Şeker Fabrikası

Şeker Fabrikası

Son dakika şeker fabrikası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şeker fabrikası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şeker fabrikası haber sayfamızda...

Şeker Fabrikası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 772 seker fabrikasi haberi bulunmuştur.
Uşak’ta 238 bin ton pancar işlenecek...
Uşak’ta 238 bin ton pancar işlenecek...UŞAK Şeker Fabrikası, yeni üretim döneminde 238 bin ton pancarı işleyerek, 33 bin ton şeker, 10 bin ton melas ve 70 bin ton küspe elde edecek.
20.12.2020Ege
‘Ordumuzun başımın üzerinde yeri var’
‘Ordumuzun başımın üzerinde yeri var’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna sıfır fiyatla verildiğini ifade ederek, “Bu mudur orduyu, bayrağı, vatanı sevmek? Ben bunu hazmedemem arkadaşlar. Genelkurmay Başkanı’ndan en alttaki erine kadar bütün ordunun benim başımın üzerinde yeri vardır” dedi.
3.12.2020Siyaset
3 yüksek yargıç için Yüce Divan kuruldu
3 yüksek yargıç için Yüce Divan kurulduFETÖ üyeliğinden hüküm giyen eski Danıştay üyeleri Tutar, Bektaş ve Olcay’ın ‘görevi kötüye kullanma’ suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı
25.11.2020Gündem
Dayısının HES kodu ile seyahat ederken yakalandı
Dayısının HES kodu ile seyahat ederken yakalandıKastamonu'da Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken Gürkan A., dayısı Bahtiyar P.'ye ait HES kodu ile seyahat ettiği yolcu otobüsünde yakalandı. Gürkan A., 3 bin 150 lira para cezası uygulanarak, yurda yerleştirildi.
21.10.2020Haberler
Covid-19 testi pozitif olan yolcu, dayısının HES kodu ile seyahat ederken yakalandı
Covid-19 testi pozitif olan yolcu, dayısının HES kodu ile seyahat ederken yakalandıKastamonu'da Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinada olması gereken Gürkan A., dayısı Bahtiyar P.'ye ait HES kodu ile seyahat ettiği yolcu otobüsünde yakalandı. Gürkan A., 3 bin 150 lira para cezası uygulanarak, yurda yerleştirildi.
21.10.2020Gündem
Şeker fabrikasında buhar kazanı patladı 2 işçi yaralandı
Şeker fabrikasında buhar kazanı patladı! 2 işçi yaralandıErzincan’da şeker fabrikasında meydana gelen buhar kazanı patlamasında 2 işçi yaralandı.
19.10.2020Haberler
Şeker fabrikasında buhar kazanı patladı 2 işçi yaralandı
Şeker fabrikasında buhar kazanı patladı! 2 işçi yaralandıErzincan’da şeker fabrikasında meydana gelen buhar kazanı patlamasında 2 işçi yaralandı.
19.10.2020Gündem
‘Türkşeker sistemi’yle 10 yıl sonra ilk hasat
‘Türkşeker sistemi’yle 10 yıl sonra ilk hasatTürkşeker’in, Hazine ve Maliye Bakanlığı desteğiyle hayata geçirdiği “Sözleşmeli Tarım ile Münavebe Sistemi” sayesinde 10 yıl aradan sonra Çarşamba’da ilk şeker pancarı hasadı gerçekleşti.
12.10.2020Ekonomi
Çiftçi tarlayı boş bırakmadı
Çiftçi tarlayı boş bırakmadıKonya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (PANKOBİRLİK) 68. Olağan Mali Genel Kurulu Konya Şeker Fabrikası’nda gerçekleştirildi. PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, ikinci çeyrek büyüme rakamlarına göre büyüyen tek sektörün tarım sektörü olduğunu dile getirdi. Konuk, “Pandemi sürecinde gıdada kendine yeterliliğin önemi bir kez daha yaşanan hadiselerle teyit edildi” dedi.
30.09.2020Ekonomi
Şeker Hoca kimdir Şeker Hoca lakaplı Celal Tilgen neden öldü
Şeker Hoca kimdir? Şeker Hoca lakaplı Celal Tilgen neden öldü?Şeker Hoca lakabıyla bilinen Celal Tilgen hayatını kaybetti. Celal Tilgen Covid-19 rahatsızlığı nedeniyle öldüğü öğrenildi. Peki, Şeker Hoca kimdir? Celal Tilgen kaç yaşındaydı?
