Reform

Reform

Son dakika reform haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan reform gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan reform haber sayfamızda...

Reform

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.400 reform haberi bulunmuştur.
Covid-19 salgını nedeniyle işleri bozulanlara kira kolaylığı
Covid-19 salgını nedeniyle işleri bozulanlara kira kolaylığıCovid-19 nedeniyle işleri bozulan esnaf ve tüccarları rahatlatmak için kira sözleşmelerinde yeni düzenlemeye gidiliyor. Buna göre, kiracılara kolaylıklar sağlanacak. Kapanma dönemlerinde iş yerleri artık kira ödemeyecek.
13.05.2021Emlak
Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacakCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, kamuda işe alımların artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını belirterek, "Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı.
12.05.2021Ekonomi
Belçika Dili Nedir? Belçika'da Hangi Dil Kullanılıyor?
Belçika Dili Nedir? Belçika'da Hangi Dil Kullanılıyor?Avrupa'nın en önemli ülkeleri arasında Belçika gelir. Bu ülke hakkında ve dilleri konusunda bilgi almak isteyen pek çok kişi internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Peki Belçika dili nedir? Belçika'da hangi dil kullanılıyor? İşte bu konu hakkında merak edilenler.
11.05.2021Eğitim
Fransız İhtilali Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?
Fransız İhtilali Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?1789 yılında gerçekleşen Fransız İhtilali, dünya genelinde reform hareketlerinin hız kazanmasına neden oldu. Halk ayaklanması ile başlayan hareket, kısa sürede ihtilale dönüştü. Bastille Hapishanesinin basılmasıyla ayyuka çıkan olaylar binlerce sivilin ve askerin ölümüyle sonuçlandı. Fransız İhtilalinin nedenleri ve sonuçları nelerdir? Merak edenler için maddeler halinde derledik.
10.05.2021Eğitim
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Kandil'i çökerteceğiz
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan net mesaj: Kandil'i çökerteceğizSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kandil'i çökerteceklerini belirterek, "Kandil, kandil olmaktan çıkacak onlar için karanlık olacak. Hiç endişeniz olmasın bizim buna imanımız var ve bin yıllık ortak coğrafyamızı türlü hile ve desiselerle parçalara ayırıp hem fiziken hem zihnen sömürme peşinde olanlara meydanı bırakmayacağız." dedi.
8.05.2021Siyaset
Bilinen İlk Yazılı Kanun Nedir Ve Hangi Uygarlığa Aittir?
Bilinen İlk Yazılı Kanun Nedir Ve Hangi Uygarlığa Aittir?Kanun sözcüğü günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılan bir kavramdır. toplumsal yaşam yasal düzenlemeler ve kanunlar olmazsa yürümez, kaos ve kargaşa oluşur. Kanun kelimesi her platformda karşılaşılan bir sözcüktür. televizyonlarda, kitap ve dergilerde olduğu gibi her türlü sosyal mecrada kanun sözcüğüne rastlamak olanaklıdır. Fakat kanun nedir, ilk kanun ya da kanunlar ne zaman ortaya çıkmıştır gibi pek çok soru merak uyandırmaktadır. İşte sizler için kanun ve ilk yazılı kanun hangi uyarlıkta ortaya çıkmıştır gibi meseleler hakkında bilgileri derledik.
8.05.2021Eğitim
Pandemide 175 milyar lira destek sağlandı
Pandemide 175 milyar lira destek sağlandıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Kovid-19 sürecinde sağlanan desteklere ilişkin “İşsizlik Sigortası Fonu ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan yapılan ödemeleri de dahil edince bugün itibariyle 133,7 milyar liralık harcama yapıldı. Önümüzdeki haziran sonuna kadar yapılacak destekleri de dahil edince, bu rakam 2020-2021 yılları için 175,7 milyar liraya tekabül ediyor” dedi.
7.05.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildi
Son dakika: Bakan Elvan'dan kripto paralar için kritik açıklama: Yetki verildiGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan CNN TÜRK ekranlarında Gece Görüşü programında gazeteciler Hande Fırat, Hakan Çelik ve Hacer Boyacıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Elvan, 'Kovid-19 sürecinde bugüne kadar kredi programları kapsamında firmalara 315 milyar liralık kredi verildi.' bilgisini paylaştı. 'İhracat performansı olarak oldukça iyi gidiyoruz.' diyen Elvan, 'Belki de Türkiye tarihinde ilk kez 200 milyar doları yakalayacağız.' ifadelerini kullandı. Bakan Elvan '2021 ilk çeyrekte yüzde 5,5-6, ikinci çeyrekte baz etkisiyle çift haneli, yıl genelinde de yüzde 5'in üstünde büyüme göreceğimizi düşünüyorum' dedi. Elvan '128 milyar' polemiğine açıklık getirerek Merkez Bankası Kanunu'ndan örnekler verdi. Kripto paralar için yapılan düzenlemelere değinen Elvan, "MASAK'ın denetleme yapma yetkisi yoktu. MASAK'a bu yetkiyi verdik." dedi. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
Korona kabusunu unutturdu! Dünya Kolombiya'daki olayları korkuyla izliyor
Korona kabusunu unutturdu! Dünya Kolombiya'daki olayları korkuyla izliyorKolombiya'da 7 günden bu yana devam eden vergi reformu karşıtı kitlesel gösterilerde hayatını kaybedenlerin sayısı, 5 artarak 24'e yükseldi, yaralı sayısı ise 900'ü geçti.
6.05.2021Haberler
Altın Küre’de  değişim rüzgârı
