Sivil Havacılık

Sivil Havacılık

Son dakika sivil havacılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sivil havacılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sivil havacılık haber sayfamızda...

Sivil Havacılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.352 sivil havacilik haberi bulunmuştur.
DEÜ, uçak teknikeri yetiştirecek
DEÜ, uçak teknikeri yetiştirecekTürkiye’nin hava savunma ve sivil havacılık sanayindeki nitelikli eleman ihtiyacını dikkate alan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Efes Meslek Yüksekokulu bünyesinde ‘Uçak Teknolojisi Programı’ açılmasını kararlaştırdı.
22.01.2021Ege
Bakanı Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması: Başlamak için sabırsızlanıyoruz
Bakanı Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması: Başlamak için sabırsızlanıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul'un sadece su yoluna alternatif bir proje olmadığını vurgulayarak, "Kanal İstanbul çok önemsediğimiz ve ülkeye çok katkısı bulunacak, dünya ölçeğinde çok büyük bir proje. Projeleri bir taraftan tamamlıyoruz, bir taraftan imar planlarına çalışıyoruz. En kısa zamanda işe başlamak için sabırsızlanıyoruz." dedi.
20.01.2021Ekonomi
Ulaştırma sektöründe bu yıl 42,5 milyar liralık yatırım yapılacak
Ulaştırma sektöründe bu yıl 42,5 milyar liralık yatırım yapılacakMerkezi yönetim bütçesinden, ulaştırma-haberleşme sektörü yatırımlarına 42 milyar 474 milyon 438 bin lira ödenek ayrıldı.
19.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcandan önemli Çin ve Hindistan açıklaması
Bakan Pekcan'dan önemli Çin ve Hindistan açıklaması!Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, başta Çin ve Hindistan'a dikkati çekerek, "Asya ve Pasifik coğrafyasını artık ihracat pazarlarımız olarak görmenin vakti geldi, geçiyor. Dış ticaret açığı verdiğimiz bu ülkeler ithalat için uzak değilse, ihracat için hiç uzak değildir." dedi.
18.01.2021Ekonomi
DHMİ, havalimanlarında karla mücadele çalışmalarının sürdüğünü bildirdi
DHMİ, havalimanlarında karla mücadele çalışmalarının sürdüğünü bildirdi!Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmeleri için ekiplerin kar ve buzlanmaya karşı 7 gün 24 saat hazır beklediğini, kar yağan havalimanlarında yoğun mücadele yürütüldüğünü bildirdi.
17.01.2021Ekonomi
Son dakika: Araç sahipleri dikkat MTV taksitinde yapılandırma fırsatı
Son dakika: Araç sahipleri dikkat! MTV taksitinde yapılandırma fırsatıMotorlu taşıtlar vergisinde (MTV) ödeme dönemi başladı, geçmiş borçlar için de yapılandırma fırsatı devam ediyor. MTV’de bu yıla ilişkin ilk taksit ödemesinin ocak ayı sonuna kadar yapılması gerekiyor, geçmiş dönem borçlarının yapılandırılması için de aynı tarihe kadar başvuru imkanı bulunuyor. Ödemeler, İnteraktif Vergi Dairesi internet adresinden şifresiz yapılabilirken, geçmiş borçları yapılandırmak için de yine buradan başvuru imkanı tanınıyor.
17.01.2021Ekonomi
Endonezya’da uçak kazası
Endonezya’da uçak kazasıEndonezya’da kalkıştan bir süre sonra irtibatın kesildiği yolcu uçağının denize düştüğü açıklandı
10.01.2021Dünya
Muhsin Yazıcıoğlunun ölümünde 4 kamu görevlisinin Kahramanmaraşta yargılanmasına başlandı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünde 4 kamu görevlisinin Kahramanmaraş'ta yargılanmasına başlandıBüyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında, arama çalışmalarında ihmali bulunduğu iddiasıyla "görevi kötüye kullanma" suçundan haklarında dava açılan, aralarında eski Adana Jandarma Bölge Komutanı Ali Lapanta'nın da bulunduğu 4 sanığın yargılanmasına başlandı
8.01.2021Gündem
Yazıcıoğlunun ölümüyle ilgili üst düzey görevlilerin yargılanması başladı
Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili üst düzey görevlilerin yargılanması başladıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili 'görevi kötüye kullanma' suçlarından haklarında 2 yıl hapis istemiyle dava açılan dönemin Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Adana Jandarma Bölge Komutanı Emekli Korgeneral Ali Lapanta ve Kurmay Başkanı Mazlum Koçoğlu'nun yargılanmasına başlandı.
