık sık yapılıyor. Bugün konuyla bağlantılı olan Kades uygulaması hakkında da arayış başladı. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri 'Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi' amacıyla geliştirilen Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) nedir, nasıl kullanılır? soruları ilgiyle araştırılıyor. İşte Kades hakkında bilinmesi gerekenler...
25.11.2020Gündem
Kadına yönelik şiddetle mücadele günü mesajları | Kadına yönelik şiddetle mücadele günü sözleri
Kadına yönelik şiddetle mücadele günü mesajları | Kadına yönelik şiddetle mücadele günü sözleriBugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü...Bugünün anlam ve önemini etrafındaki herkese ifade etmek isteyenler, Kadına yönelik şiddetle mücadele günü mesajları, sözleri arayışına geçti. Son zamanlarda artan kadına yönelik şiddetin engellenmesi için verilen mücadelelerin günü olan bugün 1999 yılında kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla BM Genel Kurulu kararı ile ilan edilmiştir. İşte günün anlam ve önemine yakışan Kadına yönelik şiddetle mücadele günü mesajları, sözleri...
25.11.2020Gündem
BM: Dünya genelinde üç kadından biri şiddete maruz kalıyor
BM: Dünya genelinde üç kadından biri şiddete maruz kalıyorBirleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi (UNODC) Başkanı Ghada Fathi Waly, dünya genelinde her üç kadından birinin çoğu aile içi olmak üzere şiddete maruz kaldığını bildirdi.
24.11.2020Dünya
Son dakika... Bakan Soyludan tedbir kararı açıklaması
Son dakika... Bakan Soylu'dan 'tedbir kararı' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mülki İdare Amirleri Eğitim Semineri' programında konuştu. Soylu, 'Toplumuz kendi oto-kontrolünü sağlama özelliğine sahiptir. Aile kavramı çok önemli. Kadına vuracağına kendine vur. Bizi baştan çıkarmasınlar. Biz sorumluluklarımız yerine getireceğiz' dedi.
24.11.2020Siyaset
Bakan Soylu erkeklere seslendi: Artık kendinize gelin, ayıptır
Bakan Soylu erkeklere seslendi: Artık kendinize gelin, ayıptırİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu.
24.11.2020Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu: Kıyameti koparıyoruz, biz neden bu rakamları yanlış verelim
İçişleri Bakanı Soylu: Kıyameti koparıyoruz, biz neden bu rakamları yanlış verelimİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Nereden çıktı bu kadın dövmek, kadın cinayeti? Buradan da erkeklere sesleniyorum kendinize gelin. Neyi tatmin ediyorsun, neyi ortaya koyuyorsun, neyini savunuyorsun, hangi duygunu yüceltiyorsun” dedi.
23.11.2020Siyaset

Yazar Sonuçları

DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
İsveç’te toplumsal cinsiyet eşitliği İsveç, feminist bir dış politikaya sahip ilk ülkedir...
26.12.2020Gündem
Cansen Erdoğan (Avukat – Yazar)Milliyet Yazarı
Eşin ‘cehennemin dibine git’ dedi de orayı mı arıyorsun?Pazar günü,kendime en afillisinden, aromalı, kocaman fincan bir kahve yapıp gazete haberlerine şöyle bir göz gezdireyim dedim...
9.12.2020
Belma AkçuraMilliyet Yazarı
Adaletin güzel ve çirkin yüzüKadına yönelik şiddetin artması yasaların yetersiz olmasından değil, aksine mevcut yasaların gereği gibi uygulanmamasından kaynaklanmakta...
22.11.2020Pazar

Benzer Haber Etiketleri

kadına şiddetkadınşiddetİçişleri Bakanı Süleyman Soylusüleyman soylu

Kadına Yönelik Şiddet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.