29.09.2020Gündem
Türkiye Şeker Fabrikaları Haritası: Şeker Fabrikaları Nerededir, Hangi İllerde Bulunur
Türkiye Şeker Fabrikaları Haritası: Şeker Fabrikaları Nerededir, Hangi İllerde Bulunur?Türkiye'deki şeker fabrikalarının haritasını çıkarmak, tarihçesini öğrenmek, hangi bölgelerde şeker fabrikalarının var olup, olmadığını bilmek için detaylıca hazırlanan kaynağı inceleyebilirsiniz. Hangi illerde şeker fabrikasının bulunduğuna, bu fabrikalarının kuruluş ve işletiş amacına, Türkiye'de kurulan ilk şeker fabrikasının ne amaçla kurulduğuna ve bu gibi tüm bilgilere erişebilmek adına konu ile ilgili bütün bilgileri sizler için derledik.
19.09.2020Eğitim
Elazığ Şeker Fabrikasında pancar alım kampanyası başladı
Elazığ Şeker Fabrikası'nda pancar alım kampanyası başladıElağız Şeker Fabrikası'nın 65'inci pancar alım ve işleme kampanyası, düzenlenen törenle başladı.
17.09.2020Ekonomi
Kayseri Şeker, pancar çiftçisine 64 milyon lira çapa avansı ödedi
Kayseri Şeker, pancar çiftçisine 64 milyon lira çapa avansı ödediKayseri Şeker Fabrikası AŞ'nin, 2020-2021 kampanya dönemi kapsamında Kayseri, Turhal ve Boğazlıyan fabrikalarına bağlı sözleşmeli pancar ekimi yapılan 21 bölgedeki 14 bin 900 çiftçiye, 64 milyon lira çapa avansı ödediği bildirildi.
15.06.2020Ekonomi
VakıfBank’tan 15 bin çiftçiye Tarım Kart
VakıfBank’tan 15 bin çiftçiye Tarım KartVakıfBank ve Kayseri Şeker iş birliğiyle Tokat, Yozgat, Sivas, Amasya, Nevşehir ve Kayseri’de pancar üretimi yapan 15 bin çiftçiye, fabrika garantörlüğü ile 300 milyon liradan fazla VakıfBank TarımKart limiti imkanı sunuldu.
4.06.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan kaldırılan yasakları tek tek açıkladı
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan kaldırılan yasakları tek tek açıkladıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan corona virüs kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirler arası seyahat sınırlamasının 1 Haziran'dan itibaren kaldırıldığını duyurdu. 1 Haziran itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, kaplıcalar da saat 22.00’ye kadar olmak şartıyla hizmete başlayacak. Turizm tesisleri, plajlar, milli parklar, müze ve ören yerleri, gençlik kampları ve kıraathaneler de 1 Haziran’dan itibaren faaliyetlerine devam edecek.
29.05.2020Siyaset
Pancar çiftçisine büyük destek geliyor
Pancar çiftçisine büyük destek geliyorHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’nin (Türkşeker) uygulayacağı sözleşmeli üretim modeline ilişkin, “Çiftçinin pancardan sonra ekecekleri ürünün tohumunu, gübresini ve nakit avansını Türkşeker ödeyecek. Böylelikle çiftçimizin krediye muhtaç olmadan, herhangi bir borca, faize veya kefile ihtiyaç duymadan üretimini yapmasını sağlayacağız” dedi.
23.04.2020Ekonomi
Son dakika: Bakan Albayrak büyük desteği açıkladı: 3,5 Milyar TL...
Son dakika: Bakan Albayrak büyük desteği açıkladı: 3,5 Milyar TL...Son dakika haberlere göre, Türkşeker sözleşmeli tarım uygulaması ile hububat üretimine destek verecek. Pancar üreticisinin ekeceği başta hububat olmak üzere diğer tarım ürünleri için tohum, gübre ve nakit avans verecek. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in sözleşmeli tarım uygulaması ile çiftçilerin krediye, faize muhtaç olmayacağını söyledi. Bakan Albayrak, proje ile çiftçilerin 3,5 milyar TL gelir elde edeceğini, tarımsal ürün ithalatında da 500 milyon dolarlık tasarruf sağlanacağını belirtti.
