Tsk

Tsk

Son dakika TSK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TSK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TSK haber sayfamızda...

Tsk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.413 tsk haberi bulunmuştur.
TSK’dan büyük kış tatbikatı
TSK’dan büyük kış tatbikatıTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) son dönemin en kapsamlı kış tatbikatına hazırlanıyor. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da katılacağı tatbikatta tank bölükleri, topçu bataryaları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alacak.
18.01.2021Siyaset
TSK, Karsta gövde gösterisine hazırlanıyor Sayılı günler kaldı
TSK, Kars'ta gövde gösterisine hazırlanıyor! Sayılı günler kaldıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemdeki en kapsamlı kış tatbikatı 1-12 Şubat tarihlerinde Kars'ta gerçekleştirilecek. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da katılacağı tatbikatta, tank bölükleri, topçu bataryaları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alacak.
17.01.2021Haberler
TSK, Karsta gövde gösterisine hazırlanıyor Sayılı günler kaldı
TSK, Kars'ta gövde gösterisine hazırlanıyor! Sayılı günler kaldıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin son dönemdeki en kapsamlı kış tatbikatı 1-12 Şubat tarihlerinde Kars'ta gerçekleştirilecek. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri unsurlarının da katılacağı tatbikatta, tank bölükleri, topçu bataryaları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli, komandolar ve helikopterler görev alacak.
17.01.2021Gündem
Son dakika... Aşının yan etkisi oldu mu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Son dakika... Aşının yan etkisi oldu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalar sonrası Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programında konuştu. Dün Sinovac aşısı yaptıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'aşının yan etkisi oldu mu?' sorusuna yanıt verdi.
15.01.2021Siyaset
Son dakika... Proje casuslarına operasyon Flaş İsrail detayı...
Son dakika... Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...Gelen son dakika haberine göre; Türk Savunma Sanayii'si ile ilgili projeleri casusluk yaparak başkalarına sattığı gerekçesiyle bazı kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Maliyet gibi kritik bilgileri sızdırarak ihaleye fesat karıştırmakla suçlanmıştı. İşte o gruba yönelik bir operasyon düzenlendi. 1'i eski Savunma Sanayi Başkanlığı çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Peki operasyonda yeni detaylar var mı? Türk Savunma Sanayii'ne ait kritik bilgiler sızdırılmış olabilir mi?
15.01.2021Gündem
Proje casuslarına operasyon Flaş İsrail detayı...
Proje casuslarına operasyon! Flaş İsrail detayı...Türk Savunma Sanayii'si ile ilgili projeleri casusluk yaparak başkalarına sattığı gerekçesiyle bazı kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Maliyet gibi kritik bilgileri sızdırarak ihaleye fesat karıştırmakla suçlanmıştı. İşte o gruba yönelik bir operasyon düzenlendi. 1'i eski Savunma Sanayi Başkanlığı çalışanı 6 kişi gözaltına alındı. Peki operasyonda yeni detaylar var mı? Türk Savunma Sanayii'ne ait kritik bilgiler sızdırılmış olabilir mi?
15.01.2021Haberler
TSKdan Libya Silahlı Kuvvetleri personeline Üs Savunma Eğitimi
TSK'dan Libya Silahlı Kuvvetleri personeline 'Üs Savunma Eğitimi'Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Libya Silahlı Kuvvetleri personeline "Üs Savunma Eğitimi" verildiğini bildirdi.
12.01.2021Gündem
ATMACA ve KARAOK’a teslimat
'ATMACA ve KARAOK’a teslimat'Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2021 yılında ilk milli gemisavar füzemiz ATMACA ve tanksavar silahımız KARAOK’un ilk teslimatlarının yapılacağını belirtti.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... Fransız Bakanının açıklamalarına Bakan Akardan yanıt: Şiddetle reddediyoruz
Son dakika... Fransız Bakanı'nın açıklamalarına Bakan Akar'dan yanıt: Şiddetle reddediyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız gemisine taciz iddiasına ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, "Bizim NATO ile olan ilişkimizi hiç kimse yargılayamaz. Bizim oradaki katkılarımızı herkesin görmesi, anlaması, göz ardı etmemesi lazım. Bu ne hakka ne adalete ne müttefiklik ruhuna ne de ittifakın içinde üyeler arasındaki ilişkilere uygundur" dedi.
