Khk

Khk

Son dakika KHK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KHK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KHK haber sayfamızda...

Khk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.818 khk haberi bulunmuştur.
Bayraklı’nın gururu emekçiler
Bayraklı’nın gururu emekçilerBayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, personelin yeni yılını kutladı.
2.01.2021Ege
‘Emekçinin hakkını verdik’
‘Emekçinin hakkını verdik’EFES Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye personeliyle bir araya geldi.
2.01.2021Ege
Polise saldıranlar KHK’lı polis çıktı
Polise saldıranlar KHK’lı polis çıktıAnkara Altındağ’da önceki akşam uygulama yapan narkotik ekipleri, şüphelendikleri bir aracı durdurdu. Araçtan inerek polis ekiplerine saldıran 4 şüpheli, yaşanan arbedede bir emniyet amirini yaralarken, takviye ekiplerin yardımı ile şüpheliler gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şüphelilerin polis ekiplerini “Bu devran dönecek, hesap vereceksiniz. Biz FETÖ’den ihraç edildik, bizim başımıza gelen sizin de başınıza gelecek” diyerek tehdit ettikleri öğrenildi.
17.12.2020Gündem
Darbeye karşı koyanlara ceza muafiyeti getiren düzenlemenin iptal istemi reddedildi
Darbeye karşı koyanlara ceza muafiyeti getiren düzenlemenin iptal istemi reddedildiGelen son dakika haberine göre; Anayasa Mahkemesi, 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı koyan sivillerin bu eylemleri nedeniyle sorumluluklarının bulunmamasına ilişkin kuralın Anayasa’ya aykırı olmadığına karar verdi.
11.11.2020Gündem
Yargıtaydan kadroya geçen taşeron işçilerin ücretlerine ilişkin karar
Yargıtay'dan kadroya geçen taşeron işçilerin ücretlerine ilişkin kararYargıtay 9. Hukuk Dairesi, sürekli işçi kadrosuna geçen taşeron işçilerin ücretlerinin asgari ücretin belli bir oranı üzerinden belirlenmesinin çalışanla işveren arasında imzalanan sözleşmede belirtildiğinde uygulanabileceğini, bu yönde kural bulunmadığında toplu iş sözleşmesi düzenlemelerinin geçerli olacağına karar verdi.
5.11.2020Ekonomi
Meclis Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi avantajlıdır
Meclis Başkanı Şentop: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi avantajlıdırTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin, hem yasama hem denetim bakımından parlamentonun gücünü artıran bir sistem olduğunu söyledi.
28.10.2020Siyaset
AYM’nin tartışma yaratan kararları
AYM’nin tartışma yaratan kararlarıEnis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararına yerel mahkemenin ret yanıtı vermesi gözleri Yüksek Mahkeme’nin daha önceki tartışmalı kararlarına çevirdi. Bu kararlardan bazısı iktidar bazısı muhalefet tarafından ağır şekilde eleştirildi.
16.10.2020Siyaset
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiKamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
15.10.2020Siyaset
Manisa merkezli ByLock operasyonu Çok sayıda gözaltı var
Manisa merkezli ByLock operasyonu! Çok sayıda gözaltı varManisa merkezli 7 ilde Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan operasyonda, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanan ve KHK’yla ihraç edilen eski emniyet personeli 16 kişi gözaltına alındı.
14.10.2020Gündem
RTÜKten kurul üyelerinin yurt dışı harcırahlarına ilişkin açıklama
RTÜK'ten kurul üyelerinin yurt dışı harcırahlarına ilişkin açıklamaRadyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK), Kurul Başkan ve üyelerinin yurt dışı görevleriyle alakalı harcırahların en yüksek devlet memuru baz alınarak hesaplandığı belirtilerek, "RTÜK'ü hedef alan sözde haberlerde Anayasa Mahkemesinin Üst Kurul aleyhinde karar aldığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Bilakis AYM kararı, RTÜK üyelerinin lehinedir." değerlendirmesi yapıldı.
