Ukrayna

Ukrayna

Son dakika Ukrayna haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ukrayna gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ukrayna haber sayfamızda...

Ukrayna

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.075 ukrayna haberi bulunmuştur.
Salgın durdurulamıyor... 95 milyonu aştı
Salgın durdurulamıyor... 95 milyonu aştı!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında toplam vaka sayısı 95 milyonu aştı. ABD, salgından en kötü etkilenen ülke olmayı sürdürürken onu Hindistan, Brezilya ve Rusya takip ediyor.
17.01.2021Dünya
Son dakika... İstanbulda vahşet Boşanmak isteyen eşini falçatayla bu hale getirdi
Son dakika... İstanbul'da vahşet! Boşanmak isteyen eşini falçatayla bu hale getirdiKocaeli'de yaşayan Ukraynalı Anna Butim iddiaya göre boşanmak istediği ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eşi Mesut Ö. tarafından İstanbul’da bir AVM’de falçatalı saldırıya uğradı. Kadının aldığı darbeler sonrasında yüzünün felçli kalacağı belirtildi. Öte yandan Butim saldırgan adamın hala kendisini ölümle tehdit ettiğini belirtti.
17.01.2021Gündem
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdi
Merkez bankaları 207 kez faiz indirdiKüresel çapta salgınla mücadeleyle geçen ve "Büyük Duruş"un yaşandığı 2020 yılında, dünya çapında kurum ve kuruluşlar ekonomileri desteklemek için bütün imkanlarını seferber ederken, merkez bankaları da 207 kez faiz silahını çekti.
17.01.2021Uzmanpara
Boşanmak isteyen eşine falçatalı dehşet
Boşanmak isteyen eşine falçatalı dehşet!Kocaeli'de yaşayan Ukraynalı Anna Butim iddiaya göre boşanmak istediği ve hakkında uzaklaştırma kararı bulunan eşi Mesut Ö. tarafından İstanbul’da bir AVM’de falçatalı saldırıya uğradı. Kadının aldığı darbeler sonrasında yüzünün felçli kalacağı belirtildi. Öte yandan Butim saldırgan adamın hala kendisini ölümle tehdit ettiğini belirtti.
17.01.2021Gündem
Bidendan geçmişe dönüş Dikkat çeken isimler...
Biden'dan geçmişe dönüş! Dikkat çeken isimler...ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden, Barack Obama döneminde görev yapmış eski diplomatları Dışişleri Bakanlığı bünyesinde farklı pozisyonlar için aday göstermeye devam ediyor.
16.01.2021Dünya
Interpol tarafından aranıyordu Yakalandı
Interpol tarafından aranıyordu! YakalandıInterpol tarafından aranan bir Türk vatandaşının Ukrayna'nın Odesa kentinde yakalandığı bildirildi.
16.01.2021Dünya
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 94 milyonu geçti
Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 94 milyonu geçtiDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 94 milyonu aştı.
15.01.2021Dünya
Ukrayna, Kovid-19 kapsamında Türkiyeyi tekrar yeşil bölge statüsüne aldı
Ukrayna, Kovid-19 kapsamında Türkiye'yi tekrar yeşil bölge statüsüne aldıUkrayna, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kapsamında Türkiye'yi tekrar yeşil bölge statüsüne aldığını bildirdi.
15.01.2021Dünya
Turizmin başkenti Antalya, 175 ülkeden misafir ağırladı
'Turizmin başkenti' Antalya, 175 ülkeden misafir ağırladıDünyanın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Antalya, geçen yıl Kovid-19 salgınına rağmen 175 ülkeden 3,5 milyonu aşkın turist ağırladı.
15.01.2021Ekonomi
100 ülkeye Antep fıstığı ihracatı yapıldı
100 ülkeye Antep fıstığı ihracatı yapıldıTürkiye'den 2020 yılında 100 ülkeye gerçekleştirilen Antep fıstığı ihracatından 119 milyon 167 bin dolar gelir elde edildi.