8.01.2021Gündem
Kanada, İranın düşürülen uçak için sunduğu tazminat teklifini reddetti
Kanada, İran'ın düşürülen uçak için sunduğu tazminat teklifini reddettiKanada hükümetinin düşürülen Ukrayna uçağı ile ilgili özel danışmanı Ralph Goodale, İran'ın ölenlerin ailelerine 150 bin ABD Doları tazminat ödemeyi teklif ettiğini söyledi.
7.01.2021Dünya
Hava yolu ve hava taksi işletmelerinde süreler uzatılabilecek
Hava yolu ve hava taksi işletmelerinde süreler uzatılabilecekRuhsatlandırılmış hava yolu ve hava taksi işletmelerine ilişkin belirlenen ve ruhsatın geçerlilik koşullarını etkileyen süreler, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü İnceleme Komisyonu tarafından uzatılabilecek.
6.01.2021 Ekonomi
Atatürk Havalimanındaki uçaklarla ilgili yeni gelişme
Atatürk Havalimanı'ndaki uçaklarla ilgili yeni gelişme!Gelen son dakika haberine göre sivil havacılığa kapatılan Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hurda uçaklar ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
5.01.2021Haberler
Son dakika: Atatürk Havalimanındaki uçaklarla ilgili yeni gelişme
Son dakika: Atatürk Havalimanı'ndaki uçaklarla ilgili yeni gelişme!Gelen son dakika haberine göre sivil havacılığa kapatılan Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hurda uçaklar ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.
5.01.2021Ekonomi
Sudan uçuş yasağı süresini uzattı
Sudan uçuş yasağı süresini uzattıSudan, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen türünün tespit edilmesi sebebiyle İngiltere, Hollanda ve Güney Afrika'ya uyguladığı seyahat yasağını 13 Ocak'a kadar uzattı.
4.01.2021Ekonomi
İHAlar zirai ilaçlamada kullanılabilecek
İHA'lar zirai ilaçlamada kullanılabilecekİnsansız hava araçları (İHA) ve "drone"lar, ruhsatlandırılması ve gereken izinlerin alınması şartıyla zirai mücadele çalışmaları kapsamında ilaçlamalarda kullanılabilecek.
3.01.2021Teknoloji
İstanbula gelen uçakta fark edildi Polis kapıda karşıladı
İstanbul'a gelen uçakta fark edildi! Polis kapıda karşıladıŞanlıurfa-İstanbul seferini yapan uçağında yolculardan İ.H.A., uçağın tuvaletinde sigara içerken yakalandı. İstanbul Havalimanı'na inişinin ardından uçağın kapısı açıldığı anda karşısında polisi gören yolcu şok oldu. Hakkında tutanak tutulan yolcuya, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından 2 bin 603 lira idari para cezası kesileceği belirtildi.
2.01.2021Haberler
İstanbula gelen uçakta fark edildi Polis kapıda karşıladı
İstanbul'a gelen uçakta fark edildi! Polis kapıda karşıladıŞanlıurfa-İstanbul seferini yapan uçağında yolculardan İ.H.A., uçağın tuvaletinde sigara içerken yakalandı. İstanbul Havalimanı'na inişinin ardından uçağın kapısı açıldığı anda karşısında polisi gören yolcu şok oldu. Hakkında tutanak tutulan yolcuya, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından 2 bin 603 lira idari para cezası kesileceği belirtildi.
2.01.2021Gündem
Tayland’da uçaklarda ikram düzenlemesi Yasakladı...
Tayland’da uçaklarda ikram düzenlemesi! Yasakladı...Tayland, koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri nedeniyle ülke içi uçuşlarda ikram ve dergileri yasaklama kararı aldı.
1.01.2021Ekonomi
Hayko Cepkin, Pamukkalede balondan paraşütle atladı
Hayko Cepkin, Pamukkale'de balondan paraşütle atladıMüzisyen Hayko Cepkin ile 15 adrenalin tutkunu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'de, 3 bin 500 metre yükseklikteki balondan paraşütle atlayış yaptı.
