Sivil Havacılık

Sivil Havacılık

Son dakika sivil havacılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sivil havacılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sivil havacılık haber sayfamızda...

Sivil Havacılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.770 sivil havacılık haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan: Venezuela'yla Gazze konusunda aynı düşünüyoruz
Bakan Fidan: Venezuela'yla Gazze konusunda aynı düşünüyoruz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, “Son yıllarda yaptığımız ziyaretler, anlaşmalar, karşılıklı çalışmalar, ticaretin artması başta Venezuela olmak üzere Latin Amerika'da Türkiye giderek daha da etkin bir aktör haline gelmekte” dedi.
23.05.2024 Gündem
Sosyal medya platformu X'ten Türkiye kararı! Bakan Uraloğlu duyurdu: Temsilcilik açtı
Sosyal medya platformu X'ten Türkiye kararı! Bakan Uraloğlu duyurdu: Temsilcilik açtı Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya platformu X'in Türkiye'de temsilcilik açtığını duyurdu. Öte yandan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, sosyal medya platformu X'e çağrıda bulunarak, "Ya Türkiye'ye geleceksiniz ya da sonuçlarına katlanacaksınız" demişti.
22.05.2024 Gündem
Reisi’ye veda
Reisi’ye veda İran’da Cumhurbaşkanı Reisi’nin helikopter kazasının ardından 3 gün sürecek cenaze törenleri başladı. Başkent Tahran’daki cenaze töreni ise bugün gerçekleşecek.
22.05.2024 Dünya
Bakan Uraloğlu yeni kanun taslağını açıkladı! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek
Bakan Uraloğlu yeni kanun taslağını açıkladı! Havalimanlarından kimse aranmadan geçemeyecek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ve bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşlarının muhtelif konularına ilişkin olarak ihtiyaç duyduğu kanuni düzenlemelerin hayata geçirilmesi amacıyla hazırlanan Kanun Teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonuna sunduklarını söyledi.
21.05.2024 Ekonomi
Reisi'nin öldüğü Bell 212 helikopterine dair her şey: Soru işaretleri ve ölüm yüzdesi
Reisi'nin öldüğü Bell 212 helikopterine dair her şey: Soru işaretleri ve ölüm yüzdesi 50 yıldır İran semalarında uçan Amerikan yapımı helikopterler cumhurbaşkanının öldüğü kazayla dünya gündeminin ilk sırasına yerleşti. Henüz kazanın üstündeki gizem aydınlatılabilmiş değil, bir yıl önce Birleşik Arap Emirlikleri'nde kayıtlara geçen vaka ise dikkat çekici.
21.05.2024 Dünya
Enkazı Akıncı buldu
Enkazı Akıncı buldu İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan helikopter kazası sonrası enkazın yerini “Akıncı TİHA” tespit etti.
21.05.2024 Gündem
Türkiye sıcak hava balonculuğunda zirvede
Türkiye sıcak hava balonculuğunda zirvede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün sıcak hava balonlarında güvenli uçuşa yönelik yaptığı çalışmalar sayesinde balon uçuşlarının yoğunlaştığı 2011 yılından 1 Mayıs 2024 tarihine kadar 310 bin 301 balon uçuşu ile 5 milyon 863 bin 176 yerli-yabancı yolcunun uçurulduğunu söyledi.
10.05.2024 Ekonomi
Göçmen facialarına karşı havaalanı önlemi
Göçmen facialarına karşı havaalanı önlemi İtalya, göçmen facialarını önlemek amacıyla deniz üzerinde keşif uçuşu yapan sivil uçaklara, ülkenin güneyindeki bazı havalimanlarını kapattığını duyurdu.
10.05.2024 Dünya
Türkiye ve Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyonu  Protokolü imzalandı
Türkiye ve Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyonu Protokolü imzalandı Türkiye ve Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 12. Dönem Protokolü imzalandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bugünkü toplantıda ekonomiden bilgi teknolojilerine, eğitimden sağlığa, kültürden turizme, ticaretten sosyal politikalara kadar birçok alanda ülkelerimiz arasındaki iş birliklerinin genişletilmesi hususunda mutabık kaldık” dedi.
