Tcdd

Tcdd

Son dakika TCDD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCDD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCDD haber sayfamızda...

Tcdd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.007 tcdd haberi bulunmuştur.
Demir yollarında trafik güvenliği 1188 kontrollü hemzemin geçitle artırıldı
Demir yollarında trafik güvenliği 1188 kontrollü hemzemin geçitle artırıldıTCDD Genel Müdürlüğü'nün daha güvenli demir yolu ağı için yürüttüğü çalışmalarla 2003'te 558 olan kontrollü hemzemin geçit sayısı, yüzde 113 artırılarak 2020 sonu itibarıyla 1188'e çıkarıldı.
11.06.2021Ekonomi
KİT'lerden bu yıl 2,4 milyar lira temettü bekleniyor
KİT'lerden bu yıl 2,4 milyar lira temettü bekleniyorKamu iktisadi teşebbüslerinin (KİT) merkezi yönetim bütçesine bu yıl 2,4 milyar lira temettü sağlaması öngörülüyor.
4.06.2021Uzmanpara
Konak’ın tarihine  geçmek istiyorum!
Konak’ın tarihine geçmek istiyorum!Başkan Batur, İzmir’in kalbinde planlanan kentsel dönüşüm projeleriyle görsel kirliliği ortadan kaldıracaklarını ifade etti
24.05.2021Ege
Eski tren vagonundan yapılan köprü Maçka Deresi üzerine yerleştirildi
Eski tren vagonundan yapılan köprü Maçka Deresi üzerine yerleştirildiSon dakika gelen habere göre; Trabzon'un Maçka ilçesinde ilkokul öğrencilerinin okula ulaşım yolunu kısaltmak için dere üzerine eski tren vagonundan hazırlanan köprü yerleştirildi.
7.05.2021Gündem
Doğa savaşçıları
Doğa savaşçılarıSelçuk’ta halk, Çamlık Tren İstasyonu bölgesinde çam ağaçlarının kesilmesini durdurdu. Karşıyaka’da da park yapılacak alanda çınarların sökülmesi tepki çekti
1.05.2021Ege
TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü sözleşmeli trafik kontrolörü istihdam edebilecek
TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü sözleşmeli trafik kontrolörü istihdam edebilecekTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü, sözleşmeli trafik kontrolörü istihdamı yapabilecek.
30.04.2021Ekonomi
Seferler başladı
Seferler başladıİzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak’ta yeni tip koronavirüs nedeniyle ara verilen bölgesel tren seferlerine yeniden başlandı.
21.03.2021Ege
Tcdd Ne Demek? Tcdd Kelimesinin Açılımı Nedir?
Tcdd Ne Demek? Tcdd Kelimesinin Açılımı Nedir?TCDD ne demektir? TCDD kısaltmasının açılımı nedir? TCDD kurumu ne anlama gelmektedir? TCDD kısaltmasının kurumsal ifadesi nasıldır? Türkiye de TCDD kısaltmasında ilk akla gelen kurum hangisidir? TCDD kısaltmasının diğer kısaltmalardan farkı nedir? TCDD kısaltması nedir ve ne anlama gelir ve TCDD kısaltmasının açılımı nedir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
13.03.2021Eğitim
Torba kanun teklifi maddeleri nelerdir? Torba Kanun teklifi nedir?
Torba kanun teklifi maddeleri nelerdir? Torba Kanun teklifi nedir?Torba kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren torba kanun teklifi nedir? Torba kanun teklifinin yasalaşmasının ardından ayrıntılar merak ediliyor. İşte yeni torba kanun teklifi ile ilgili ayrıntılar ve kanun teklifinin maddeleri.
12.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren 'torba kanun teklifi' Meclis'ten geçti
Son dakika haberi... Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren 'torba kanun teklifi' Meclis'ten geçtiGelen son dakika haberine göre; Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.
10.03.2021Gündem
Son dakika: 'Torba kanun teklifi' Komisyon'da kabul edildi
Son dakika: 'Torba kanun teklifi' Komisyon'da kabul edildiTBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda, mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesi, nakil sırasında yakalanan küpesiz buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanların kesime sevk edilmesi uygulamasına son verilmesi, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda alan kılavuzlarının görev yapmaya devam edebilmeleri, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ'nin bütçelerinin Hazine tarafından desteklenmesine devam edilmesi ile ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.
3.03.2021Ekonomi
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" Meclis Başkanlığı'na sunuldu
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" Meclis Başkanlığı'na sunulduMobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti alt yapılarının yaygınlaştırılmasını teşvik edecek düzenleme yapılacak. İhalesi 15 Mart 2020'den sonra yapılmış ancak uygulama sözleşmesi imzalanmamış yap-işlet-devret projelerine ilişkin, özel bütçeli kuruluşun yanında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da borç üstlenim anlaşmasında taraf olacak.