22.04.2020Ekonomi
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandıTBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
9.04.2020Siyaset
Corona virüs kaynaklı ham madde ihtiyacına yerli çözüm
Corona virüs kaynaklı ham madde ihtiyacına yerli çözümİstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, Türkiye'nin etil alkol ihtiyacının şu an için aşıldığını belirterek, "Medikal sektörünün etil alkol ihtiyacının, şeker fabrikalarındaki melastan üretilen biyoetanol üzerinden sağlanmasından ve bu duruma katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz." ifadelerini kullandı.
13.03.2020Ekonomi
Yapay tatlandırıcı tehlike saçıyor
Yapay tatlandırıcı tehlike saçıyorKayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, yurt dışından gelen yapay tatlandırıcıların gıda yerine ilaç olarak Türkiye’ye sokulduğunu söyledi.
20.12.2019Gündem
Suriyede tablo değişti
Suriye'de tablo değiştiİç savaş ülkesinde son iki ayda mevcut askeri güçlerin konuşlandığı noktalarda önemli değişiklikler oldu. ABD, güçlerini büyük ölçüde Barış Pınarı Harekatı bölgesinden petrol sahaları civarına kaydırırken, Rusya ondan boşalan üslerin bir kısmına yerleşti. Rus güçlerle beraber Esed rejimi de Münbiç ve Ayn İsa'da konuşlandı.ABD ve onun himayesindeki Fransız güçleri, Haseke, Rakka ve Deyrizor'da varlıklarını sürdürüyor.
17.12.2019Dünya
Artnews belirledi: 2010’ların en iyi eserleri
Artnews belirledi: 2010’ların en iyi eserleriSanat dünyası son 10 yılda ses getiren pek çok esere tanıklık etti. Artnews, 2010’ların yankı uyandıran 20 eserini seçti
Suriyede ABD gölgesindeki Fransız askerleri
Suriye'de ABD gölgesindeki Fransız askerleriFransa Suriye'de iddialı bir siyaset izler görüntüsü verse de askerleri ancak ABD ordusunun korumasında görev yapabiliyor. Terör örgütü YPG/PKK'ya destek veren Fransız birlikleri, dört noktada konuşlu bulunuyor. Haseke, Rakka ve Deyrizor illerindeki 200 civarında Fransız askeri, ABD'nin üs ve imkanlarına muhtaç şekilde faaliyet gösteriyor.
19.11.2019Dünya
ABD, Suriye’de yeniden konuşlanıyor
ABD, Suriye’de yeniden konuşlanıyorABD, Suriye’de bulunan bazı üslerinden çekilirken, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtının durması sonrası bazı noktalara geri döndü. ABD, petrol bölgelerine yakın bazı noktalardaysa yeni üs yapımına başladı
10.11.2019Dünya
ABDnin Suriyedeki konuşlanma şekli değişiyor
ABD'nin Suriye'deki konuşlanma şekli değişiyorBarış Pınarı Harekatı sırasında Suriye'deki 16 üs ve askeri noktasından çekilen Amerikan ordusu, harekat sonrasında Haseke, Rakka, Aynularab'daki toplam altı üs ve askeri noktaya geri döndü. Suriye'deki varlığını petrol sahalarına odaklayan ABD, Deyrizor'da iki üs daha inşa ediyor.
9.11.2019Dünya
Bakan Pakdemirli: Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı
Bakan Pakdemirli: "Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı"Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı. 2018-2019 pazarlama yılında yurt içi tüketim amacıyla 2 milyon 455 bin 402 ton pancar şekeri satıldı. Toplam pancar şekeri satışında, bir önceki pazarlama yılına göre 333 bin 980 ton ile yüzde 14 artış sağlandı." dedi.
18.09.2019Haberler
Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı
'Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı'Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Pancar şekeri satışlarında Cumhuriyet tarihimizin rekoru kırıldı. 2018-2019 pazarlama yılında yurt içi tüketim amacıyla 2 milyon 455 bin 402 ton pancar şekeri satıldı. Toplam pancar şekeri satışında, bir önceki pazarlama yılına göre 333 bin 980 ton ile yüzde 14 artış sağlandı." dedi.
18.09.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi olduTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci'nin oğlu Melih ile Seray Kayan'ın düğününe katıldı.
