Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı

Son dakika Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı haber sayfamızda...

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.357 yargitay cumhuriyet bassavciligi haberi bulunmuştur.
Son dakika...MHPden HDP kararı Yargıtay kapatma davası açmazsa...
Son dakika...MHP'den HDP kararı! Yargıtay kapatma davası açmazsa...Gelen bir son dakika haberine göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Siyasi Partiler Kanunu’nun 100. Maddesini hatırlatarak, Yargıtay görevini yapmazsa HDP’nin kapatılması için başvuru yapacaklarını açıkladı.
12.01.2021Haberler
Son dakika...MHPden HDP kararı Yargıtay kapatma davası açmazsa...
Son dakika...MHP'den HDP kararı! Yargıtay kapatma davası açmazsa...Gelen bir son dakika haberine göre, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Siyasi Partiler Kanunu’nun 100. Maddesini hatırlatarak, Yargıtay görevini yapmazsa HDP’nin kapatılması için başvuru yapacaklarını açıkladı.
12.01.2021Gündem
‘MHP, gereğini zamanı gelince yapacaktır’
‘MHP, gereğini zamanı gelince yapacaktır’MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kobani olaylarına ilişkin iddianame esas alınarak Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nca HDP hakkında kapatma davası açılabileceğine dikkat çekti.
12.01.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeliden Kılıçdaroğluna sözde Cumhurbaşkanı tepkisi
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'sözde Cumhurbaşkanı' tepkisi  Gelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdi. Bahçeli açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir" dedi. Öte yandan Bahçeli, "HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmasının bedelini kanun, millet ve tarih önünde kesinlikle ödemelidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bilhassa 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hazırlanan ve hukuken açık ihbar niteliği taşıyan iddianameyi temel alarak HDP hakkında acil ihtiyaç olan kapatma davasını süratle açabilecektir" ifadelerine yer verdi.
11.01.2021Siyaset
Son dakika Yargıtaydan Ceren Özdemir davası açıklaması
Son dakika! Yargıtay'dan Ceren Özdemir davası açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'i öldüren Özgür Arduç'a verilen ağırlaştırılmış müebbet hapsini onanmasını istedi.
16.12.2020 Gündem
Pınar Gültekin davasının seyrini değiştiren talep
Pınar Gültekin davasının seyrini değiştiren talepMuğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i vahşice öldüren tutuklu sanık Cemal Metin Avcı'nın anne-babası ve bir yakınlarıyla ilgili verilen takipsizlik kararının ardından ailenin avukatı, kanun yararına bozma talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvuruldu.
6.11.2020Gündem
Son dakika... Kan donduran gelişme Anne ve babası...
Son dakika... Kan donduran gelişme! Anne ve babası...Gelen son dakika haberine göre, üniversiteli Pınar Gültekin’i eziyet çektirerek öldüren Cemal Metin Avcı’nın anne-babası ve bir yakınları ile ilgili, kanun yararına bozma talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvuruldu. Gültekin ailesinin avukatının yaptığı başvuruda, olay günü şüphelilere ait araçların cinayetin işlendiği bağ evine girip çıktığı, Avcı ile anne-babası arasında yoğun bir telefon trafiğinin olduğu kaydedildi. Bakanlık başvurusunda, Avcı’nın gözaltına alındığı günün akşamı saat 22.35’de, anne-babası ile kız kardeşinin, cinayetin işlendiği bağ evine, delilleri yok etme amacı ile gittikleri öne sürüldü.
6.11.2020Gündem
Eski AYİM üyesi Buçukoğlunun FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapsi istendi
Eski AYİM üyesi Buçukoğlu'nun FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapsi istendiYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) üyesi Salih Buçukoğlu'nun Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
5.10.2020Gündem
Sayılar güncellendi İşte en çok üyesi olan 12 parti
Sayılar güncellendi! İşte en çok üyesi olan 12 partiYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı partilerin üye sayılarını 1 Ekim itibarıyla güncelledi. Buna göre son 2.5 ayda 296 bin 336 yeni kayıtla AK Parti’nin üye sayısı 10 milyon 592 bin 23’e ulaştı.
