Tüsiad

Tüsiad

Son dakika TÜSİAD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TÜSİAD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TÜSİAD haber sayfamızda...

Tüsiad

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.298 tusiad haberi bulunmuştur.
EGİAD Melekleri’nden 1.2 milyon lira yatırım
EGİAD Melekleri’nden 1.2 milyon lira yatırımGirişimcileri beş yıldır kanatları altına alan EGİAD Melekleri’nin İcra Kurulu Başkanı Frederic Pagy, “2020 boyunca başvuru almaya ve değerlendirmeye devam ettik. Mentorluk ve ticarileşme yolunda gençlere desteğimizi pandemiye rağmen sürdürdük” dedi
11.01.2021Ege
‘Enflasyonla sabırlı ve kararlı mücadele şart’
‘Enflasyonla sabırlı ve kararlı mücadele şart’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, ekonominin tüm aktörlerinin sabırla enflasyonla mücadeleye inanması ve kararlı şekilde devam etmesi gerektiğini belirterek, “Gün sonunda fiyat istikrarına eriştiğimizde finansal istikrarı da sağlayarak çok daha sağlıklı ve uzun soluklu bir büyüme patikasına geçmemiz mümkün olacaktır” dedi.
9.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanını kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski'yi kabul etti.
8.01.2021Siyaset
‘Kalkınmaya destek oluyoruz’
‘Kalkınmaya destek oluyoruz’40 Genç CEO’dan biri seçilen Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Türkiye’den dünyaya yapılan porselen grubu ürünlerin önemli bir boyutu Güral Porselen tarafından gerçekleştiriliyor. Ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz” dedi
21.12.2020Ege
Karbon nötr yazısına müthiş ilgi
Karbon nötr yazısına müthiş ilgiHer şeyden önce bu haftanın yazısına bir teşekkürle başlamak istiyorum...
20.12.2020Dünya
Pandemi sonrası iş dünyasının odağı teknoloji olmalı
Pandemi sonrası iş dünyasının odağı teknoloji olmalı30 yıldır bir markaya dönüşmüş olan; bilim, siyaset, ekonomi, kültür, bürokrasi ve iş dünyasından birçok temsilciyi genç iş insanlarıyla buluşturan Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) 79. Ege Toplantısı’nın konuğu, TÜSİAD Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Simone Kaslowski oldu.
18.12.2020Ege
Son dakika... Bakan Elvan: Yeni reformlarımıza hız kazandıracağız
Son dakika... Bakan Elvan: Yeni reformlarımıza hız kazandıracağızGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Makroekonomik istikrarı korumak suretiyle enflasyonla mücadeleyi kararlılıkla sürdürecek, salgının küresel çapta getirdiği belirsizliklere rağmen ekonomik aktivitenin sürekliliğini sağlayacak, yatırım ortamını güçlendirecek; şeffaf, öngörülebilir ve hesap verilebilir bir yapı içerisinde yeni reformlarımıza hız kazandıracağız" ifadelerini kullandı.
9.12.2020Siyaset
Reform çalışması için 3. randevu
Reform çalışması için 3. randevuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ekonomi ve hukukta reform çalışmaları kapsamında 3. görüşmeyi MÜSİAD ile gerçekleştirdi.
5.12.2020Ekonomi
Bakan Elvan ile Bakan Gül, MÜSİAD yönetimiyle bir araya geldi
Bakan Elvan ile Bakan Gül, MÜSİAD yönetimiyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ekonomi ve hukukta reform çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri iş dünyası görüşmelerine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile devam ediyor.
4.12.2020Ekonomi
Bakan Elvan iş dünyasıyla buluştu
Bakan Elvan iş dünyasıyla buluştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ekonomi ve hukukta reform çalışmaları kapsamında gerçekleştirdikleri iş dünyası görüşmelerine Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile devam ediyor.
4.12.2020Uzmanpara
‘2021 daha fazla umut vadediyor’
‘2021 daha fazla umut vadediyor’Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Tuncay Özilhan, “Ülkemizdeki ekonomik gelişmeler açısından 2021, 2020’ye kıyasla daha fazla umut vadediyor” dedi. Özilhan, çevrimiçi olarak gerçekleştirilen TÜSİAD YİK toplantısında yaptığı konuşmada, TÜSİAD tarihinde ilk kez YİK toplantısını yüz yüze yapamadıklarını belirtti.
4.12.2020Ekonomi
‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Hedef farkındalık yaratmak
‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Hedef farkındalık yaratmakAltı yıldır devam eden ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ projesi büyüyor.