8.09.2019Siyaset
CHP PM toplantısı 100. yılı nedeniyle Sivasta yapıldı
CHP PM toplantısı 100. yılı nedeniyle Sivas'ta yapıldıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilk kurultayı Sivas Kongresi'dir.  Mandacılığı reddeden, bağımsızlığı savunan düşmana karşı her türlü mücadeleyi göze alan Tıbbiyeli Hikmetlerin de Gazi Mustafa Kemal'in de bulunduğu bir kongre bizim ilk kongremizdir." dedi.
4.09.2019Siyaset
Kamyonun halatla çektiği otomobile TIR çaptı
Kamyonun halatla çektiği otomobile TIR çaptıKonya'nın Ereğli ilçesinde yakıtı biten ve yoldan geçen kamyona halatla bağlanarak götürülen otomobile TIR'ın çarpması sonucu 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
11.09.2019 Haberler
Ölüme çekti... Facia 3 ölü, 2 yaralı
Ölüme çekti... Facia! 3 ölü, 2 yaralıKonya'nın Ereğli ilçesinde yakıtı biten ve yoldan geçen kamyona halatla bağlanarak götürülen otomobile TIR'ın çarpması sonucu 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
26.08.2019Gündem
30 milyarlık dev ekonominin emrinde
30 milyarlık dev ekonominin emrindeYurt içinde kamuya ait varlıkları ekonomiye kazandırmak, dış kaynak temin etmek, stratejik, büyük ölçekli yatırımlara iştirak etmek amacıyla kurulan Türkiye Varlık Fonu, bugün 3. yılını doldurdu. 3 yıllık süre içinde portföyünü genişleten Varlık Fonu’na devredilen şirketlerin sermayesi yaklaşık 30 milyar TL, fona devredilen pay ise 27.5 milyar TL’yi aştı.
26.08.2019Ekonomi
UMKE’nin deprem tatbikatı nefes kesti
UMKE’nin deprem tatbikatı nefes kesti81 ilde faaliyet yürüten Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından Malatya’da yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı. Ana teması deprem olan tatbikat nefesleri kesti. Afete müdahale kapasitesinin artırılması, mevcut bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma ortamının sağlanabilmesi amacıyla düzenlenen 8. Ulusal UMKE tatbikatı Malatya Şeker Fabrikası yerleşkesinde yapıldı.
11.09.2019Haberler
150 araç konvoy oluşturdu
150 araç konvoy oluşturduSağlık Bakanlığı tarafından Malatya'da düzenlenen "8. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Tatbikatı"na 81 ilden katılan ekiplerin kullandığı 150 araç konvoy oluşturdu.
11.09.2019Haberler
Tarihi bina yıkıldı, talimatı veren tespit edilemedi
Tarihi bina yıkıldı, talimatı veren tespit edilemediKocaeli'nin Kartepe ilçesinde, Anıtlar Kurulu tarafından tescil edilmiş tarihi bina kimliği belirsiz kişilerce iş makinesiyle yıkıldı. Polis, iş makinesi operatörlerini yakalarken, operatörlere talimat veren kişiler ise hala aranıyor.
15.07.2019Gündem
Tarihi bina yıkıldı, talimatı veren tespit edilemedi
Tarihi bina yıkıldı, talimatı veren tespit edilemediKocaeli'nin Kartepe ilçesinde, Anıtlar Kurulu tarafından tescil edilmiş tarihi bina kimliği belirsiz kişilerce iş makinesiyle yıkıldı. Polis, iş makinesi operatörlerini yakalarken, operatörlere talimat veren kişiler ise hala aranıyor.
15.07.2019Gündem
1980li yıllarda TRTde Evet-Hayır programını kim sunuyordu
1980'li yıllarda TRT'de Evet-Hayır programını kim sunuyordu?1980'li yıllarda TRT'de Evet-Hayır programında seyircilerin arasında seçilen yarışmacılara sorular yönelten sunucu belli bir süre yarışmacı ile muhabbete devam eder ve kendisinden sorulan sorulara Evet-Hayır şeklinde cevap vermemesini isterdi. Yarışmacı mehter marşı ile sahneye çıkar. Evet-Hayır dediği takdirde İzmir marşı ile geri gönderilirdi. Peki Evet-Hayır programını kim sunuyordu?
