Tcdd

Tcdd

Son dakika TCDD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCDD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCDD haber sayfamızda...

Tcdd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.049 tcdd haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu: Çevreci yatırımlarla ekonomiye 28,2 milyar dolar katkı sağlıyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Çevreci yatırımlarla ekonomiye 28,2 milyar dolar katkı sağlıyoruz Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak sürdürülebilir gelecek için çevreci yatırımlara devam edeceklerini belirterek, "Bütünsel kalkınma ile 2003-2021 yılları arasında gerçekleştirilen yatırımlar ile yıllık 28,2 milyar dolar tasarruf ettik. Ayrıca 9 milyon dolar değerinde kağıt, 36,7 milyon dolar değerinde de karbon salımı tasarrufu sağlandı" dedi.
5.06.2022Ekonomi
TCDD uyardı! 'Hatlardan uzak durun'
TCDD uyardı! 'Hatlardan uzak durun'TCDD'den yapılan uyarıda Sivas'ta yapımı tamamlanan demiryolu hattına enerji vereceğini belirtilerek vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi.
25.05.2022Gündem
Raylar yeşil alan oluyor
Raylar yeşil alan oluyorBuca’nın Efeler Mahallesi’nde ilçeyi ikiye bölen ve vatandaşlar tarafından ‘Berlin Duvarı’ olarak adlandırılan atıl durumdaki demiryolu hattı, AK Parti Buca ilçe başkanlığının girişimleri sonucunda kaldırılarak yürüyüş yolu ile yeşil alana dönüştürülecek.
25.04.2022Ege
Bakan Karaismailoğlu TCDD Taşımacılık Bakımevi işçileri ile sahurda bir araya geldi
Bakan Karaismailoğlu TCDD Taşımacılık Bakımevi işçileri ile sahurda bir araya geldiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “2053 hedeflerimiz kapsamında 52 ilimizi yüksek hızlı tren ağlarıyla buluşturacağız” dedi.
14.04.2022Gündem
Kırklareli'nde can pazarı! Tren, işçi servisine çarptı
Kırklareli'nde can pazarı! Tren, işçi servisine çarptıKırklareli'nin Babaeski ilçesi Alpullu beldesinde can pazarı yaşandı. Yük treninin hemzemin geçitte işçileri taşıyan servis midibüsüne çarpması sonucu çok sayıda kişi yaralandı. Yaralılar hastanelere kaldırıldı.
10.03.2022Gündem
TCDD personel alım 2022 başvuru ekranı: TCDD 180 tren teşkil işçisi başvuru şartları neler?
TCDD personel alım 2022 başvuru ekranı: TCDD 180 tren teşkil işçisi başvuru şartları neler? Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) bünyesinde faklı illerde görevlendirilmek üzere 180 teşkil işçisi alımı yapıalcağı belirtildi. TCDD tarafından başvuru kılavuzu da yayımlanan personel alımına dair şartlar, kontenjanlar paylaşıldı. Peki, TCDD 180 personel alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılır?
7.03.2022Gündem
TCDD 180 işçi alacak
TCDD 180 işçi alacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, 180 işçi alacak
7.03.2022Ekonomi
15 yılda 21 kuş türü! Sadece rayları fotoğrafladı
15 yılda 21 kuş türü! Sadece rayları fotoğrafladıTCDD'de 30 yıldır görev yapan kuş gözlemcisi Mustafa Erturhan, yol bakım çalışmaları sırasında raylar üzerinde konan kuşları fotoğraflamaya başladı. Kuşlarla rayların ilişkisini ortaya koyan Erturhan, 15 yılda 21 kuş türü fotoğrafladı, 'Demiryolu Doğası ve Kuşları' adını verdiği özel seri oluşturdu.
16.02.2022Gündem
Memduh Ün kimdir, kaç yaşında vefat etti? Memduh Ün ne zaman öldü?
