osmangazi

osmangazi

Son dakika osmangazi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan osmangazi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan osmangazi haber sayfamızda...

osmangazi haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.181 osmangazi haberi bulunmuştur.

Bursa Gezilecek Yerler (2020) - Bursa Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Bursa Gezilecek Yerler (2020) - Bursa Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi3 milyonluk nüfusuyla ülkemizde en kalabalık 4. şehir olan Bursa, tarihi zenginlikleri, doğal güzelliği ve gelişmiş sanayisiyle dikkat çekiyor. Önemli müzeler ve mekanlar ile dikkate değer zenginliğe sahip olan Bursa, gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir yapıysa sahip. Merkezi dolaşmak isteyenler, isterlerse Osmangazi, Nilüfer veya Yıldırım'da konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yazımızda, sizler için Bursa şehrinde gezilebilecek tüm yerleri detaylıca araştırdık. İşte, Bursa şehrinin gezi rehberi. 1306 yılında, Osmanlı devletinin kurucusu olan Osman Bey tarafından kuşatılan ancak fethi onun oğlu olan Orhan Bey tarafından (1326) yılında yapılan Bursa, her açıdan oldukça zengin. 1326 ile 1365 yılları arasında Osmanlı'ya başkentlik yapan şehir, dönemin eserlerine halen ev sahipliği yapabiliyor. Sanayi ve teknolojisiyle dünyanın önemli şehirleriyle kıyaslanabilir özellikleri olan Bursa'nın çok sayıda ürünü ve eşyası meşhurdur.Özellikle ipeğiyle ön planda olan Bursa'nın, bunun yanında; çinisi, havlusu, tekstil ürünleri, kestanesi ve bıçağıyla da ön plana çıkabiliyor. Hamamları ve şifalı termal suları, yurt içi turizminin canlı kalmasını sağlarken, kayak alanında dünya markası olan Uludağ ile de yurt dışından gelen turistleri ağırlıyor.Uludağ Kayak Merkezi, bu anlamda dünyada eşi benzeri görülmeyen taleplerle karşı karşıya kalabiliyor. Güney Marmara bölümünde yer alan Bursa, Türkiye'nin olduğu kadar Osmanlı döneminin de en önemli birkaç şehri arasında bulunuyordu. Öyle ki Osmanlı döneminde başkentliğin yanı sıra pek çok önemli işlerde de her daim ön planda yer alıyordu.
13.05.2020Tatil

Yazar Sonuçları

Benzer Etiketler
Bölümlere göre sonuçlar