11.01.2021Siyaset
MSB: Son 1 ayda 226 terörist etkisiz hale getirildi
MSB: Son 1 ayda 226 terörist etkisiz hale getirildiMİLLİ Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından son bir ay içinde 8'i büyük, 35'i orta çaplı olmak üzere gerçekleştirilen 43 operasyonda 226 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
10.01.2021Haberler
Son dakika: Anayasa Mahkemesinden karar Yüzbaşının dilekçesi aykırı bulundu
Son dakika: Anayasa Mahkemesi'nden karar! Yüzbaşının dilekçesi aykırı bulunduSon dakika haberlere göre Anayasa Mahkemesi, nöbetlerde bazı düzenlemeler yapılması istemli dilekçesinde kullandığı üslup nedeniyle alay komutanlığınca kınama cezasına çarptırılan yüzbaşının, ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine karar verdi. İşte yüzbaşının dilekçesinde kullandığı sözler ve haberin detayları...
8.01.2021Gündem
Son dakika MSB: TSK milletinin emrinde görevinin başındadır
Son dakika! MSB: TSK milletinin emrinde görevinin başındadırSon dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ülkenin ve milletin güvenlik ve bekasını hedef alanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmekte kararlı olduğunu bildirdi.
6.01.2021Gündem
İdlib çevresine yoğun sevkiyat
İdlib çevresine yoğun sevkiyatRejim ordusunun İdlib ve çevresine son günlerde ağır silah desteğinde çok sayıda asker konuşlandırması üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) saldırı olasılığına karşı alarma geçti.
5.01.2021Gündem
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelikten MYK sonrası önemli açıklamalar
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 'Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği destekten dolayı Paşinyan şöyle bir açıklama yapmış; 'Biz Türkiye'ye ambargo uyguladık, Azerbaycan'a verdiği destek yüzünden. O yüzden Türk ekonomisini felce soktuk. Eğer Türkiye bu destekten vazgeçerse Türk ekonomisinin düzelmesine yeniden katkı sağlarız.' diye. Bunu da 2020 yılının en aptalca şakası olarak değerlendirmek mümkündür' dedi.
4.01.2021Siyaset
Suriyenin kuzeyinde teröristlerden EYPli saldırı 2 çocuk öldü, yaralılar var
Suriye'nin kuzeyinde teröristlerden EYP'li saldırı! 2 çocuk öldü, yaralılar varSuriye’nin kuzeyinde, teröristlerin el yapımı patlayıcı (EYP) ile düzenlendiği saldırıda, 2 çocuk hayatını kaybetti. Aralarında 14 yaşındaki çocuğun da olduğu yaralıların ilk tedavisi, bölgedeki Mehmetçik tarafından yapıldı.
4.01.2021Gündem
Subay Rütbeleri Nelerdir, Kaç Yılda Değişir Rütbe Atlama Nasıl Olur
Subay Rütbeleri Nelerdir, Kaç Yılda Değişir? Rütbe Atlama Nasıl Olur?Türk Silahlı Kuvvetleri'nde hiyerarşik düzen, rütbelerin belirlenmesi ile sağlanır. Ast - Üst ilişkisi rütbelere göre belirlenmektedir. Subay rütbeleri nelerdir, kaç yılda değişir? Rütbe atlama nasıl olur? Subay rütbeleri neye göre değişir? Subay rütbelerinde kurmaylık nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.01.2021Eğitim
Asker Rütbeleri Nelerdir Küçükten Büyüğe Tsk Askeri Rütbeler Sıralaması
Asker Rütbeleri Nelerdir? Küçükten Büyüğe Tsk Askeri Rütbeler SıralamasıTürk Silahlı Kuvvetlerindeki en düşük rütbeler er ve erbaştan başlar. Erden sonra gelen rütbeye onbaşı adı verilir. Kara Kuvvetleri Komutanlığında rütbeler yaka işaretleri ve kumaşların renklerine göre birbirinden ayrılır. Örneğin tankların ve süvarilerin kumaş rengi gümüşidir. Topçu birliklerinin lacivert iken kurmayların rengi vişneçürüğüdür. Asker rütbeleri nelerdir? Merak edenler için küçükten büyüğe askeri rütbeleri derledik.
4.01.2021Eğitim
Son dakika... 24 saate çıktı TSKda bu yıl başlıyor...
Son dakika... 24 saate çıktı! TSK'da bu yıl başlıyor...Gelen son dakika haberine göre, pandemiye rağmen üretimini durdurmayan Türk savunma sanayi, 2021'de millî teknoloji hamlesi dâhilinde yoğun mesai harcayacak. Bazı firmalar 24 saat çalışacak. Kara, hava ve deniz platformları için özel tasarlanan birçok yerli silah, bu yıl TSK'da göreve başlıyor.