30.12.2020Cadde
79 yıl önce Divriğiye yaptığı havaalanı yeniden açılacak
79 yıl önce Divriği'ye yaptığı havaalanı yeniden açılacakSivas'ın Divriği ilçesinde Nuri Demirağ tarafından 1941'de yaptırılan havaalanı yeniden açılacak. Havaalanında incelemelerde bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne ocak ayında müracaat edilecek. Bu onaylandıktan sonra apronları, kuleleri, girişi-çıkışı ve pistleri tanzim edilecek. 2021 yaz döneminde buraya ilk inişin gerçekleşmesi planlanıyor" dedi.
29.12.2020Gündem
Türkiyede bir ilk oldu Heyecanla bekliyoruz
Türkiye'de bir ilk oldu! 'Heyecanla bekliyoruz'Sivas'ın Divriği ilçesinde Nuri Demirağ tarafından 1941'de yaptırılan havaalanı yeniden açılacak. Havaalanında incelemelerde bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan, "Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne ocak ayında müracaat edilecek. Bu onaylandıktan sonra apronları, kuleleri, girişi-çıkışı ve pistleri tanzim edilecek. 2021 yaz döneminde buraya ilk inişin gerçekleşmesi planlanıyor" dedi.
29.12.2020Gündem
THYnin Londraya tahliye seferleri başladı
THY'nin Londra'ya tahliye seferleri başladıİngiltere ve Danimarka'da koronavirüsün mutasyona uğraması ve hızla yayılması nedeniyle seferlerini durduran Türk Hava Yolları (THY) tahliye uçuşlarına başladı. İlk sefer bugün İstanbul Havalimanı'ndan Londra'ya gerçekleşti.
25.12.2020Ekonomi
Hollanda ile Türkiye arasında uçuşlar yeniden başladı
Hollanda ile Türkiye arasında uçuşlar yeniden başladıSivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Hollanda ile Türkiye arasındaki uçak seferlerinin yeniden başladığını bildirdi.
23.12.2020Ekonomi
Fas, ABD ve İsrail ortak üçlü iş birliği anlaşması imzaladı
Fas, ABD ve İsrail ortak üçlü iş birliği anlaşması imzaladıFas Kralı 6. Muhammed, ilişkilerin normalleşmesi kapsamında Rabat'a gelen ABD ve İsrail ortak heyetini kabul etti.
22.12.2020Dünya
Pakistan, İngiltere ile uçak seferlerini durdurdu
Pakistan, İngiltere ile uçak seferlerini durdurduPakistan, İngiltere'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) daha hızlı yayıldığı belirtilen türünün tespit edilmesinin ardından, bu ülke ile uçak seferlerini durdurdu.
21.12.2020Dünya
Son dakika... Bakanlık duyurdu Milli Gözetim Radarında flaş gelişme
Son dakika... Bakanlık duyurdu! Milli Gözetim Radarı'nda flaş gelişmeUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye'nin ilk sivil havacılık amaçlı yaklaşım radar sistemi Milli Gözetim Radarı'nın (MGR) Gaziantep Havalimanı'nda yürütülen saha kabul çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.
21.12.2020Teknoloji
Son dakika haberleri Bakan Koca 4 ülke ismi verip duyurdu: Durdurma kararı alındı
Son dakika haberleri! Bakan Koca 4 ülke ismi verip duyurdu: Durdurma kararı alındıSon dakika haberine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını bildirdi. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Öte yandan Bakan Koca, "İngiltere kaynaklı mutasyon riski üzerine alınan tedbirler kapsamında halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacak ve karantina kuralları uygulanacaktır" dedi.
21.12.2020Gündem
THY Teknik A.Ş. Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ile modemini üretti
THY Teknik A.Ş. Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ile modemini ürettiTürk Hava Yolları Teknik A.Ş., yerli üretim uçak koltuğu ve galley’den sonra Türkiye’nin ilk yerli ve milli sunucu ile modemini üretme başarısını gösterdi.
19.12.2020Ekonomi
Kabin bagajı uygulaması yeniden başladı
Kabin bagajı uygulaması yeniden başladıKoronavirüs önlemleri kapsamında Haziran ayında yasaklanan kabin bagajı uygulaması 6 ay sonra yeniden başladı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) kararıyla yolcular bugünden itibaren uçaklara kabin bagajı alabilecek.
17.12.2020Ekonomi
Uçuşlarda yeni dönem Normale dönüyor...