4.10.2020Siyaset
Ekrem İmamoğlunun yargılandığı dava dosyası Yargıtaya gönderildi
Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı dava dosyası Yargıtay'a gönderildiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu hakkında, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi. Mahkeme, görüşü alınmak üzere dosyanın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verdi.
1.10.2020Gündem
AK Parti’ye 100 bin yeni üye
AK Parti’ye 100 bin yeni üyeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 Eylül askeri darbesinin 40. yıldönümü programının ardından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek bir başka programda, geçtiğimiz temmuz ayından bu yana AK Parti’ye katılan 100 bin yeni üyeye seslenecek.
10.09.2020Siyaset
Son dakika...13 yaşındaki kız çocuğuna dehşeti yaşattı Yargıtaydan şok karar
Son dakika...13 yaşındaki kız çocuğuna dehşeti yaşattı! Yargıtay'dan şok kararYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, eve zorla girerek 13 yaşındaki kız çocuğuna istismarda bulunmak isteyen sanığa verilen 6 yıllık cezayı fazla buldu. Hazırlanan tebliğnamede, ‘sanığın nitelikli cinsel saldırıda bulunacağına ilişkin bir beyanda bulunmadığı’ gerekçesiyle verilen cezadan indirim istendi.
21.07.2020Gündem
Şahin görevi teslim aldı
Şahin görevi teslim aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na seçilen Bekir Şahin göreve başladı.
9.06.2020Siyaset
Yargıtay’da 5 aday hazır
Yargıtay’da 5 aday hazırYargıtay Başkanlığı’na seçilen Mehmet Akarca’dan boşalan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı için Yargıtay Büyük Genel Kurulu’nda yapılan oylama tamamlandı.
13.05.2020Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı aday tespiti 12 Mayısta yapılacak
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı aday tespiti 12 Mayıs'ta yapılacakYargıtay Başkanlığı'na seçilen Mehmet Akarca'dan boşalan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı için 12 Mayıs'ta oylama yapılacak.
6.05.2020Gündem
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Eren Erdemin hapis cezasının onanmasını istedi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Eren Erdem'in hapis cezasının onanmasını istediYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, kapatılan Karşı gazetesine yönelik davada yargılanan Eren Erdem'e, "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasının onanması istendi.
25.04.2020Gündem
Son dakika... Yargıtayda yeni başkan belli oldu
Son dakika... Yargıtay'da yeni başkan belli olduSon dakika gelen bilgilere göre; Yargıtay Başkanlığı'na, İsmail Rüştü Cirit'in emekliye ayrılmasının ardından yapılan oylama sonucu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca seçildi.
24.03.2020Gündem
Savcı Selim Kirazın şehit edilmesi davasında flaş gelişme
Savcı Selim Kiraz'ın şehit edilmesi davasında flaş gelişmeSon dakika gelen bilgilere göre; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, savcı Selim Kiraz'ın makam odasında şehit edilmesine ilişkin davada sanıklara verilen cezaların onanmasını istedi.
3.03.2020Gündem
Son dakika | Bakan Soylu açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar Hepsi ele geçirildi
Son dakika | Bakan Soylu açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar! Hepsi ele geçirildiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Narko terör kapsamında bu yıl 43 milyon kök kenevir yakaladık. Bunun piyasa değeri 15 milyar liradır." dedi.
29.12.2019Siyaset
Yargıtay, sevgilisini yakan sanığın cezasında son sözü söyledi
Yargıtay, sevgilisini yakan sanığın cezasında son sözü söyledi! Yargıtay Ceza Genel Kurulu, tartıştığı sevgilisini yakıp, ölümüne neden olan sanığa, "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçundan verilen hapis cezasını fazla bulan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının itirazını reddetti.
26.12.2019Gündem
Ekrem İmamoğlu ve babası hakkındaki davaya devam edildi
Ekrem İmamoğlu ve babası hakkındaki davaya devam edildiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve babası Hasan İmamoğlu aleyhine, "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davaya devam edildi.