Altın Küre’de değişim rüzgârıAltın Küre Ödülleri’ni dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliği, köklü bir değişime hazırlanıyor.
İran'da Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartlar değiştirildi
İran'da Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartlar değiştirildiİran'da 18 Haziran'da yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaşırken Anayasayı Koruyucular Konseyi'nin çıkardığı ve Cumhurbaşkanı adaylığı için gerekli şartları yeniden düzenleyen karar nedeniyle bazı önemli isimler seçimlerde aday olma şansını yitirecek.
5.05.2021Dünya
Kurumlar vergisinde anlaşma yakın
Kurumlar vergisinde anlaşma yakınUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
5.05.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladı
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
4.05.2021Ekonomi
S. Arabistan'ın büyüme tahmini düşürüldü
S. Arabistan'ın büyüme tahmini düşürüldüUluslararası Para Fonu (IMF), Suudi Arabistan ekonomisi için bu yıla ilişkin büyüme tahminini yüzde 2,9'dan yüzde 2,1'e düşürdü.
4.05.2021Uzmanpara
Son dakika... Kolombiya'da gösterilerde 5 günde 17 kişi öldü!
Son dakika... Kolombiya'da gösterilerde 5 günde 17 kişi öldü!Kolombiya'da 5 gündür devam eden vergi reformu karşıtı gösterilerde 17 kişi hayatını kaybetti, 711 kişi yaralandı. Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, dün düzenlediği basın toplantısında, ülkede şiddetli protestolara neden olan vergi reformu yasa tasarısını geri çekme kararı aldıklarını belirtmişti.
3.05.2021Dünya
IMF'den Suudi Arabistan hamlesi! Beklentiyi düşürdü
IMF'den Suudi Arabistan hamlesi! Beklentiyi düşürdüUluslararası Para Fonu (IMF), Suudi Arabistan ekonomisi için bu yıla ilişkin büyüme tahminini yüzde 2,9'dan yüzde 2,1'e düşürdü.
3.05.2021Ekonomi
Son dakika... Kolombiya'da vergi reformu tasarısı geri çekildi!
Son dakika... Kolombiya'da vergi reformu tasarısı geri çekildi!Kolombiya hükümeti, 28 Nisan'dan bu yana devam eden vergi reformu karşıtı gösterilerde 5 kişinin ölmesi, 300'den fazla kişinin yaralanmasının ardından, Kongre'de görüşülen vergi reformu yasa tasarısını geri çekti.
2.05.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'yla ilgili genelge yayımladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'yla ilgili genelge yayımladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı (2021-2023) ile ilgili genelge yayımladı. Genelgede 'Uygulama süreci iki yıl olarak öngörülen Eylem Planı'nda amaç, hedef ve faaliyetler somut biçimde kaleme alınmış; öngörülen her bir faaliyet için 'kısa' (1 ve 3 ay), 'orta' (6 ay ve 1 yıl) ve 'uzun' (2 yıl) süreli vadeler belirlenmiştir.' ifadeleri yer aldı.
30.04.2021Siyaset
Elektrik depolama tesislerinin önü açılıyor
Elektrik depolama tesislerinin önü açılıyorEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik depolama tesislerinin şebekeye entegre edilmesi ve piyasa kuralları çerçevesinde faaliyet göstermesinin önünü açan yönetmeliğin onaylandığını söyledi.
29.04.2021Ekonomi
Son dakika: Flaş düzenleme! 6 ay geri ödemesiz 100 bin lira kredi fırsatı
Son dakika: Flaş düzenleme! 6 ay geri ödemesiz 100 bin lira kredi fırsatıSon dakika haberlere göre, yeni ekonomi paketinin yolda olduğu öğrenildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçen ay açıklanan reform takvimi çerçevesinde çalışmalara başladı. Peki yeni torba teklifte neler var? İşte son dakika haberinin detayları…
28.04.2021Ekonomi
Süper Lig fiyaskosunun ardından Nasser al-Khelaïfi nüfuzunu artırıyor
Süper Lig fiyaskosunun ardından Nasser al-Khelaïfi nüfuzunu artırıyorFransa'nın en etkili gazetelerinden olan Le Figaro, bugün PSG Başkanı Nasser al-Khelaifi'nin son dönemdeki yükselişini ele aldı. Gazetedeki Nasser al-Khelaifi portresinde arka arkaya ikinci kez Şampiyonlar Ligi yarı finaline çıkan PSG'nin patronunun Avrupa futbolunu sarsan krizden güçlenerek çıktığını değinildi.
27.04.2021Fransa Ligue 1
Almanya ve Fransa’dan vergi önerisine destek
Almanya ve Fransa’dan vergi önerisine destekAlmanya ve Fransa’nın ABD’nin küresel asgari kurumlar vergisi önerisini destekledikleri bildirildi.
27.04.2021Uzmanpara
Tunus, IMF'den yeni bir finans programı talep etti
Tunus, IMF'den yeni bir finans programı talep ettiTunus'un, Uluslararası Para Fonundan (IMF) yeni bir finans programı talep ettiği belirtildi.
27.04.2021Uzmanpara
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayız
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayızTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.
25.04.2021Ekonomi
Son dakika: Hükümetten yeni düzenleme: Kira vermeyecekler!
Son dakika: Hükümetten yeni düzenleme: Kira vermeyecekler!Pandemi yüzünden kapanan ve zor durumda kalan işletmeler için kira düzenlemesi yolda. Zorunlu olarak faaliyetleri durdurulan işyerlerinin kiralarının, kapalı kaldıkları süre boyunca ödenmemesi planlanıyor. Kiranın tamamının değil, bir bölümünün alınmaması da öneriler arasında.
25.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

IMFPandemikolombiyaeğitimerdoğan

Reform ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.