Tcdd

Tcdd

Son dakika TCDD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCDD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCDD haber sayfamızda...

Tcdd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.094 tcdd haberi bulunmuştur.
Çorlu'daki tren faciasında 3 sanık için tutuklama talebi
Çorlu'daki tren faciasında 3 sanık için tutuklama talebiÇorlu'da 25 kişinin hayatını kaybettiği, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 13 sanıklı davanın bugünkü duruşmasında mütalaasını veren savcı, TCDD 1'inci Bölge Demiryolu Bakım Müdürü Mümin Karasu ile Turgut Kurt ve Özkan Polat'ın, 'Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçundan cezalandırılmalarını ve tutuklanmalarını, diğer sanıkların 'basit taksir' suçundan cezalandırılmalarını talep etti.
23.11.2023Gündem
Doğu Ekspresi Güzergahı 2023-2024🚂 Doğu Ekspresi hangi şehirlerden geçiyor? Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatları
Doğu Ekspresi Güzergahı 2023-2024🚂 Doğu Ekspresi hangi şehirlerden geçiyor? Turistik Doğu Ekspresi bilet fiyatlarıTuristik Doğu Ekspresi biletleri satışta! Yerli ve yabancı sayısız turistin gözdesi olan Doğu Ekspresi Ankara - Kars ve Kars - Ankara arasında seyahat imkanı sunuyor. Yataklı vagon fiyatları ise Doğu Ekspresi'nde yolculuk yapacaklar tarafından araştırılıyor. Peki, Doğu Ekspresi güzergahı nasıl, bilet fiyatı kaç TL?
15.11.2023Bilgi Rehberi
Ulaşımın Yüzyılı! Yeni döneme damga vuracak projeler
Ulaşımın Yüzyılı! Yeni döneme damga vuracak projelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonunu yansıtan ulaşımla ilgili projelerin 2003 yılından itibaren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilmesiyle sektörde 20 yılda tarihi bir dönüşüm yaşandı. Şimdi Türkiye yerli ve milli teknolojilerle gelecek yüzyıla hazırlanıyor.
28.10.2023Ekonomi
Türkiye demir ağlarla örülüyor
Türkiye demir ağlarla örülüyorMilli ekonomi yaratma ve genç Cumhuriyeti kurma politikaları ulaşım politikasınada yansıdı.Potansiyel üretim merkezlerine, doğal kaynaklara demiryolu ile ulaşması amaçlandı.
28.10.2023Gündem
Kent içi toplu ulaşıma konforlu çözüm: Marmaray
Kent içi toplu ulaşıma konforlu çözüm: MarmarayMarmaray’ın açıldığı 29 Ekim 2013 tarihinden Ekim 2023 tarihine kadar 1 milyar yolcuya ulaştı. Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metro hattının Kağıthane Havalimanı arası 21 Ocak 2023 tarihinde tren işletmeciliğine açıldı. Açılından bu güne kadar 3 milyon 700 bin yolcu taşındı.
28.10.2023Ekonomi
Türkiye Yüzyılı'na damga vuracak yeni projeler…
Türkiye Yüzyılı'na damga vuracak yeni projeler…Seyahat süresi 1 Saat 15 dakika olarak öngörülmektedir. Ülkemizin en kalabalık şehirleri olan Başkent Ankara ile İstanbul arasında en hızlı, ekonomik ve güvenli bir şekilde ulaşım imkânının sağlanması amaçlanıyor
28.10.2023Ekonomi
Edirne'de ağaçlık alandaki yangın kısa sürede söndürüldü
Edirne'de ağaçlık alandaki yangın kısa sürede söndürüldüEdirne’de ağaçlık alanda çıkan yangın tren yoluna sıçradı. Bulgaristan’dan gelen lojistik treni 3 saat beklemek zorunda kaldı.
8.10.2023Gündem
TCDD'den Marmaray'da 'LGBT kamu spotu' görüntülerine suç duyurusu
TCDD'den Marmaray'da 'LGBT kamu spotu' görüntülerine suç duyurusuTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından sosyal medyada Marmaray'da çekilen ve 'LGBT kamu spotu' olarak paylaşılan görüntülere ilişkin suç duyurusunda bulunuldu.
25.09.2023Gündem
TCDD'den tren seferleri ile ilgili açıklama
TCDD'den tren seferleri ile ilgili açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık AŞ (TCDD) Genel Müdürlüğü bazı tren seferlerinde yol çalışmaları nedeniyle değişikliğe gidildiği bilgisini paylaştı.