Memduh Ün kimdir, kaç yaşında vefat etti? Memduh Ün ne zaman öldü?Memduh Ün kimdir, kaç yaşında vefat etti? Usta sanatçı Fatma Girik'in ölüm haberinin ardından Memduh Ün'ün biyografisi de araştırılmaya başlandı. Fatma Girik'in hayatındaki dönüm noktalarından biri olan Memduh Ün'ün hayatı ile ilgili detaylar haberimizde.
25.01.2022Gündem
13 bin 22 kilometrelik demir yolunda 'kar' alarmı
13 bin 22 kilometrelik demir yolunda 'kar' alarmıTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), kuvvetli kar yağışı nedeniyle ulaşımda herhangi bir aksama yaşanmaması için tüm ekiplerini seferber etti. 13 bin 22 kilometrelik demir yolu hattında ekipler, kar küreme ve buz kırma çalışması yapıyor.
23.01.2022Gündem
TCDD kar yağışına karşı alarma geçti
TCDD kar yağışına karşı alarma geçtiTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları bünyesinde (TCDD) beklenen kar yağışı öncesi kriz masası oluşturuldu. Yolcu ve yük trenleri ile ihracat trenleri seferlerinin aksamadan sürdürülebilmesi için 1500 ek personel, kar ve buzlanmalara karşı takviye görev yapacak.
21.01.2022Gündem
Çifte cinayet! Öldürdükleri kişiyi kaldıkları barakanın yanına gömmüşler
Çifte cinayet! Öldürdükleri kişiyi kaldıkları barakanın yanına gömmüşler Eskişehir’de yılbaşı gecesi işlenen cinayetin şüphelilerini yakalayan polis ekipleri, 6 aydır kayıp olarak aranan şahsın cesedine de aynı şüphelilerin üzerinden ulaştı. Ceset ağaçlık alanda toprağa gömülü vaziyette buldu.
4.01.2022Gündem
TCDD 124 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TCDD personel alımı başvuru şartları ve branşlar
TCDD 124 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İŞKUR TCDD personel alımı başvuru şartları ve branşlarTCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü, faklı branşlarda 124 personel alımı yapacak. Alıma ilişkin başvuru kılavuzu da yayımlandı. 9 faklı alanda gerçekleşecek alımlarda adaylardan istenilen belgeler de paylaşıldı. Peki, 2021 TCDD personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
21.12.2021Ekonomi
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktı
Trenin çarptığı minibüste 7 kişi ölmüştü! Bilirkişi raporu ortaya çıktıTekirdağ'ın Ergene ilçesinde, Kapıkule-Halkalı seferini yapan yük treninin çarptığı minibüste 7 kişinin öldüğü kaza ile ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda şoför Bilal Küllü (51) 'asli', TCDD ile Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yerel idaresi ise tali kusurlu bulundu. Raporda; Küllü'nün ışıklı ve sesli 'dur' talimatına uymadığı, demir yolu aracının yaklaşmadığından emin olduktan sonra geçmesi gerektiği belirtildi. Hemzemin geçitteki bariyer kollarının yolu tam kapatacak uzunlukta olmadığına dikkat çekilen raporda, TCDD'nin de tali kusurlu olduğu vurgulandı.
20.12.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye hızlı tren müjdesi
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye hızlı tren müjdesiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesinin ihalesine başladıklarını ve Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren projesini 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Projenin tamamlanmasının ardından mevcut konvansiyonel demiryoluyla 7 saatte sağlanan Ankara-Kayseri ulaşım süresi 2 de saate inecek.
16.12.2021Haberler
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye hızlı tren müjdesi
Bakan Karaismailoğlu'ndan Kayseri'ye hızlı tren müjdesiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Yerköy-Kayseri Yüksek Hızlı Tren projesinin ihalesine başladıklarını ve Ankara-Yerköy-Kayseri hızlı tren projesini 4 yılda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Projenin tamamlanmasının ardından mevcut konvansiyonel demiryoluyla 7 saatte sağlanan Ankara-Kayseri ulaşım süresi 2 de saate inecek.
