Nükleer

Nükleer

Son dakika nükleer haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer haber sayfamızda...

Nükleer

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 19.064 nükleer haberi bulunmuştur.
Bakan Kacır açıkladı: TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi
Bakan Kacır açıkladı: TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi” dedi.
22.05.2024 Ekonomi
Reisi'nin helikopterindeki çarpıcı 2 detay! Fitili ABD ile gizli görüşme mi ateşledi?
Reisi'nin helikopterindeki çarpıcı 2 detay! Fitili ABD ile gizli görüşme mi ateşledi? İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’yi taşıyan helikopter 19 Mayıs akşamı düşmüştü. Arama kurtarma çalışmaları AKINCI TİHA’nın başarılı çalışmasıyla sonuçlanmış ve enkaza ulaşılmıştı. Ancak yaşananlar akıllara bu durumun hava şartlarından kaynaklı olup olmadığının yanında suikast olabileceği sorusunu da getirdi. Peki, olayların perde arkasında neler yaşandı? İşte düşen helikoptere dair dikkat çeken 2 teknik detay.
22.05.2024 Dünya
Bakan Bayraktar, Çin Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Jianhua ile görüştü
Bakan Bayraktar, Çin Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Jianhua ile görüştü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, resmi temaslarını sürdürdüğü Pekin’de Çin Halk Cumhuriyeti Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Zhang Jianhua ile görüştü.
21.05.2024 Ekonomi
BM Güvenlik Konseyi'nde İbrahim Reisi için saygı duruşu
BM Güvenlik Konseyi'nde İbrahim Reisi için saygı duruşu Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi üyesi ülkelerin temsilcileri, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyet için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.
20.05.2024 Dünya
İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir kimdir?
İran'ın geçici Cumhurbaşkanı Muhammed Muhbir kimdir? İbrahim Reisi'nin yerine geçen 69 yaşındaki Muhbir, Hamaney'in parasını yönetmesiyle tanınıyor. Yanı sıra yaptırımlarla boğuşan İran ekonomisini ayakta tutan baş uzman.
20.05.2024 Dünya
Konut satışları azaldı: "Ne telefonumuz çalıyor, ne ofisimize müşteri giriyor"
Konut satışları azaldı: "Ne telefonumuz çalıyor, ne ofisimize müşteri giriyor" Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat, bu yılbaşından beri Mersin'de konut satışlarının bir hayli düştüğünü söyledi.
20.05.2024 Ekonomi
Dünya'dan İran'a mesaj yağıyor! Türkiye'den ilk tepki, Rusya, Avrupa Birliği ve diğerleri
Dünya'dan İran'a mesaj yağıyor! Türkiye'den ilk tepki, Rusya, Avrupa Birliği ve diğerleri İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, helikopter kazasında hayatını kaybetti. Dünya ülkelerinden ise yaşananlarla ilgili peş peşe açıklamalar geldi.
20.05.2024 Dünya
Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali! Çalışmalar sürüyor gözler 2025'te
Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali! Çalışmalar sürüyor gözler 2025'te Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. İlk ünitenin Nisan 2025 tarihinde devreye alınacak.
18.05.2024 Ekonomi
4 milyon asker sahaya inecek! NATO-Rusya savaşını yazdılar: Kuzeyden saldıracaklar
4 milyon asker sahaya inecek! NATO-Rusya savaşını yazdılar: Kuzeyden saldıracaklar İngiliz medyası olası Rusya-NATO savaşını yazdı. Milyonlarca askerin devreye gireceği savaşın konumu ise söz konusu haberde belirtildi.
16.05.2024 Dünya
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: ABD kayıtsız şartsız İsrail'i destekliyor
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: ABD kayıtsız şartsız İsrail'i destekliyor Dışişleri Bakanı Hakan Fidan katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin merak edilenleri yanıtladı. Gazze meselesi ile ilgili açıklamada bulunan Fidan, "ABD kayıtsız şartsız İsrail'i destekliyor. Biz de Filistin'i destekliyoruz. Bu bir ayrım noktası." dedi. Bakan Fidan terörle mücadele konusunda da net mesajlar verdi.
15.05.2024 Gündem
ABD'li senatörden rezalet açıklama: İsrail'e atom bombalarını verelim, bitirsinler
ABD'li senatörden rezalet açıklama: İsrail'e atom bombalarını verelim, bitirsinler Orta Doğu'da patlak veren savaşta önce 'İran'ı yok etmek için' gerekli önlemlerin alınması gerektiğini savunan ABD'li senatör şimdi de İsrail'e bölgede kullanması için ve savaşı bitirmek için atom bombalarının verilmesi gerektiğini söyledi.
13.05.2024 Dünya
‘Çılgın profesör’ Putin’in sağ kolu oldu
‘Çılgın profesör’ Putin’in sağ kolu oldu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, daha önce Moskova’ya Ukrayna’ya karşı savaşta “NATO’nun kararlılığını kırmak” amacıyla Avrupa’ya nükleer saldırı yapma çağrısında bulunan Profesör Sergei Karaganov’u danışmanı olarak görevlendirdi.
