Reform

Reform

Son dakika reform haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan reform gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan reform haber sayfamızda...

Reform

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.776 reform haberi bulunmuştur.
Modernleşme Nedir, Özellikleri Nelerdir? Modernleşme Türleri Nelerdir?
Modernleşme Nedir, Özellikleri Nelerdir? Modernleşme Türleri Nelerdir?Modernleşme aynı zamanda modernleşme teorisi olarak bilinir. Özellikle güçlü ve büyük ülkelerin pek çok farklı kriteri tamamlanmış süreci olarak öne çıkar. Peki Modernleşme nedir, özellikleri nelerdir? Modernleşme türleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
25.05.2022Eğitim
Troya için hukukî mücadele
Troya için hukukî mücadeleSchliemann’ın Troya’da bulduğu eserleri yurt dışına kaçırmasının ardından Osmanlı Devleti’nin başlattığı hukuki ve diplomatik süreç, Osmanlı’da eski eserlerin yeniden evine dönebilmesi için yürütülen ilk mücadeleydi.
23.05.2022Arkeoloji
İki çocuğunu öldüren Ukraynalı baba ile ilgili şoke eden gerçek
İki çocuğunu öldüren Ukraynalı baba ile ilgili şoke eden gerçekAntalya'nın Alanya ilçesindeiki çocuğunu bıçaklayarak öldüren ve eski milletvekili olduğu öğrenilen Ukraynalı baba Oleksiy Navrotskyy (38), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Katil baba ülkesindeki savaşın psikolojini etkilediğini ve bu yüzden olayı gerçekleştirdiğini söyledi.
21.05.2022Gündem
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'Almanya Başbakanı Olaf Scholz, "Hepimiz bir amacı paylaşıyoruz, Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli" ifadelerini kullanarak bu nedenle Almanya'nın Ukrayna'yı yardım ve ağır silahlarla desteklediğini söyledi. Scholz, Ukrayna'nın AB'ye üyeliğinin hızlandırılmasının ise üyelik bekleyen Balkan ülkelerine haksızlık olacağını vurguladı.
19.05.2022Dünya
Adı üstünde Devler Ligi! Büyüklerin işine yarıyor
Adı üstünde Devler Ligi! Büyüklerin işine yarıyorŞampiyonlar Ligi reformu, pandemiyle zayıflayan kulüp ekonomilerini yeniden güçlendirmeyi ve başka bir lig tehdidini bertaraf etmeyi amaçlıyor. UEFA her ne kadar eleştiriler üzerine ilk planını revize etse de, mevcut değişiklikler de daha çok ‘büyük’lerin işine yarıyor.
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "5 milyar dolar olarak belirlediğimiz hedefimizi geride bıraktık. İnşallah birlikte atacağımız adımlarla 10 milyar dolar hedefine ulaşacağız." dedi. Tokayev ise açıklamasında, "Türkiye, Kazakistan için çok önemli bir stratejik ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. Erdoğan vizyon sahibi bir lider." ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacak
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacakAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da hakim- savcı yardımcılığı ve stokçulukla ilgili cezaların artırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.05.2022Haberler
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İtalya’da panel düzenledi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı İtalya’da panel düzenlediCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın uluslararası meselelere ilişkin sorunlar ve çözüm önerilerini değerlendirmek ve Türkiye’nin tezlerini ve yaklaşımlarını uluslararası kamuoyuna aktarmak hedefiyle yürüttüğü kamu diploması faaliyetlerinin yeni durağı İtalya oldu. İletişim Başkanlığınca İtalya’nın başkenti Roma’da “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Reformu: Uluslararası Düzenin Yeniden İnşasına Yönelik Yeni Bir Yaklaşım” başlıklı bir panel düzenlendi.
27.04.2022Dünya
Son dakika: Erdoğan'dan net mesaj: Sivil anayasa olmadan tartışmalar bitmez
Son dakika: Erdoğan'dan net mesaj: Sivil anayasa olmadan tartışmalar bitmezSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Yargı Organları Temsilcileri ile İftar Programı’nda konuştu. 'Sivil bir anayasa olmadıkça tartışmalar bitmeyecektir.' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle ülkemizin asırlık meselelerini çözme iradesi gösteren siyaset müessesinin milletimizi ve yargımızı darbe anayasası kamburundan da muhakkak kurtaracağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.