25.03.2019Gündem
Kayseri Şeker, tanzim satış mağazası açtı
Kayseri Şeker, tanzim satış mağazası açtıKayseri Şeker Fabrikası tarafından üretilen tarımsal ürünler, kurulan tanzim satış mağazasıyla  birinci elden satılıyor.
22.03.2019Ekonomi
Şeker pancarı üretiminde sözleşme zamanı
Şeker pancarı üretiminde "sözleşme" zamanıTarım ve Orman Bakanlığı tarafından, şeker fabrikalarının, bu yılki ekim dönemi öncesinde çiftçilerle üretim sözleşmesi imzalamaya başladığı belirtildi.
4.03.2019Ekonomi
Hizmette varız kavgada yokuz
Hizmette varız kavgada yokuzDiğerleri gibi “Şu zillettir, bu millettir” diye bir ayrım yapmadıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Kavga üslubunun doğru olmadığına inanıyoruz. Mesele hizmet yarışı ise varız. Kavganın ne gereği var? Bağırmakla, çağırmakla, karalamakla da bu işler olmuyor” dedi.
2.03.2019Siyaset
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Bu iş bir Türkiye meselesidir
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Bu iş bir Türkiye meselesidirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak'taki konuşmasında, "Bu iş, bir parti olma olayını çoktan aştı. Bu iş, bir Türkiye meselesidir. Demokrasinin en temel noktası, aklı kullanarak, sandığa gitmektir. Türkiye, kendine marttan sonra baharı getirebilir" dedi.
1.03.2019Siyaset
Pancardan şeker üretiminin oranı artırıldı
Pancardan şeker üretiminin oranı artırıldıTarım ve Orman Bakanlığı, daha önce yüzde 95 olan toplam şeker üretimi içinde pancardan üretimin payının 2019-2020 pazarlama yılı için yüzde 97,5'e yükseltildiğini bildirdi.
6.02.2019Ekonomi
Şeker kotaları belirlendi
Şeker kotaları belirlendi2019/2020 Pazarlama Yılı için şeker kotaları belirlendi.
5.02.2019Ekonomi
Şeker Fabrikası önünde metrelerce TIR ve kamyon kuyruğu
Şeker Fabrikası önünde metrelerce TIR ve kamyon kuyruğuAfyon Şeker Fabrikası’nda pancar alımları nedeniyle oluşun metrelerce kamyon ve TIR kuyruğu nedeniyle Çobanlar yolu trafiğe kapandı.
19.11.2018Ekonomi
Şeker Fabrikası önünde metrelerce TIR ve kamyon kuyruğu
Şeker Fabrikası önünde metrelerce TIR ve kamyon kuyruğuAfyon Şeker Fabrikası’nda pancar alımları nedeniyle oluşun metrelerce kamyon ve TIR kuyruğu nedeniyle Çobanlar yolu trafiğe kapandı.
19.11.2018Ekonomi
İranda işçilerin maaş protestosu
İran'da işçilerin "maaş" protestosuİran'ın Huzistan Eyaleti'ndeki yüzlerce şeker fabrikası işçisinin, aylardır süren maaş krizine valilik el attı.
18.11.2018Ekonomi
Son dakika: Bakandan müjde 90 liradan 60 liraya indirdik
Son dakika: Bakan'dan müjde! 90 liradan 60 liraya indirdikTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, besicilere yem desteği kapsamında Elazığ Şeker Fabrikası'ndan çıkan küspenin fiyatını 90 liradan 60 liraya indirdiklerini bildirdi.
14.10.2018Ekonomi
Çocukluğuna geri döndü
Çocukluğuna geri döndüHollywood’ın çılgın isimlerinden Bella Thorne, 21’inci yaşını Las Vegas’ta kutladı.
10.10.2018Cadde
Susurluk Şeker Fabrikası 500 bin ton pancar işleyecek
Susurluk Şeker Fabrikası 500 bin ton pancar işleyecekEskişehir ve Susurluk bölgesindeki 108 köyde 61 bin 100 dekarda üretilecek pancarları işleyecek fabrika, 45 bin ton kristal şeker üretecek.
3.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aylin Öney Tan Milliyet Yazarı
Eski şehrin yeni yüzüEskişehir, Türkiye’nin Zümrüdüankası...
8.11.2020

Benzer Haber Etiketleri

Şekerşeker fabrikasıPancarABDSon dakika

Şeker Fabrikası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.