Nükleer

Nükleer

Son dakika nükleer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer haber sayfamızda...

Nükleer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 17.854 nukleer haberi bulunmuştur.
Son Dakika: Yeryüzünün en güçlü silahı olarak tanımlandı İlk kez gösterdiler...
Son Dakika: 'Yeryüzünün en güçlü silahı' olarak tanımlandı! İlk kez gösterdiler...Son dakika haberlere göre, ilk fotoğraf gece yarısı 01.23'te geldi, havaifişekler altında görünen dört siyah-beyaz füze resim medya tarafından 'dünyanın en güçlü silahı' olarak tanımlandı. Podyuma çıkan Kim ise, kalabalığı siyah deri trençkot ve eldivenle selamladı.
15.01.2021Dünya
Rus bakandan Trumpla ilgili şok benzetme
Rus bakandan Trump''la ilgili şok benzetme!Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya hesaplarının engellenmesini siber ortamda nükleer patlamaya benzeterek, "Yıkımın kendisi, sonuçları kadar korkunç değil. Batı toplumunun ilan ettiği demokratik değerlere darbe indirildi." yorumunda bulundu.
14.01.2021Dünya
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı o ismin başına ödül koydu
Son dakika... ABD Dışişleri Bakanı o ismin başına ödül koydu!ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, El Kaide liderinin başına ödül konduğunu ve örgütün yeni üssünün artık İran olduğunu söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif ise suçlamalara sert tepki vererek Pompeo'yu "savaş çığırtkanlığı" yapmakla suçladı.
12.01.2021Dünya
İran süre verdi: Sekiz ayda üretebiliriz
İran süre verdi: Sekiz ayda üretebiliriz!İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, sekiz aydan kısa sürede yüzde 20 zenginleştirilmiş 120 kilogram uranyum stoğuna erişeceklerini söyledi.
12.01.2021Dünya
ABden İrana nükleer anlaşma mesajı
AB'den İran'a nükleer anlaşma mesajıAvrupa Birliği (AB), İran'ın uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetinden vazgeçmesi ve 2015'te imzalanan nükleer anlaşmanın yükümlülüklerini yerine getirmesi çağrısında bulundu.
11.01.2021Dünya
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi
Kuzey Kore lideri Kim, unvanlarına bir yenisini ekledi!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a iktidardaki Kore İşçi Partisinin genel sekreteri unvanı verildi.
11.01.2021Dünya
Kim’den nükleer silah tehdidi
Kim’den nükleer silah tehdidiKuzey Kore lideri Kim Jong-un, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
10.01.2021Dünya
Son Dakika: Kimden binlerce kişi önünde nükleer tehdit
Son Dakika: Kim'den binlerce kişi önünde nükleer tehdit!Birkaç gün önce yaptığı itirafla dünyayı sarsan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan yine şok bir hamle geldi. Kuzey Kore lideri, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
9.01.2021Dünya
Kim, nükleer silah kapasitesini artırmakla tehdit etti
Kim, nükleer silah kapasitesini artırmakla tehdit etti!Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geliştirilmekte olan yüksek teknolojili silah sistemlerinin listesini açıklayarak, nükleer silah deposunu güçlendirmekle tehdit etti.
9.01.2021Dünya
Başkan’a kapıyı  işaret ediyorlar
Başkan’a kapıyı işaret ediyorlar!ABD Başkanı Donald Trump, görev süresinin dolmasına günler kala görevden alınma tehlikesiyle karşı karşıya. Demokratlar, görevden alınmazsa azil süreci başlatacak
9.01.2021Dünya
Son dakika... Biden: Ölen polis için hesap soracağız
Son dakika... Biden: Ölen polis için hesap soracağız!ABD Başkanı seçilen Joe Biden, 6 Ocak'ta Trump destekçilerinin Kongre Binası'nı basması sonucu çıkan olaylarda hayatını kaybeden polis memuru için hesap sorulacağını söyleyerek ailesine başsağlığı diledi. Gelen son dakika haberine göre olayla ilgili cinayet soruşturması başlatılıyor. Trump yaptığı açıklamada yemin törenine katılmayacağını duyurmuştu. Biden bununla ilgili "Bu iyi bir şey" dedi. Öte yandan ABD eski başkanları Obama, Bush ve Clinton, Biden'ın yemin törenine katılacak.
8.01.2021Dünya
Son dakika... Nükleer silah kullanabilir Meclis Başkanı uyardı...