2.01.2021Teknoloji
Aliyev, Bakan Akar ve komutanlarla görüştü
Aliyev, Bakan Akar ve komutanlarla görüştüAkar ve TSK komuta kademesi, Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından da kabul edildi.
1.01.2021Siyaset
‘PKK’da korku dağları sardı’
‘PKK’da korku dağları sardı’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yıl boyunca yurt içi ve sınır ötesinde 200’den fazla operasyon gerçekleştirildiğini, toplam 3 bin 646 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirterek, “Terör örgütünün sözde yönetiminin büyük panik içinde olduğunu, iki gece aynı yerde yatamadığını, korkunun dağları sardığını, TSK’nin nefesini enselerinde hissettiklerini görüyoruz” diye konuştu.
31.12.2020Siyaset
TSK eğitti, komandolar göz açtırmadı
TSK eğitti, komandolar göz açtırmadıTürk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Somali’de eğittiği komandolar, uyuşturucu kaçakçılarına göz açtırmadı.
31.12.2020Siyaset
Bakan Çavuşoğlundan flaş ABD ve çalışma grubu açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve oldukça önemli mesajlar verdi. Peki neler söyledi? Tüm ayrıntıları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı...
30.12.2020Haberler
Son dakika... Bakan Çavuşoğlundan flaş ABD ve çalışma grubu açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş ABD ve 'çalışma grubu' açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi ve oldukça önemli mesajlar verdi. Peki neler söyledi? Tüm ayrıntıları CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova aktardı...
30.12.2020Siyaset
Son dakika... Bakan Akar ve komutanlar sınır hattında
Son dakika... Bakan Akar ve komutanlar sınır hattında!Gelen son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanları ile sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Bakan Akar ve komutanlar, Harekat Merkezi’nde harekat bölgeleri ile sınır hattındaki faaliyetlere ilişkin bilgi aldı, birlik komutanları ile görüştü.
30.12.2020Gündem
Bakan Akar: Korku dağları sardı, 2 gece aynı yerde yatamıyorlar
Bakan Akar: Korku dağları sardı, 2 gece aynı yerde yatamıyorlarMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Bakan Yardımcılarının da katılımıyla video telekonferans yöntemi ile dün yıl sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Terör örgütünün sözde yönetimi büyük panik içinde olduklarını, iki gece aynı yerde yatamadıklarını, korkunun dağları sardığını, TSK'nın nefesini enselerinde hissettiklerini görüyoruz, takip ediyoruz. En son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek' denildi
30.12.2020Haberler
Son dakika... Bakan Akar: Korku dağları sardı, 2 gece aynı yerde yatamıyorlar
Son dakika... Bakan Akar: Korku dağları sardı, 2 gece aynı yerde yatamıyorlarGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ile Bakan Yardımcılarının da katılımıyla video telekonferans yöntemi ile dün yıl sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Terör örgütünün sözde yönetimi büyük panik içinde olduklarını, iki gece aynı yerde yatamadıklarını, korkunun dağları sardığını, TSK'nın nefesini enselerinde hissettiklerini görüyoruz, takip ediyoruz. En son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek' denildi
30.12.2020Siyaset
Çığ şehidi Özdemirin cenaze namazını ağabeyi kıldırdı
Çığ şehidi Özdemir'in cenaze namazını ağabeyi kıldırdıHakkâri’nin Şemdinli ilçesinde çığ düşmesi sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ali Özdemir (28), memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenaze namazını şehidin imam ağabeyi İlyas Özdemir kıldırdı.
29.12.2020Gündem
‘Terör belasına son vermekte kararlıyız’
‘Terör belasına son vermekte kararlıyız’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak Savunma Bakanı Jumaah Enad Saadoonn ile yaptığı görüşmede, Irak yönetimi ile terörle mücadele konusunda oluşturulan koordinasyondan duyulan memnuniyeti ifade etti.
29.12.2020Siyaset
Son dakika... Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun diyen Haftere Türkiyeden net cevap
Son dakika... 'Türk kuvvetleriyle savaşa hazır olun' diyen Hafter'e Türkiye'den net cevap!Libya'da gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'in "Tüm kuvvetlerimizi Libya'daki Türk kuvvetlerine karşı savaşa hazır olmaya çağırıyorum." sözlerine Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan cevap gecikmedi. Akar, 'Katil Hafter ve destekçileri bilmelidirler ki, Türk unsurlarına herhangi bir saldırı girişiminde her yerde meşru hedef olarak görüleceklerdir' dedi.