24.12.2019Gündem
FETÖ’cünün beraati sohbete takıldı
FETÖ’cünün beraati sohbete takıldıTümamiral Mesut Özel’in 15 Temmuz’da alıkonulmasıyla ilgili davada yüzbaşı Ertürk Murat Cansaran’ın beraatine karar verilmişti. Cansaran’ın sohbet uygulaması Telegram’da darbe sohbetleri ortaya çıkınca karar bozuldu.
28.10.2019Gündem
‘Sırrı bilen tek kişiydi’
‘Sırrı bilen tek kişiydi’12 yıl önce Isparta’da düşen yolcu uçağına ilişkin dava 30 Kasım 2019’da zaman aşımına uğrayacak. Sabotaj iddialarının en önemli argümanı toryumdan nükleer enerji elde etme bilgisine ulaştığı öne sürülen Prof. Dr. Engin Arık’ın ölümü geliyor. Arık’ın eşi Prof. Dr. Metin Arık, “Bana göre Engin ve bilim insanları en az dikkat çekecek şekilde ölüme gönderildi” ifadelerini kullandı
1.10.2019Gündem
Yargıtaydan kritik FETÖyle mücadele açıklaması
Yargıtay'dan kritik FETÖ'yle mücadele açıklamasıYargıtay Başkanlığınca, Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik adli işlemlerin, hukuk çerçevesinde büyük bir titizlikle ve özenle yapıldığı belirtilerek, "Geçmişi, görev anlayışı ve duruşu itibarıyla başından beri FETÖ/PDY Terör Örgütü ile mücadelesi bilinen Yargıtay üyelerine yönelik soyut ve mesnetsiz iddialar, bu konuda büyük bir fedakarlıkla görev yapan Yargıtay mensuplarının kararlı duruşunu etkilemeyecektir." değerlendirmesinde bulunuldu.
24.09.2019Gündem
Sinem Erköseoğlunun davasında salon bir anda karıştı
Sinem Erköseoğlu'nun davasında salon bir anda karıştı!İstanbul, Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nu  'kasten öldürdükleri' iddiasıyla yargılanan Paksoy Holding'in veliahtları Mahmut Emre ve Can Paksoy kardeşlerin davasına devam edildi.
10.09.2019Gündem
Cumhuriyet gazetesi davasında Yargıtay Başsavcılığı dosyayı tamamladı
Cumhuriyet gazetesi davasında Yargıtay Başsavcılığı dosyayı tamamladıYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticileri Orhan Erinç, Akın Atalay, Mehmet Murat Sabuncu, Aydın Engin, Hikmet Çetinkaya, Bülent Utku, Kadri Gürsel, Güray Tekin Öz, Hacı Musa Kart ile Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 18 sanık hakkında, yerel mahkemece "FETÖ'ye yardım suçundan" verilen hapis cezaları ile beraat hükümleri, istinaf tarafından yasaya uygun bulunmuştu.
18.07.2019Gündem
Dink Cinayetinde Muammer Güler tanık olarak dinlendi
Dink Cinayeti'nde Muammer Güler tanık olarak dinlendiAgos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin 4'ü tutuklu 85 sanığın yargılandığı davada tanıklığına başvurulan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler, "F4 ile ilgili (Dink'in öldürüleceği bilgisi) benim cinayetten sonra haberim oldu. Bir yazının geldiğini, bu yazının ham bilgi olduğunu biliyoruz. Bu yazıdan il emniyet müdürünün, il istihbarat müdürünün haberi olmadı. Normalde bu tür konularda il valiliğine bilgi verilir. Ama bizim haberimiz yok. Koruma konusuyla ilgili de, istihbarat birimleri bize bir teklif yapmadı." dedi.
12.06.2019Gündem
Ayıplı hizmetten acenta sorumlu olmayacak
Ayıplı hizmetten acenta sorumlu olmayacakYargıtay 11. Hukuk Dairesi, havayolu şirketi adına sözleşme kurulmasına aracılık eden bir şirket olarak faaliyet gösteren acentenin uçuş iptali sebebiyle oluşan ayıplı hizmetten sorumlu tutulamayacağına hükmetti. Emsal kararla birlikte iptal edilen uçuşların bilet ücreti acenteden tahsil edilemeyecek.