15.01.2021Ekonomi
Son dakika: Ukraynadan övgü: Türkiye olmadan başaramazdık
Son dakika: Ukrayna'dan övgü: 'Türkiye olmadan başaramazdık'Son dakika haberine göre, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Libya'da alıkonulan Ukraynalı denizcilerin ülkelerine dönüşüne ilişkin, "Kesin bir şekilde söyleyebilirim ki Türk partnerlerimizin desteği olmadan operasyonun nihai başarısı mümkün olamazdı." dedi.
14.01.2021Dünya
Türk narenciyesini en çok Ruslar tüketti
Türk narenciyesini en çok Ruslar tükettiTürkiye'den geçen yıl yapılan 933 milyon dolarlık narenciye ihracatının 410 milyon 406 bin dolarlık kısmı Rusya'ya gerçekleştirildi.
14.01.2021Ekonomi
Azil kararı ne demek, ne anlama geliyor TDK Azil anlamı nedir
Azil kararı ne demek, ne anlama geliyor? TDK Azil anlamı nedir?ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylama sonucunda ABD Başkanı Donald Trump'ın azledilmesi yönündeki tasarı kararı kabul edildi. Kararın kabul edildiğinin duyurulmasının ardından dünya gündemini yakından takip eden vatandaşlar Azil ne demek, azil kararı ne anlama geliyor sorularına yanıt aramaya başladı. İşte TDK'ya göre Azil kelimesinin anlamı...
14.01.2021Eğitim
En çok hamsi ihracatı Almanyaya
En çok hamsi ihracatı Almanya'yaTrabzon'da geçen yıl 3 ülkeye 334 ton hamsi ihraç edilerek, 499 bin 662 dolar gelir elde edildi. En fazla hamsi satılan ülke ise Almanya oldu.
14.01.2021Ekonomi
Azil maddesine onay
Azil maddesine onayABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada Başkan Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Trump, böylece ülke tarihinde ikinci kez azil süreci başlatılan ilk başkan olarak kayıtlara geçti. Trump azledilirse 2024’teki seçimlere katılamayacak
14.01.2021Dünya
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar Trump yolun sonuna geldi...
Son Dakika: Eşi benzeri görülmemiş karar! Trump yolun sonuna geldi...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın 'isyana teşvik' ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Temsilciler Meclisi'nin azil maddesini göndereceği Senato, 20 Ocak'tan sonraki bir tarihte Trump'ın yargılamasını gerçekleştirecek ve suçlu olup olmadığına karar verecek. Öte yandan ABD Başkanı seçilen Joe Biden, kararın ardından yaptığı açıklamada, Senatodan yargılama sürecinde kabine üyelerinin onaylanması gibi önemli işleri geciktirmemesini istedi.
14.01.2021Dünya
Son dakika: Trumpın azli kabul edildi Görevden alınması için son adım kaldı
Son dakika: Trump'ın azli kabul edildi! Görevden alınması için son adım kaldıGelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisinde yapılan oylamada Başkan Donald Trump'ın "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Oylama öncesi Kongre binası içindeki Ulusal Muhafızlar'ın fotoğraflarını ise Reuters haber ajansı servis etti. Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert sözlerle eleştirdi. Kongre binasına saldıran Trump destekçilerini, yerli terörist olarak nitelendiren Pelosi, "Bu isyancılar, Başkan'ın sözleriyle gönderilen yerli teröristlerdi" ifadelerini kullandı. Bu gelişmeler yaşanırken ABD Başkanı Trump, Joe Biden'ın yemin töreni öncesi ABD halkına "tansiyonu düşürme ve sinirlerine hakim olma" çağrısı yaptı. İşte tüm gelişmeler...
13.01.2021Dünya
ABDde Senato, Trumpın azil davası için 19 Ocaktan önce toplanmayacak
ABD'de Senato, Trump'ın azil davası için 19 Ocak'tan önce toplanmayacakABD'de Temsilciler Meclisinin bugün Donald Trump'a yönelik azil maddesini onaylaması halinde, Senatonun 19 Ocak'tan önce davayı görüşmek için toplanmayı planlamadığı belirtildi.