Uçuşlarda yeni dönem! Normale dönüyor...Koronavirüs önlemleri kapsamına uçaklara kabin bagajı alımı yasaklanmasının ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün(SHGM) aldığı yeni karar doğrultusunda yarın itibariyle yolcular uçaklara kabin bagajı yeniden alabilecek.
16.12.2020Ekonomi
Son dakika... Yeni Zelandada helikopter düştü: Ölü ve yaralılar var
Son dakika... Yeni Zelanda'da helikopter düştü: Ölü ve yaralılar varYeni Zelanda'da helikopter, henüz bilinmeyen nedenlerden dolayı düştü. Kazada, 2 kişinin hayatını kaybettiği, aralarında çocuklarında bulunduğu 3 kişinin yaralandığı duyuruldu.
15.12.2020Dünya
İstanbul-Tahran-İslamabad yük treni yeniden işletmeye alınıyor
İstanbul-Tahran-İslamabad yük treni yeniden işletmeye alınıyorEkonomik İşbirliği Teşkilatı 10. Ulaştırma Bakanları Toplantısı'nda, İstanbul-Tahran-İslamabad yük treninin 2021 yılı başında yeniden işletmeye açılması kararlaştırıldı.
15.12.2020Ekonomi
Son dakika | Patlama noktası Dünyaya kanıtlayacak...
Son dakika | Patlama noktası! Dünyaya kanıtlayacak...Gelen son dakika haberine göre, Dr. Öğretim Üyesi Murat Düzgün, Türkiye'nin havacılık konusunda yavaş yavaş otoritesini kullanmaya başladığını ifade ederek, "Bir patlama noktası olarak SİHA ve İHA'larda Türkiye bir şeyi geliştirip bunu kanıtlayabilirse üretmiş olduğumuz diğer bütün teknikleri ve teknolojileri de bir şekilde kanıtlamış oluruz" dedi.
15.12.2020Teknoloji
Yeni Zelanda’da helikopter düştü
Yeni Zelanda’da helikopter düştüYeni Zelanda’nın Güney Adası'nın kuzeydoğusunda bulunan Kaikoura şehrindeki helikopter kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi ağır yaralandı.
15.12.2020Dünya
Türk İHA ve SİHAları Türk teknolojisini dünyaya kanıtlayacak
Türk İHA ve SİHA'ları Türk teknolojisini dünyaya kanıtlayacak!Dr. Öğretim Üyesi Murat Düzgün, Türkiye'nin havacılık konusunda yavaş yavaş otoritesini kullanmaya başladığını ifade ederek, "Bir patlama noktası olarak SİHA ve İHA'larda Türkiye bir şeyi geliştirip bunu kanıtlayabilirse üretmiş olduğumuz diğer bütün teknikleri ve teknolojileri de bir şekilde kanıtlamış oluruz" dedi.
15.12.2020Teknoloji
İstanbul Havalimanı ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ ödülünü aldı
İstanbul Havalimanı ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ ödülünü aldıİstanbul Havalimanı, uluslararası alanda en önemli havacılık kuruluşlarından Skytrax’in değerlendirmesine göre ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ ödülüne layık görüldü. İstanbul Havalimanı, Covid-19 salgınına karşı aldığı önlemler sayesinde ‘5 Yıldızlı Covid-19 Önlemli Havalimanı’ ödülünün de sahibi olarak her iki ödülü aynı anda alan dünyadaki iki havalimanından biri oldu.
15.12.2020Ekonomi
İki bakanlığın 2021 yılı bütçeleri kabul edildi
İki bakanlığın 2021 yılı bütçeleri kabul edildiGelen son dakika haberine göre; TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.
13.12.2020Siyaset
Tam onay için gözler FDA’da
Tam onay için gözler FDA’daAmerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Pfizer/BioNTech aşısına acil kullanım izni verilmesini tavsiye etti. Danışma kurulunun oylamasında, acil kullanım onayı 17’ye karşı dört oyla kabul edilirken ‘nihai kararı FDA yetkililerinin vereceği’ duyuruldu
12.12.2020Dünya
Resmen skandal Altınıza bez bağlayın
Resmen skandal! 'Altınıza bez bağlayın'Çin Sivil Havacılık İdaresi, uçaklarda koronavirüs bulaşma riskini azaltmak için kabin ekiplerine altlarına bez bağlamalarını tavsiye etti.