25.04.2022Siyaset
Macron’un zaferi Brüksel’de memnuniyetle karşılandı
Macron’un zaferi Brüksel’de memnuniyetle karşılandıFransız lider ülkesinde kutuplaştırıcı bir figür olsa da Brüksel'de seviliyor. En azından rakibi Le Pen'e kıyasla. AB liderleri zaferinin ardından Macron'u kutlamak için sıraya girdi.
25.04.2022Dünya
Eşitlik yatırımlarıyla 299 milyon yeni iş
Eşitlik yatırımlarıyla 299 milyon yeni işUluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayınlanan rapora göre, cinsiyetlere yönelik eşit izin imkânları, herkes için genel çocuk bakımı ve uzun süreli bakım hizmetlerine yapılacak yatırımlar sayesinde 2035 yılına kadar 299 milyon yeni iş yaratılabilecek.
25.04.2022Ekonomi
Altun: Mevcut durum, Batı’nın Türkiye’yle yeni bir ilişki tarzı benimsemesini zorunlu kılmaktadır
Altun: Mevcut durum, Batı’nın Türkiye’yle yeni bir ilişki tarzı benimsemesini zorunlu kılmaktadırİletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Batılı başkentlerde Türkiye’yi kendilerince hakir görmek ve sözüm ona tedip etmek üzerine kurulu jeopolitik okumalar iflas etti. Düne kadar Türkiye’ye parmak sallayanların, ders vermeye kalkanların bugün bize övgüler düzmesinin başka bir izahı yoktur. Bu açıdan mevcut durum, Batı’nın Türkiye’yle yeni bir ilişki tarzı benimsemesini zorunlu kılmaktadır. Bir diğer boyutta ise Ukrayna’da yaşanan kriz, aynı zamanda savunma sanayiimizin tüm engellemelere rağmen kaydettiği aşamayı da gözler önüne sermiştir" dedi.
19.04.2022Gündem
Çin çelik üretimini kısmayı planlıyor
Çin çelik üretimini kısmayı planlıyorÇin bu yıl çelik üretimini daha fazla kısmayı planlıyor.
19.04.2022Uzmanpara
Avrupa karıştı! UEFA'nın yeni kriterleri futbolu sarstı, 4 büyüklerin son durumu...
Avrupa karıştı! UEFA'nın yeni kriterleri futbolu sarstı, 4 büyüklerin son durumu...Kulüplerin, finansal olarak ayakta kalmasını hedefleyen UEFA’nın yeni mali kriterleri her yerde farklı yankılandı. Fransızlar, PSG için Mbappe’yi elde tutmanın imkânı tartıştı; İtalyanlar, ülkede buna uyan tek ekibin Atalanta olduğundan bahsetti. Türkiye’de ise kulüpler, bir yandan TFF’deki yönetim krizi, diğer yandan naklen yayın kaosu ile uğraşırken, bu yeni sistemi konuşamadı bile... Ancak ligin 4 büyüğü, sadece UEFA değil, Bankalar Birliği ile yapılanmanın etkisiyle ciddi bir denetim altında.
17.04.2022Futbol
Hindistan, ordusunu küçültüyor mu?
Hindistan, ordusunu küçültüyor mu?Geçen hafta 23 yaşındaki bir kişi, Hindistan'ın kuzeyindeki Rajasthan eyaletinden elindeki ülkesinin bayrağıyla başkent Delhi'ye koştu. Sureş Bhiçar'ın 50 saat süren 350 kilometrelik koşusunun amacı, kendisini gibi orduya alımların yeniden başlamasını isteyen binlerce gencin talebine dikkat çekmekti.
12.04.2022Dünya
'Yeni çağ fiyaskosu!' Çin'in Ukrayna'daki hesap hatası
'Yeni çağ fiyaskosu!' Çin'in Ukrayna'daki hesap hatasıRus işgaline destek veren Çin'de kısa sürede rüzgar tersine döndü, halen Çin dışından erişilebilen yazının yer aldığı internet sitesi derhal kapatıldı. Uzmanlar Pekin'in Rusya yanlısı söyleminden uzaklaşmasını, Tayvan konusundaki söylemini yumuşatmasını, radikal ekonomi politikalarından geri adım atmasını ve Covid kapanmalarını Şi Jinping için büyük siyasi yenilgiler olarak görüyor.
9.04.2022Dünya
‘60 yıllık hayali gerçekleştirdik’
‘60 yıllık hayali gerçekleştirdik’Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun eğitim alanındaki en önemli reformlardan biri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öğretmenlerimizin 60 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdük" dedi.