3.12.2020Gündem
İş dünyasından kadınlara destek
İş dünyasından kadınlara destekBirleşmiş Milletler Kadın Birimi, TÜSİAD VE TÜRKONFED işbirliğinde, hazırlanan “Kovid-19 Salgınının Kadın Çalışanlar Açısından Etkileri” araştırmasının sonuçlarına göre, bu dönemde kadın çalışanların endişe, psikolojik stres ve tükenmişlik seviyeleri artarken, ev içi şiddet de artış yaşandı
2.12.2020Gündem
Bakan Elvan TOBB üyeleriyle bir araya geldi
Bakan Elvan TOBB üyeleriyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, iş dünyası ile görüşmeler kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) heyetiyle sonuç odaklı bir toplantı gerçekleştirdiklerini bildirdi.
28.11.2020Ekonomi
Bakan Elvan ve Gül, TOBB yönetimiyle bir araya geldi
Bakan Elvan ve Gül, TOBB yönetimiyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyası görüşmelerinin ikinci toplantısında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yönetimiyle bir araya geldi.
28.11.2020Ekonomi
Sıkı duruşla risk azalacak
Sıkı duruşla risk azalacakMerkez Bankası Başkanı Naci Ağbal “Fiyat istikrarının sağlanması ve sürdürülmesi odaklı sıkı parasal duruşumuz mevcut makrofinansal risklerin azaltılmasına destek olacak” dedi
28.11.2020Ekonomi
Milliyette Haftanın Özeti (27 Kasım 2020)
Milliyet'te Haftanın Özeti (27 Kasım 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları
27.11.2020Haberler
TÜSİADdan görüşme sonrası açıklama
TÜSİAD'dan görüşme sonrası açıklamaTÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “Ülkemizde ekonomi ve hukuk alanında çözümlerin, yapıcı bir istişare ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Uzmanpara
TÜSİADdan açıklama Büyük memnuniyet duyduk
TÜSİAD'dan açıklama! 'Büyük memnuniyet duyduk'TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “Ülkemizde ekonomi ve hukuk alanında çözümlerin, yapıcı bir istişare ortamında ele alınmasından büyük memnuniyet duyduk." ifadelerini kullandı.
27.11.2020Ekonomi
Bakan Elvandan TÜSİAD sonrası paylaşım
Bakan Elvan'dan TÜSİAD sonrası paylaşımHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, iş dünyasıyla ilk görüşmeyi TÜSİAD heyeti ile gerçekleştirdiklerini belirterek, "Verimli bir toplantı oldu." ifadesini kullandı.
27.11.2020Ekonomi
Bakan Elvan ile Bakan Gül, TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldi
Bakan Elvan ile Bakan Gül, TÜSİAD üyeleriyle bir araya geldiHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yönetimi ile bir araya geldi.
27.11.2020Ekonomi
İş dünyasıyla görüşmeler başlıyor
İş dünyasıyla görüşmeler başlıyorHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, iş dünyasıyla görüşmelere bugün başlıyor.
27.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Elvan ve Gülün iş dünyası ile görüşmeleri yarın başlıyor
Son dakika... Bakan Elvan ve Gül'ün iş dünyası ile görüşmeleri yarın başlıyorGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ile Adalet Bakanı Gül, iş dünyası ile yapacakları görüşmeler kapsamında yarın TÜSİAD yönetimiyle bir araya gelecek. Elvan ve Gül, TOBB temsilcileriyle de cumartesi günü bir araya gelecek. Toplantıya, Varank, Pakdemirli ve Pekcan da katılacak.
26.11.2020Siyaset
Zorlu Holding ev içi şiddeti önleme politikasını yayınladı
Zorlu Holding ev içi şiddeti önleme politikasını yayınladıZorlu Holding, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımına paralel, Eşit Bi’Hayat adını verdiği toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları kapsamında; “Ev İçi Şiddeti Önleme Politikası”nı yayınladı. İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı (BADV) projesi ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) ile işbirliğinde şiddetle mücadeleye yönelik adımlarını güçlendiriyor.
25.11.2020Ekonomi
‘Yeşili’ yakalayanlar rekabette öne çıkar
‘Yeşili’ yakalayanlar rekabette öne çıkarSektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED) tarafından bu yıl 12’ncisi düzenlenen Rekabet Kongresi, “Sürdürülebilir Sektörler: Yeni Dönemin Rekabet Senaryoları” ana temasıyla online olarak başladı. Kongrede, Türkiye’nin en büyük ticari partneri Avrupa Birliği’nin “Yeşil Mutabakatı” çerçevesinde yakın gelecekte ticaretini sürdürülebilirlik zemininde kurgulayacağına vurgu yapılarak, bu değişime ayak uydurabilenlerin rekabette bir adım öne çıkacağı anlatıldı.