6.10.2020Gündem
Sözleşme sevinci
Sözleşme sevinciKonak Belediyesi, KHK’lı çalışanları kadroya geçirdi...
18.09.2020Ege
KHK’lı işçi, emeğinin karışılığını aldı
KHK’lı işçi, emeğinin karışılığını aldıKanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Güzelbahçe Belediyesi’nde çalışan 204 işçiyle sendika sözleşmesi imzalandı.
13.09.2020 Ege
‘KHK ile atılan avukat serbest çalışabilir’
‘KHK ile atılan avukat serbest çalışabilir’Anayasa Mahkemesi (AYM), KHK ile kamu görevinden çıkarılan ancak ceza almayan avukat, hakim ve savcıların, serbest avukatlık yapabilmelerinin önünü açan bir karara imza attı.
9.09.2020Gündem
KHK’lı işçileri sevindirdi
KHK’lı işçileri sevindirdiKONAK Belediye Başkanı Abdül Batur, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ndeki personelle bir araya geldi...
26.08.2020Ege
CHP, sosyal medya yasasına tepkisini sürdürüyor: Bu çağda bu yasa sanal kalacaktır
CHP, sosyal medya yasasına tepkisini sürdürüyor: Bu çağda bu yasa sanal kalacaktırCHP, ‘sansür’ olarak nitelediği sosyal medya yasasının iptali için Anayasa Mahkemesi’ne gidiyor. Başvuruyu hazırlayan Kaboğlu, yasanın bilişim teknolojisindeki ilerlemeler karşısında sanal kalacağını savundu
31.07.2020Siyaset
Çifte bayram
Çifte bayramİşçilerle bayramlaşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur güzel haberi verdi, “Toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı, imzaları bayramdan hemen sonra atıyoruz” dedi
30.07.2020Ege
Soyer, KHK’lı işçilere hakkını verdi
Soyer, KHK’lı işçilere hakkını verdiİzmir Büyükşehir Belediyesi kuruma bağlı şirketlerde çalışan ve 2017’de çıkarılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile İZENERJİ Şirketi’ne geçen personel için önemli bir adım attı.
22.07.2020Ege
TMSF’ye devredilen  şirketler büyüdü
TMSF’ye devredilen şirketler büyüdüFetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) devredilen şirket sayısı 796 olurken, söz konusu şirketlerin aktif büyüklüğü 61.2 milyar liraya yükseldi.
15.07.2020Ekonomi
Ömer Halisdemiri şehit eden darbeci Fatih Şahine OHAL Komisyonundan ret
Ömer Halisdemir'i şehit eden darbeci Fatih Şahin'e OHAL Komisyonu'ndan retTBMM Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden ekipte yer alan darbeci eski Binbaşı Fatih Şahin'in kamu görevine iadesi için Komisyona yaptığı başvuru hakkında ret kararı verdi.
13.07.2020Gündem
Emniyet ve jandarmadan 36 bin 176 kişi ihraç edildi
Emniyet ve jandarmadan 36 bin 176 kişi ihraç edildi!Darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz 2016'dan bu yana Emniyet Genel Müdürlüğünden 30 bin 615, Jandarma Genel Komutanlığından 5 bin 561 kişi ihraç edildi.