13.01.2021Dünya
Ayçiçek yağı fiyatlarındaki artışın sebebi sektör değil
'Ayçiçek yağı fiyatlarındaki artışın sebebi sektör değil'Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, ayçiçek yağındaki fiyat artışının sektörden kaynaklanmadığını belirterek "Yağı, Rusya ve Ukrayna'dan ithal etmek zorundayız. Onların istediği de ton başına 1325 dolar." dedi.
13.01.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Büyük ortaklık Türkiye kuralları baştan yazdı...
Son dakika haberi: Büyük ortaklık! Türkiye kuralları baştan yazdı...Dağlık Karabağ savaşının kaderini belirleyen ve sahadaki diğer aktörleri şaşkına çeviren Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) dünya çapında büyük yankı uyandırdı. Hal böyle olunca Türkiye'nin savunma sanayisinden destek almak isteyen ülkeler sıraya girdi. Konuyla ilgili açıklamalar bulunan Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Stratejik Endüstriler Bakanı Oleg Uruskiy, savunma alanında Türkiye-Ukrayna iş birliğini olumlu gördüğünü belirterek "Ukraynalı savunma şirketlerinin gelişimi için Türkiye'yle artan iş birliği itici güç olarak özellikle önemli." dedi. Ukrayna bu potansiyeli yakın zamanda gerçekleştirmeye istekli. İşte son dakika haberinin detayları...
13.01.2021Ekonomi
Doğu Karadenizin 2020de su ürünleri ihracatı yüzde 79 arttı
Doğu Karadeniz'in 2020'de su ürünleri ihracatı yüzde 79 arttıDoğu Karadeniz'den 2020'de yapılan su ürünleri ihracatı önceki yıla göre yüzde 79'luk artışla 59 milyon 264 bin 363 dolara ulaştı.
13.01.2021Ekonomi
Ruslar Antalyadan vazgeçmedi
Ruslar Antalya'dan vazgeçmediKoronavirüs salgını sürecinde misafirlerine güven veren Antalya'yı geçen yıl ziyaret eden 3 milyon 512 bin 910 turistten 1 milyon 509 bin 648'ini Rusya'dan gelen misafirler oluşturdu.
13.01.2021Ekonomi
Turunçgillerde ihracat artışı için öneri
Turunçgillerde ihracat artışı için öneriTarım ve Orman Bakanlığı'nın hazırladığı raporda, turunçgil ihracatında artış için özellikle mandarin, portakal ve limon gibi türlerde üretim sezonunun erkenci ve geçici çeşitlerle uzatılması, verimli ve daha kaliteli meyve oluşturan yeni çeşitlerle pazarların korunması ve genişletilmesi önerisinde bulunuldu.
13.01.2021Ekonomi
Vaka sayısı 92 milyonu da aştı
Vaka sayısı 92 milyonu da aştı!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 92 milyonu aştı.
13.01.2021Dünya
Rusyada üç Kırım Tatar Türküne onlarca yıl hapis cezası
Rusyada üç Kırım Tatar Türkü'ne onlarca yıl hapis cezasıRusya'nın Rostov-na-Donu kentindeki askeri mahkeme, 3 Kırım Tatar Türkü'nü terör suçlamasıyla 13 yıldan 18 yıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırdı.
12.01.2021Dünya
Ölü sayısı 2 milyona dayandı Resmen felaket...
Ölü sayısı 2 milyona dayandı! Resmen felaket...Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınında toplam vaka sayısı 91 milyon 322 bini aştı, 1 milyon 952 bin 979 kişi hayatını kaybetti.
12.01.2021Dünya
Ukraynada yakalanan FETÖcülerin ifadelerine ulaşıldı Flaş DHKP-C detayı
Ukrayna'da yakalanan FETÖ'cülerin ifadelerine ulaşıldı! Flaş DHKP-C detayıGelen son dakika haberine göre; Polonya’ya kaçmak isterken Ukrayna’da yakalanan FETÖ’nün sözde Bağdat ve Erbil sorumlularının ifadelerine ulaşıldı. FETÖ'nün bir diğer terör örgütü DHKP-C ile işbirliği de deşifre edildi.