11.12.2020Dünya
Çin hosteslere yetişkin hasta bezi tavsiye etti
Çin hosteslere 'yetişkin hasta' bezi tavsiye ettiÇin Sivil Havacılık İdaresi (CAAC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine karşı hava yolu şirketlerinin kabin memurlarına tek kullanımlık yetişkin hasta bezi kullanmalarını tavsiye etti.
10.12.2020Dünya
Drona ilgi ve talep arttı
Drona ilgi ve talep arttıTürkiye genelinde her geçen gün pazarı genişleyen drona talep arttı. Koronavirüs döneminde kalabalıklardan uzaklaşan vatandaşların, keyifli vakit geçirmek için tercih ettiği cihazlar arasında dronun da yer aldığı kaydedildi. 2016'da 11 bin 839 olan İHA pilotu sayısının, bu yılın ekim ayı itibarıyla 215 bin 858 olarak kayıtlara geçtiği belirtildi.
10.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlundan Uluslararası Sivil Havacılık Günü paylaşımı
Bakan Karaismailoğlu'ndan Uluslararası Sivil Havacılık Günü paylaşımıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sivil havacılık alanında yapılan yatırımlarla Türkiye'nin küresel rekabetteki yerini güçlendirdiklerini bildirdi.
7.12.2020Siyaset
Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazır
Havacılık sektörü Kovid-19 salgını sonrasına hazırTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sivil Havacılık Meclisi Başkanı Teoman Tosun, havacılık sektörünün, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenmesine karşın yarın hizmet verecek şekilde organizasyonlarını canlı tuttuğunu bildirdi.
7.12.2020Ekonomi
Türkiye İHAlarla uçuşa geçti
Türkiye İHA'larla 'uçuşa geçti'Türkiye, havacılık sektöründe attığı adımlarla gücünü artırırken, insansız hava aracı (İHA) kullanımında da dikkat çekici bir trend yakaladı. Ülkedeki İHA sayısı ekim ayı itibarıyla yaklaşık 45 bine, kayıtlı İHA pilotu sayısı da 216 bine ulaştı.
6.12.2020Ekonomi
Uçuş ağında 17 yılda imzalanan 600 havacılık anlaşmasıyla artış sağlandı
Uçuş ağında 17 yılda imzalanan 600 havacılık anlaşmasıyla artış sağlandıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 17 yılda 600'ün üzerinde ikili havacılık müzakeresi gerçekleştiren Türkiye'nin, dünyada en gelişmiş uçuş ağına sahip ülke konumuna geldiğini bildirdi.
6.12.2020Ekonomi
Son 24 saatte salgında yaşananlar
Son 24 saatte salgında yaşananlarDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 63 milyon 877 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 480 bini aştı, iyileşenlerin sayısı ise 44 milyon 222 bine yaklaştı.
1.12.2020Dünya
4 devlet görevlisi hakkında iddianame
4 devlet görevlisi hakkında iddianameBBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki beş kişinin ölümüyle ilgili aralarında dönemin Adana Jandarma Bölge Komutanı Emekli Korgeneral Ali Lapanta, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ve Orhan Birdal’ın da olduğu 4 kişi hakkında Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “görevi kötüye kullanma” suçundan hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.
28.11.2020Gündem
Kovid-19 salgınında son 24 saatte yaşananlar
Kovid-19 salgınında son 24 saatte yaşananlarDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 61 milyon 90 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 433 bini aştı, iyileşenlerin sayısı ise 42 milyon 288 bine ulaştı.
26.11.2020Dünya
Artan drone trafiği sigorta sektörü için yeni pazar yarattı
Artan drone trafiği sigorta sektörü için yeni pazar yarattıSon yılların en popüler hava aracı olan dronelar, tüm sektörlerin gözdesi haline geldi. İnşaat sektöründen tarıma, turizmden film endüstrisine, madencilikten güvenliğe kadar her sektörde kendine yer bulan dronelar, sigorta sektörü için de yeni bir açılım oldu.
24.11.2020Sigorta
Adnan Menderes’e yeni sertifika
Adnan Menderes’e yeni sertifikaİzmir Adnan Menderes Havalimanı, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI World) tarafından, pandemi döneminde güvenli seyahat için verilen ‘Havalimanı Sağlık Akreditasyonu’nu aldı...
22.11.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

uçakkoronavirüskovid-19İstanbulmuhsin yazıcıoğlu

Sivil Havacılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.