5.06.2019Ekonomi
Terörle mücadele için önemli karar
Terörle mücadele için önemli karar!Yargıtay Ceza Genel  Kurulu, terör örgütü PKK mensuplarına erzak ve yaşam malzemesi veren köylülerin eylemlerinin, "terörizmin finansmanı" suçunu oluşturduğuna karar verdi.
29.05.2019Gündem
Yargıtay Başsavcısı Anıtkabir’i ziyaret etti
Yargıtay Başsavcısı Anıtkabir’i ziyaret ettiYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yeniden seçilen Mehmet Akarca, Cumhuriyet savcılarıyla birlikte Anıtkabir’i ziyaret edip çelenk koydu.
24.05.2019Gündem
Muhsin Yazıcıoğlunun ölümüyle ilgili kamu görevlileri yargılanacak
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili kamu görevlileri yargılanacakBüyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirmesiyle ilgili soruşturmada, 9 üst düzey kamu görevlisinin yargılanmasına, ilk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 5. Ceza Dairesinde başlanacak.
23.05.2019Gündem
Yargıtay Başsavcılığı’na Akarca yeniden seçildi
Yargıtay Başsavcılığı’na Akarca yeniden seçildiYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na Mehmet Akarca’nın yeniden seçilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
23.05.2019Gündem
Zorla alıkonuldum diyen Hudutiyi kamera kayıtları yalanladı
"Zorla alıkonuldum" diyen Huduti'yi kamera kayıtları yalanladıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15  Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Hulusi Akar'a makam odasında bazı silahlı subay ve generaller tarafından zorla  alıkonulduğunu söyleyen dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin  odasına darbeci askerlerin giriş ve çıkışı sırasında herhangi bir zor kullanmanın  olmadığını ve askeri nizamlara uyulduğunu o geceki kamera kayıtları ortaya koydu.
9.04.2019Gündem
‘User-ID’ örgüt üyeliği için yeterli
‘User-ID’ örgüt üyeliği için yeterliByLock kullanımının kesin delillerle tespitinin kişinin örgütle bağlantısını gösteren delil olarak kabul eden Yargıtay Ceza Genel Kurulundan bir ByLock kararı daha çıktı...
31.03.2019Gündem
Eski Danıştay üyesi Ahmet Eğerciye hapis istemi
Eski Danıştay üyesi Ahmet Eğerci'ye hapis istemiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) dava takip biriminde yer aldığı belirlenen eski Danıştay üyesi Ahmet Eğerci'nin, terör örgütü üyeliğinden yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından esas hakkında mütalaa sunuldu.
20.03.2019Gündem
Yargıtay Adem Huduti’ye verilen cezayı az buldu
Yargıtay Adem Huduti’ye verilen cezayı az bulduYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Malatya'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi davasında "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçuna yardımdan 15 yıl hapis cezası verilen dönemin 2. Ordu Komutanı orgeneral Adem Huduti ile ilgili hükmün bozulmasını istedi.
20.03.2019Gündem
Eski Danıştay üyesi Davasa hapis istemi
Eski Danıştay üyesi Davas'a hapis istemiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen eski Danıştay üyesi Kasım Davas'ın terör örgütü üyeliğinden yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından esas hakkında mütalaa sunuldu.
19.03.2019Gündem
Yazıcıoğlu iddianamesinin detayları ortaya çıktı
Yazıcıoğlu iddianamesinin detayları ortaya çıktıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma sonucunda, aralarında Kahramanmaraş eski Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın da bulunduğu 9 üst düzey kamu görevlisi hakkında hazırlanan iddianame, Yargıtay 5'inci Ceza Dairesi'nce kabul edildi. İddianamede 9 kişinin 'görevi kötüye kullanma' suçundan 3,5 yıla kadar hapsi isteniyor.