1.03.2021Ekonomi
Hızlı tren kazası davasında TCDD Genel Müdürü, tanık olarak dinlendi
Hızlı tren kazası davasında TCDD Genel Müdürü, tanık olarak dinlendiAnkara'da 13 Aralık 2018'de meydana gelen, 9 kişinin hayatını kaybettiği, 107 kişinin de yaralandığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasıyla ilgili, tutuksuz 10 sanığın yargılandığı davada, kaza tarihinde genel müdür yardımcısı olan TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun tanık olarak dinlendi.
18.02.2021Gündem
Trende bisiklet krizi TBMM’ye taşındı
Trende bisiklet krizi TBMM’ye taşındıİstanbulluların ve Ankaralıların kent içi banliyö trenlerinde bisiklet taşınması için verdiği mücadele TBMM’ye taşındı. Bisiklet kullanan vatandaşlar Meclis’e başvurarak bisikletlerinin Marmaray ve Başkentray’da yoğun saatlerde de taşınmasını istedi.
5.02.2021Gündem
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı! Bor madeni yola çıktı...
Son dakika: Bakan Dönmez açıkladı! Bor madeni yola çıktı...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, daha önce Çin'e deniz yoluyla gerçekleşen ihracatın 45 ila 60 gün sürdüğünü belirterek, bunun demir yoluyla artık 15-20 gün içinde yapılacağını söyledi.
29.01.2021Ekonomi
TCDD tamamlayıcı sağlık sigortası alımı yapacak
TCDD tamamlayıcı sağlık sigortası alımı yapacakTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiyolları Teknik Mühendislik ve Müşavirlik Anonim Şirketi; tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) alımı yapacak.
26.01.2021Sigorta
TCDD Ankara-Sivas YHT hattına 2 milyar lira harcayacak
TCDD Ankara-Sivas YHT hattına 2 milyar lira harcayacakTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğünce, bu yıl hizmete açılması beklenen Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattına 2 milyar 50 milyon lira harcama yapılması planlanıyor.
24.01.2021Ekonomi
2021’in en yatırımcı KİT’i TPAO olacak
2021’in en yatırımcı KİT’i TPAO olacakKamu iktisadi teşebbüsleri (KİT), bu yıl 43 milyar 487 milyon 704 bin liralık yatırıma imza atacak. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Karadeniz’de keşfedilen doğal gazın arama, sondaj ve saha geliştirme çalışmaları için ayrılan ödeneğin de katkısıyla 2021’de en çok yatırım yapacak KİT olacak.
17.01.2021Ekonomi
Akşam saat 23.00’te başlıyor! Vatandaş stok yapıyor
 Akşam saat 23.00’te başlıyor! Vatandaş stok yapıyorKocaeli'nde, su hattındaki yenileme çalışması nedeniyle bugün saat 23.00’ten itibaren 48 saate varan su kesintisi yaşanacak. Gebze, Çayırova ve Darıca ilçelerinde vatandaşlar bidon satın alıp su doldurarak kesintiye karşı önlem aldı.
28.12.2020Gündem
Depreme vagon barınak
Depreme vagon barınakTCDD Genel Müdürü Uygun, ısınma sorunu olmayan yataklı ve koltuklu vagonların depremlerde vatandaşın hizmetinde olacağını söyledi
14.12.2020Ekonomi
Milli Elektrikli Tren seri üretime giriyor
Milli Elektrikli Tren seri üretime giriyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Elektrikli Tren Seti’nin üretimine başlandığını belirterek, “2020 yılının ilk yarısında prototipi raylara indirilen 2 adet setin 2021 yılında seri üretimine başlıyoruz” dedi.
8.12.2020Ekonomi
DESKİ’den dev yatırım
DESKİ’den dev yatırımDenizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi’nin altyapı sorununu ortadan kaldıracak 2400’lük dev kanalizasyon kolektör hattını Denizli-İzmir tren yolu hattı altından geçirdi.
7.12.2020Ege
TCDD'den iddialarla ilgili açıklama
TCDD'den iddialarla ilgili açıklamaTCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan, 'Marmaray Hattı'nda ne kadar durak gidildiği fark etmeksizin 7 lira ücret ödeneceği' yönündeki haberlerin gerçek dışı olduğunu bildirdi.
1.12.2020Gündem
Marmaray, Başkentray ve YHT reklam alanları ihaleyle kiralanacak
Marmaray, Başkentray ve YHT reklam alanları ihaleyle kiralanacakMarmaray, Başkentray ve YHT hatlarındaki muhtelif alanların reklam amaçlı işletilmek üzere kiralanması için ihaleye çıkılacak.
11.11.2020Ekonomi
"Milli trenler"in üretiminde geri sayım
"Milli trenler"in üretiminde geri sayımMilli elektrikli tren dizisinde bu yıl, lokomotifte 2022 yılında seri üretime geçilmesi hedeflenirken, milli hızlı tren ve metro için de 2023 yılı hedef olarak belirlendi.
30.10.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

tcddekonomiegeizmirtorba kanun teklifi

Tcdd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.