Son dakika... Nükleer silah kullanabilir! Meclis Başkanı uyardı...Meclis Başkanı Pelosi, ABD Başkanı Trump'ın 'dengesiz' bir durumda olduğunu ve yetkilerinin kısıtlanması gerektiğini söyledi. Pelosi, bunun için üst düzey ABD komutasıyla görüştüğünü ve Trump'ın bir an önce bu yetkilerden muaf tutulması gerektiğini kaydetti.
8.01.2021Dünya
İran, petrolde kaybettiği pazar payını geri almakta kararlı
İran, petrolde kaybettiği pazar payını geri almakta kararlıABD'deki yönetim değişimi, İran petrolüne uygulanan yaptırımlarda olası bir gevşeme ihtimalini gündeme getirirken, uzmanlar küresel petrol pazarına yeniden girmeye hazırlanan Tahran'ın kaybettiği pazar payını almakta ısrarcı olacağını belirtiyor.
8.01.2021Uzmanpara
Belçikanın elektrik tüketimi düştü
Belçika'nın elektrik tüketimi düştüBelçika'da elektrik tüketimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de önceki yıllara göre yüzde 7 azaldı.
7.01.2021Uzmanpara
İzmir’e kanser saçıyor
İzmir’e kanser saçıyorİZMİR Gaziemir’de, toprağa gömülü radyoaktif madde nedeniyle tehlike saçan eski kurşun fabrikasının bulunduğu bölgede, zeminin zaman zaman alev alması halkı tedirgin ediyor...
6.01.2021Ege
Ruhaniden düşürülen Ukrayna uçağı açıklaması
Ruhani'den 'düşürülen Ukrayna uçağı' açıklaması!İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, geçen yıl başkent Tahran üzerinde yanlışlıkla düşürülen Ukrayna yolcu uçağının vurulmasından sorumlu kişilerin adil bir mahkemede yargılanacağını söyledi.
6.01.2021Dünya
Körfez krizi bitti
Körfez krizi bittiSuudi Arabistan’da düzenlenen 41. Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) Zirvesi’nde, 3,5 yıldır süren “Körfez krizi” resmen sonlandırıldı
6.01.2021Dünya
Son dakika... ABD açıkladı Siber saldırının arkasında Rusya var
Son dakika... ABD açıkladı! Siber saldırının arkasında Rusya varABD'li istihbarat ve güvenlik birimleri, ABD Enerji Departmanı ve ülkenin nükleer silah deposunu yöneten Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi gibi stratejik kurumlar dışında, Microsoft'a da erişilmesini sağlayan Solarwind siber saldırısının istihbarat toplama amaçlı olduğunu ve arkasında Rusya'nın olduğunu düşündüklerini söylediler.
5.01.2021Dünya
Pompeodan Çine nükleer silah konusunda şeffaflık çağırısı
Pompeo'dan Çin'e nükleer silah konusunda şeffaflık çağırısıABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Newsweek dergisi için kaleme aldığı makalesinde, Çin'i nükleer silah kapasitesini artırma faaliyetleri konusunda şeffaf olmaya çağırdı.
5.01.2021Dünya
Son dakika... İmzalar atıldı Sürpriz isim de orada...
Son dakika... İmzalar atıldı! Sürpriz isim de orada...Yıllar süren krizin sona erdiğinin gece yarısı duyurulmasıyla bugün liderleri taşıyan uçaklar arka arkaya iniş yaptı, televizyonlar canlı yayınla gelişmeleri ekrana getirdi. Tarihi anın fotoğrafını Amerikan Associated Press (AP) haber ajansı servis etti, sürpriz ismin bulunduğu zirvede imzalar atıldı.
5.01.2021Dünya
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum üretti
İran, yüzde 20 oranında zenginleştirilmiş uranyum ürettiİran Atom Enerjisi Kurumu sözcüsü, "Uranyumu yüzde 20 saflığın üzerinde rahatlıkla üretecek kapasiteye sahibiz ve bu konuyu da değerlendiriyoruz" dedi.
5.01.2021Dünya
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...İran devlet medyası, Fordo Nükleer Tesisi’nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyururken, bölgedeki tansiyon da yeniden arttı.
5.01.2021Dünya
2021’in en büyük sorunsalı deprem
2021’in en büyük sorunsalı depremVedik astrolog Ayşen Tok, yeni yılda Türkiye’nin depremle yüzleşeceğini dile getirdi, “5 Ocak/15 Ocak, 28 Ocak/11 Şubat, 26 Mayıs/10 Haziran zaman aralıkları deprem adına çok önemli” dedi
4.01.2021Ege
İrandan uranyum zenginleştirmemek için taahhütlere bağlılık şartı
İran'dan "uranyum zenginleştirmemek" için taahhütlere bağlılık şartıİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, nükleer anlaşma taraflarının taahhütlere bağlı kalması halinde kendilerinin de uranyum zenginleştirmeye yönelik adımlarından vazgeçebileceklerini söyledi.