12.07.2020Gündem
Son dakika... TSKya yeni düzenlemeler getiren teklif Mecliste
Son dakika... TSK'ya yeni düzenlemeler getiren teklif Meclis'teSon dakika haberi... TSK'da değişikler içerek kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
2.07.2020Gündem
Ekonomiye ilişkin torba kanun Resmi Gazetede
Ekonomiye ilişkin "torba kanun" Resmi Gazete'deBazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
26.06.2020Ekonomi
Son dakika... Milyonları yakından ilgilendiriyor Yasalaştı
Son dakika... Milyonları yakından ilgilendiriyor! YasalaştıGelen son dakika haberlerine göre; Kredi kartı banka sözleşmelerinin elektronik olarak uzaktan yapılması, çek mağdurlarının mağduriyetini gidermesini kapsayan ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
18.06.2020Siyaset
Tarama ‘stratejik’ atamada yapılacak
Tarama ‘stratejik’ atamada yapılacakAYM’nin iptal kararı sonrası ‘güvenlik soruşturması’ çalışması başlatıldı. Yeni düzenlemeye göre sadece stratejik göreve getirilenlerin arşiv taraması yapılacak
14.06.2020Siyaset
Son dakika... Ekonomide düzenlemeler içeren torba kanun teklifi kabul edildi
Son dakika... Ekonomide düzenlemeler içeren torba kanun teklifi kabul edildi Bu yıl meydana gelen ve 7 ili etkileyen 3 depremden zarar gören afetzedelere yardım edilebilmesi, elektronik haberleşme hizmeti sunan kuruluşlarla finansal kuruluşların müşterileriyle yaptıkları işlemlerde sözleşmelerin elektronik ortamda düzenlenebilmesi, ödenmeyen çek bedellerine ilişkin borçlunun ödeme, alacaklının tahsil imkanının güçlendirilmesini de kapsayan, ekonomide düzenlemeler içeren torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
10.06.2020Siyaset
İşçilere gıda yardımı
İşçilere gıda yardımıBergama Belediyesi ile Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerle işçilere gıda yardımı yapıldı.
16.05.2020Ege
Son dakika... Anayasa Mahkemesinden sözleşmeli personel kararı
Son dakika... Anayasa Mahkemesi'nden sözleşmeli personel kararıGelen son dakika haberine göre, Anayasa Mahkemesi, kamuda 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye (KHK) tabi sözleşmeli personel statüsünde çalıştırılacaklarda aranan 6 aydan fazla hapis cezası almamış olma şartını anayasaya aykırı bularak iptal etti.
11.05.2020Gündem
Özel hayatın gizliliği kuralı ihlal ediliyor
Özel hayatın gizliliği kuralı ihlal ediliyorAYM, kamuda çalışacak kişilere yönelik güvenlik soruşturması yapacak birimlere; kamu arşivlerinden bilgi ve belgelere, Ceza Muhakemesi Kanunu kapsamında tutulan kayıtlara, mahkeme kararlarına ulaşma yetkisi veren düzenlemeyi ‘keyfiliğe yol açabileceği’ gerekçesiyle iptal etti.
29.04.2020Siyaset
Mutluluk, hizmet kalitesini artırır
Mutluluk, hizmet kalitesini artırırGaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile DİSK Genel İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Arif Yıldız arasında, belediyenin şirketinde çalışan 400 emekçi ve KHK ile belediye bünyesine geçen işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
4.04.2020Ege
Son dakika haberi... İnfaz indiriminde flaş gelişme AK Parti ve MHP kararını verdi
Son dakika haberi... İnfaz indiriminde flaş gelişme! AK Parti ve MHP kararını verdiGelen son dakika haberine göre; Önümüzdeki günlerde Meclis'e gelecek olan infaz düzenlemesinde kapsam dışında kalacak suçlarla ilgili AK Parti MHP'nin ortak çalışması tamamlandı.
30.03.2020Siyaset
Kılıçdaroğlu’ndan liderlere mektup: Zor günleri dayanışmayla aşabiliriz
Kılıçdaroğlu’ndan liderlere mektup: Zor günleri dayanışmayla aşabilirizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da arasında olduğu 16 siyasi partinin genel başkanına “koronavirüs” mektubu gönderdi. Kılıçdaroğlu mektubunda, “Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışma ile aşacağımıza inanıyorum” mesajını verdi.