12.01.2021Gündem
FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumluları tutuklandı
FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumluları tutuklandıUkrayna’dan Türkiye’ye getirilen FETÖ’nün sözde Bağdat sorumlusu Salih Fidan ile sözde Erbil sorumlusu Samet Güre tutuklandı.
12.01.2021Gündem
ABDden Rusya yanlısı Ukraynalı 7 yetkili ve 4 kuruluşa yaptırım
ABD'den Rusya yanlısı Ukraynalı 7 yetkili ve 4 kuruluşa yaptırımABD yönetimi, 2020 ABD başkanlık seçimlerini etkilemeye kalkıştığı gerekçesiyle yaptırım uygulanan Rusya yanlısı Ukraynalı milletvekili Andrii Derkach ile bağlantılı 7 kişi ve 4 kuruluşu yaptırım listesine aldı.
11.01.2021Ekonomi
Türkiye, Ukraynalılar için 2020de bir numaralı turizm durağı oldu
Türkiye, Ukraynalılar için 2020'de bir numaralı turizm durağı olduTürkiye, Ukraynalılar için 2020'de bir numaralı turizm durağı oldu. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nden (TÜRSAB) yapılan açıklamaya göre, Birlik, Türkiye'nin ana turizm pazarları için çevrim içi toplantılar yaparak iletişimi güçlendirmeye, 2021'e dair beklentilerle ilgili nabız tutmaya devam ediyor.
11.01.2021Ekonomi
Vakalar 91 milyona dayandı
Vakalar 91 milyona dayandı!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında toplam vaka sayısı 90 milyon 755 bini aştı.
11.01.2021Dünya
Esat Delihasan: Sekiz kategorinin tamamında olimpiyat vizesi almayı  hedefliyoruz
Esat Delihasan: "Sekiz kategorinin tamamında olimpiyat vizesi almayı  hedefliyoruz" Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat  Delihasan, 2021 yılına ertelenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda rengi ne  olursu olsun madalya kazanmak istediklerini belirterek, "Sekiz kategorinin  tamamında olimpiyat vizesi almayı hedefliyoruz." dedi.
11.01.2021Diğer
Türkiyenin domates ihracatı arttı
Türkiye'nin domates ihracatı arttıTürkiye'nin 2020'de gerçekleştirdiği domates ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 3 artışla 313 milyon 405 bin dolara ulaştı.
11.01.2021Ekonomi
Trabzon en fazla hamsiyi Almanyaya sattı
Trabzon en fazla hamsiyi Almanya'ya sattıTrabzon'dan 2020'de Almanya başta olmak üzere 3 ülkeye 499 bin 662 dolarlık hamsi ihraç edildi.
11.01.2021Ekonomi
Turizmciler aşı takvimini bekliyor
Turizmciler aşı takvimini bekliyorMarmaris, Fethiye, Datça, Köyceğiz, Dalyan ve Dalaman gibi şehirlerin konaklama tesisiyle tur acenteleri yetkilileri, bu yıl turizm sezonunun iyi olmasının aşı takvimine bağlı olduğunu ifade etti.
10.01.2021Ege
Turunçgil ihracatından 2020de ülke ekonomisine 933 milyon dolarlık katkı
Turunçgil ihracatından 2020'de ülke ekonomisine 933 milyon dolarlık katkıTürkiye'den turunçgil ihracatı 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 24 artışla 933 milyon dolar oldu.
10.01.2021Ekonomi
Batı Akdeniz ihracatta Kovid-19 sürecinde de hız kesmedi
Batı Akdeniz ihracatta Kovid-19 sürecinde de hız kesmediDünya ekonomisini etkisi altına alan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yaşandığı 2020'de, Batı Akdeniz Bölgesi artan ihracat rakamıyla yüz güldürdü.
10.01.2021Ekonomi
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 90 milyonu geçti
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 90 milyonu geçtiKovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan salgında tespit edilen vaka sayısı 90 milyon 86 bin 549'a yükseldi.