12.03.2019Gündem
Eski Danıştay üyesi Boyraza hapis istemi
Eski Danıştay üyesi Boyraz'a hapis istemiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen Danıştay üyesi Orhan Boyraz'ın yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından esas hakkında mütalaa sunuldu.
12.03.2019Gündem
Nazlı Sinem Erköseoğlunun ölümünde flaş gelişme
Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun ölümünde flaş gelişme!2010'da bir apartman boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu'nu öldürdükleri iddiasıyla yargılandıkları davada beraatlerine hükmedilen sanıklar Can ve Emre Paksoy kardeşlerin, kararın Yargıtay tarafından bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi.
7.03.2019Gündem
Sözen’e  15 yıl hapis isteniyor
Sözen’e 15 yıl hapis isteniyor15 Temmuz darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen Danıştay üyesi Bekir Sözen’in 7-15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.
5.03.2019Gündem
Eski Danıştay üyesine hapis istemi
Eski Danıştay üyesine hapis istemiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen Danıştay üyesi Bekir Sözen'in yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından esas hakkında mütalaa sunuldu.
4.03.2019Gündem
Eski YSK üyesi İbrahim Zengine hapis istemi
Eski YSK üyesi İbrahim Zengin'e hapis istemiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen eski Yargıtay ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyesi İbrahim Zengin'in yargılandığı davada, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından esas hakkında mütalaa sunuldu.
26.02.2019Gündem
Yargıtay’da seçimi böyle kilitlediler
Yargıtay’da seçimi böyle kilitlediler!FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında meslekten ihraç edilen ve tutuklanan yüksek yargı üyelerinin yargılandığı Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nde görülen duruşmalarda, örgütün Yargıtay’da nasıl yapılandığı ortaya çıktı.
19.12.2018Gündem
Tecavüzcüyü öldüren kadına beraat kararı
Tecavüzcüyü öldüren kadına beraat kararıYargıtay Ceza Genel Kurulu, cinsel saldırısına maruz kaldığı sevgilisini öldüren kadının “meşru müdafaa hakkını kullandığına” karar verdi.
6.12.2018Gündem
Tecavüz eden sevgilisini öldüren kadına ceza verilmedi
Tecavüz eden sevgilisini öldüren kadına ceza verilmediTecavüze uğradığı, şiddet ve tehdit gördüğü sevgilisini öldüren kadının davasında Yargıtay Ceza Genel Kurulu son sözü söyledi. Kurul, olay günü cinsel saldırısına maruz kaldığı sevgilisini bıçakla öldüren kadının eyleminin, meşru savunma şartları altında gerçekleştiğine hükmetti. Kurulun kararı gereği, yerel mahkemece 16 yıl hapis cezasına çarptırılan kadının beraatine karar verilecek.
5.12.2018Gündem
Milyonlarca veliyi ilgilendiren karar Sınıfa izinsiz girdi, ceza yedi
Milyonlarca veliyi ilgilendiren karar! Sınıfa izinsiz girdi, ceza yediOlay bir ilkokulda yaşandı. İki öğrencinin kavga sonrası sınıfa dalan ağabey öğretmeni tehdit etti. Yargıtay Ceza Genel Kurulu, velilerin sınıfa izinsiz girmesinin işyeri dokunulmazlığı ihlal suçunu oluşturduğuna hükmetti.
16.10.2018Gündem
Eski HSYK üyesine 15 yıl hapis istendi
Eski HSYK üyesine 15 yıl hapis istendiEski yüksek yargı üyelerinin yargılandığı davada ilk mütalaa verildi. ByLock kullandığı belirtilen eski HSYK üyesi Şaban Işık’a, FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapis cezası istendi
13.09.2018Gündem
12 Eylül’ün 38. yılında hak arayışı sürüyor
12 Eylül’ün 38. yılında hak arayışı sürüyorTarihler 12 Eylül 1980’i gösterdiğinde Genelkurmay Başkanı Kenan Evren komutasındaki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ülkede yönetime el koydu...
11.09.2018Siyaset

Yazar Sonuçları

Benzer Haber Etiketleri

yargıtayfetödavaYargıtay Cumhuriyet Başsavcılığımhp

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.