16.12.2021Ekonomi
Stokçuya 2 milyon lira ceza geliyor
Stokçuya 2 milyon lira ceza geliyorAK Parti, stokçuluk ve fahiş fiyata verilen cezaların artırılmasına yönelik kanun teklifini Meclis'e sundu. Teklife göre piyasayı bozan, fahiş fiyat uygulayan üretici, tedarikçi ve perakendecilere 2 milyon liraya kadar para cezası verilecek.
14.12.2021Siyaset
Bakan Karaismailoğlu, TCDD'nin Çözüm Merkezi'ni test etti
Bakan Karaismailoğlu, TCDD'nin Çözüm Merkezi'ni test ettiUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TCDD Taşımacılık A.Ş’nin “Çözüm Merkezi” uygulamasını test etti. Uygulamayı deneyen ve sistem üzerinden talep oluşturan Karaismailoğlu, vatandaştan en kısa zamanda geri bildirim alınmasını sağlayan uygulamalar ile hizmet kalitesinin daha da artırıldığını vurguladı.
26.11.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: 19 yılda demiryollarına 222 milyar lira yatırım yaptık
Bakan Karaismailoğlu: 19 yılda demiryollarına 222 milyar lira yatırım yaptıkEurasia Rail Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Projelerimizle, demiryolu ulaşımını ekonomiye katkı sağlar hâle getirmeyi planladık. Son 19 yılda demiryollarına adeta bir aslan payını vererek 222 milyar lira yatırım yaptık. Uzun vadede demiryolu hat uzunluğunu 28 bin 590 kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
25.11.2021Ekonomi
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklama
TCDD'den kumanda merkezine yönelik habere ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, kumanda merkezinin "trenlerin seyir güvenliğini etkileyen" yüksek hızlı tren (YHT) trafiğinin yönetildiği sinyalizasyon sistemi olmadığı bildirildi.
20.11.2021Ekonomi
Elektrikte TRT fonu kalkıyor
Elektrikte TRT fonu kalkıyorAK Parti tarafından hazırlanan, elektrik enerjisi satışı üzerinden alınan TRT payının kaldırılmasına ilişkin düzenlemeyi de içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.
17.11.2021Ekonomi
TCDD'ye adanmış ömründe "demir ağlara" sevdası hiç bitmedi
TCDD'ye adanmış ömründe "demir ağlara" sevdası hiç bitmediDiyarbakır'da 83 yaşındaki Mehmet Millet'in, 47 yıl görev yaptığı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarından (TCDD) 18 sene önce emekli olmasına rağmen mesleğine ve "demir ağlara" sevdası hiç eksilmedi.
1.11.2021Yaşam
Ani Harabeleri’nden Şavşat’a
Ani Harabeleri’nden Şavşat’aAni Harabeleri’nden sonra yağmurda Ardahan’a kadar yol aldım. Ardahan il sınırı bitti ve çam ormanları başladı. Yamaçlardaki köyler, sis ve bulut danslarıyla Karadeniz sürprizlerle dolu gibi duruyor. Süreceğiz göreceğiz
31.10.2021Pazar
Demiryolunun yarısı elektrikli oluyor
Demiryolunun yarısı elektrikli oluyorUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TCDD’nin 2025 yılına kadar tükettiği enerjinin yüzde 50’yi aşkın kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı hedeflediğini söyledi.
25.10.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: TCDD, temiz enerjinin lokomotifi olacak
Bakan Karaismailoğlu: TCDD, temiz enerjinin lokomotifi olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), 2025 yılına kadar tükettiği enerjinin yüzde 50'yi aşkın kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı hedefliyor. TCDD, çevreci projelerle temiz enerjinin lokomotifi olacak" dedi.
24.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tcdd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.