25.11.2020Ekonomi
Hızlı adım hazırlığı
Hızlı adım hazırlığıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelmesine ilişkin, “Önümüzdeki günlerde iş  dünyasının görüşlerini de alıp, adımlarımızı hızla atacağız” dedi. Elvan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Adalet Bakanı Gül ile bir araya geldiklerini aktardı. Görüşmenin içeriğine ilişkin bilgi veren Elvan, “İş dünyası ve STK’lar ile yapacağımız toplantılar öncesi değerlendirme yaptık” dedi.
24.11.2020Ekonomi
Bakan Elvandan önemli açıklama
Bakan Elvan'dan önemli açıklamaHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelmesine ilişkin, "Önümüzdeki günlerde iş dünyasının görüşlerini de alıp, adımlarımızı hızla atacağız." ifadesini kullandı.
23.11.2020Ekonomi
Suudi Arabistandan boykot ile ilgili ilk açıklama
Suudi Arabistan'dan boykot ile ilgili ilk açıklama!Son dönemde Suudi Arabistan’da bazı firmalar belirgin bir şekilde Türkiye'nin ürünlerine resmi olmayan bir ambargo uyguluyordu. Konuyla ilgili ilk kez resmi bir ağızdan açıklama geldi.
22.11.2020Ekonomi
TL’ye güven artacak yatırımlar hızlanacak
TL’ye güven artacak yatırımlar hızlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Derdimiz yatırım, istihdam, üretim ve ihracat” dedi. Erdoğan, yatırımların hızlanmasını temin edeceklerini, TL’ye güveni artıracaklarını vurguladı
21.11.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankasının faiz kararı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklama
Son dakika... Merkez Bankası'nın faiz kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Gerekirse şu aşamada bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız. Dün faiz kararını bu çerçevede değerlendiriyoruz. Ülkemizi faiz, enflasyon, kur sarmalıdan çıkarmak zorundayız. Aksi halde bedel ödemek durumunda kalırız. Reformlarla ülkemiz bu kronik sancıdan kurtulacak' dedi.
20.11.2020Siyaset
‘Demokrasi güçlenecek yatırımlar canlanacak’
‘Demokrasi güçlenecek yatırımlar canlanacak’TİM heyetini kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüze çıkan fırsatları değerlendireceğiz. Demokrasimizi, hak ve özgürlükleri, hukuku güçlendirerek yatırımları canlandıracak, ekonomimizi büyütecek, istihdamı artıracağız” dedi
20.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Elvandan flaş açıklama: Gerekli adımları atacağız
Son dakika... Bakan Elvan'dan flaş açıklama: Gerekli adımları atacağızGelen son dakika haberine göre; Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan "Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor. Bizim de makul gördüğümüz, haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız." açıklamasında bulundu.
17.11.2020Ekonomi
İstikrar ve piyasa dostu dönüşüm
İstikrar ve piyasa dostu dönüşümBakanlığa atanan Lütfi Elvan, “Önümüzdeki dönem, salgının etkilerinin azaldığı, yeni fırsatların oluştuğu bir toparlanma dönemi olacak. Makroekonomik istikrarı güçlendirirken, mikro reformları içeren piyasa dostu bir dönüşüm programına odaklanacağız” dedi
11.11.2020Ekonomi
8. Türkiye Kadın Direktörler Konferansı 19 Kasım’da gerçekleştirilecek
8. Türkiye Kadın Direktörler Konferansı 19 Kasım’da gerçekleştirilecekSabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun 19 Kasım tarihinde sekizinci kez düzenleyeceği “Türkiye Kadın Direktörler Konferansı”nın bu yılki teması ‘Kapsayıcı ve Eşitlikçi Bir Gelecek’. IMF Strateji, Politika ve İnceleme Dairesi Başkanı Ceyla Pazarbaşıoğlu, Birleşik Krallık Lordlar Kamarası Üyesi ve aynı zamanda Yüzde 30 Kulübü Yönlendirme Komitesi üyesi Mary Gouide ve alanında uzman birbirinden değerli ismin konuşma yapacağı çevrimiçi düzenlenecek konferansta “2020 Yönetim Kurulunda Kadın Türkiye Raporu” da açıklanacak.
10.11.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda mesai kararı Vali Yerlikayadan flaş açıklama
Son dakika... İstanbul'da mesai kararı! Vali Yerlikaya'dan flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da sanayi sektöründe erken mesai ve kamuda esnek çalışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Mesai saatleriyle ilgili alınan kararları açıklayan Vali Yerlikaya, koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.
4.11.2020Gündem
Tedarikçi adayı olarak Türkiye’nin eli güçlü
Tedarikçi adayı olarak Türkiye’nin eli güçlüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında sağlanacak anlaşmaya paralel biçimde, Türkiye ile İngiltere arasında da bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalanması yönünde İngiliz makamlarıyla çalışmaların olumlu ilerlediğini belirterek, “Hatta belli bir noktaya ulaşmış durumdayız” dedi.