27.03.2020Siyaset
AYM’den KHK’lılar için önemli karar: Yöneticiliğe engel hüküm iptal edildi
AYM’den KHK’lılar için önemli karar: Yöneticiliğe engel hüküm iptal edildiAnayasa Mahkemesi (AYM), kamu kurumlarında yönetici konumundayken KHK ile meslekten çıkarılıp, daha sonra göreve iade edilenlerin “yöneticilik görevinden önce bulundukları kadro ve unvanlara atanmalarına” ilişkin hükmü iptal etti.
25.03.2020Siyaset
‘Çin’den özel ilaç getirttik’
‘Çin’den özel ilaç getirttik’Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs ile mücadele için Çin’den yeni bir ilaç getirildiğini açıkladı. Koca, “Çin’de kullanılmış, yoğun bakım sürecini 11 günden 4 güne düşüren ilacı yeterli miktarda getirdik” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı’nın kadrosuna 32 bin yeni personel alınacağını belirten Koca, “Ayrıca çalışan sağlık personelimizin ek ödemeleri üç aylık zaman diliminde tavan yüzde 100 oranında olacak” dedi.
24.03.2020Gündem
FETÖden ihraç edilen eski teğmene uyuşturucudan gözaltı
FETÖ'den ihraç edilen eski teğmene uyuşturucudan gözaltıAnkara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2018'de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen eski teğmen E.Ç'yi kokain satıcılığı yaptığı iddiasıyla gözaltına aldı.
18.03.2020Gündem
Üç OHAL düzenlemesi AYM’de iptal edildi
Üç OHAL düzenlemesi AYM’de iptal edildiAnayasa Mahkemesi(AYM), toplu taşıma hizmetleri ile bankacılıkta grevlerin 60 gün ertelenmesi, “örgüt irtibatı” gerekçesiyle kişilerin kamu ihalelerinden yasaklanması ve kayyum atanan belediyelerin hizmetlerinin başka belediyelere yaptırılmasına yönelik düzenlemeleri anayasaya aykırı buldu.
14.02.2020Siyaset
HSK: Görevdeki hakim ve savcılarla ilgili ihbarlar titizlikle inceleniyor
HSK: Görevdeki hakim ve savcılarla ilgili ihbarlar titizlikle inceleniyorHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), halen görevde olan hakim ve savcılar hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle irtibat veya iltisaklarına dair gelen tüm ihbar ve şikayetlerin titizlikle incelendiğini bildirdi.
22.01.2020Gündem
FETÖden tavşan aday taktiği
FETÖ'den 'tavşan aday' taktiğiFETÖ mensupları devlete yeniden sızmak için 'tavşan aday' taktiğini kullanıyor. Örgüt bu yöntemle bir kuruma birden fazla aynı puanı almış adayın başvurmasını sağlıyor.
21.01.2020Gündem
Akşenerden Libya açıklaması
Akşener'den Libya açıklamasıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Barışı korumak için asker gönderilmesine karşı değilim. Benim karşı olduğum, bunun akılsızca yapılmasıdır. Benim karşı olduğum, bunun diplomasiye aykırı şekilde yapılmasıdır. Benim karşı olduğum, bunu askerimizin hayatlarını hiçe sayarak yapmandır. Libya'ya asker gönderiyorsan, bunu, tarafsız bir tutumla yapacak kadar diplomatik olacaksın." dedi.
14.01.2020Siyaset
CHPden Anayasa Mahkemesine vergi başvurusu
CHP'den Anayasa Mahkemesi'ne vergi başvurusuCHP Grup Başkanvekili Engin Altay, değerli konut vergileri alınmasını doğru bulmadıklarını belirterek, "Bunu bir haraç olarak görüyoruz, bir varlık vergisi olarak görüyoruz." dedi.