8.05.2024 Ekonomi
Facia böyle önlendii: Uçak 371 metre sürüklendi, kıvılcımlar 12 saniyede söndürüldü
Facia böyle önlendii: Uçak 371 metre sürüklendi, kıvılcımlar 12 saniyede söndürüldü İstanbul Havalimanı'nda FEDEX şirketine ait kargo uçağı, ön iniş takımları açılmadığı için gövdesi üstüne indi. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda uçağın kurtarma çalışmaları sırasında açıklamalarda bulunan İstanbul Havalimanı İşletmesi İGA Hava Tarafı Operasyon Direktörü Ozan Karakış, "Hidrolik arızası sebebiyle burun iniş dikmesini açamaması sebebiyle bir kargo uçağı, 1-6 sağ pistimize acil iniş gerçekleştirdi. Yaklaşık 371 metre gövde üzerinde ilerleyerek, pistte tam merkez noktada kaldı" dedi.
8.05.2024 Haberler
Facia böyle önlendi: Uçak 371 metre sürüklendi, kıvılcımlar 12 saniyede söndürüldü
Facia böyle önlendi: Uçak 371 metre sürüklendi, kıvılcımlar 12 saniyede söndürüldü İstanbul Havalimanı'nda FEDEX şirketine ait kargo uçağı, ön iniş takımları açılmadığı için gövdesi üstüne indi. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda uçağın kurtarma çalışmaları sırasında açıklamalarda bulunan İstanbul Havalimanı İşletmesi İGA Hava Tarafı Operasyon Direktörü Ozan Karakış, "Hidrolik arızası sebebiyle burun iniş dikmesini açamaması sebebiyle bir kargo uçağı, 1-6 sağ pistimize acil iniş gerçekleştirdi. Yaklaşık 371 metre gövde üzerinde ilerleyerek, pistte tam merkez noktada kaldı" dedi.
8.05.2024 Gündem
Letonya’da küçük uçak otoyola acil iniş yaptı! Polis nedenini açıkladı
Letonya’da küçük uçak otoyola acil iniş yaptı! Polis nedenini açıkladı Letonya’nın Adazi şehrinde iki kişiyi taşıyan küçük uçak otoyola acil iniş yaptı. Uçağın inişinden sonra herhangi bir kaza yaşanmadı.
5.05.2024 Dünya
THY, dev şirketlerle stratejik imzaları attı
THY, dev şirketlerle stratejik imzaları attı Airbus’tan 150 adet uçak alımı ve bu uçakların motorları için Rolls-Royce ile anlaşan THY Türk havacılık sektörünü geliştirecek bir iş birliğine imza attı. Anlaşma 15 yıllık periyotta 20 milyar doların üzerinde bir hacim yaratacak.
30.04.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı: Havalimanı sayımızı 61'e çıkaracağız
Bakan Uraloğlu açıkladı: Havalimanı sayımızı 61'e çıkaracağız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “2053 hedeflerimiz kapsamında mevcutta 57 olan aktif havalimanı sayımızı 61’e çıkaracağız” dedi.
29.04.2024 Ekonomi
THY'den dev iş birliği
THY'den dev iş birliği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat, uçak bileşenlerinin yerli üretimi için Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce firmalarının gerçekleştirdiği iş birliği protokolünün imza törenine katıldı.
29.04.2024 Ekonomi
THY- Airbus- Rolls-Royce arasında tarihi iş birliği! 'Ekonomiye katkısı 144 milyar dolara ulaşacak'
THY- Airbus- Rolls-Royce arasında tarihi iş birliği! 'Ekonomiye katkısı 144 milyar dolara ulaşacak' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Hava Yolları’nın (THY) Airbus ile yaptığı anlaşma ile 105 adet A350 tipi ve 250 adet A321NEO tipi uçak alımı yaptığını, Rolls Royce firmasıyla da A350 uçaklarının motor bakım hizmeti ile yedek motorlarının temin edilmesi yönünde anlaşmaya varıldığını bildirdi.
29.04.2024 Ekonomi
Uçak biletlerinde tavan fiyat değişti
Uçak biletlerinde tavan fiyat değişti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılından itibaren uygulanan uçak bileti tavan fiyatına yüzde 30 yapıldı. Yurt içi uçuşlarda tavan fiyat 3 bin 250 TL'ye yükseldi.
29.04.2024 Ekonomi
İzinsiz drone çekimine 153 bin TL ceza
İzinsiz drone çekimine 153 bin TL ceza Bolu’nun doğal güzellikleriyle ünlü Abant Gölü ve Yedigöller Milli Parkları ile Gölcük Tabiat Parkı’nda, ticari amaçlı izinsiz drone çekimi yapanların tespit edilmesi halinde 153 bin 850 TL ceza kesiliyor.
26.04.2024 Gündem
Türk Yıldızları Hürjet’i kullanacak
Türk Yıldızları Hürjet’i kullanacak Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi olan Türk Yıldızları’nın 4 adet NF-5 uçağı, son 12 yılda çeşitli nedenlerle düştü.
14.04.2024 Gündem
İran’dan İsrail’e misilleme
İran’dan İsrail’e misilleme İran günlerdir beklenen ve 3. Dünya Savaşı’nın kapılarını açmasından korkulan saldırısını dün gece başlattı. İsrail’i ‘Gerçek Vaat’ ismini verdiği operasyonda onlarca insansız hava aracı ve füze ile hedef aldı.
14.04.2024 Dünya
Peş peşe duyurdular! Orta Doğu’da birçok ülke hava sahasını kapattı
Peş peşe duyurdular! Orta Doğu’da birçok ülke hava sahasını kapattı İran'ın İsrail’e yapılan dron saldırılarının ardından Orta Doğu’da birçok ülke hava sahasını kapattı.
14.04.2024 Dünya
İstanbul Havalimanı Avrupa'daki en yoğun havalimanı oldu
İstanbul Havalimanı Avrupa'daki en yoğun havalimanı oldu Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı (EUROCONTROL) 25-31 Mart dönemini kapsayan hava trafik istatistiklerine göre İstanbul Havalimanı günlük 1328 uçuş ile Avrupa'daki en yoğun havalimanı oldu.
4.04.2024 Ekonomi
Devrim otomobilinin tasarımcısı, 99 yaşında hayatını kaybetti
Devrim otomobilinin tasarımcısı, 99 yaşında hayatını kaybetti Uzun yıllar Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nda (TCDD) çalışan, TCDD İnşaat Dairesi Başkanlığı görevinde bulunan ve Devrim otomobilinin kaporta üretim ekibinde yer alan yüksek mimar mühendis Gündüz Sait Güngen, 99 yaşında hayatını kaybetti. Güngen'in, 1961 yılında üretilen Devrim otomobilinin amblemini ve 'Devrim' yazısını son anda tasarlayıp, araca monte ettiği ortaya çıktı.
27.03.2024 Ekonomi
SOLOTÜRK hayranları ile buluştu: Mühimmatlarımızı Türk savunma sanayimiz üretiyor
SOLOTÜRK hayranları ile buluştu: Mühimmatlarımızı Türk savunma sanayimiz üretiyor Türk Hava Kuvvetleri gösteri timi SOLOTÜRK, İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi'nde imza günü düzenledi. SOLOTÜRK Pilotları Binbaşı Murat Bakıcı ve Binbaşı Yasin Dikkule gençlere SOLOTÜRK ile ilgili bilgi verdi, tecrübelerini aktardı. Binbaşı Bakıcı, "Bizlere çok soru geliyor, F-16 olmasaydı hangi uçakla gösteri yapmak isterdiniz diye? 'Yerli ve milli' uçağımızla yapmak isterdik. İnşallah, KAAN'ın pilotları da aranızdan çıkacak" dedi.
23.03.2024 Gündem
TAV'dan Medine’de yeni yatırım!
TAV'dan Medine’de yeni yatırım! TAV Havalimanları, geçen yıl 9,4 milyon yolcuya hizmet veren Medine Havalimanı’nda terminal kapasitesini artırmak için 275 milyon dolarlık bir yatırım yapacak.
21.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sivil Havacılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.