4.01.2021Dünya
İsrail: İranın nükleer silah üretmesine izin vermeyeceğiz
İsrail: İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyeceğizBaşbakan Netanyahu, "İran'ın taahhütlerini ihlal etmeye devam etme, zenginleştirme seviyesini yükseltme ve yeraltında uranyumu zenginleştirme konusundaki endüstriyel yeteneğini geliştirme kararı, askeri bir nükleer program geliştirme niyetinin sürekli olarak gerçekleştirilmesi dışında hiçbir şekilde açıklanamaz" dedi.
4.01.2021Dünya
Netanyahu: İsrail, İranın nükleer silah üretmesine izin vermeyecek
Netanyahu: İsrail, İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyecekİsrail Başbakanı Netanyahu, Tahran yönetiminin Fordo Nükleer Tesisi'nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyurması ile ilgili olarak, "İsrail, İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyecek." dedi.
4.01.2021Dünya
Son dakika... İran yüzde 20 oranında uranyum zenginleştirmeye başladı
Son dakika... İran yüzde 20 oranında uranyum zenginleştirmeye başladıTahran yönetimi daha önce ilan ettiği adımı attı, karar 2015 yılında imzalanan nükleer anlaşmanın şu ana kadarki en ciddi ihlali anlamına geliyor.
4.01.2021Dünya
Fransada 1 hafta 450 kişiye aşı yapıldı Bollywood gibi yavaş
Fransa'da 1 hafta 450 kişiye aşı yapıldı! 'Bollywood gibi yavaş'Fransa'da 27 Aralık'ta başlayan yeni tip koronavirüs (covid-19) aşı kampanyasında 1 hafta geçmesine rağmen sadece 450 kişiye aşı yapılması sosyal medyada alay konusu oldu.
4.01.2021Dünya
ABD saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymaninin birinci ölüm yılı
ABD saldırısında öldürülen İranlı general Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılıGeçen yıl 3 Ocak'ta ABD'nin düzenlediği saldırı sonucu öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin birinci ölüm yılı münasebetiyle, İran'ın güney doğusunda yer alan Kirman kentinde anma töreni düzenlendi. Kentteki Süleymani'nin mezarı, ziyaretçi akınına uğradı.
3.01.2021Dünya
İran’dan yeni uranyum adımı
İran’dan yeni uranyum adımıİran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, mecliste çıkarılan yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiklerini söyledi.
3.01.2021Dünya
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını bildirdi
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını bildirdiİran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, mecliste çıkarılan yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'na (UAEA) bildirdiklerini söyledi.
2.01.2021Dünya
Üçlü koridor için harekete geçildi
Üçlü koridor için harekete geçildiAzerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Türk-Rus Ortak Gözlem Merkezi’nin iki hafta içinde kurulacağını belirtirken, Ermenistan sınırına demiryolu inşa edileceğini bildirdi.
2.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trumpın savunma bütçesi vetosunu bozdu
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trump'ın savunma bütçesi vetosunu bozdu!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Söz konusu bütçe tasarısı, 4 yıllık görev süreci içinde Trump'ın veto yetkisini aşarak yasalaşan ilk tasarı olarak kayıtlara geçti.
1.01.2021Dünya
ABD USS Nimitz uçak gemisini Orta Doğudan çekiyor
ABD "USS Nimitz" uçak gemisini Orta Doğu'dan çekiyorABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), İran'ın muhtemel saldırılarından etkilenmemesi için bölgede bulunan "USS Nimitz" uçak gemisine ülkeye dönme talimatı verdiği bildirildi.
31.12.2020Dünya
İran: ABD savaş bahanesi için komplo kuruyor
İran: ABD savaş bahanesi için komplo kuruyorİran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Irak'tan alınan istihbarata göre, "ABD'nin savaş bahanesi üretmek için komplo kurduğunu" buna karşılık Tahran'ın savaş istemediğini ancak herhangi bir saldırıya da doğrudan karşılık vereceğini belirtti.
31.12.2020Dünya
ABDden flaş hamle Bombardıman uçağını gönderdi
ABD'den flaş hamle! Bombardıman uçağını gönderdiABD, muhtemel bir İran tehdidine karşı 2 "B-52H" tipi nükleer kapasiteli bombardıman uçağını Orta Doğu'ya gönderdiğini açıkladı.
