Khk

Khk

Son dakika KHK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan KHK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan KHK haber sayfamızda...

Khk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.631 khk haberi bulunmuştur.
Bakan Soylu: Dünya Kupası'nda 3 bin 250 Türk polisi görev yapacak
Bakan Soylu: Dünya Kupası'nda 3 bin 250 Türk polisi görev yapacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Katar 2022 FIFA Dünya Futbol Şampiyonası'nda güvenliği Türk polisinin sağlayacağını belirterek, “3 bin 250 personelimiz, yaklaşık 45 gün Katar'da Dünya Kupası için geçici olarak görev yapacak" dedi.
18.01.2022Siyaset
Emekli aylığı en az 2 bin 500 TL olacak
Emekli aylığı en az 2 bin 500 TL olacakAK Parti'nin hazırladığı "Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı KHK'da Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" dün akşam Meclis'e sunuldu.
5.01.2022Siyaset
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, başvuruların yüzde 95’ini sonuçlandırdı
OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, başvuruların yüzde 95’ini sonuçlandırdıOlağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, KHK ile meslekten ihraç edilenler, kapatılan kurum ve kuruluşlara ilişkin yapılan 126 bin 783 başvurudan 120 bin 703’ünü yüzde 95’lik oranla karara bağladı.
31.12.2021Gündem
Son dakika... 6 ülke üzerinden 750 milyon liralık vurgun! Operasyon başladı
Son dakika... 6 ülke üzerinden 750 milyon liralık vurgun! Operasyon başladıTürkiye’den Rusya, Polonya, Macaristan, Ukrayna, Romanya ve Kosova’ya yapılan ihracat işlemlerinde faturada usulsüzlük yaparak yaklaşık 750 milyon lira vurgun yapan şebekeye yönelik operasyon başlatıldı. Soruşturma kapsamında 28 kişi gözaltına alındı.
13.12.2021Gündem
AK Partili Numan Kurtulmuş'tan '10 büyükelçi' açıklaması
AK Partili Numan Kurtulmuş'tan '10 büyükelçi' açıklamasıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 10 büyükelçinin açıklamasına ilişkin, "Türkiye, asla ve asla kendisine talimat veren bir üslupla konuşulmasına ne müsaade eder ne de bundan sonra müsaade edecektir. Dolayısıyla herhangi bir dış gücün, ister büyükelçileri, ister dışarıdaki araştırma merkezleri, ister yayın organları üzerinden oluşturdukları algılarla Türkiye'yi hizaya sokma çabalarını tamamıyla reddediyor ve geri iade ediyoruz." dedi.
24.10.2021Siyaset
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’Üçüncü kez İstanbul Barosu Başkanı seçilen Mehmet Durakoğlu, bu dönemin kendisi için son dönem olduğunu belirtti. Durakoğlu, “Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar konusunda ikinci baroyu hiçbir yerde göremedik” dedi.
20.10.2021Gündem
Bakan Soylu, AK Parti Başakşehir İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuştu
Bakan Soylu, AK Parti Başakşehir İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuştuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2023 hayalleri kuranlara söylüyoruz. Biz 2018’de nasıl zillet ittifakını mağlup etmişsek 2023’te çok daha büyük, açık arayla zillet ittifakını mağlup edeceğiz" dedi.
9.10.2021Siyaset
'KHK’lılar raporunu yazmaya başladık'
'KHK’lılar raporunu yazmaya başladık'Karaca, partisinin KHK’lılar için başlattığı çalışmayı ve illerde bu çerçevede yapılan toplantıları Milliyet’e anlattı. Karaca, “Biz, 16 bin KHK’lının katıldığı bir anket yaptık. Raporu yazmaya başladık” dedi...
8.10.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Soylu 'yeni bir rakam veriyorum' diyerek duyurdu
Son dakika! Bakan Soylu 'yeni bir rakam veriyorum' diyerek duyurduİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir. Kandil'den Batı'ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz." dedi.
5.10.2021Gündem
FETÖ'nün firari 'büyük bölge talebe mesulü' yakalandı
FETÖ'nün firari 'büyük bölge talebe mesulü' yakalandıFetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve örgütün sözde "büyük bölge talebe mesulü" olduğu belirlenen hükümlü, Afyonkarahisar'da yakalandı.
27.09.2021Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değil
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD açıklaması: Şu andaki gidiş pek hayra alamet değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'ta Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye-ABD ile ilişkileriyle ilgili, "Temennim odur ki iki NATO ülkesi olarak birbirimizle hasmane değil, dostane davranalım. Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem." dedi.
23.09.2021Siyaset
Akşener'den yardım istedi, bakan yardımcısı "FETÖ'cü " dedi
Akşener'den yardım istedi, bakan yardımcısı "FETÖ'cü " dediİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in dün Çatalca'da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sırasında yoluna çıkan ve KHK ile ihraç edilmiş bir polis memuru olduğunu öne söyleyen kişi yardım istedi. İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yaptığı açıklamada, Akşener'den yardım isteyen kişi için, "Van Ağır Ceza Mahkemesince 6 yıl 3 ay mahkumiyet kararı verilmiş tipik, yalancı, bir FETÖ'cüdür" dedi.