10.01.2021Dünya
Rutin bir atamayı fırsata çeviriyorlar
Rutin bir atamayı fırsata çeviriyorlarCumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör protestosu eylemlerinin ‘terörle bağlantılı’ olduğu iddiasını dün tekrarladı. Erdoğan, “Rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep birlikte takip ediyoruz” dedi
10.01.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiynin teşekkür tweetine cevap verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy'nin teşekkür tweetine cevap verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'nin teşekkür tweetine yanıt verdi.
9.01.2021Siyaset
Vakalar 89 milyon 400 bine dayandı
Vakalar 89 milyon 400 bine dayandı!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınında toplam vaka sayısı 89 milyon 361 bin 504'e çıkarken, virüs saptanan 64 milyon 30 bin 354 kişi sağlığına kavuştu.
9.01.2021Dünya
ABDde Demokratlar Trumpa karşı 2. azil sürecini başlatmaya hazırlanıyor
ABD'de Demokratlar Trump'a karşı 2. azil sürecini başlatmaya hazırlanıyorABD'de Demokratların, Kongre baskını olayından sorumlu tuttukları Başkan Donald Trump'a karşı pazartesi günü yeni bir azil süreci başlatmaya hazırlandıkları bildirildi.
8.01.2021Dünya
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saatDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 88 milyon 893 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 913 bini, iyileşenlerin sayısı 63 milyon 807 bini geçti. Vaka sayısı ABD'de 22 milyon 147 bini, Hindistan'da 10 milyon 415 bini, Brezilya'da 7 milyon 961 bini ve Rusya'da 3 milyon 355 bini aştı.
8.01.2021Dünya
Koronavirüste ürküten rakam 89 milyonu geçti
Koronavirüste ürküten rakam! 89 milyonu geçtiDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 89 milyonu aştı. Kovid-19 nedeniyle dünya genelinde 1 milyon 915 bin 699 kişi yaşamını yitirdi, 63 milyon 855 bin 602 kişi virüsü yenerek sağlığına kavuştu.
8.01.2021Dünya
Asvel Villeurbanne - Anadolu Efes: 80-102
Asvel Villeurbanne - Anadolu Efes: 80-102THY Avrupa Ligi'nde Anadolu Efes deplasmanda Asvel Villeurbanne'ye konuk oldu. Efes maçı 102-80 kazandı.
9.01.2021Basketbol
Ukrayna, düşürülen uçakla ilgili İrandan detaylı açıklama istedi
Ukrayna, düşürülen uçakla ilgili İran'dan detaylı açıklama istediUkrayna Dışişleri Bakanlığı, Tahran'da Ukrayna Havayollarına ait uçağın düşürülmesinin birinci senesinde İran'dan tam ve detaylı açıklama istedi.
8.01.2021Dünya
89 milyona dayandı... Artıyor
89 milyona dayandı... Artıyor!Dünya genelinde yeni tip koronavirüs salgınında toplam vaka sayısı 88 milyon 528 bini geçti, milyon 907 bin 73 kişi hayatını kaybetti.
8.01.2021Dünya
Hayalet şehir Pripyat
Hayalet şehir PripyatPripyat, Çernobil faciası ile gündeme gelen ve bir gecede apar topar boşaltılan bir hayalet şehir. Ukrayna sınırları içerisindeki Pripyat, geçtiğimiz yıla damgasını vuran 'Çernobil' dizisi sayesinde yeniden gündemde.
7.01.2021Tatil
Kanada, İranın düşürülen uçak için sunduğu tazminat teklifini reddetti
Kanada, İran'ın düşürülen uçak için sunduğu tazminat teklifini reddettiKanada hükümetinin düşürülen Ukrayna uçağı ile ilgili özel danışmanı Ralph Goodale, İran'ın ölenlerin ailelerine 150 bin ABD Doları tazminat ödemeyi teklif ettiğini söyledi.
7.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
Yaz aylarında, turizm altın çağını yaşar mı?Aşılama çalışmaları, bir yandan dünya genelinde hızla devam ederken, öte yandan yeni aşılar hızla uygulanabilir hale geliyor...
10.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ukraynakoronavirüsABDtürkiyekorona

Ukrayna ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.