sakarya nehri

sakarya nehri

Son dakika sakarya nehri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sakarya nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sakarya nehri haber sayfamızda...

sakarya nehri haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 285 sakarya nehri haberi bulunmuştur.

Öldürülüp, cesedi 4 asma kilitle zincirledikten sonra nehre attılar
Öldürülüp, cesedi 4 asma kilitle zincirledikten sonra nehre attılarÖldürülüp nehre atılan kişinin, avukat patronu gözaltında İstanbul'da kaybolduktan sonra Sakarya Nehri'nde cesedi bulunan Ercan Demiral'ın öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturmada şoförlüğünü yaptığı avukat ve 8 kişi gözaltına alındı. 3 kurşunla öldürülen Ercan Demiral'ın vücudunun 4 asma kilitle zincirlenip, cesedin su yüzeyine çıkmaması için 25 kiloluk traktör ağırlığı bağlandığı belirlendi.18 Şubat tarihinde Akyazı Türkçaybaşı Mahallesi'nden geçen Sakarya Nehri'nde ceset bulundu. Jandarmanın yaptığı inceleme sonucu ölen kişinin 42 yaşındaki Ercan Demiral olduğu belirlendi. İstanbul'da hakkında 'Organize suç örgütü' kurmak suçundan sabıkası olan Ercan Demiral'ın öldürülmesiyle ilgili araştırma yapan Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı cinayet dedektifleri, titiz bir çalışma yürüttü. Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, İstanbul'dan Sakarya'ya gelen çok sayıda aracı incelemeye aldı. Jandarma, yaptığı fiziki ve teknik araştırmalarda Ercan Demiral'ın şoförlüğünü yaptığı İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat M.A.(36)'nın ve 5'i yakınındakilerden oluşan 1'i kadın 8 kişinin cinayetle bağlantısı olduğunu tespit etti. Kimlikleri tespit edilen 9 şüpheli İstanbul ve Sakarya'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Bir süre sorguda kalan avukat M.A ile N.Y., N.A., K.A., Ö.A., C.K. ve Sakarya'da yaşayan A.İ., N.İ. ile A.İ. bu sabah sağlık kontrolünden geçirilerek Sakarya Adliyesi'ne sevk edildi.Cinayetle ilgili de yeni detaylar ortaya çıktı. 3 kurşunla öldürülen Ercan Demiral'ın vücudunun 4 asma kilitle zincirlenip su yüzüne çıkmaması için 25 kiloluk traktör ağırlık demiri bağlanarak nehre atıldığı belirlendi.
11.09.2019Yaşam
Sakarya Nehri’ne akan kimyasal atık nehri siyaha bürüdü
Sakarya Nehri’ne akan kimyasal atık nehri siyaha bürüdüSakarya’nın Söğütlü ilçesinden geçen Sakarya Nehri’ne bırakılan kimyasal atıklar nedeniyle bir kısmı siyaha bürünen nehrin kokusu vatandaşları canından bezdirdi. Mahalle sakinlerinden Erdem Küksal, “Hemen hemen artık bu kokudan dolayı köydeki ihtiyarlarımız astım hastası olabilecek potansiyele geldi” diyerek tepkisin dile getirdi. Önemli nehirlerden biri olan Sakarya Nehri kimyasal atıklarla kirletilmeye devam ediyor. Söğütlü ilçesi Maksudiye Mahallesinden Sakarya Nehrine kimyasal atık dökülmesi vatandaşları çileden çıkarttı. Vatandaşlar atıkların nehirde balıkların ölmesine ve mahallelerini koku sarmasından şikayetçi olduğunu belirterek biran önce bu durumun son bulmasını istediler. Yapılan ihbarlar sonrasında Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri olay yerine gelerek kimyasal atıktan numune aldılar. “Nehrin bu şekilde kirlenmesine vicdanen razı olamıyoruz” Konuyla ilgili gerekli yerlere şikayette bulunduklarını ancak bu sorunu yaklaşık 4 senedir çektiklerini belirten ve mahalleli Halil Küksal, “Çağlayan Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Bu pis su atık sıkıntısını 3-4 senedir çekiyoruz. Hatta evimizde otururken zaman zaman fosseptik çukuru patladı mı diye araştırma yapıyoruz. Sonrasında ise kokunun buradan geldiğinin tespitini yapıyoruz. Birçok yere bildirdik bu konudan çoğu yetkilinin haberi var. Bu sıkıntının bir an önce giderilmesini istiyoruz. Bu kokuyu çekmekten ziyade bu koca Sakarya Nehri’nin bu şekilde kirlenmesine burada var olan balıkların telef olmasına vicdanen razı olamıyoruz. Daha doğrusu bunun peşindeyiz. Marmara Bölgemizde tek olan ve bu büyüklükte olan nehrimizin bu şekilde daha fazla kirlenmesini istemiyoruz" dedi.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları