Tcdd

Tcdd

Son dakika TCDD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCDD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCDD haber sayfamızda...

Tcdd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.072 tcdd haberi bulunmuştur.
2021’in en yatırımcı KİT’i TPAO olacak
2021’in en yatırımcı KİT’i TPAO olacakKamu iktisadi teşebbüsleri (KİT), bu yıl 43 milyar 487 milyon 704 bin liralık yatırıma imza atacak. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın arama, sondaj ve saha geliştirme çalışmaları için ayrılan ödeneğin de katkısıyla 2021’de en çok yatırım yapacak KİT olacak.
17.01.2021Ekonomi
Akşam saat 23.00’te başlıyor Vatandaş stok yapıyor
 Akşam saat 23.00’te başlıyor! Vatandaş stok yapıyorKocaeli'nde, su hattındaki yenileme çalışması nedeniyle bugün saat 23.00’ten itibaren 48 saate varan su kesintisi yaşanacak. Gebze, Çayırova ve Darıca ilçelerinde vatandaşlar bidon satın alıp su doldurarak kesintiye karşı önlem aldı.
28.12.2020Gündem
Depreme vagon barınak
Depreme vagon barınakTCDD Genel Müdürü Uygun, ısınma sorunu olmayan yataklı ve koltuklu vagonların depremlerde vatandaşın hizmetinde olacağını söyledi
14.12.2020Ekonomi
Milli Elektrikli Tren seri üretime giriyor
Milli Elektrikli Tren seri üretime giriyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Tren Seti’nin üretimine başlandığını belirterek, “2020 yılının ilk yarısında prototipi raylara indirilen 2 adet setin 2021 yılında seri üretimine başlıyoruz” dedi.
8.12.2020Ekonomi
DESKİ’den dev yatırım
DESKİ’den dev yatırımDenizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi’nin altyapı sorununu ortadan kaldıracak 2400’lük dev kanalizasyon kolektör hattını Denizli-İzmir tren yolu hattı altından geçirdi.
7.12.2020Ege
TCDDden iddialarla ilgili açıklama
TCDD'den iddialarla ilgili açıklamaTCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan, 'Marmaray Hattı'nda ne kadar durak gidildiği fark etmeksizin 7 lira ücret ödeneceği' yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.
1.12.2020Gündem
Marmaray, Başkentray ve YHT reklam alanları ihaleyle kiralanacak
Marmaray, Başkentray ve YHT reklam alanları ihaleyle kiralanacakMarmaray, Başkentray ve YHT hatlarındaki muhtelif alanların reklam amaçlı işletilmek üzere kiralanması için ihaleye çıkılacak.
11.11.2020Ekonomi
Milli trenlerin üretiminde geri sayım
"Milli trenler"in üretiminde geri sayımMilli elektrikli tren dizisinde bu yıl, lokomotifte 2022 yılında seri üretime geçilmesi hedeflenirken, milli hızlı tren ve metro için de 2023 yılı hedef olarak belirlendi.
30.10.2020Ekonomi
Danıştaydan Haydarpaşa ve Sirkeci Garları ihalesi kararı
Danıştay'dan Haydarpaşa ve Sirkeci Garları ihalesi kararıİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Danıştay 13. Dairesinin, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından Haydarpaşa ile Sirkeci Gar alanlarının kültür ve sanat etkinliklerinde kullanılması amacıyla kiraya verilmesine ilişkin ihaleye yönelik Bölge İdare Mahkemesinin kararını bozarak ihaleyi iptal ettiğini bildirdi.
26.10.2020Gündem
Bakandan Yeni İpek Yolu açıklaması
Bakan'dan Yeni İpek Yolu açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin, Yeni İpek Yolu'nun en önemli geçiş alanı ve bölgesinin lojistik süper gücü olacağını söyledi.
23.09.2020Ekonomi
TCDDnin demiryolu tekeri milli olacak
TCDD'nin demiryolu tekeri 'milli' olacakTürkiye’nin ilk ve tek demir yolu tekerleği üretim tesisine sahip olan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR), Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir yolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş.'nin demir yolu tekerleği ihalesini kazandı.
18.09.2020Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının sağlık çalışanlarına desteği sürüyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın sağlık çalışanlarına desteği sürüyorUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 31 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin kararın, 31 Aralık’a uzatıldığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, koronavirüs salgının başlamasının ardından 22 Mart’tan itibaren sağlık çalışanlarına ücretsiz hale getirilen Marmaray, Başkentray ve İZBAN'dan 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının ücretsiz olarak yararlandığı bildirildi.
29.08.2020Ekonomi
15 Temmuz anma programlarında dijital çalışmalar öne çıktı
15 Temmuz anma programlarında dijital çalışmalar öne çıktıİletişim Başkanlığı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programlarında teknolojinin imkanlarını da kullanarak yenilikçi projelere imza attı.
16.07.2020Gündem
15 Temmuz anı bileti nasıl alınır Demokrasi Treni anı biletine büyük ilgi...
15 Temmuz anı bileti nasıl alınır? Demokrasi Treni anı biletine büyük ilgi...TCDD 15 Temmuz için anı bileti nasıl alınır? 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için dijital ortamda oluşturulan anı biletine ilgi büyük. Vatandaşlar, 15 Temmuz anı biletini nasıl alabileceğini araştırıyor. İşte TCDD anı bileti uygulaması sayfası...
15.07.2020Gündem
TCDDden 15 Temmuz için anı bileti
TCDD'den 15 Temmuz için "anı bileti"TCDD, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında dijital ortamda oluşturulan "anı bileti" uygulaması başlattı.
14.07.2020Ekonomi
15 Temmuz’a yoğun program
15 Temmuz’a yoğun program15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yurt içi ve yurt dışında 3 bin etkinlik düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de düzenlenecek “15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı”na katılacak, akşam da “Millete Sesleniş” konuşması yapacak.
10.07.2020Siyaset
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz programı belli oldu
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz programı belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz programı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde bulunan 15 Temmuz Anıtına çiçek bırakılması ile başlayacak. TBMM’de düzenlenecek 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programına da katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra şehit ailelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz’da saat 21.00’de Millete Sesleniş konuşmasını gerçekleştirecek.
14.07.2020Gündem
Bakan Varanktan milli elektrikli tren açıklaması
Bakan Varank'tan milli elektrikli tren açıklamasıMilli elektrikli tren testleri Bakan Varank ile Karaismailoğlu’nun katılımıyla gerçekleştiriliyor. Konuyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank önemli değerlendirmelerde bulundu. Varank, "(Milli elektrikli tren) Fabrika testlerinin ardından ağustos sonunda yol testlerine geçilecek. Trenimiz mayıs sonunda raylara indi, hamdolsun bugün itibarıyla da fabrika testlerine başlanıyor." dedi.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise, "Bu yıl sonunda raylara indirilecek ve Allah'ın izniyle kısa sürede yolcu taşımacılığına başlayacağız" dedi.
29.06.2020Ekonomi
Karadeniz’in Efes’inde heyecanlandıran gelişme
Karadeniz’in Efes’inde heyecanlandıran gelişmeZonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde; M.Ö. kurulduğu tahmin edilen Tieion Antik Kenti’nde kaledeki sarnıcın yanı sıra 5 bin kişilik tiyatro gibi eserler gün yüzüne çıkartıldı.
23.06.2020Tatil
TCDD ilan yayınladı Makinist alınacak
TCDD ilan yayınladı! Makinist alınacakTCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, 79 personel alınacağını duyurdu.
11.06.2020Ekonomi
TÜRASAŞın sermayesi 3 milyar lira olacak
TÜRASAŞ'ın sermayesi 3 milyar lira olacakTürkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketinin (TÜRASAŞ) tescil tarihinden itibaren bir ay içinde, tüzel kişilikleri sona eren TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ'ın devir ve hesap kapanış (açılış) işlemleri tamamlanacak.
3.06.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Ara verdiğimiz YHT seferlerimizi yeniden başlatıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Ara verdiğimiz YHT seferlerimizi yeniden başlatıyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, normalleşme sürecinin önemli bir adımını daha attıklarını belirterek "Ara verdiğimiz Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferimizi yeniden başlatıyor, ilk trenimizi Ankara'dan İstanbul'a yolcu ediyoruz." dedi.
28.05.2020Haberler
Son dakika: Hızlı tren seferleri başladı Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor
Son dakika: Hızlı tren seferleri başladı! Yüzde 50 kapasiteyle çalışıyorSon dakika gelen habere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, normalleşme sürecinin önemli bir adımını daha attıklarını belirterek "Ara verdiğimiz Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferimizi yeniden başlatıyor, ilk trenimizi Ankara'dan İstanbul'a yolcu ediyoruz." dedi.
28.05.2020Ekonomi
TCDD Taşımacılık AŞ makinist alım kriterlerini belirledi
TCDD Taşımacılık AŞ makinist alım kriterlerini belirlediTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünde istihdam edilecek sözleşmeli makinistlerin şartları, yapılacak sınavların şekli ile sınav komisyonuna ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
22.05.2020Ekonomi
Konya-Karaman hızlı tren hattının yıl sonunda açılması planlanıyor
Konya-Karaman hızlı tren hattının yıl sonunda açılması planlanıyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Konya-Karaman tren hattının uzunluğunun 100 kilometre olduğunu söyleyerek, "Altyapısı ve üstyapısı bitmiş durumda. Sinyalizasyon için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah hedefimiz yıl sonu itibarıyla işletmeye başlamaktır." dedi.
21.05.2020Ekonomi
Devlet Demiryolları açıkladı 10 gün sürecek, kimse yaklaşamayacak
Devlet Demiryolları açıkladı! 10 gün sürecek, kimse yaklaşamayacakSon dakika gelen bilgilere göre; Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü tarafından 14 Mayıs-1 Haziran 2020 tarihleri arasında; Konya-Akşehir, Akşehir-Afyon, Afyon-Dumlupınar, Afyon-Dinar, Dinar-Kaklık, Dinar-Gümüşgün-Burdur, Gümüşgün-Bozönü-Isparta, Afyon-Kütahya, Kütahya-Eskişehir, Kütahya-Tavşanlı-Tunçbilek, Tavşanlı-Dursunbey, Dursunbey-Balıkesir istasyonlarında ve istasyonları arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı ve bu süreçte vatandaşların 10 güne kadar oralara yaklaşmaması gerektiği duyuruldu.
12.05.2020Gündem
Şimdiki Zamanın Hikayesi
Şimdiki Zamanın HikayesiHuzur veren dost - FERHAT İDOGMuğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar, eşsiz doğası ve tertemiz kumsalıyla bilinir...
10.05.2020Pazar
TCDD Taşımacılık AŞ 698 vagonun bakımı için hizmet alımı yapacak
TCDD Taşımacılık AŞ 698 vagonun bakımı için hizmet alımı yapacakTCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından 698 vagonun periyodik bakımları ile arıza tamirleri ve servise hazırlanması işi için hizmet alımı yapılacak.
4.05.2020Ekonomi
Devlet baba belediye ana
Devlet baba belediye anaKoronavirüse karşı aldıkları önlemleri anlatan Batur, belediyeciliğin halkla birlikte yapılabileceğini belirtti, “Vatandaşlar, en iyi hizmeti belediyeden aldığını gördü. Devlet baba ise, yerel yönetimler ana” dedi
14.04.2020Ege
Son dakika haberler: Başkentray ve Marmaray dışındaki tren seferleri durduruldu
Son dakika haberler: Başkentray ve Marmaray dışındaki tren seferleri durdurulduSon dakika haberlere göre, Türkiye Cumhuriyet Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık A.Ş., yaptığı açıklamada, Koronavirüs salgınıyla mücadele amacıyla şehirlerarası yolculukların kısıtlanması nedeniyle Başkentray ve Marmaray dışındaki Yüksek Hızlı, Anahat ve Bölgesel Trenler’in geçici olarak işletilmeyeceğini duyurdu.
28.03.2020Gündem
Son dakika: TCDD duyurdu Corona virüs sebebiyle o seferler iptal...
Son dakika: TCDD duyurdu! Corona virüs sebebiyle o seferler iptal...Son dakika haberine göre TCDD Taşımacılık AŞ, İstanbul-Sofya tren seferlerine yeni nesil corona virüs sebebiyle geçici olarak ara verildiğini duyurdu.
11.03.2020Ekonomi
İrana tren seferleri durduruldu
İran'a tren seferleri durdurulduTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Türkiye-İran arasındaki yük ve yolcu tren seferlerinin, koronavirüs salgını nedeniyle 23 Şubat 2020 tarihinden itibaren geçici olarak durdurulduğuna açıkladı.
24.02.2020Ekonomi
TCDD Sıfır Atık Belgesi almaya hak kazandı
TCDD "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandıTCDD Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürütülen proje kapsamında 45 bin ton değerlendirilebilir atık elde ederek "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı.
19.02.2020Ekonomi
Ulaştırmada aslan payı demir yolunun
Ulaştırmada aslan payı demir yolununYüksek hızlı ve hızlı tren projelerine bu yıl yaklaşık 4,9 milyar liralık yatırım yapılacak. En fazla ödenek, 2 milyar 550 milyon lirayla Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı için ayrıldı.
14.02.2020Ekonomi
En yatırımcı KİT yine TCDD olacak
En yatırımcı KİT yine TCDD olacakKamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT), bu yıl 24 milyar 316 milyon 672 bin liralık yatırım yapacak. KİT'ler arasında en fazla yatırımı, bu yıl da TCDD gerçekleştirecek.
14.02.2020Ekonomi
Halkalıda park sorunu yaşanıyor
Halkalı'da park sorunu yaşanıyorGeçen yıl açılan Halkalı-Gebze banliyö hattı her gün binlerce yolcu tarafından kullanılıyor. Yüksek Hızlı Tren'in de durakları arasında yer alan Halkalı'da park sorunu yaşanıyor. İşe gitmek için araçlarını Marmaray yanındaki yola park eden vatandaşlar nedeniyle üç şeritli yol iki şeride düşüyor.
13.02.2020Haberler
Bakan Turhan: 12 yeni YHT setinden 2sini teslim aldık
Bakan Turhan: 12 yeni YHT setinden 2'sini teslim aldıkUlaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, hizmet kalitesini ve sefer sayılarını artırmak amacıyla alınan 12 yeni Yüksek Hızlı Tren (YHT) setinin 2 tanesinin teslim alındığını söyledi. Turhan, "Testlerin tamamlanmasının ardından bu setleri Ankara-Konya, Ankara-Eskişehir ve açıldığında Ankara-Sivas arasında birer birer hizmete vereceğiz" dedi.
3.02.2020Ekonomi
TCDDnin yardım treni Elazığa ulaştı
TCDD'nin yardım treni Elazığ'a ulaştıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünün, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için gönderdiği yardım treni Elazığ'a ulaştı.
28.01.2020Haberler
TCDDnin yardım treni Elazığa ulaştı
TCDD'nin yardım treni Elazığ'a ulaştı!Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünün, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için gönderdiği yardım treni Elazığ'a ulaştı.
28.01.2020Gündem
TCDDnin yardım treni Elazığa ulaştı
TCDD'nin yardım treni Elazığ'a ulaştı!Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünün, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için gönderdiği yardım treni Elazığ'a ulaştı.
28.01.2020Gündem
Patronlardan Deprem çıkarması
Patronlardan 'Deprem' çıkarmasıElazığ önceki gün merkez üssü Sivrice olan 6.8 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Depremin ardından yurdun pek çok noktasından bölgeye yardım eli uzanırken iş dünyası da Elazığ ve Malatya'ya adeta deprem çıkarması yaptı. İTO'dan 20 tır malzeme gönderilirken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AFAD koordinasyonunda İstanbul, Konya, Kayseri ve Bingöl’den, Elazığ ve Malatya'ya yardım götürmek için yola çıkan TIR'ların deprem bölgesine ulaştığını bildirdi.
26.01.2020Ekonomi
‘Sıra milli YHT’de’
‘Sıra milli YHT’de’Gelecek 10 yılda 15 milyar euro’luk raylı sistem ihalelerinin olacağını belirten Bakan Varank, “Milli yüksek hızlı trenimizin geliştirilmesi için bu önemli bir fırsat penceresi” dedi
9.01.2020Ekonomi
Grafiticilerin TCDDye faturası 55 bin lira oldu
Grafiticilerin TCDD'ye faturası 55 bin lira oldu!Marmaray’ın tren setlerini, grafiticilerin tuval olarak kullanması, TCDD Taşımacılık A.Ş.'ye 55 bin TL'lik fatura çıkardı. TCDD'nin grafitilerin temizlenmesi için açtığı ihale sonuçlandı. Temizleme çalışması yaklaşık 1 ay sürecek.
3.01.2020Gündem
Grafiticilerin TCDDye faturası 55 bin lira oldu
Grafiticilerin TCDD'ye faturası 55 bin lira oldu!Marmaray’ın tren setlerini, grafiticilerin tuval olarak kullanması, TCDD Taşımacılık A.Ş.'ye 55 bin TL'lik fatura çıkardı. TCDD'nin grafitilerin temizlenmesi için açtığı ihale sonuçlandı. Temizleme çalışması yaklaşık 1 ay sürecek.
3.01.2020Gündem
Trenin geçişini beklememek için bariyeri kırdı
Trenin geçişini beklememek için bariyeri kırdıErzurum'da otomobil sürücüsü, trenin geçişi öncesi araç ve yaya trafiğine kapatılan hemzemin geçitteki güvenlik bariyerlerini kırdı. Trenin geçişine 1 dakika kala hemzemin geçitten aracıyla geçen sürücünün hem kendisinin, hem de başkalarının canını tehlikeye attığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.
26.12.2019Haberler

Yazar Sonuçları

Eren AkaMilliyet Yazarı
'Sanayi esnafı mağdur!'Ankara, Mamak, Ortaköy Mermerciler Sanayi Sitesi’nde esnaf olan okurlarımız, yolu olmayan sanayi sitesinden şikâyetçi: “Sanayi sitesinin temeli atılalı 5-6 yıl oldu...
30.11.2020Ege
Engin Uğur AğırMilliyet Yazarı
İlk kazma 1 yıl içindeKonak Belediye Başkanı Abdül Batur, Milliyet Ege’ye konuk oldu, Gültepe planlarının son durumuna ilişkin bilgi verdi “Halkımıza nefes aldıracak bir çalışma sergileyeceğiz” dediBelediye Başkanı Abdül Batur’la sık sık bir araya geldik, gelmeye de devam edeceğiz...
13.09.2020Ege
Orhan BeşikçiMilliyet Yazarı
İstanbul’dan İzmir’e TCDD MatbaasıBir zamanlar 20 idari, 126 teknik olmak üzere 146 çalışanı olan İzmir TCDD Matbaası’nda idari personel olarak çalışan ve buradan emekli olan Mehmet Akif Omaç’la konuştum...
23.07.2020Ege
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Kanal savaşı...RTÜK tarafından Halk TV ve Tele 1’e 5’er gün ekran karartma cezası verildi...
4.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tcddtrenegemarmarayizmir

Tcdd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.