24.10.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması olumlu ilerliyor
Bakan Pekcan: Birleşik Krallık ile Serbest Ticaret Anlaşması olumlu ilerliyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Avrupa Briliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında sağlanacak anlaşmaya paralel bir biçimde; ülkemiz ile Birleşik Krallık arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalanması yönünde Birleşik Krallık makamları ile çalışmalarımız olumlu biçimde ilerliyor, hatta belli bir noktaya ulaşmış durumdayız" dedi.
23.10.2020Ekonomi
Yunanistan’dan Türkiye provokasyonu
Yunanistan’dan Türkiye provokasyonu!Yunanistan, son birkaç gündür özellikle Avrupa Birliği nezdinde yürüttüğü diplomasiyle Türkiye’yi zor durumda bırakmaya çalışan ve Doğu Akdeniz’deki gerilimi provoke etmeye çalışan bir tablo çiziyor.
22.10.2020Dünya
Dijital dönüşümün şifreleri
Dijital dönüşümün şifreleriUluslararası Rotary 9...
19.10.2020Ege
İstanbul Valisi Yerlikaya, TÜSİAD heyetini kabul etti
İstanbul Valisi Yerlikaya, TÜSİAD heyetini kabul ettiİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
16.10.2020Siyaset
Son dakika... Suudi Arabistandan bir skandal Türkiye hamlesi daha
Son dakika... Suudi Arabistan'dan bir skandal Türkiye hamlesi daha!Gelen son dakika haberine göre; Türk ürünlerine ambargo uygulayan Suudi Arabistan şimdi de Türkiye’den ev alan Suudi vatandaşlarını izlemeye aldı. Yönetim Arap yatırımcılara ‘evleri satın’ baskısı yapıyor.
15.10.2020Gündem
Suudi Arabistan’a diyalog çağrısı
Suudi Arabistan’a diyalog çağrısıSuudi Arabistan’ın Türk ürünlerine yönelik takındığı menfi tutuma iş dünyasından ortak tepki geldi. İş dünyası temsilcileri sorunların yapıcı diyalogla çözülebileceğini vurguladı
11.10.2020Ekonomi
İş dünyasından Suudi Arabistan açıklaması
İş dünyasından 'Suudi Arabistan' açıklaması Türk ekonomisinin önde gelen sivil toplum ve meslek kuruluşları, ortak açıklamayla son dönemde Türkiye'den ithalatı engelleme girişimlerine karşı Suudi Arabistan yetkililerini, ticari ve ekonomik ilişkilerdeki sorunları çözmek için somut adımlar atmaya çağırdı.
10.10.2020Uzmanpara
İş dünyasından Suudi Arabistan ile ilgili ortak açıklama
İş dünyasından "Suudi Arabistan" ile ilgili ortak açıklamaTürk ekonomisinin önde gelen sivil toplum ve meslek kuruluşları, ortak açıklamayla son dönemde Türkiye'den ithalatı engelleme girişimlerine karşı Suudi Arabistan yetkililerini, ticari ve ekonomik ilişkilerdeki sorunları çözmek için somut adımlar atmaya çağırdı.
10.10.2020Ekonomi
İş insanı Jak Kamhi  hayatını kaybetti
İş insanı Jak Kamhi hayatını kaybettiTürk sanayinin kurucularından Jak Kamhi, 95 yaşında hayatını kaybetti.
8.10.2020Ekonomi
İş insanı Jak Kamhi, hayatını kaybetti
İş insanı Jak Kamhi, hayatını kaybettiSon dakika haberlere göre, Türk Yahudi Toplumu'nun Twitter adresinden yapılan açıklamada Jak Kamhi'nin vefat ettiği duyuruldu.
7.10.2020Gündem
Jak Kamhi kimdir, kaç yaşında ve nereli
Jak Kamhi kimdir, kaç yaşında ve nereli?Türk iş adamı. Profilo Holding yönetim kurulu başkanı ve kurucusu Jak Kamhi hakkındaki bigliler gündem oldu. İşte Jak Kamhi kimdir, kaç yaşında ve nereli? sorularının cevabı...
7.10.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Melih AşıkMilliyet Yazarı
Milli şirketlerKamu hukuku uzmanı Avukat Kemal Sarıibrahimoğlu, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski’ye yazdığı mektubun kopyasını bize de göndermiş...
10.12.2020Gündem
Zeynep AktaşMilliyet Yazarı
Merkez Bankası’ndan sadeleşme adımıMerkez Bankası faizde sadeleşmeye giderek politika faizini yüzde 10...
20.11.2020Ekonomi
Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Büyük Ermenistan umudu gömülüyorTürkiye’nin sağı da solu da “megalomani” sendromlu devletler...
9.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

tüsiadLütfi ElvanegeizmirSuudi Arabistan

Tüsiad ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.