27.12.2020Siyaset
Şehit Pekakça’nın  adı okulda yaşayacak
Şehit Pekakça’nın adı okulda yaşayacakTSK’nın 1995 yılında sınır ötesine düzenlenen operasyonda şehit düşen Jandarma Komando Er Veysel Pekakça’nın ismi, memleketi Denizli’nin Kale ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu’na verildi.
26.12.2020Ege
Esnaftan Başkan  Dutlulu’ya teşekkür
Esnaftan Başkan Dutlulu’ya teşekkürTSK’nın 1995 yılında sınır ötesine düzenlenen operasyonda şehit düşen Jandarma Komando Er Veysel Pekakça’nın ismi, memleketi Denizli’nin Kale ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu’na verildi.
26.12.2020Ege
Yeni giysiler ve  ayakkabılar aldılar
Yeni giysiler ve ayakkabılar aldılarTSK’nın 1995 yılında sınır ötesine düzenlenen operasyonda şehit düşen Jandarma Komando Er Veysel Pekakça’nın ismi, memleketi Denizli’nin Kale ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu’na verildi.
26.12.2020Ege
Ruslar Ayn İsa’ya yeni bir üs kurdu
Ruslar Ayn İsa’ya yeni bir üs kurduTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) destekli Suriye Milli Ordusu (SMO) bileşenlerinin, terör örgütü YPG/PKK denetimindeki Ayn İsa’ya yönelik saldırıları yoğunlaşırken, kentin Esad yönetimine teslim edilmesi için Rusya’nın örgüt üzerindeki baskısı sürüyor.
26.12.2020Gündem
Yeni silah sistemleri  TSK’ya güç katacak
Yeni silah sistemleri TSK’ya güç katacakTürk savunma sanayi, 2021 teslimatları kapsamında, bir çok silah sistemini güvenlik güçlerinin envanterine kazandıracak. TCG Anadolu gemisi, Akıncı TİHA, Deniz Kuvvetleri’nin amfibi zırhlı araç ihtiyacını karşılamak için geliştirilen ZAHA, Türkiye’nin yerli ve milli ilk silahlı insansız deniz aracı SİDA ULAQ, Gökbey helikopteri, Atmaca füzesi, insansız mini tank gibi bir çok ürün 2021’de kullanıma sunulacak.
26.12.2020Gündem
‘Kaplan Pençesi’ne yerinde takip
‘Kaplan Pençesi’ne yerinde takipKaplan Pençesi 2020 Tatbikatı’nı yerinde takip eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Biz diyalog ve iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız. Maalesef gerginliği tırmandıranlar komşumuz” dedi
23.12.2020 Siyaset
Son dakika... Bakan Akar: En son teröristi de etkisiz hale getirip bu işi bitireceğiz
Son dakika... Bakan Akar: En son teröristi de etkisiz hale getirip bu işi bitireceğizGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak'ın kuzeyinde teröristle mücadele operasyonlarının yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, "Şu ana kadar yapılan operasyonlarla yurt içinde ve sınır ötesinde bunların mağaralarını, barınaklarını başlarına yıktık, yıkmaya devam edeceğiz. En son teröristi de etkisiz hale getirip bu işi bitireceğiz." dedi.
22.12.2020Siyaset
Son dakika Bakan Akardan sert tepki 3 ayda 46 NAVTEX
Son dakika! Bakan Akar'dan sert tepki! '3 ayda 46 NAVTEX'Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda "Kaplan Pençesi 2020 Tatbikatı"nı takip etti. Bakan Akar Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki provokatif hamleleri hakkında "3 ayda 46 NAVTEX, 22 eğitim sahası ilan etti, sadece ikisini kullandı. Bunlar iyi komşuluk ilişkilerinin karşıtı davranışlardır." ifadelerini kullandı
22.12.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akardan ABDnin yaptırım kararına sert tepki
Son dakika... Bakan Akar'dan ABD'nin yaptırım kararına sert tepkiGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlı Hulusi Akar, katıldığı televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, "ABD, bu yanlış karardan bir an önce dönülmesi gerekiyor. Biz kararın düzeltilmesini bekliyoruz." dedi.
22.12.2020Siyaset
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’
TSK’dan Akdeniz’de ‘Kaplan Pençesi’Türk Silahlı Kuvvetleri, Aksaz bölgesi ile Akdeniz’in uluslararası suları ve hava sahasında bugün “Kaplan Pençesi 2020/2 Tatbikatı”nı gerçekleştirecek.
22.12.2020Siyaset
Son dakika haberi: Anında imha ediyor Türkiyeden ABDye yaptırım cevabı Tarih belli oldu...
Son dakika haberi: Anında imha ediyor! Türkiye'den ABD'ye yaptırım cevabı! Tarih belli oldu...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan Hisar’lar için de tarihler belirlendi. Hisar A+ Füze Sistemi, 2021 yılında TSK’nın envanterine katılacak.
20.12.2020Ekonomi
Bakan Akardan ABDye net mesaj: Uygunsuz karardan dönün
Bakan Akar'dan ABD'ye net mesaj: Uygunsuz karardan dönün!ABD’nin Türkiye’ye yönelik CAATSA yaptırımlarını Savunma Sanayii Başkanlığı’nı hedef alacak şekilde hayata geçirmesinin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir grup gazeteci ile bir araya geldi. Bakan Akar, başta yaptırımlar ve ABD ile ilişkiler olmak üzere gündemdeki tüm soruları yanıtladı. S-400 alımının Türkiye’ye yönelik tehdit ve ABD’nin Patriot’ları satmakta ayak diremesinden kaynaklandığını belirten Bakan, “Teknoloji transferi, ortak üretim gibi kriterler konuldu. Şeffaf işlem yapıldı, saklı gizli bir şey yok. Temennimiz ABD’li müttefiklerimizin uygun olmayan karardan dönmeleridir” dedi.
18.12.2020Siyaset
Son dakika haberi | ABDnin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değil
Son dakika haberi | ABD'nin skandal yaptırımıyla ilgili flaş açıklama: Bunlar kapsamda değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, AA Finans Masası'nda ABD'nin yaptırım kararına ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir, 'Projelerimiz genelde savunma sanayisi şirketleri üzerinden yürür ve bunların hiçbiri yaptırım kapsamında değil. Yaptırım bir kurumu hedef aldı ve bu kurum da Savunma Sanayii Başkanlığı. F16'lar veya başka bir ürünümüzün ihtiyaçlarını karşılayan makam biz değiliz. Biz ihtiyaç makamlarıyla çok yakın temas içinde, hangi projenin olması gerektiğinde yer alıyoruz' dedi.
17.12.2020Siyaset
Ambargolarla güçlendik
Ambargolarla güçlendikABD’nin S-400 bahanesiyle Türkiye’ye yaptırım kararı vermesine tepkiler sürerken bu ambargoların savunmamızı zayıflatmadığı, aksine her ambargodan sonra Türkiye’nin kendi göbeğini kendisinin kestiği ve savunmasını güçlendirdiği gerçeği ortada duruyor
16.12.2020Gündem
Mavi Vatanın gözcüsü yerli SİDA denize iniyor
"Mavi Vatan"ın gözcüsü yerli SİDA denize iniyorAres Tersanesi ve Meteksan Savunma tarafından geliştirilen ULAQ serisinin ilk ürünü Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracının (SİDA) prototipi tamamlandı.
15.12.2020Haberler
Mavi Vatanın gözcüsü yerli SİDA denize iniyor
'Mavi Vatan'ın gözcüsü yerli SİDA denize iniyorAres Tersanesi ve Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk yerli ve milli silahlı insansız deniz aracının prototipi üretildi.
15.12.2020Teknoloji
FETÖ’nün TSK yapılanmasına operasyon Çok sayıda gözaltı var
FETÖ’nün TSK yapılanmasına operasyon! Çok sayıda gözaltı varKocaeli merkezli dört ilde FETÖ/PDY’nin TSK yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 10’u askeri okul eski öğrencisi olmak üzere 11 kişi gözaltına alındı.
15.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Kardak’ta “ABD hinliği” Bodrum’un karşısındaki Kardak Kayalıkları Türkiye ile Yunanistan arasında çok ciddi bir krize neden olmuştu...
15.01.2021Siyaset
Sami KohenMilliyet Yazarı
Dış politikada “Yayılma Yılı”Her sene sonu, Türk dış politikasının o yılki başlıca özelliğini tek kelimeyle ifade etmeye çalışırım...
29.12.2020Dünya
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Fransa’da imam subaylarTürk Silahlı Kuvvetleri’nde “din subayı” gündemin konuları arasında...
19.12.2020Siyaset
Tunca BenginMilliyet Yazarı
ABD güçlü değil muhtaç müttefik istiyorYaptırım kararı gösterdi ki ABD teknoloji transferiyle Türkiye’nin kendi gelişmiş askeri kapasitesine ulaşması halinde, bağımlılık ilişkisinin bitmesinden korkuyor...
19.12.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tskhulusi akarabdaskerson dakika haberler

Tsk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.