9.01.2020Siyaset
Bahçeliden milli beka vurgusu: Sahip çıkıyoruz
Bahçeli'den 'milli beka' vurgusu: Sahip çıkıyoruzMHP Lideri Devlet Bahçeli, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında ülkemizde yaşanan gelişmeler ve MHP’nin sürece dair tespit ve değerlendirmelerini, Türkgün'e açıkladı. "MHP olarak dünyayı Türkçe okuyor, milli bekaya her şartta sahip çıkıyor, varlığımız Türk varlığına armağan olsun diyoruz" açıklaması yapan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Türkiye, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sunduğu imkân ve fırsatlarla, emin adımlarla yürümeye devam edecektir” dedi.
8.01.2020Siyaset
KHKlılara uygulanan ek tedbirler AYM o düzenlemeyi iptal etti...
KHK'lılara uygulanan ek tedbirler! AYM o düzenlemeyi iptal etti...Son dakika haberine göre; Anayasa Mahkemesi, olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerde yer alan ilave tedbirler hakkında Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonuna ayrıca başvuru yapılamayacağını öngören düzenlemeyi iptal etti.
24.12.2019Gündem
Yeni vergi düzenlemesi teklifi TBMMde: O tarihe kadar yüzde 1 olacak
Yeni vergi düzenlemesi teklifi TBMM'de: O tarihe kadar yüzde 1 olacakGeceleme hizmeti bedeli üzerinden yüzde 2 oranında alınması öngörülen konaklama vergisi, 31 Aralık 2020'ye kadar yüzde 1 olarak uygulanacak.
21.11.2019Ekonomi
KHK ile ihraç edilen eski hakimden ByLock çıktı
KHK ile ihraç edilen eski hakimden ByLock çıktıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2013 İdari Yargı Hakimliği yazılı sınavında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarınca usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla yürüttüğü soruşturmada gözaltına alınan şüpheli eski hakimin, ByLock kullanıcısı olduğu tespit edildi.
14.11.2019Gündem
Türkiye Taşkömürü Kurumu sözleşmeli mühendis alımı TTK başvuru şartları
Türkiye Taşkömürü Kurumu sözleşmeli mühendis alımı! TTK başvuru şartlarıTürkiye Taşkömürü Kurumu sözleşmeli mühendis alımı giriş sınavı için duyuru yaptı. Yapılan duyuruya göre 45 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Başvurular bugün başlıyor. İşte TTK başvuru şartları...
13.11.2019Gündem
Bunların her  işi sinsilik
Bunların her işi sinsilikABD başta olmak üzere Batı’nın Barış Pınarı öncesi ‘asarız, keseriz, vururuz’ tehditlerine rağmen harekâtın başlatıldığını belirten Erdoğan, “Bunların her işi sinsilik, tuzak, oyuna getirme... Arada bir de mektuplar yazıyorlar. Böyle yapınca Türkiye korkup geri mi çekiliyor?” diye sordu
6.11.2019Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından ABD ziyaretiyle ilgili flaş açıklama
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan ABD ziyaretiyle ilgili flaş açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Kalın, Rusya ile ikinci devriyenin yarın yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyaretiyle ilgili açıklama yapan Kalın, "Bu ziyaret talebi bizden gelmemiştir. Olup olmayacağına dair değerlendirmelerimiz devam etmektedir" dedi.
4.11.2019Siyaset
Yeni vergi paketiyle 6 milyar TL gelir
Yeni vergi paketiyle 6 milyar TL gelirDijital hizmet vergisini de içeren vergi paketi teklifiyle 6 milyar TL’lik gelir sağlanacak.
31.10.2019Ekonomi
Yargı reform paketi Resmi Gazetede
Yargı reform paketi Resmi Gazete'deYargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında belirlenen amaç ve hedefler doğrultusunda düzenlemeler içeren Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Cem KılıçMilliyet Yazarı
Taşeron işçilerin işkolu ne olacak?Taşeron işçilerin hangi işkolunda yer aldıkları sendikal haklarını ve toplu iş sözleşmelerini de etkilemekte...
14.09.2020Ekonomi
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
İNFAZ KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ İLE GELEN AF-1Önceki hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce kabul edilen 14...
29.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmiraymKHKanayasa mahkemesi

Khk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.