11.05.2024 Dünya
Putin’den Batı’ya gözdağı: ‘Hazırız’
Putin’den Batı’ya gözdağı: ‘Hazırız’ Rusya’da eski Sovyetler Birliği’nin 2. Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’na karşı kazandığı galibiyet, “Zafer Günü” çerçevesinde başkent Moskova’da düzenlenen görkemli törenle kutlandı.
10.05.2024 Dünya
İran nükleer doktrini değiştirebilir
İran nükleer doktrini değiştirebilir İran ile İsrail arasında yaşanan karşılıklı saldırıların ardından gerginlik devam ediyor. Tahran, İsrail’in varlığını tehdit etmesi halinde nükleer doktrinini değiştireceği mesajı verdi.
10.05.2024 Dünya
Çelik kanatlar Kıbrıs'ta! Uçaktan atlayıp kurtuldu, TCG Kocatepe'de dost ateşiyle vuruldu
Çelik kanatlar Kıbrıs'ta! Uçaktan atlayıp kurtuldu, TCG Kocatepe'de dost ateşiyle vuruldu Kıbrıs Barış Harekâtı’nın üzerinden neredeyse yarım asırlık bir süre geçmiş olsa da birçok detay yeteri kadar kayıt alınmadığı için gizemini koruyor. Sonuçları sebebiyle günümüzde dahi zaman zaman gündemde yer bulan, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en önemli olaylardan biri olan harekâta ilişkin ortaya çıkan yeni detaylar ise o dönemde yaşananları gözler önüne seriyor.
9.05.2024 Gündem
Cam tabutun önünde başını eğdi! Ülkeyi arka plandan yöneten ‘gölge lider’ öldü
Cam tabutun önünde başını eğdi! Ülkeyi arka plandan yöneten ‘gölge lider’ öldü Demir yumrukla yönetilen Kuzey Kore'nin gizli lideri olarak görülen Kim Ki Nam yaşamını yitirdi, Nam'ın cenazesindeki fotoğraflar ise dünyada ses getirdi.
8.05.2024 Dünya
‘Kadın lider’ Kandilli’nin başında
‘Kadın lider’ Kandilli’nin başında Boğaziçi Üniversitesi, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde görev değişimi oldu.
8.05.2024 Gündem
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu
Deprem bombasını ateşlediler! Mart ayında duyuruldu iki ay sonra vurdu ABD ve Rus basını, Moskova'nın deprem bombası adı verilen FAB-1500 füzelerini kullanmaya başladığını duyurdu. Mart ayında tanıtılan füze iki ay sonra ilk hedefini vurdu, Harkov'daki mahalle tuzla buz oldu.
7.05.2024 Dünya
Ukrayna’dan AB’ye ‘savaş ekonomisi’ ve yatırım çağrısı
Ukrayna’dan AB’ye ‘savaş ekonomisi’ ve yatırım çağrısı Ukrayna, Rusya ile savaşında ayakta kalmaya çalışırken, ülkenin Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Avrupa’yı “savaş ekonomisine” geçmeye, Ukrayna’nın savunma şirketlerine yatırım yapmaya çağırdı. Kuleba, “Avrupa Birliği’nde barışı korumak istiyorsak, Avrupa’da savaş ekonomisine ve savaş endüstrisine geçmeliyiz... Rusya ile silahlanma yarışında galip gelmenin tek yolu bu” dedi.
7.05.2024 Dünya
Çin'den 5 yıl sonra Avrupa turu! Macron ve von der Leyen ile görüştü
Çin'den 5 yıl sonra Avrupa turu! Macron ve von der Leyen ile görüştü Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Fransa’daki temasları kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile bir araya geldi. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Gazze'de kapsamlı ve sürdürülebilir bir ateşkesin derhal gerçekleştirilmesi çağrısında bulunuyoruz” dedi.
6.05.2024 Dünya
Akkuyu NGS'nı̇n buhar kızdırıcı ve ayırıcıların montajı tamamlandı
Akkuyu NGS'nı̇n buhar kızdırıcı ve ayırıcıların montajı tamamlandı Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci ünitesinin türbin dairesinde en modern teknolojiye sahip yatay buhar kızdırıcı-ayırıcıların montajı tamamlandı. Nükleer santraldeki buhar türbini tesisinin yardımcı sistemlerinin bir parçası olan ekipman, türbin rotor kanatlarını döndüren buharın sıcaklık ve nem parametrelerini ayarlamaya yarıyor.
6.05.2024 Ekonomi
Putin’den Ukrayna yakınında nükleer tatbikat talimatı
Putin’den Ukrayna yakınında nükleer tatbikat talimatı ABD'nin Ukrayna'ya silah yardımlarına yeniden hız verdiği sırada Rusya nükleer silahlarla gövde gösterisine hazırlanıyor. Putin, orduya Ukrayna yakınlarında nükleer tatbikat düzenlenmesi talimatı verdi.
6.05.2024 Dünya
‘Uzaylılar ışınlandı’
‘Uzaylılar ışınlandı’ Uzaylı yaşamının var olduğu yönündeki spekülasyonlar antik Yunan ve Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanıyor.
5.05.2024 Dünya
SİHA, İDA derken gelecekten fırlayan silah göründü! ABD Manta Ray'i test etti
SİHA, İDA derken gelecekten fırlayan silah göründü! ABD Manta Ray'i test etti ABD, Manta Ray isimli su altı drone'unun prototipinin ilk tam ölçekli testini tamamladı. İngiliz medyası ise, devasa otonom aracın özelliklerini derledi ve su altına 'hakim olma' yarışını yazdı.
3.05.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nükleer ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.