Vezneciler

Vezneciler

Son dakika Vezneciler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vezneciler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vezneciler haber sayfamızda...

Vezneciler haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 311 vezneciler haberi bulunmuştur.

İstanbulun tarihi meydanları yeniden düzenleniyor
İstanbul'un tarihi meydanları yeniden düzenleniyorİstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 Kültür Varlıkları Koruma Kurullarının izni ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünü tarafından görevlendirilen arkeologlar denetiminde çalışmalara başlandı. Çalışmaların meydan ve çevresindeki tarihi dokunun korunarak yapılacağı belirtildi.Çalışmalara İstanbul Üniversitesi önü, Profesörler Konuk evi ile Darülfünun alt geçidinin üstünden başlandığı bildirildi. Proje kapsamında, yaya yolları ve kaldırımlar, hareket kısıtlılığını ortadan kaldıracak, engelsiz ve güvenli bir ulaşım sağlayacak şekilde yeniden yapılandırılacak. İstanbul Üniversitesi ana giriş kapısı önünde, meydan alanını ve çevredeki anıtsal yapıları izleme amaçlı seyir basamakları yapılacak. Basamak sistemini tamamlayan kaskatlı saksı sistemi ile sert tasarım ögeleri yumuşatılacak. Çınaraltı ve Marmara Kıraathaneleri ise tek katlı ve taşınabilir yapılar olarak eski yerlerinde tasarlanacak.Açıklamada, Beyazıt ve Çemberlitaş meydanları ile buralara erişim sağlayan Ordu, Yeniçeri, Divanyolu, Vezneciler ve Fuat Paşa caddeleri dahil olmak üzere toplam 228 bin 400 metrekarelik alanda çalışma gerçekleştirileceği bildirildi.Meydan düzenlemelerinin, hiçbir olumsuzluk ve mağduriyet oluşturmayacak şekilde, 450 gün sonra 2019 Mart ayında bitirilmesi planlanıyor.
11.09.2019Yaşam

Yazar Sonuçları