20.08.2023Ekonomi
Konya'ya metro müjdesi! İlk kazma bu yıl vuruluyor
Konya'ya metro müjdesi! İlk kazma bu yıl vuruluyorBakan Uraloğlu, Konya'ya yapılacak olan metroyla ilgili çalışmaların sürdüğü müjdesini verdi.
17.08.2023Haberler
Bakan Özhaseki'den net mesaj! 'Göz yummadan, tavizsiz şekilde gideceğiz'
Bakan Özhaseki'den net mesaj! 'Göz yummadan, tavizsiz şekilde gideceğiz'Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Depreme karşı sağlam, güvenilir konutlar yapacağız. Bu konuda taviz vermeyeceğiz. 8-9 şiddetinde bile olsa deprem anında evimizden çıkmayacağız. Yok efendim alelacele yap, gel şuraya. Ne olacak? Sen buna da göz yum. Yok arkadaşlar. Göz yummadan, tavizsiz şekilde gideceğiz. Bunu yapacağız" dedi.
29.07.2023Gündem
TCDD'den yağmurdan etkilenen demiryolu hatlarına ilişkin açıklama
TCDD'den yağmurdan etkilenen demiryolu hatlarına ilişkin açıklamaTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından, Sivas - Yozgat arasında yoğun yağmur yağışı nedeniyle demiryolu altyapısının etkilenmesine ilişkin yapılan açıklamada, "Trenlerin seyrine herhangi bir engel bulunmamaktadır" denildi.
19.06.2023Gündem
Marmaray'ın çarptığı raylardaki genç işçi feci şekilde can verdi
Marmaray'ın çarptığı raylardaki genç işçi feci şekilde can verdiZeytinburnu’nda raylarda çalışma yapan 26 yaşındaki Vedat Güçtekin adlı işçi Marmaray'ın çarpması sonucu hayatını kaybetti.
13.06.2023Gündem
Gönül sohbet ister kahve bahane
Gönül sohbet ister kahve bahaneSema Soykan, “Öteki Şeylerin Tarihi” adlı kitabında okuru hem eğlenceli hem öğretici bir sohbete davet ediyor. Tarih, kültür, etimoloji, atasözleri, deneyimler ve galata-ı meşhurların sohbet konusu olduğu kitap yaşadığımız dönemi anlamak ve geleceği şekillendirmek için geçmişten günümüze uzanan bir yolculuk.
28.05.2023Kültür Sanat
Ücretsiz hızlı tren mayısta kapalı gişe!
Ücretsiz hızlı tren mayısta kapalı gişe!Önceki gün açılışı yapılan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Treni (YHT), dün sabah ilk ücretsiz seferini gerçekleştirdi. Hattın hizmete açılması ile sabah saatlerinde bilet gişelerinde yoğunluk oluştu. Vatandaşlar, 1 ay boyunca ücretsiz olacak seferler için bilet kuyruğuna girdi. Yozgat, Kırıkkale ve Ankara’ya gitmek isteyenler, saat 08.00’de hareket edecek trene bindi. Çoğu vatandaş, gezmek için günübirlik Ankara’ya gittiğini söyledi.
28.04.2023Ekonomi
Milli elektrikli tren, TCDD’ye teslim edilip Sakarya Garı’na hareket etti
Milli elektrikli tren, TCDD’ye teslim edilip Sakarya Garı’na hareket ettiSakarya'da ilk yerli ve milli elektrikli tren, TCDD’ye teslim edilip Sakarya Garı’na hareket etti. Programa katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Gururla belirtmek istiyorum ki; ülkemiz artık hızlı tren ve yüksek hızlı trenlerini kendisi üretebilecek duruma gelmiştir. Ülkemizin eşsiz coğrafi konumundan da yararlanarak, lojistikte küresel ve bölgesel bir merkez haline gelmek, Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ışığında karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu ve haberleşme ağımızı ekonomik, etkin, verimli, emniyetli, çevreye duyarlı ve afetlere dayanıklı şekilde daha da geliştirmek, temel önceliğimizdir" dedi.
27.04.2023Haberler
Bakanlığın bu projesi ile yıllık 93,3 milyon TL tasarruf sağlanacak
Bakanlığın bu projesi ile yıllık 93,3 milyon TL tasarruf sağlanacakSakarya'da Karapürçek ve Akyazı ilçelerinin ulaşım ihtiyacını karşılayacak yolun temel atma törenine katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Proje sayesinde zamandan 84 milyon TL, akaryakıttan 9,3 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 93,3 milyon TL tasarruf sağlayacağız ve karbon emisyon salınımını yıllık bin 218 ton azaltacağız" dedi.
27.04.2023Ekonomi
Milli elektrikli tren, TCDD’ye teslim edilip Sakarya Garı’na hareket etti
Milli elektrikli tren, TCDD’ye teslim edilip Sakarya Garı’na hareket ettiSakarya'da ilk yerli ve milli elektrikli tren, TCDD’ye teslim edilip Sakarya Garı’na hareket etti. Programa katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Gururla belirtmek istiyorum ki; ülkemiz artık hızlı tren ve yüksek hızlı trenlerini kendisi üretebilecek duruma gelmiştir. Ülkemizin eşsiz coğrafi konumundan da yararlanarak, lojistikte küresel ve bölgesel bir merkez haline gelmek, Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ışığında karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu ve haberleşme ağımızı ekonomik, etkin, verimli, emniyetli, çevreye duyarlı ve afetlere dayanıklı şekilde daha da geliştirmek, temel önceliğimizdir" dedi.
27.04.2023Ekonomi
Sivas Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol Tarifi
Sivas Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol TarifiSivas tren garı Sivas'ın şehir merkezinde yer alır. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas 17 ilçesi bulunan bir şehirdir. Sivas tren garı Sivas 4 Eylül stadyumunun karşısında bulunur. Sivas tren garı nerededir, numarası nedir ve sefer saatleri nelerdir sizler için derledik.
7.04.2023Tatil
Adana Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol Tarifi
Adana Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol TarifiAdana Tren Garı Adana’da yaşayan ve Adana’ya gitmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Adana’nın Seyhan ilçesinde yer alan Adana Tren Garı 1912 yılından bu yana Adana’da hizmet vermektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.04.2023Tatil
Sıcak bir yuvanın yerini tutmuyor
Sıcak bir yuvanın yerini tutmuyorTürkiye’yi yasa boğan depremlerin üzerinden bir ay geçti. Gidecek yeri olanlar Hatay’ı terk etmiş, kalanlar ise yardımlarla çadır, tren vagonu, gemi ve konteynerlerde yaşam mücadelesi veriyor. Hijyen, su, tuvalet sıkıntılı... Ev hasreti ve evlerinin akıbetinin ne olacağı ise depremzedelerin ortak derdi.
8.03.2023Gündem
Hatay'da kan donduran görüntü!
Hatay'da kan donduran görüntü!Türkiye’yi yasa boğan depremlerin üzerinden bir ay geçti. Gidecek yeri olanlar Hatay’ı terk etmiş, kalanlar ise yardımlarla çadır, tren vagonu, gemi ve konteynerlerde yaşam mücadelesi veriyor. Hijyen, su, tuvalet sıkıntılı... Ev hasreti ve evlerinin akıbetinin ne olacağı ise depremzedelerin ortak derdi. Depremin yaraları sarılmaya çalışılırken Hatay ne durumda diye sokaklarında dolaşmaya başlayınca adeta şok üstüne şok yaşıyoruz.
8.03.2023Gündem
Bakanlık açıkladı: Adıyaman'a cumartesi günü doğal gaz verilecek
Bakanlık açıkladı: Adıyaman'a cumartesi günü doğal gaz verilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca Adıyaman'da altyapı ve barınma ihtiyacının karşılanması için çalışmaların devam ettiği belirtilerek, şehre cumartesi günü doğal gaz verilmeye başlanacağı açıklandı.
17.02.2023Ekonomi
Bakan Kurum'dan deprem bölgesinde uyarı: Hasarlı binalardan eşya çıkarmayın
Bakan Kurum'dan deprem bölgesinde uyarı: Hasarlı binalardan eşya çıkarmayınAdana 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nde konuşan Bakan Kurum, ağır hasarlı binalardan eşya çıkarılmaması gerektiğini belirtti. Kurum, eşyaların binalardan çıkarılmasına çalışmalar sonucunda karar verileceğini söyledi.
17.02.2023Gündem
Kağıthane - İstanbul Havalimanı metro hattı depremzedeleri 24 saat ücretsiz taşıyacak
Kağıthane - İstanbul Havalimanı metro hattı depremzedeleri 24 saat ücretsiz taşıyacakTCDD, deprem bölgesinden İstanbul’a gelen vatandaşların Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro hattını 24 saat aralıksız ücretsiz olarak devam ettiğini duyurdu.
14.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tcdd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.