22.09.2021Gündem
‘İşçiyi ezdirmedik’
‘İşçiyi ezdirmedik’Seferihisar Belediyesi Jeotermal Şirketi ile Disk Genel-İş İzmir 4 No’lu Şube arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
14.09.2021Ege
‘Birden fazla  adayımız olabilir’
‘Birden fazla  adayımız olabilir’Adaylarını Millet İttifakı’nın belirleyeceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bir araya geleceğiz, konuşacağız. Sonra ‘adayımız budur’ diyeceğiz veya birden fazla adayımız olabilir” dedi. Kılıçdaroğlu, kendisine tepki gösteren kadına ilişkin de “Kabul ederse evine giderim, neden böyle tepki gösterdiğini konuşurum” yorumunu yaptı.
2.09.2021Siyaset
AYM’den KHK kararı: KHK için acil durum gerekmiyor
AYM’den KHK kararı: KHK için acil durum gerekmiyorAnayasa Mahkemesi (AYM), Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) iptal talebini reddetti.
3.07.2021Siyaset
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan KHK'nin iptal talebini reddetti
Anayasa Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda değişiklik yapan KHK'nin iptal talebini reddettiAnayasa Mahkemesi, 699 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin (KHK) iptal talebini reddetti.
2.07.2021Gündem
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldı
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldıMuğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı', kuraklığa bağlı su seviyesindeki azalma gerekçesiyle süresiz olarak insan girişine kapatıldı. Halat çekilerek kapatılan bölgeye, uyarı levhaları yerleştirildi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 22 Nisan Dünya Günü'nde Instagram hesabından 'Kadın Azmağı'nın videosunu 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullanarak paylaşmıştı.
30.06.2021Haberler
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldı
NASA paylaşmıştı! Süresiz olarak kapatıldıMuğla'nın Ula ilçesinin 'Sakin Şehir' unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki 'Kadın Azmağı', kuraklığa bağlı su seviyesindeki azalma gerekçesiyle süresiz olarak insan girişine kapatıldı. Halat çekilerek kapatılan bölgeye, uyarı levhaları yerleştirildi. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), 22 Nisan Dünya Günü'nde Instagram hesabından 'Kadın Azmağı'nın videosunu 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullanarak paylaşmıştı.
30.06.2021Gündem
‘Halkla iletişimin güler yüzüsünüz’
‘Halkla iletişimin güler yüzüsünüz’Bu yıl 26-30 Haziran tarihleri arasında kutlanan Özel Güvenlik Günü ve Haftası kapsamında, Karabağlar Belediyesi’nde görev yapan özel güvenlik çalışanlarından bir grup, Başkan Muhittin Selvitopu’nu ziyaret etti.
29.06.2021Ege
‘Siyasiler AYM’den ellerini çekmeli’
‘Siyasiler AYM’den ellerini çekmeli’CHP’li Kaboğlu, 4. Yargı Paketi için, “Dağ fare doğurdu ama buna da destek vereceğiz” dedi. Kaboğlu, “Politikacılar ellerini AYM’den çeksin” diye konuştu.
28.06.2021Siyaset
Öldükten sonra göreve iade edildi
Öldükten sonra göreve iade edildiKHK’yla ihraç edilen ilkokul öğretmeni Emine Yürükçü öldükten sonra göreve iade edildi ve tayini çıktı. Samsun yaşayan 3 çocuk annesi ve meme kanseri olan öğretmen Emine Yürükçü(47), 2016 Temmuz ayında KHK ile görevden alındı. Yürükçü, 1 Eylül’de de ihraç edildi.
4.06.2021Gündem
Sözleşme bayramı
Sözleşme bayramı1 Mayıs öncesinde imzalanan toplu iş sözleşmeleri, İzmir Büyükşehir’e bağlı İZELMAN’da çalışan 7 bin personel ile Konak Belediyesi Merbel şirketinin çalışanlarına çifte bayram yaşattı
1.05.2021Ege
Banka promosyonu personele verilecek
Banka promosyonu personele verilecekFethiye Belediyesi, 3 yılda bir yenilediği personel maaşlarının hangi bankadan ödenmesiyle ilgili ihaleler sonuçlandı.
9.04.2021Ege
Son dakika... Yunanistan'a kaçmak isteyen FETÖ'cüler yakalandı
Son dakika... Yunanistan'a kaçmak isteyen FETÖ'cüler yakalandıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan'a kaçmaya çalışan ve yapılan incelemelerde KHK ile kamu görevinden ihraç edildiği tespit edilen 3 FETÖ'cünün yakalandığını duyurdu. İşte haberin ayrıntıları...
25.02.2021Gündem
Son dakika...  TSK Personel Kanun teklifi Meclis'te yasalaştı
Son dakika... TSK Personel Kanun teklifi Meclis'te yasalaştıGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında görevli personelin tecrübelerinden daha uzun süreli ve etkin şekilde yararlanılması, özlük haklarının iyileştirilmesi gibi düzenlemeleri içeren TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı
18.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Khk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.