8.04.2022Siyaset
Kurmaylardan Erdoğan'a rapor: Anketlere olumlu yansıdı
Kurmaylardan Erdoğan'a rapor: Anketlere olumlu yansıdıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MKYK toplantısında, Rusya-Ukrayna Savaşı masaya yatırıldı.
8.04.2022Siyaset
Son dakika - UEFA'dan devrim gibi FFP değişikliği! Artık kulüpler gelirlerinin yüzde 70'ini harcayabilecek
Son dakika - UEFA'dan devrim gibi FFP değişikliği! Artık kulüpler gelirlerinin yüzde 70'ini harcayabilecekFFP’de değişikliğe giden UEFA, kulüplerin elde ettiği gelirlerin %70’ini harcayabileceğini açıkladı. UEFA Başkanı Ceferin, Nyon'daki UEFA İcra Komitesi'nin toplantısında değişikliği tüm detaylarıyla anlattı. Ceferin yeni değişikliğin 3 yıl içinde kademeli olarak uygulanacağını belirtti. İşte detaylar...
Son dakika: Zelenskiy'den BM'ye çok sert tepki: Güvenlik Konseyi nerede?
Son dakika: Zelenskiy'den BM'ye çok sert tepki: Güvenlik Konseyi nerede?Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne seslendi, Buça'daki katliamla ilgili açıklamalarda bulundu. Zelenkiy, "Buça gibi birçok yer var, Rus ordusu adaletin karşısına çıkarılmalı" ifadelerini kullandı. Ukrayna lideri Rusya'nın inkar ettiği bu suçlar için ellerinde kanıtlar olduğunu da açıkladı. Zelenskiy, "İnsanların yiyeceklerini ve ziynet eşyalarını çalıyorlar. Ellerinde insanların kulaklarından kopardıkları kanlı küpeler var. Güvenlik Konseyi nerede?" sözlerini kullandı.
5.04.2022Dünya
Bakan Karaismailoğlu 2053 hedeflerini açıkladı
Bakan Karaismailoğlu 2053 hedeflerini açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizde yolcu ve yük taşımacılığında demiryollarının payının artırılması adına atılan adımlardan biri olan hızlı tren hatları, 2053 yılına kadar önemli derecede yaygınlaşacak, Hızlı trenlerle bağlı il sayımız 8'den 52'ye çıkacak" dedi.
5.04.2022Ekonomi
Özbekistan'a 2 enerji yatırımı: 150 milyon $
Özbekistan'a 2 enerji yatırımı: 150 milyon $Cengiz Holding’in Taşkent ve Sirdaryo’daki iki doğal gaz kombine çevrim santrali için önceki akşam bir tören düzenlendi.
31.03.2022Ekonomi
Erdoğan, Yeni Özbekistan Gazetesi için makale kaleme aldı
Erdoğan, Yeni Özbekistan Gazetesi için makale kaleme aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan'da yayımlanan Yeni Özbekistan gazetesi için makale kaleme aldı.
29.03.2022Siyaset
Ayçiçek yağında çarpıcı rakam! '500 bin teneke yağ sattılar'
Ayçiçek yağında çarpıcı rakam! '500 bin teneke yağ sattılar'Ayçiçek ve şeker fiyatlarında son günlerde spekülatif hareketler yaşanıyor. İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir konuyla ilgili çarpıcı bir veri ortaya koydu. Gıda ürünlerinin vatandaşın hassas noktası olduğunu söyleyen Demir, "Fırsatçılar birkaç gün içinde fiyatları tavan yaptırıyorlar. Yüksek fiyattan 500 bin teneke 5 litrelik yağ sattılar." dedi. Peki zeytinyağında fiyatlar ne durumda? İşte detaylar...
28.03.2022Ekonomi
Öğretim İlke Ve Yöntemleri Nelerdir? Kısaca Konu Anlatımı
Öğretim İlke Ve Yöntemleri Nelerdir? Kısaca Konu AnlatımıEğitim ve öğretim alanında, geçmişten günümüze kadar birçok ilke benimsenmiş ve yöntem uygulanmıştır. Eğitim bilimi kapsamında uygulanan bu yöntemlerin bazıları başarılı olmuşken, bazıları değiştirilmiş ya da tamamen kaldırılmıştır. Öğretim ilke ve yöntemleri hakkında detayları derledik.
24.03.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Reform ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.