30.12.2020Gündem
Bakan Dönmez enerji piyasalarını değerlendirdi
Bakan Dönmez enerji piyasalarını değerlendirdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl yaşanan en önemli gelişmelerden birinin Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki 405 milyar metreküplük doğal gaz keşfi olduğunu ve yenilenebilir enerji alanında da önemli adımlar atıldığını belirterek, "Sadece 2020'de devreye aldığımız yenilenebilir kurulu gücümüzle, Avrupa'da 21 ülkenin toplam yenilenebilir kurulu gücünü geride bıraktık." dedi.
30.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Bakan Dönmez enerji piyasalarını değerlendirdi
Son dakika: Bakan Dönmez enerji piyasalarını değerlendirdiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bu yıl yaşanan en önemli gelişmelerden birinin Fatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki 405 milyar metreküplük doğal gaz keşfi olduğunu ve yenilenebilir enerji alanında da önemli adımlar atıldığını belirterek, "Sadece 2020'de devreye aldığımız yenilenebilir kurulu gücümüzle, Avrupa'da 21 ülkenin toplam yenilenebilir kurulu gücünü geride bıraktık." dedi.
30.12.2020Ekonomi
Hırvatistanda belediye başkanı canlı yayında artçı depreme yakalandı
Hırvatistan'da belediye başkanı canlı yayında artçı depreme yakalandıHırvatistan'da meydana gelen depremin merkez üssü Petrinja kentinin Belediye Başkanı Darinko Dumboviç, canlı yayın sırasında artçı depreme yakalandı.
30.12.2020Haberler
TSE pazar payını artırmayı hedefliyor
TSE pazar payını artırmayı hedefliyorTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, ulusal ve uluslararası alanda stratejik ve öncelikli sektörler başta olmak üzere ihtiyaç duyulan uygunluk değerlendirme hizmetlerinde TSE'nin pazar payını artırmanın öncelikli hedeflerinden biri olduğunu bildirdi.
30.12.2020Ekonomi
NATO biyolojik savaş için tetikte
NATO biyolojik savaş için tetikte!Kovid-19’un mutasyonu sonrasında, benzer virüslerin gelecekte silah olarak kullanılma ihtimali tartışılırken, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İttifak’ın biyolojik silahlarla mücadele çabalarını yoğunlaştırdığını açıkladı.
30.12.2020Dünya
Hırvatistandaki depremde bir çocuk hayatını kaybetti
Hırvatistan'daki depremde bir çocuk hayatını kaybettiMerkez üssü Hırvatistan'ın Petrinja şehri olan 6,3 büyüklüğündeki depremde bir çocuğun hayatını kaybettiği açıklandı.
29.12.2020Dünya
Trumptan Senatoya çağrı: Onaylamayın
Trump'tan Senato'ya çağrı: Onaylamayın!ABD Başkanı Donald Trump, veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını onaylamamaları için Senato'daki Cumhuriyetçilere çağrıda bulundu.
29.12.2020Dünya
Hırvatistandaki depreme canlı yayında yakalandılar
Hırvatistan'daki depreme canlı yayında yakalandılarPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Haberler
Hırvatistanda deprem fırtınası Artçı sarsıntıya böyle yakalandı
Hırvatistan'da deprem fırtınası! Artçı sarsıntıya böyle yakalandıPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Haberler
Son dakika... Hırvatistanda deprem fırtınası 6.4 büyüklüğünde deprem oldu
Son dakika... Hırvatistan'da deprem fırtınası! 6.4 büyüklüğünde deprem olduPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Trump’tan ‘kendini af’Hillary Clinton coşkulu kalabalığa sesleniyor: “Trump’ı baş komutan olarak görebiliyor musunuz?”Onu dinleyen kalabalıktan, “Hayır” uğultusu...
9.01.2021Siyaset
Mehmet TezMilliyet Yazarı
2020’nin ardından İnsanlığa musallat olan koronavirüs kadar tehlikeli başka bir hastalıktan bahsetmek istiyorum...
3.01.2021Gündem
Cemal ErsenMilliyet Yazarı
Öyle olmaz güzel kardeşim!Dünya; çaresizliğin had safhada yaşandığı, felaketlerin peşi sıra geldiği, acıların katlanarak büyüdüğü berbat bir yılı geride bıraktı...
2.01.2021Skorer

Benzer Haber Etiketleri

iranABDDonald TrumpKuzey Korenükleer anlaşma

Nükleer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.